Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכבר ארגונומי - עד כמה יעיל (מנסיונכם) והמלצות.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 23.10.2020 בשעה 14:08, hans כתב:

חולגי - שאל את עצמך: האם יש לי כאבים כרוניים בפרק כף היד? אם התשובה היא לא וזאת סתם חוסר נוחות, תישאר עם עכברים סטנדרטיים.

צר לי ידידי, אבל אני מאד חולק עליך בנקודה זו. אי נוחות מצריכה טיפול, לפני שהמצב יחמיר ויגיע לכאבים כרוניים. 

בתאריך 23.10.2020 בשעה 14:08, hans כתב:

בכל מקרה, לא משנה במה בוחרים, כדאי שיהיה איזה שהוא משטח רך או כרית קטנה לפני המשטח של העכבר.

עם זה דווקא אני מסכים 200% וצפונה. 

חולגי, 

אני לא משתמש בעכבר ארגונומי, אבל אני כן יכול להציע לך מספר תובנות (אפילו שכבר קנית אחד).

-לפני שנים רבות, היה כתב באתר של טכנולוגיה ומשחקי מחשב שמאד אהבתי את הסגנון שלו. ברח לי השם שלו. דניס נדמה לי? לא בטוח. 

לבחור היו כאבים כרוניים ברמה של עבר מספר ניתוחים, לפי מה שהוא כתב. 

לקחתי ממנו דבר אחד די בסיסי- באחת מהכתבות שלו, הוא כתב ש"במקומות שבהם יש לך אינטראקצייה יום יומית, כל יום כל היום, תדאג שזה יהיה ארגונומי". 

למחרת קניתי מקלדת ארגונומית (אני עובד הרבה עם המקלדת, פחות עם העכבר דווקא) ואני עם אחת ארגונומית מאז. עברו כבר איזה 15 שנה.

-למרות שהייתי כבר עם מקלדת ארגונומית, התחילו לי כאבים בפרק יד ימין. בעבודה הייתי כל היום על המקלדת הנומרית. אני מודע לבעייה, והתחלתי לשנות את אופי השימוש שלי (שינוי מהירות הקלדה, כמות הקלדות, הפסקות\ביצוע מטלה אחרת בסוף ההקלדה וכדומה). עברו 10 שנים מאז, והכאבים חוזרים כל פעם שאני מקליד יותר מדיי. ולא רק- מאז שעברתי לסיגריה אלקטרונית, מצאתי את עצמי עם כאבים מתעצמים ביד ימין. אותה פציעה ישנה. במקרה, רכשתי דגם שבנוי בצורה ארגונומית מעולה, וכיום זו התצורה היחידה שאני מכניס הבייתה. הכאבים חלפו.

בתאריך 23.10.2020 בשעה 17:06, חולגי כתב:

רק חיזקתם אצלי את ההרגשה שצריך לעשות משהו  בנידון, לפני שיהיו ממש כאבים ואי נוחויות, כי כמו שאני מכיר את עצמי - זה יגיע.

א-צריך, ב-טוב שעשית.

בתאריך 25.10.2020 בשעה 13:45, SlowRide כתב:

לא מאמין בכל השטויות האלה, לדעתי הכל תלוי בתנוחת העבודה. 

זה שאתה לא מאמין במשהו, לא שולל את קיומו. תשמח שאתה לא מכיר את הבעייה באופן אישי...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עריכה (למרות שזה פוסט חדש):

קניתי, וצ'מע הוא ע-נ-ק!!! אני לא מצליח להגיע מ"עמידת מוצא" ללחוץ על הכפתורים שלמטה בלי להזיז את היד, ואין לי ידיים קטנות במיוחד. 

הגלגלת שקועה, אז קשה מאוד ללחוץ עליה בלי ללחוץ על אחד הכפתורים.

ודבר שלא הצלחתי להבין for the life of me. למה בתוכנה יש גם DPI וגם Mouse Sensitivity?! מה זה הטמטום הזה? הרי אם אני מכבה את ה-Precision, הוא אמור לבטל לחלוטין את ה-Acceleration ולהמיר ישירות את ה-DPI לתנועה על המסך. סיסראסלי WTF.

