Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, TsachiE כתב:

אצל טרנספורטר אין קונפליקט, רק אני צודק וכולם מטומטמים

אחלה דרך לחיות האמת.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Potato כתב:

מאיפה אתה כל כך בטוח שהסוללה ביונדאי איוניק שלך לא תתפוצץ אחרי בדיוק 78993 קילומטר במהירות של 78 קמ"ש בנסיעה בשיפוע של 6 מעלות?

הרי לא בדקו.

יש הרבה דברים שלא בדקו ומסוכנים בריאותית אבל יש לי את היכולת לבחור. פה רוצים לקחת את היכולת לבחור.

לפני 7 דקות, Potato כתב:

אתה מחפש בעיות איפה שאין.

אין לי ילדים,אבל הייתי מחסן.

לא חושב שאני מחפש בעיות. אני מחפש הגיון.

כשיש לך ילד אתה תעשה הכל להגן עליו. יש כאלה שחושבים שהחיסון מגן עליו ויש כאלה שיעדיפו לוודא שהחיסון עבר את כל השלבים ולא קיצרו את הדרך.

שתי ההחלטות לגיטימיות אבל זה לא נכון לפסול דעה אחרת ומה שעושים לאלה שמתלבטים זה נקרא לפסול את דעתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, asix כתב:

לא חושב שאני מחפש בעיות. אני מחפש הגיון.

כשיש לך ילד אתה תעשה הכל להגן עליו. יש כאלה שחושבים שהחיסון מגן עליו ויש כאלה שיעדיפו לוודא שהחיסון עבר את כל השלבים ולא קיצרו את הדרך.

שתי ההחלטות לגיטימיות אבל זה לא נכון לפסול דעה אחרת ומה שעושים לאלה שמתלבטים זה נקרא לפסול את דעתם.

לפעמים יש דעות שצריך לפסול.

אתה לא תבוא למהנדס אזרחי לאתר בניה ותתחיל לחלק לו הוראות כי "נראה לך" או כי "ההגיון שלך..."

הבן אדם בעל מקצוע ואתה סומך עליו ועל העבודה שלו.

למה דווקא בחיסונים פתאום לכולם יש דעה וכל אחת שעושה ציפורניים וקראה 3 פוסטים בפייסבוק חושבת שהיא מבינה יותר מחוקרים שהקדישו את החיים שלהם לתחום ומחקר?

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, asix כתב:

שתי ההחלטות לגיטימיות אבל זה לא נכון לפסול דעה אחרת ומה שעושים לאלה שמתלבטים זה נקרא לפסול את דעתם

אין מקום לדעות בתחום אמפירי כמו רפואה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Potato כתב:

לפעמים יש דעות שצריך לפסול.

באיזה זכות אתה יכול לפסול דעה של אדם? בן אדם חושב אחרת ממך. זכותו. גם אם הכיוון שלו לא נכון לדעתך זאת זכותו.

לפני 9 דקות, Potato כתב:

למה דווקא בחיסונים פתאום לכולם יש דעה

לא רק בחיסונים. בכל נושא יש דעות שונות. הנקודה העיקרית בחיסון הזה ספציפי, שהוא לא נבדק לאורך זמן. וגם רופאים ופרופסורים לא יודעים בדיוק האם יש לו השפעות לטווח רחוק. משערים שאין השפעות. לגבי הילדים הייתי מעדיף לחכות.

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

אין מקום לדעות בתחום אמפירי כמו רפואה.

אבל המחקר עדיין לא הסתיים. הוא בתהליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע למה החיסון לא קיבל אישור מ FDA אלא רק אישור חירום? כי לא בוצע מחקר לטווח ארוך. זאת הסיבה.
לא אתה, ולא אני , ולא מי שפיתח את החיסון יודע לומר בוודאות שאין השפעות לטווח רחוק. משערים שאין השפעות לטווח רחוק. אז על הגוף שלי אני יכול להסכים. על הגוף של הילדים שלי, לא כל כך בטוח שאני מעוניין לחסן אותם נגד מחלה שלא מסוכנת להם בשלב זה.
יש לך ילדים? (לא חייב לענות אם אתה מרגיש שזה לא עינייני).
בדיוק בגלל זה בחרתי לא להתחסן, בגלל שעדיין לא יודעים את ההשפעות לטווח הארוך. אני כמובן לא נגד חיסונים ושיוכח שאין בעיות אני אלך לקבל אותו (אם יהיה צריך עד אז).
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, asix כתב:

באיזה זכות אתה יכול לפסול דעה של אדם? בן אדם חושב אחרת ממך. זכותו. גם אם הכיוון שלו לא נכון לדעתך זאת זכותו.

כי לפעמים יש דעות כל כך מטומטמות שדינן להיפסל.

