Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יצאת צדיק - פרק מוסכים.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנוכלות הזאת לא קיימת במוסכי יבואן. משלמים מעט יותר ,אבל אין עקיצות ברמה של חיוב ללא החלפת החלק. אני כועס לעיתים על המחיר ועל התמחור, אבל לפחות אין רמאות ונוכלות.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 46 דקות, eli1801 כתב:

הנוכלות הזאת לא קיימת במוסכי יבואן. משלמים מעט יותר ,אבל אין עקיצות ברמה של חיוב ללא החלפת החלק. אני כועס לעיתים על המחיר ועל התמחור, אבל לפחות אין רמאות ונוכלות.

גם זה אני לא כל כך בטוח. טיפול ראשון במוסך יבואן (כי רציתי שקט בטיפול הגדול) למרות שיותר יקר, אך העדפתי בשלב ראשון

לעשות שם טיפול גם בגלל מרכיבי החשמל. (היברידי) קוראים לי ומודיעים: ברקסים שחוקים, צמיגים קדמיים להחליף, מגב אחרי קרוע.

זהו מצב שלא תמיד מאפשר לך גמישות מחשבתית (במוסכים) בלי להתבלבל אמרתי לא לגעת בצמיגים (שארצה, אחליף על דעת עצמי צמיגים איכותיים)

מגב לא לגעת אלא רק ברקסים. עלה יותר מ -1000 ש"ח. אני יותר מבטוח שאם הייתי מתעקש עוד קצת הברקסים סביר להניח לא היו במצב שלא ניתן לנהוג

בהם עוד חצי שנה/שנה במיוחד בתקופה הזו. המגב אכן קרוע, הצמיגים למרות שאני פדנט במיוחד בבטיחות, נראים לי תקינים לגמרי, לא שחוקים, ולא יבשים.

האם ניסו לעקוץ, בהחלט לא. אולם, גם אצל מוסך יבואן צריך לחקור, לא להסכים לכל מה שהם אומרים, כי הם עובדים לא פעם כמו רובוטים

מעט יבש -להחליף. רפידות נשחקו מעט ועדיין יש בשר, להחליף. כלומר, להפעיל שיקול דעת גם במוסכי יבואן.  החיסרון שם שאתה לא יכול לראות

מה הם עושים/מחליפים - להבדיל ממוסך רגיל שבו אתה רואה, ומעורב בכל התהליך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לקרוא.

במקום בו אני מתגורר, יש קניון אלקטרוניקה גדול. לפני כמה שנים התמקמו בקומה הראשונה כמה רמאים שמכרו טלפונים נעולים ואחרי המכירה חייבו את הקונים בתשלום נוסף.

לא יצאת צדיק, לא כולבוטק ולא קוליפורמים... המדינה התערבה

פשוט סגרו להם את העסקים מהיום למחר ולקינוח הם נכנסו לכלא לחצי שנה!

לא מאמינים לי?

https://www.straitstimes.com/singapore/courts-crime/sim-lim-square-salesman-jailed-6-months-for-cheating-customers-at-two-mobile

אם החלאות האלו היו יודעים שיסגרו להם את העסקים, בלי למצמץ, מטילים עליהם קנסות... הם היו חושבים פעמים ואפילו שלוש...
זה עניין של ניהול ואכיפה. כשאנסים מקבלים עבודות שרות ומתקבלים כגיבורים בנתב"ג, אז אין דין ואין דין ואיש כישר בעיניו יעשה.

אגב, גם אחד המוסכים ה"מומלצים" פה בפורום עשה תרגיל של החלפת (אלאקי) מחשב לחבר פורום אחר שהוא "לא פראייר"

פאדיחה לא קטנה, החבר קיבל החזר והנושא הושתק, ככה שאסור לסמוך על אף אחד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע בתוכנית בו המנחה מתעמת עם המוסכניק שעקץ וזה האחרון נכנס לשירותים מרוב בושה לא ישכח במהרה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, shellcase כתב:

אין הפתעה כאן. מי שאשם הוא הלקוחות שמתעקשים להתמקצע בבלנדרים ומכונות התספורת שלהם הרבה יותר מברכבים ששווים פי 500.

לא. ממש לא.

זה נכון אולי לפורום שלנו (וגם אז אני בספק).

לא כ"א צריך להתמקצע בכל דבר, גם אם הוא יקר ולא כ"א מעניין אותו (זולת הגעה מ-a ל-b) . בשביל הרבה -  יש בעל מקצוע שאמור לפתור לו את הבעייה ועל הדרך גם לא לרמות אותו.