ובאופן כללי המעבר הזה הוא די סבל טהור. נראה אם זה ישתפר.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.11.2020 בשעה 19:30, פבל כתב:

כפתור למחשבון?! אומייגאד תביא לי לינק לרכישה. עכשיו!!!

הוא קנה אותי עם ה"Vertical RGB Gaming Mouse" עאלק. 

ולא מפריע לי שהוא חוטי, היום אני עם עכבר שבמרוצת השנים הפך גם לחוטי (פעם הייתי מחבר את הכבל מדי פעם כדי להטעין את הסוללה, היום היא שורדת כל כך מעט זמן שאני כבר לא טורח).

עריכה: אני לא יודע למה ביקשתי ממך לינק... לא שלטתי בהתרגשות שלי. אבל אז נזכרתי שאני יודע לתפעל אינטרנט ומצאתי כזה. 

תודה על ההבנה ומצטערים על אי הנוחות הזמנית.

זה אני והצרכים המוזרים שלי לכפתור מהיר למחשבון

למי שצריך אגב זה הלינק

לפני 14 שעות, פבל כתב:

עריכה (למרות שזה פוסט חדש):

קניתי, וצ'מע הוא ע-נ-ק!!! אני לא מצליח להגיע מ"עמידת מוצא" ללחוץ על הכפתורים שלמטה בלי להזיז את היד, ואין לי ידיים קטנות במיוחד. 

הגלגלת שקועה, אז קשה מאוד ללחוץ עליה בלי ללחוץ על אחד הכפתורים.

ודבר שלא הצלחתי להבין for the life of me. למה בתוכנה יש גם DPI וגם Mouse Sensitivity?! מה זה הטמטום הזה? הרי אם אני מכבה את ה-Precision, הוא אמור לבטל לחלוטין את ה-Acceleration ולהמיר ישירות את ה-DPI לתנועה על המסך. סיסראסלי WTF.

ובאופן כללי המעבר הזה הוא די סבל טהור. נראה אם זה ישתפר.

מה? אין לי ידיים ענקיות והיחיד שמצריך ממני הזזת יד (או שינוי מנח היד) זה הכפתור העגול שלמטה (זה שמשויך למחשבון).

אולי המנח יד שלך לא נכון, תנסה להתחיל רגע ממצב שבו הזרת שלך על הכיתוב Speedlink באדום מעל הפס RGB, הבוהן על הכיתוב Sovos שעל הגריל למעלה ושלושת האצבעות הנותרות על שני הכפתורים והגלגלת.

מכאן תזיז רק את הבוהן שלך, תגיד אם זה השתפר.

לגבי Sensitivity / DPI לא יודע, אני נוגע רק ב-DPI.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אולי המנח יד שלך לא נכון, תנסה להתחיל רגע ממצב שבו הזרת שלך על הכיתוב Speedlink באדום מעל הפס RGB, הבוהן על הכיתוב Sovos שעל הגריל למעלה ושלושת האצבעות הנותרות על שני הכפתורים והגלגלת.

20201129_190443.thumb.jpg.4d1f067f261da0e11ad4034f71a93e6c.jpg20201129_190428.thumb.jpg.8f47e18e079c1f2109816d8e871bf7df.jpg

ואני לא מנסה to flip you off. באמת שלא. אני פשוט נותן לאגודל את כל העזרה שאני יכול בלי להזיז את המיקום של היד. 

המיקום של האגודל הוא לא "לדוגמה", זה הכי פאקינג רחוק שאני יכול לכופף אותו. ברמות שאשכרה כאב לי קצת אח"כ. 

אולי זה כי אני גמיש כמו חתיכת קלקר, ואולי זה בגלל השריר-אגודל המפותח בקטע קיצוני שלי. כן, זה כנראה הזה עם הקלקר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פבל כתב:

ואני לא מנסה to flip you off

🤣

ולעצם העניין (עם כמה שקשה לנתח את זה דרך תמונות) זה נראה שאתה צריך טיפה לסובב את היד על העכבר עם כיוון השעון.