לפני 3 דקות, asix כתב:

לא רק בחיסונים. בכל נושא יש דעות שונות. הנקודה העיקרית בחיסון הזה ספציפי, שהוא לא נבדק לאורך זמן. וגם רופאים ופרופסורים לא יודעים בדיוק האם יש לו השפעות לטווח רחוק. משערים שאין השפעות. לגבי הילדים הייתי מעדיף לחכות.

יש מקומות שאין בהם מקום לדעה.

המוסכניק אומר לי "הצלחות שחוקות צריך להחליף"-הבן אדם פירק,בדק,מדד.

אז דעתי לא רלוונטית,כי יש בעל מקצוע שקבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, asix כתב:

נכון. זה לגיטימי לחלוטין להמתין לתוצאות המחקר לפני שמקבלים החלטה כלשהי לגבי הילדים.

אני דיברתי בעיקר על "דעות" אחרות שצצו בשנה האחרונה בתחום הרפואה, בעיקר כאלו שמשוות את אלרעי-פרייס למנגלה וכו'.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Potato כתב:

כי לפעמים יש דעות כל כך מטומטמות שדינן להיפסל.

אם אתה חושב שדעה של אדם אחר שחושב שצריך להמתין עם חיסון לילד שלו עד שיתקבל אישור סופי מה FDA מטומטמת אז לדעתי הבעיה אצלך ולא אצלי.

לפני 38 דקות, Potato כתב:

יש מקומות שאין בהם מקום לדעה.

המוסכניק אומר לי "הצלחות שחוקות צריך להחליף"-הבן אדם פירק,בדק,מדד.

אז דעתי לא רלוונטית,כי יש בעל מקצוע שקבע.

בכל מקום ובכל נושא יש מקום לדעה. גם אם היא לא נכונה. אתה חושב שדעה של אדם אחר שגויה? תעמיד אותו בטעותו ואל תאמר דעה מטומטמת ותפסול את הדעה. חוץ מלומר דעה מטומטמת לא הבאת הסבר אחד ראוי עם הוכחות שלא יכול להגרם נזק עתידי לילדים. ואם יהיה נזק מי יתמודד איתו? אתה?

לגבי דוגמתך - פירק המכונאי, מדד בפזיזות ולא בצורה מדוייקת, החליט בצורה נמהרת שצריך להחליף. החלפת. הרי בעל מקצוע קבע.

לא שאלת, לא הבעת דעה שאתה נוסע רק X בשנה....רובוט.

לפני 35 דקות, MiniMiz3r כתב:

נכון. זה לגיטימי לחלוטין להמתין לתוצאות המחקר לפני שמקבלים החלטה כלשהי לגבי הילדים.

וזה מה שאני מנסה להסביר. תסיימו את המחקר בצורה נכונה, מדוייקת, ללא קיצורי דרך וקבלו את אישור ה FDA. לאחר מכן זה יהיה לגיטימי לקבל את החיסון לילדים. אל תעשו קיצורי דרך על חשבון הילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Potato כתב:

למה דווקא בחיסונים פתאום לכולם יש דעה וכל אחת שעושה ציפורניים וקראה 3 פוסטים בפייסבוק חושבת שהיא מבינה יותר מחוקרים שהקדישו את החיים שלהם לתחום ומחקר?

בכול תחום היום, לא רק ברפואה ומדע,  יש הזנייה מוחלטת. מרוב שטף המידע שיש באינטרנט אנשים מתבלבלים וחושבים בהכרח שהוא גם איכותי.  וכתוצאה מזה, מידע שלוקח התמקצעות של שנים על גבי שנים ללמוד אותו, אנשים חושבים שאפשר לראות סרטון ביו טיוב והם יודעים הכול. 

לפני 35 דקות, asix כתב:

זכותו של אדם לדיעה. זה לא אומר שצריך לקבל אותה. 

אם הקוסמטיקאית של אישתך תתחיל לייעץ לך בחלפים לטיפול של הרכב, אתה תקבל את זה בחום או שתחשוב שאולי היא קצת חיה בסרט?

לפני 38 דקות, asix כתב:

אתה כמובן יכול לעשות מה שבא לך, לא מנסה לשכנע, אבל ממה אתה דואג יותר? מההשפעות לטווח ארוך של החיסון או ההשפעות לאורך זמן של הדבקות בוירוס הקורונה? 

לדעתי ההשפעות הלא ברורות העתידיות של הדבקות בוירוס הזה, יותר מפחידות מההשפעות שאולי יכולות להיות לחיסון. 

אני אישית מכיר מישהו אמנם בן סביב ה-65 שחצי שנה אחרי שנדבק בוירוס, עדיין מתקשה ללכת יותר מ-10 דקות מבלי להתנשף כאילו רץ מרתון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, garicho כתב:

אתה יודע שכבר חוסנו בישראל עשרות אלפי ילדים בחיסון של פייזר? מעניין למה לא ביצעו עליהם את המחקר וזהו?