מי שאשם (במקרים אילו לפחות), אילו בעלי המקצוע שהם פשוט תאבי בצע ורמאים ומנצלים את תמימות הלקוחות (תמימות או אי יידע, עדיין למיטב ידיעתי אינה סיבה חוקית או אחרת לעקוץ אותי).

זה כמו  להאשים את הזקנה העיוורת שנפלה ברחוב בגלל בור פתוח שהשאירה העירייה (שתקנה חיישנים תאמר...? ).

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת
  • אהבתי 4
  • מעניין 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, yogev20 כתב:

האם ניסו לעקוץ, בהחלט לא. אולם, גם אצל מוסך יבואן צריך לחקור, לא להסכים לכל מה שהם אומרים, כי הם עובדים לא פעם כמו רובוטים

מעט יבש -להחליף. רפידות נשחקו מעט ועדיין יש בשר, להחליף. כלומר, להפעיל שיקול דעת גם במוסכי יבואן.  החיסרון שם שאתה לא יכול לראות

לא מסכים איתך, נכנסתי אתמול למוסך היבואן (יוניון) לטיפול גדול של 180K,

מנהל העבודה (יש לציין בחור ישר ומקצועי מאוד) סירב להחליף מסנן אויר מהסיבה שהוא נקי לגמרי,

הסביר שלבלמים יש בשר לעוד 2000-3000 ק"מ ולכן להחליף בטיפול הבא,

הסביר וענה בסבלנות על כל שאלה (יש לי שיטה, במוסך אני מעמיד פנים שאיני מבין שום דבר בתחום)

למרות ששיגעתי אותו כי עמדתי ליד הרכב 80% מזמן הטיפול

מגב אחורי 50% הנחה (בדקתי שהוא קרוע לפני הכניסה למוסך)

וכמובן שהרכב קיבל פינוק בליטוש פנסים מתנה + שובר לשטיפת הרכב + סוכריות + מגבונים.

לכל מי שמתכוון להגיב על מחיר העבודה, 

מדדתי בדיוק מתי הרכב עלה על הליפט, מתי המכונאי הביא את החלפים מהמחסן ומתי הרכב ירד מהליפט

דרשתי להיות מחויב בהתאם לזמני העבודה שאני מדדתי.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש להסכים איתי שאני מדבר על חוויות שהיו לי במוסך יבואן, ולא על העלאת מחשבות.

אגב, במוסכי יבואן מכובדים, לא מסתובבים ולא עומדים ליד הרכב. מעבר לזה, מעדיף עבודה עם שקיפות והוגנות על פני מתנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בהחלט מוסכי יבואן הוגנים בעבודה.
השאלה היא בגלל שרשור אחר:היית משלם ₪120 לבקבוק אוריאה כשבתחנת דלק זה עולה ₪32 ? וזו רק דוגמא.

זו הכוונה להפקעת מחיר בעניבה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב, אני לא רואה אצלו שום העלאת מחשבות.

אגב, בשני מוסכים מורשים של פיאט, הציעו לי לא להחליף חלקים מסוימים מסיבות מסוימות:

1. ב.ט. בבאר שבע - טיפול ראשון שכולל רק בדיקת רכב - ביקשתי החלפת שמן ופילטר שמן, אמרו שלא צריך וכו'. לפי הגדרת הטיפולים בזמנו, אכן לא היה צורך.

2. מוסך שמשון ביהוד - טיפול אחרון שעשיתי לרכב כשעוד היה אצלי (בן 4) - עקרונית אמור לכלול טיימינג. אמר שהטיימינג עוד יכול לסחוב לדעתו כמה אלפי קילומטרים וכנ"ל לגביי רפידות ברקס קדמיות. בסופו של דבר החלטתי להחליף את הטיימינג ואת הרפידות, אבל ניתנה לי זכות הבחירה ולא הרגשתי שמנסים לדחוף לי בכוח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

....  אני יותר מבטוח שאם הייתי מתעקש עוד קצת הברקסים סביר להניח לא היו במצב שלא ניתן לנהוג

בהם עוד חצי שנה/שנה במיוחד בתקופה הזו. המגב אכן קרוע, הצמיגים למרות שאני פדנט במיוחד בבטיחות, נראים לי תקינים לגמרי, לא שחוקים, ולא יבשים.

מעט יבש -להחליף. רפידות נשחקו מעט ועדיין יש בשר, להחליף. כלומר, להפעיל שיקול דעת גם במוסכי יבואן. 

