Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

הפתיחה המהירה היא בדיוק הבעיה. אם אתה מדורג אתה יכול לבודד את מוקדי ההתפרצות. כיוון שהכל נפתח כמעט בבת אחת יש לך גם יותר מוקדים פוטנציאליים יחד כך שהתפרצות צפויה להיות יותר חמורה, וגם היכולת שלך לבודד את המוקדים נפגעת. אם היית פותח מסעדות בזמן מסויים ואת חדרי הכושר כעבור 3 שבועות עקומות התחלואה וממצאי החקירות האפידמיולוגיות היו מאםשרים את ההבחנה ו"תפירת" ההגבלות בהתאם לצורך בהמשך. כאשר הכל נפתח יחד אתה לא יכול לבודד את מקור הבעיה, ואז נאלץ לסגור שוב את כולם.

לא באמת.

קודם כל, לפני שבועיים וחצי כשהיו נדבקים בודדים, היה אפשר לבודד אותם. לא קפצנו תוך יום מ-0 ל-1100 נדבקים. אבל מה עשו בזמן הזה, כדי לעצור את ההדבקה? חוץ מלאיים בסגר? כלום. 

ולגבי צעדי הסגירה -שוב, אתה מייצר מציאות אלטרנטיבית בה בעיות כלכליות נפתרות מעצמן או לא מעניינות אותך. אין לך שום מושג אם חדרי כושר היו יכולים לשרוד עוד שלושה שבועות אז, או האם הם יכולים לשרוד עכשיו. במציאות שאתה מצייר הם הי צריכים להיות סגורים עוד 3 שבועות. אחר כך להפתח. אחר כך אולי להסגר שוב. אין לזה שום התכנות כלכלית. 

החיים לצד קורונה זו לא תכנית לבקשתו של אף אחד. וחלק מהעניין הוא ללמוד לנהל את הדבר הכי קרוב לשגרה שאפשר, עם מינימום מגבלות. מה שאתה מציע ממש ממש לא שם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, yossiaviel כתב:

אין בעייה. הווירוס יישרוף..

בוא נגדיל את התמותה.

מה גם שלמדינה יעלה הרבה כסף להחזיק אותם בחיים.

יש לך עוד איזה רעיון? המתת חסד למשל?

אני מבין שאתה גם בעד הגבלת המהירות ל30 קמ״ש בכל דרך כדי לשטח את עקומת המתים מתאונות דרכים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אני לא מדבר על איתור נדבק זה או אחר. אני מדבר על זיהוי מוקדים בעייתיים, שיצריכו התיחסות מבחינת כללי הפתיחה.

ולנהל את העניין "קרוב לשגרה" כולל זיהוי מה יכול לחזור לשגרה ומה לא, ובאיזה דרכים ומגבלות. אם אתה לא מזהה את המוקדים אתה מקבל את הריקושטים שאתה רואה עכשיו, כאשר כולם סובלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוקדים בעייתים צריך להתייחס למוקדים בעייתים. לא לחדרי כושר או פאבים כקטגוריה בפניה עצמה. בפאבים על דיזנגוף, למשל, רוב מקומות הישיבה הם בחוץ. אז למה זה לסגור ומסעדות לא?

מה שלא יעבוד בתאוריה שלך, זה שאתה מתייחס לזה ברמה של "טוב תחכו עוד קצת ויהיה בסדר" במקרה הטוב. אבל מעשית יכיול להיות שהחרא הזה פה כדי להשאר שנים קדימה, עם מוטציות, בלי תרופות. 

אז כן. יש תעשיות שלא יעברו את זה בשלום. נגיד תיירות. 

אבל אין שום סיבה לקבוע בהכללה גסה שצריך או היה צריך להמתיו עוד זמן כדי לפתוח פאבים או חדרי כושר.

המדנה צריכה ללמוד להגיב בזמן להתפרצויות. וגם לחנך את האזרחים.

את זה היא לא עשתה וגם לא מתכוונת לעשות בעתיד.

במקום זה נותנים עונש קולקטיבי באופן חצי שרירותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם תראה שפאבים שיוצאים לרחוב אינם מוקדים, ואלה שסגוקים הם בעיה תצטרך לקבוע דרישה לפעילות על המדרכה. אבל אם במקרה יושבי הפאבים הם גם באי חדרי הכושר לא תדע האם הבעיה היא בפאב או חדר הכושר, ותדפוק את שניהם. אני מעדיף שבית עסק או ענף יסבלו עוד שבועיים או חודש ואז ישוחררו בתנאים פחות מגבילים, על פני פעילות של שבועיים או חודש ואז סגירה, שזה מה שקורה כעת. 

ודרך אגב, סגירה לא חייבת להיות בצו הרשויות. גם התרחקות של לקוחות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אז אם תראה שפאבים שיוצאים לרחוב אינם מוקדים

אבל זה אנחנו כבר יודעים.

גם בעיניין המסעדות בחוץ. כבר יודעים.

לא יודע מה החילוק בין בריכות השחיה ומכוני הכושר.

אבל בעיניין הפאבים והמסעדות - יודעים, ועדיין מגבילים מעבר לנחוץ. זה בדיוק הקטע.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

אני מעדיף שבית עסק או ענף יסבלו עוד שבועיים או חודש ואז ישוחררו בתנאים פחות מגבילים, על פני פעילות של שבועיים או חודש ואז סגירה, שזה מה שקורה כעת. 

