Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לא היו צריכים ללחוץ על שום ברקס. היו צריכים לשחרר הנחיות הגיוניות ולהתחיל לאכוף את נושא המסכות בצורה הכי דרקונית שרק אפשר.

אני מסכים עם כל מילה בכתבה הזאת:

בחתונות מותר לרקוד, אבל בהופעות אסור; ברכבת אסור לאכול, אף שהמסעדות פתוחות מזמן; מופעים פתוחים לעד 250 איש, אבל אסורה התקהלות מאורגנת של יותר מ-50; במערכת החינוך נדרשת הפרדה של 2 מטרים בין התלמידים, אבל שטח הכיתות מאפשר רק 1.3 מ"ר לילד; במקומות ציבוריים נדרשת הפרדה של 2 מטרים בין אדם לאדם, אבל במסעדות המרחק המותר בין השולחנות הוא 1.5; משרד הבריאות הורה על סגירת כל מוסד חינוכי שבו התגלה חולה מאומת, אך בפועל אישר לחלקם להמשיך לפעול בהתאם לנסיבות; במתחם החיצוני של בריכות השחייה השטח המוקצה לאדם הוא 7 מ"ר, אף שבמרחבים ציבוריים ההפרדה הנדרשת היא רק 4 מ"ר; הנוסעים בעמידה ישמרו על מרחק של 2 מטרים, אבל במקביל יצאה הנחיה שאוסרת עליהם בכלל לעמוד באוטובוס; מי שנחשף לחולה מאומת מחויב בבידוד, אבל תלמידים הניגשים לבגרות קיבלו אישור להפר את חובת הבידוד.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001334493

===============

קורונה חשפה את הכשלים של מדינת ישראל - בלאגן, חאפריות, חוסר תיאום, חוסר מנהיגות 

מאתמול: אוטובוס ביולי ללא מזגן. רציני? מי הגאון שחשב על זה? 

הציבור לא מציית להנחיות כי ההנחיות מטומטמות, סותרות ולא הגיוניות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שהכתבה הזו מדוייקת. עד כמה שאני זוכר בחתונות נדרשת הפרדה של 2 מ', תראה לי רחבת ריקודים שבה ההפרדה היא יותר מ-40 ס"מ. במסעדות נדרש ריווח בין השולחנות, ברכבת המרווח בין הנוסעים יותר קטן. במערכת החינוך אין מספיק מרווחף בגלל זה חזרנו 70 שנה לאחור, לשיטת המשמרות\קפסולות. 

ובכל זאת, חבל שלא הבאת את המשך הכתבה. חפש פוסטים שלי מסוף אפריל ותחילת מאי ותראה שכתבתי בדיוק מה שכותבת הפרופסורית כעת:

ציטוט

כל היציאה מהסגר לא הייתה מבוקרת ולא מדורגת. במקום ללכת צעד אחרי צעד, להתחשב בכך שדברים משתנים ואנחנו לא יודעים מספיק על הקורונה, הממשלה החליטה על הקלות גורפות".

איך היה צריך לנהוג לדעתך?
"צעדים קטנים משדרים שיקול דעת וזהירות לציבור, שהיה אולי נוהג אחרת ושומר על מסכות ומרחק. אם אומרים לאזרחים: תראו, נראה שהמצב משתפר, בואו נתחיל לפתוח, ונמשיך להיזהר, ונעקוב ונחליט אם זה בסדר - זה משדר שכולנו ביחד חיים אירוע מתגלגל, יש אחריות משותפת, בואו נבחן ביחד ונראה ונחליט".

ציטוט

איך היה אפשר לנהל את כל התהליך אחרת?
"במצבים כאלה אתה רוצה לעשות זאת בצעדים מדודים, כי חזרה אחורה אף פעם אינה פשוטה, גם מבחינת יישום וגם מבחינת נראות. אז מוטב לעשות צעד קטן, ואם צריך, לחזור אחורה, מאשר לשחרר לגמרי ואז להתנהל בחוסר עקביות". במקום זאת, לדבריה, מה שראינו בפועל הוא "התנהלות כאוטית, שינוי הנחיות, מורים שלא יודעים מה הכללים, הורים שמהססים, הוראות שיוצאות בחצות לגבי בוקר המחרת. זה מעביר מסר של הפחדה מוגזמת ואופוריה שמתחלפות זו בזו במהירות".

ובהמשך גם פירוט עד כמה בעולם הפתיחה נעשתה בהדרגה על פני שבועות וחודשים, ולא בשליפה הישראלית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכוונה הבאתי את הפסקה הראשונה בשביל להראות כיצד החלטות במדינה הזאת מתקבלות. הכנסת גיבשה שורה של הנחיות לא הגיוניות בעליל, מבלבלות וסותרות והיה ברור שאף אחד לא הולך לציית להן. 

סימפטומים של חוסר מנהיגות, בלאגן ושכונה במדינה הזאת. 