החיסרון שם שאתה לא יכול לראות - 

(נכון צודק) - לכן אפשר לבקש מהם, לצלם את החלקים המטופלים / מוחלפים

יש לנו כלים מודרניים לבקרה במהלך הטיפולים במוסך.
בכל כניסה למוסך אני מבקש - ל

1 - לרשום את מהות הטיפול והחלקים, ולקבל אישור מראש בהסכמה שלי (שואל שאלות)

2 - במידה וימצאו בעיות נוספות - אין אישור מראש, להתקשר ולסדר רק באישור שלי.

3 - לצלם את מצב החלפים המוחלפים בזמן העבודה, ולשלוח אליי בוואספ - מצב הרפידות ועוביים וכו'

4 - לשמור בצד את החלקים אשר הוחלפו, ולמסור לי את החלקים בסוף הטיפול. (גם ללמידה, וגם סקרנות לראות את הבלאי נזק)

צילום החלפים הוא הדבר החשוב ביותר ומתבצע בזמן העבודה על הרכב
זה גם לטובת המוסך, פעם אחת זיהתי בתמונה, גם צינור קצת בעייתי נראה קצת נפול יבש.. בתמונה.
צילום נוסף מזוית אחרת ובדיקת המוסך, הראו כי צינור הוואקום החל להקרע בנקודת החיבור - כאשר בנד החיבור הסתיר את הקרע
הצינור הוחלף המוסך הרוויח .. וגם אני.

עד היום - כל המוסכים הסכימו לבקשות שלי.. ושלחו תמונות בזמן העבודה.. כולל צילום מיכלי שמן המנוע, שמן הממסרה והבלמים וכו'

כאשר זה מתבצע מראש באופן מכובד, ובהסכמה הדדית, מה אפשר ומה לא.

הרעיון - להשתמש בכלים המודרניים שיש לנו , לצלם את מצב החלפים - (גם אם אנו לא בדיוק מבינים , בכל מצב זה מקשה על משחק בחלפים)
 ולבקש מספרים קטלוגיים של החלפים המטופלים (האם מקורי או חליפי)

לבקש לשמור ולמסור לי, את החלקים אשר הוחלפו - וכמובן.. אישור  לטיפולים נוספים אשר התגלו במהלך העבודה אשר לא אושרו מראש.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהיה עושה לי מוסך שאני מכיר אותו עשרות שנים בתל אביב (בעל מקצוע אחד הטובים שאני מכיר, אך לא זול)

היה מתקשר, מודיע לי על בעיות שצריך לפתור, ומצלם לי את הבעיה. שהייתי מגיע (הייתי שם את הרכב בבוקר, חוזר לאחר העבודה)

היה מראה לי את החלקים שהוחלפו. (בחור אומן במכונאות, שפתר לי בעיות שמוסך מרכזי לא פתר)

במקרה הספציפי זה היה הטיפול הראשון שלי ברכב לכן פחות הקפדתי, עובדה שאמרתי לא להחליף צמיגים. 

ללא ספק התעקשות, ושאלות גורמות למוסך להבין שלא כדי להתעסק איתך בשטויות. עדיין, הייתי בוחן לעומק כל תקלה

שהמוסך המרכזי היה מעלה בפני. (כלומר, לא מסכים מיד לכל החלפה)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר להם מראש לא לעשות דברים מעבר למה שמוגדר בטיפול ומעבר למה שסוכם במעמד מסירת הרכב עם יועץ השירות, אלא אם יש צורך ואז ליידע אותי ואני אחליט.

לפעמים גם מנסים לדחוף כל מיני תוספים (בעיקר תוסף דלק) במסגרת הצעת המחיר, אני דוחה את ההצעה ומבקש להוריד את הדברים האלו.

משתדל גם ללכת למוסכים שאני יכול לראות את הרכב בזמן עבודה, גם אם זה משהו חלקי וגם אם הם לא אוהבים, שיתמודדו, בדיוק בגלל מקרי הנוכלות האלו אני רוצה לראות שלפחות שמה שמבטיחים עושים.

אני לא יושב להם על הראש, אבל מסתכל מהחלון או יושב בחוץ ומסתכל. לא יכולים להגיד לי כלום כי אני לא מסתובב להם בשטח העבודה.

זה דורש לקחת יום חופש מהעבודה, לאחר לעבודה או לעשות טיפול ביום שישי, אבל לפחות אני בראש שקט כשאני רואה שעושים את הדברים ולא מוטרד שאולי לא עשו או עשו רק חלק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Mr.Hybrid כתב:

רוב המוסכים בארץ לא יצאו צדיקים במבחן כזה או אחר.

אגב, אני מטפל ברכבים שלי ושל משפחתי במוסך שהופיע בעונה 5, ויצא צדיק

(מכיר אותו כבר כמה שנים לפני התכנית)

מה שם המוסך ומיקומו בארץ בבקשה?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...