לא נראה לי שחיסונו עשרות אלפי .. אולי כמה אלפים בודדים.

ואלו ילדים שהיו בקבוצת סיכון , כלומר סרטן או מחלות שמחייבות אותם לשהות בבתי חולים.

לכן הסיכון מהמחלה גבוה לעומת החיסון.

לעשות עליהם מחקר זה לא רלוונטי, כי הם בקבוצת סיכון. ומחקר משמעותו לחלק ילדים אקראית ל2 קבוצות.

אחת מקבלת את החיסון והשנייה לא.. 

זאת לא קבוצה שאתה רוצה לתת להם פלסבו באופן אקראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

אין לי ילדים,אבל הייתי מחסן.

יומרני משהו לצאת בהצהרה כל כך נחרצת.

אין לך ואתה לא יודע מה היית עושה אם היו לך..

כי אין לך.

קבל את זה כעובדה. אתה לא יכול להתווכח על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, davemustaine87 כתב:

זכותו של אדם לדיעה. זה לא אומר שצריך לקבל אותה. 

יש הבדל בין לא לקבל לבין לפסול. לא לקבל - שמעתי - חושב שזה לא נכון ממשיך הלאה. לפסול - אתה מדבר שטויות ואסור לך להביע דעה.

לפני 6 דקות, davemustaine87 כתב:

אתה כמובן יכול לעשות מה שבא לך, לא מנסה לשכנע, אבל ממה אתה דואג יותר? מההשפעות לטווח ארוך של החיסון או ההשפעות לאורך זמן של הדבקות בוירוס הקורונה? 

דיברתי על חיסונים לילדים שהמחלה בשלב הזה לא מסוכנת להם. לא דיברתי על מבוגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, asix כתב:

אם אתה חושב שדעה של אדם אחר שחושב שצריך להמתין עם חיסון לילד שלו עד שיתקבל אישור סופי מה FDA מטומטמת אז לדעתי הבעיה אצלך ולא אצלי.

כי אין לך מושג מה זה אישור זמני,אישור חירום,אישור סופי.

אתה זורק מושגים לאוויר שבבירור אין לך שמץ מה הם אומרים וכוללים בתוכם וגם אם ממש תתאמץ לפתוח את המסמך רגולציה שלהם מבטיח לך שלא תבין יותר מידי.

כל המידע שאתה מקבל מגיע בשברים מהתקשורת ומכמה סרטונים ביוטיוב.

לפני 12 דקות, asix כתב:

בכל מקום ובכל נושא יש מקום לדעה. גם אם היא לא נכונה. אתה חושב שדעה של אדם אחר שגויה? תעמיד אותו בטעותו ואל תאמר דעה מטומטמת ותפסול את הדעה.

אין לי איך להסביר לבן אדם שחושב שהוא יודע (מכאן המילה דעה) יותר ממומחים שפיתחו את החיסון הזה.

הדעה שלך מבוססת על כלום,ועל כן התגובה שלי בהתאם.

לפני 12 דקות, asix כתב:

חוץ מלומר דעה מטומטמת לא הבאת הסבר אחד ראוי עם הוכחות שלא יכול להגרם נזק עתידי לילדים. ואם יהיה נזק מי יתמודד איתו? אתה?

ואתה הבאת נזק?

כנס לבונקר מתחת לאדמה ושב שם עד המוות,יש יותר סיכוי שהילד יידרס במעבר חציה משיקרה לו משהו מהחיסון הזה.

לפני 12 דקות, asix כתב:

לגבי דוגמתך - פירק המכונאי, מדד בפזיזות ולא בצורה מדוייקת, החליט בצורה נמהרת שצריך להחליף. החלפת. הרי בעל מקצוע קבע.

קצת קשה לחפף בבדיקה שצריך בשבילה 20 דקות התלמדות (ונסחפתי) ורבע מוח מתפקד.

לפני 12 דקות, asix כתב:

לא שאלת, לא הבעת דעה שאתה נוסע רק X בשנה....רובוט.

וזה מה שאני מנסה להסביר. תסיימו את המחקר בצורה נכונה, מדוייקת, ללא קיצורי דרך וקבלו את אישור ה FDA. לאחר מכן זה יהיה לגיטימי לקבל את החיסון לילדים. אל תעשו קיצורי דרך על חשבון הילדים.

שוב.

אין לך מושג מה כולל אישור זה ומה ההבדלים.

גם לא יהיה לך,וגם לי לא כי לא אני ולא אתה מומחי רגולציה.

לפני 7 דקות, אורח לרגע כתב:

יומרני משהו לצאת בהצהרה כל כך נחרצת.

אין לך ואתה לא יודע מה היית עושה אם היו לך..

כי אין לך.

קבל את זה כעובדה. אתה לא יכול להתווכח על זה.

למה לא?

אני אעשה כל מה שצריך לשמור על בריאותו ובריאות הסובבים,ובין היתר לחסן אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...