Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס 16 או 17 כאשר החדשה יותר עם קמ גבוה *הרבה* יותר לשנתון?

timor123
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפש כבר זמן מה אקסמפלר טוב של פוקוס MK3.5 משנתונים 2016-2018 ברמת הגימור הבכירה 'טיטניום' שהן לא סטיישן.

מעל שנה שאני מחפש פעם בשבוע בלוחות השונים ובקושי יש מודעות רלוונטיות עם נתונים מקובלים על דעתי, בצבע ומרכב מועדפים עליי וכו'...

השבוע בחנתי 2 רכבים שנראים טוב חיצונית ופנימית ולא שמתי לב לדברים חריגים במהלך הנסיעה.

עוד לא לקחתי לבדיקה אף אחד מהם.

1. שנתון 16, 47000KM, יד 1, צבע פחות מועדף עליי, 53 אש"ח

2. שנתון 17, 70000KM, יד 1, צבע מועדף עליי, 63אש"ח

בהנחה שאני הולך להחזיק את הרכב לפחות 4 שנים, נסועה של כ4000-7000KM בשנה,

באיזה כדאי לבחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהנסועה שלך נמוכה ותפצה על ק"מ גבוה ממילא, לא הייתי דואג.
ממליץ להתמקד במצב הרכבים באופן אובייקטיבי ולוודא שיש תחזוקה מסודרת לכל תקופת האחזקה, וכן לצורה שכל אחד מהם ננהג (לדעתי הבלאי של 70 אלף בבינעירוני נמוך מ 47 בעירוני, למשל).

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בלאי בבין עירוני נמוך יותר מכיוון שאף אחד לא נוסע כל היום רק בבין עירוני, אחרי שעברתה בין ערים אתה נוסע בתוך העיר כמו כל רכב אחר.

האם כדי לקנות רכב עם קילומטראז גבוה, אז רק אם אתה נוסע ברגיל פחות מהממוצע, הרכב מתוחזק ומטופל כמו שצריך ויש הפחתה ניכרת במחיר.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די התקטננות, מה שהוא מתכוון שיש רכבים שכל החיים שלהם בעיר, העבודה בתוך העיר, הילדים בעיר, מקומות בילוי בעיר, והרכב לא יוצא מגבולות אותה העיר ויש לא מעט רכבים כאלה.

לעומת זאת, יש רכבים שאמנם נוסעים בעיר מס' קילומטרים בודדים בכניסה וביציאה ובשאר הזמן נוסעים בבינעירוני

נכון ששניהם עשו נניח 40 ק"מ ביום, אבל החיים של רכב א' יותר קשים באופן מובהק מב' שעשה אמנם 4-5 ק"מ עירוני אבל השאר  בשיוט

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קטנוני, ההשוואה היא לא בן שני רכבים שנסעו את אותו מספר קילומטרים רק בתוואי אחר אלה לרכב אחד שנסע יותר נסיעות בין עירוניות עם כמאט כפול קילומטראז מרכב שנסע לרוב נסיעות בעיר.

ההנחה שרכב שנסע 70 אלף קילומטר בבין עירוני עבר חיים קלים מרכב שנסע חצי מזה בתוך העיר היא לא נכונה.

ברוב המקרים הנסיעה בעיר תהיה הרבה יותר מ4-5 קילומטר (לדוגמא מקומות הבילוי של כולם כמאט היא בתוך העיר) ובימנו גם נסיעה בין עירונית כוללת פקקים רבים שיעשו לרכב חים קשים מאד.

עריכה אחרונה על ידי motizkn

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק היסטוריית טיפולים קודם כל.

לפי דעתי בגלל הנסועה הנמוכה לך תקנה את הרכב השני בגלל הצבע.

אתה נשאר עם הרכב לפחות 4 שנים, אם היית מתכנן למכור אותו תוך שנה שנתיים הייתי אומר לך ללכת על ה-2016 ללא ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח את ה-2016. בעוד 4 שנים מרבית ההפרש הכספי דאתה משלם כעת ירד לטמיון, אין ודאות שהרכב החדש יותר לא בעצם באותו גיל של הישן, רק ישב זמן רב יותר אצל היבואן, ויהיה לך הרבה יותר קל להיפטר בבוא היום ממכונית עם ק"מ נמוך לשנתון.
רק מוודא שאתה מודע כי ככל הנראה קיימת בדגם הזה בעיה סדרתית במנוע.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ " תביעה יצוגית" של 2 אנשים, מחוץ לכך בקבוצות של פורד בארץ אין דיווחים על תקלות. לא ברור לי איך הגיעו לזה שיש בעיה סדרתית במנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחו"ל יש שפע מידע ועשרות תלונות, לרבות לגבי פוקוס וקוגה.

היצרן פרסם TSB (הוראת שירות) שקובעת שיש להחליף מנועים:

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2019/MC-10168739-0001.pdf

כפי שאתה רואה הבעיה הגיעה גם לארץ:

אני מבין שיש לך רכב כזה, גם אני 'שמתי עין' על הדגם והתחלתי לבדוק לעומק ולעקוב אחרי מודעות. נתקלתי בלא מעט מוכרים שהחליפו מנוע. גם בפוקוס וגם בקוגה. כן, בארץ. 

הנה שתי דוגמאות שעדיין 'לייב'":

image.thumb.png.90badf48005ccd1abd70016296e37ef3.png

(כן, שמתי לב שהוא טעה בסיווג הדגם, אבל בפירוט הוא מתייחס שמדובר בטורבו וכן בדיקה מול לוחית הרישוי מראה שזה דגם 1.5 אקובוסט 150)

image.thumb.png.a96d539828792e6abec78e530991cf2d.png

בכל מקרה חשוב לזכור שמרבית המוכרים לא בדיוק ששים לרשום זאת במודעה, אלא רק בשיחה יסגירו משהו כמו "הייתה נזילת מים, במוסך אמרו שצריך לעשות משהו עם המנוע אבל יש אחריות". רק כשמקבלים היסטוריה מבינים שבעצם הוחלף מנוע. 

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל לא משמעותי לא בשנתון ותאכלס גם לא בקילומטראז בהתחשב בנסועה השנתית הנמוכה שאתה הולך לעשות.

לא ציינת פה גם את תאריך העליה על הכביש, ההבדל בין 2016 ל2017 יכול להיות גם חודשיים ויכול להיות גם 20 חודשים...

העדיפות היא לרכב שיש לו היסטוריית טיפולים מפורטת וטובה יותר במקרה הזה, שים לב גם להתרשמות שלך של מי שנהג על האוטו, אם סתם לדוגמא בלי לזלזל חלילה או להכליל הנהג היה בחור צריך משוחרר או מול נהג/ נהגת מבוגרים שזה הרכב השני במשפחה- שוב בכוונה כללית כדוגמא בלבד של התרשמות כללית מהמוכר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...