שמתם לב שאין עדיין תקציב למדינת ישראל? שמתם לב שכופים סגירה על עסקים בלי לתת פיצוי הולם? אתם קולטים מה הולך כאן? זה רק עניין של זמן עד שחבית אבקת שרפה הזאת תתפוצץ. 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, halperin96 כתב:

בטח סטודנטים יילכו לעבודה כזו.

שיעלו ל35-40 אולי מישהו יטרח לשלוח הודעה.

איזה סטודנט יכול לעבוד במשרה מלאה 8.5 שעות ביום כל השבוע?

האנשים היחידים שזה יכול להתאים להם זה חיילים משוחררים, ובתנאי שזה נחשב לעבודה מועדפת שמקבלים גם מענק בסוף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטודנטים בחופשה, או שיהיו גם משמרות חלקיות.

למה צריך תיווך של קבלן? לא עדיף לשלם את דמי התיווך לסטודנטים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

סטודנטים בחופשה, או שיהיו גם משמרות חלקיות.

למה צריך תיווך של קבלן? לא עדיף לשלם את דמי התיווך לסטודנטים?

למדינה יש סטנדרט העסקה כלשהו כלפי העובדים שלה,שכנראה היא לא מעוניינת לעמוד בו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חופשת סמסטר זה חודשיים משהו כזה, בשביל זה שווה להכשיר עובד? לא יודע.

אולי אם המדינה מעסיקה אותם ישירות היא צריכה לתת להם הטבות של עובדי מדינה שכנראה עולות יותר כסף מאשר מה שנותנים לקבלן, שלא חייב לעובדים כלום מעבר למינימום שבמינימום. כשהייתי סטודנט הייתי עובד מדינה במס הכנסה, הרווחתי שכר מינימום אבל היו לי בונוסים, קרן השתלמות, כל מיני שטויות אצל קבלן בחיים לא תראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע להסביר למה החליטו לסגור דווקא את החדרי הכושר בעוד שהקניונים ובתי המלון נשארים פתוחים? עד כה ממה שידוע לי, רק בחדר כושר אחד בכל הארץ התרחש מקרה של הדבקה. האם זה מצדיק סגירה של כלל חדרי הכושר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי למפעילי חדרי כושר אין לובי חזק כמו שיש לאחרים. איזה באסה באמת, לפני חודש עשיתי מנוי לקאנטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, yorng כתב:

מישהו יודע להסביר למה החליטו לסגור דווקא את החדרי הכושר בעוד שהקניונים ובתי המלון נשארים פתוחים? עד כה ממה שידוע לי, רק בחדר כושר אחד בכל הארץ התרחש מקרה של הדבקה. האם זה מצדיק סגירה של כלל חדרי הכושר?

למה אסרו על מזגנים באוטובוסים? למה מותר בית כנסת? סגירת חדרי כושר זו סתם עוד הנחייה שרירותית בשורה של הנחיות שרירותיות ללא טיפה של היגיון.

אני לדוגמא הייתי הולך לחדר כושר רק בשעות השפל כלומר שעות הבוקר המוקדמות (6-7) או שעות אחר הצהריים (15-16) משיקולים של שמירה על עצמי. מי שהולך להצטופף באזור המשקולות עם בני 20 מטומטמים ב-19:00 בערב יום חמישי די מביא את זה על עצמו.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

למה אסרו על מזגנים באוטובוסים? למה מותר בית כנסת? סגירת חדרי כושר זו סתם עוד הנחייה שרירותית בשורה של הנחיות שרירותיות ללא טיפה של היגיון.

ולםי מה שזכור לי,יש הרבה יותר נדבקים בבתי כנסת.

גם אין שם אינטרס לשמור על הנחיות-זה לא מקום עם רווח ויש מי ששומר מלמעלה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטובוסים בלי מזגנים - לא יעבוד ( לא מבין לראש של מי היה יכול לעלות רעיון כזה בקיץ ).

הנהגים הראשונים לא יסכימו לעלות על ההגה .

כבר הבינו את זה במשרד התחבורה ומנסים למצוא סיכום כלשהו אחר מול משרד הבריאות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, vladclar כתב:

אוטובוסים בלי מזגנים - לא יעבוד ( לא מבין לראש של מי היה יכול לעלות רעיון כזה בקיץ ).

הנהגים הראשונים לא יסכימו לעלות על ההגה .

כבר הבינו את זה במשרד התחבורה ומנסים למצוא סיכום כלשהו אחר מול משרד הבריאות.

ברור שזה לא יעבוד. הנהג ישב באוטובוס בלי מזגן 10 שעות ביום? הוא לא סובל מספיק במקצוע הזה? אני זוכר את הימים שנהגתי בפיאט שנת 1995 ללא מזגן. זה עינוי. 

והנוסעים שחלקם מבוגרים וצריכים לשבת באוטובס עם מסכה. מחכים שמישהו יתעלף/ימות ממכת חום? זה משרד הבריאות זה? חברה של מפגרים במדינה של מטומטמים. אחר כך מתפלאים שהציבור פחות ופחות מציית להנחיות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...