אינדיקציה טובה אמורה להיות שהבוהן שלך אמורה להגיע בקלות בין הכפתור העגול (6) שלמטה ובין הכפתור המלבני שלידו (4).

בצורה הזו שימוש בג'ויסטיק הקטן (7-11) אמור להיות נוח וגם לחיצה על 4 אמורה להיות נוחה (למעשה בעמדת האינדיקציה רוב הבוהן שלך אמורה להיות בדיוק על הכפתור הזה).

לחיצה על 6 אמורה לדרוש ממך מתיחה קלה לבוהן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משמעותית פחות נוח ככה וגם הרבה יותר קשה לי להגיע ככה לגלגלת, אבל אחרי יום שלם של עבודה רק עם העכבר הזה, נראה שאני בכל מקרה לא ממש מתחבר לקונספט.
יש מצב שבקרוב יצא למכירה עכבר גיימינג ארגונומי מטורףףףף עם חיישן גיימינג כפתורי גיימינג וגלגלת גיימינג מיוחדת במינה במחיר מטורף עם קופסא וכל האביזרים כמו חנות מצב חדש וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 26.11.2020 בשעה 21:17, ברווז כתב:

זה שאתה לא מאמין במשהו, לא שולל את קיומו. תשמח שאתה לא מכיר את הבעייה באופן אישי

בטח מכיר, גם כתבתי ששיניתי תנוחת עבודה וזה עבר לי בלי להחליף עכבר. בכל אופן, מה שעבד אצלי לא בטוח מתאים למישהו אחר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט ייתכן שזה לא יהיה נוח לכל אחד

לבעלי ידיים קטנות זה בטוח לא נוח, וגם לבעלי ידיים גדולות.

נראה לי שצורת האחיזה דיי דומה לעכבר Sculpt Ergonomic של מיקרוסופט:

d04f32e8-4886-421a-9b2e-8f780e6247c2.jpg

אגב לי לקח בערך שבועיים עד שהתרגלתי לצורת האחיזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את ה-Sculpt, אבל יש עליו מעט מדי כפתורים. כיום הוא משרת את אחותי, באמת צריך לבדוק איתה איך הוא (ואיך היא, אם היא תזכור מי אני בכלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מבחינת צורת האחיזה - זה היה נוח לך או שגם בגלל זה החלפת אותו?

כי צורת האחיזה צריכה להיות דיי דומה (ב-Sovos יותר ורטיקלי כמובן).

תנסה כמה ימים כשעמדת המוצא שלך היא אגודל על כפתור 4 ותראה איך הולך.

אל תמתח את האגודל או את הקרום שבין האגודל לאצבע, זה אמור לשבת בצורה טבעית בסה"כ בלי מתיחות מוזרות.

אם אתה רוצה ללחוץ על כפתור 6 אז כן צריך להתאמץ אבל שם אמור להיות משהו שהוא פחות בשימוש (לכן הדיפולט שלו זה שינוי DPI, משהו שעושים מעט מאוד).

בכלל רוב הזמן אני מתחיל מעמדת המוצא ואז מעלה את האגודל שלי בכלל לשבת על הגריל למעלה ורק כשאני צריך משהו אני מוריד אותה לכיוון עמדת המוצא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בהחלט ייתכן שזה לא יהיה נוח לכל אחד

לבעלי ידיים קטנות זה בטוח לא נוח, וגם לבעלי ידיים גדולות.

נראה לי שצורת האחיזה דיי דומה לעכבר Sculpt Ergonomic של מיקרוסופט:

d04f32e8-4886-421a-9b2e-8f780e6247c2.jpg

אגב לי לקח בערך שבועיים עד שהתרגלתי לצורת האחיזה

אחד העכברים הגרועים שהחזקתי בידיים. אני איתו כבר מס' חודשים.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אישית לא אהבתי כי ברגע שהוא כמעט רוחבי צורת האחיזה אצלי יצא קצת כמו טפרים (של בעלי חיים) מה שנקרא באנגלית Claw Grip.

וזה יוצר בעיה הפוכה משל פבל, לא שאני צריך להתמתח אלא שאני צריך לקפל את האצבעות כדי ללחוץ על הכפתורים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...