אתה לא עונה על מה שאני כותב.

ההעדפה שלך לא רלוונטית, כי אתה לא מתייחס למחיר הכלכלי, כי אתה לא יודע מה הוא. 

ולא מדובר כאן על שלושה שבועות דחיה מול שגרה לנצח אחר כך. זו ה-בעיה הכי גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32 מגבילים בעיקר באיזור הסגור. 

יתכן שמישהו ברשויות הגיע למסקנה שהגדרת עסק כזה לפי השטח היא פתח לפרשנויות יצירתיות, ולכן קבע מספר אבסולוטי שאינומתלוי שטח. אבל זו לא יותר מהשערה, בודאי לא ידיעה.

@יבגניפ אם לא תבדוק לא תדע. הבדיקה צריכה להיות רציפה, עם גמישות. כולנו חיים כרגע בעידן של חוסר ודאות. גם למגיפה שמשתוללת יש מחיר כלעלי כבד. ראה את הסיפור ההזוי של איכוני השב"כ וההשבתה של עשרות אם לא מאות אלפי עובדים מסיבות לא ברורות. גם העסקיםצצריכים להיות תחת מעקב,נואם התחלואה מתפשטת בחנויות בגדים בשונה מחנויות נעליים צריך להתאים את הדרישות. אבל אם לא תבדוק את זה כולם יסבלו, והפרדה בזמנים היא חלק מהליך המחקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכלל מתעלמים פה מהישיבות ובתי הכנסת...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

אני מעדיף שבית עסק או ענף יסבלו עוד שבועיים או חודש ואז ישוחררו בתנאים פחות מגבילים, על פני פעילות של שבועיים או חודש ואז סגירה, שזה מה שקורה כעת. 

ברור הרי זה לא הכיס שלך, השקעה שלך, עסק ומוניטין שבנית במשך שנים על גבי שנים. זו גם לא הפנסיה שלך אז מה אכפת לך. כולם גיבורים עם כסף של אחרים. 

אפשר לא לסגור בכלל ולתת ללקוחות להחליט אם הם לוקחים את הסיכון או לא. לדוגמא למאמן שלי יש לקוחות שעד היום לא מוכנים לחזור לחדר כושר אז הוא מאמן אותם בפארק באוויר פתוח. 

אפשר גם שבעלי עסקים לא יסכימו להיסגר. למה מה תעשה? תביא שוטרים שילכו מכות? ואם בעלי העסקים ירביצו חזרה? ומה אם יקרה אם פתאום 100 אלף עצמאיים יתאחדו ויראו לשר הבריאות אצבע משולשת? ואם פתאום חולדאי יגיד שהוא לא אוכף את הנחיות משרד הבריאות בשטח של תל אביב? 

הקרדיט של הממשלה הזאת בניהול המשבר הולך ונשחק עם כל יום שעובר וזה ב-100% באשמתם. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

יתכן שמישהו ברשויות הגיע למסקנה שהגדרת עסק כזה לפי השטח היא פתח לפרשנויות יצירתיות, ולכן קבע מספר אבסולוטי שאינומתלוי שטח. אבל זו לא יותר מהשערה, בודאי לא ידיעה.

או שזה פשוט ה"פתרון" הכי קל ויעיל (פוליטית), ע"ע ישיבות ובתי כנסת כמו שדוד ציין. להגיד "שמישהו ברשויות הגיע למסקנה", זה, נו, תמימות. נראה ששום דבר פה לא נעשה ע"ב נתונים ותכנון מקדים, אלא בשליפות מהמותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Transporter כתב:

יאללה נשאר רק שגרוטו יעוף וכל מה שבקשתי התגשם

ואחרי שכולם יתחלפו, ועדיין לא תקבל מה שאתה רוצה, למי תבוא בטענות?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפשטות יש יתרונות, ולכך כיוונתי. לך תגדיר את השטח של כל מסעדה, שלו אנח קורא "יצירתיות". 

מקומות התפילה, ועוד יותר, הישיבות, הם צרה שלא כתובה בתורה. גם ההשפעה הפוליטית של מפעיליהם.

ואם 100,000 עצמאיים ינסו להראות אצבע משולשת כנראה שיוטל עוצר. או שהנבואות של טרנספורטר יתגשמו, אמדים יעשו מה בראש שלהם, וגם ימותו מזה בסיוע הקורונה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואחרי שכולם יתחלפו, ועדיין לא תקבל מה שאתה רוצה, למי תבוא בטענות?

יש 9 מיליון איש במדינה, נראה לך שחסר למי לבוא בטענות?

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, borsood כתב:

אני מבין שאתה גם בעד הגבלת המהירות ל30 קמ״ש בכל דרך כדי לשטח את עקומת המתים מתאונות דרכים.

איזה עקומה אתה רוצה לשטח, במקרה של תאונות דרכים?

לא שמעתי שבתאונות דרכים, מספר המתים\פצועים מכפיל את עצמו כל כמה ימים...

[עדיין לא הוכח שמהירות היא גורם מכריע בתאונות דרכים]

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...