Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוט האצ' עד 50K ידני.

Iwind
שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז ככה, כבר בערך 3 שנים שאני חושב על להחליף את הפונטו ספייס המזדקנת שלי בגלל חוסר אלטרנטיבה ששווה את המאמץ והכסף ושישאיר אותי באותו מצב מבחינת כיף( 80 כ"ס ידני). בעוד חודשיים אזדקן ומחירי הביטוח יהיו שפויים יותר, נוסיף את העובדה שאשאר לגור בבית בשנה הקרובה (לימודים בזום וגר לא רחוק בכל מקרה), והגעתי למסקנה שזה יכול להיות טיימינג מושלם להגשים חלום ומהרגע שזה הרגיש אפשרי, כנראה אין דרך חזרה...

טוב אז התקציב הוא 50K רצוי פחות, לכן אני פתוח להתפשרויות מכל הסוגים חוץ מהנאה מנהיגה. לגמר הגיעו : 

אבארט' 500 - כי אם כבר אז כבר. הרבה התפשרויות אבל נשמע שמתאימה לי בול. מחפש בעיקר פאן בכבישים מאתגרים ופחות מעניין אותי קו ישר או זמנים. לא שמעתי על בעיות אמינות כלשהן (?) , נכנסות בתקציב רק כאלה לפני מתיחת הפנים. האם הנוחות בתוך העיר תיהיה כלכך נוראית למי שרגיל לנהוג על רכבים פשוטים וישנים שהיו לא נוחים כבר כשיצרו אותם בתחילת המאה?

פג'ו 208GTI - קצת לב, קצת שכל. הרבה יותר שימושית מהעקרב ובכל זאת מיוחדת ועם הרבה אופי. מתבאס בעיקר כי כרגע לא מצאתי כאלו הנכנסות בתקציב, וכמובן המנוע - האם מדובר בTHP הבעייתי? כדאי להתרחק?

קליאו RS - רק שכל. אומנם נשמעת כמו רכב מצוין בכל פרמטר שמצליח לעשות הכל מהכל, אבל מאוד מבאס אותי שאין ידנית מבחינת החוויה והפוטנציאל לתקלות. אשמח לשמוע גם עליה דברים שאולי ישנו את דעתי.

נפסלו על הסף - מיטו 155 כ"ס כי יש לי פוביה ממולטיאייר, בעיקר כי ישנות מידי ולא מספיק ספורטיבית, אבל תיהיה זולה יותר לקניה משמעותית.
ADAM S - נשמע כמו התפשרות דומה לאבארט' רק עם פחות נשמה.
CORSA OPC - כי 208 עושה את זה טוב יותר.

מחירי לוחות  -  עד כמה הם מנופחים? למשל, מוכר פרסם את הרכב ב65 '' גמיש לרציניים ", ואני רציני. אבל להגיע לראות את הרכב כשאני מראש יודע שיש לי 55 נשמע לי לא רציני, למרות שנראה לי שיש עסקאות שנסגרות בדיוק ככה. מה אתם הייתם עושים?

מחירי אחזקה - מעבר לביטוח טסט וכו' מנסה להבין עד כמה ההוצאות השנתיות יגדלו (דלק בצד, נוסע פחות מהממוצע), מוכן לקבל גם עליה של 300% ויותר אבל חוסר הודאות קצת מפחיד אותי אז אשמח להבין עד כמה עמוק הבור אליו אני נכנס 😅

בסופו של דבר המטרה היא מקסימום כיף לשקל עם דגש על אחזקה כמה שיותר שפויה(מדובר בהתנסות ראשונה לכן לא ברור לכמה זמן הוא ישאר). לכן אשמח לשמוע על כל אחד מהרכבים שהזכרתי איפה הוא עומד מהבחינה הזו ומה אתם הייתם עושים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רק תיקון קטן שיכול לשנות לך את התמונה - מיטו 155 כ"ס זה לא מולטיאייר אלא t jet אמין וטוב.

בעיניי זו אחת האופציות הריאליות יותר.

208 gti שתמצא בתקציב שלך יהיו ברף הנמוך של הק"מ / טיפולים / מצב מכני / מצב אסתטי / תאונות.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לכן ציינתי דווקא אותו, מיטו תלתן ואפילו ג'ולייטה ידנית בסיסית נכנסות בתקציב, אך המולטיאייר מפחיד אותי ובכלל קיבלתי את הרושם שמדובר ברכבים יקרים מאוד.

לגבי המיטו Tjet אשמח לשמוע שהיא באמת מזדקנת באמינות וכיפית לנהג, בהחלט יכולה לחזור להיות רלונטית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://carsforum.co.il/topic/679109-רכב-ספורטיבי-ראשון-תקציב-55k-~-פוסט-ארוך-ומפורט

באותה סיטואצהי כמוך, בהמשך למה שפורסם בפוסט ידני כן נכנס כאופציה כי עברתי טסט לפני כמה ימים.
וכמו שנאמר מעליי המנוע של של המיטו 155 נחשב כאמין מאוד, יש אחת מוצעת למכירה יד 2 עם 300K על השעון ומנוע מקורי.
וכמו שאתה אמרת לגבי האברט', רק נסיעת מבחן תתן לנו את התשובה. אני שבוע הבא קופץ לראות אדם S שנשמעת מעניין מאוד (שנתון הכי גבוהה, רובן יד ראשונה - אך טיפה חלשה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בהתלבטות דומה לשלך, ובסוף אחרי שהבנתי שיהיה קשה למצוא רכב שמור בתקציב (שלי היה טיפונת נמוך משלך והגיע עד 45k) הלכתי על אאודי A1 ידנית.

ללא ספק לא מדובר בהוט האצ׳ אבל מחפירה בלוחות רוב האברט׳ שיכנסו לך בתקציב נראות שחיטות לגמרי וגם משנתון מוקדם שנחשב פחות נוח ובכלל הבנתי שמעט פחות מוצלח, פיג׳ו 208 GTI תכנס בקושי, גם לרכבים יחסית גמורים בצד הנמוך של הסקאלה...
לדעתי דווקא את הקליאו יש לך סיכוי טוב יותר למצוא בתקציב והיא בהחלט הוט האצ׳ אם כי אני מבין אותך וכנראה שלא הייתי קונה אחת, בעיקר בגלל תא נוסעים מבאס.
המיטו והג׳ולייטה עשויות עם להיות אופציות, המיטו הבנתי שיש בעיה עם החיישן זווית הגה (יכול להיות שאני טועה וזה חיישן אחר בסביבת ההגה) והטיפול בתקלה לא זול, אבל אין ספק שתוכל למצוא רכב לא רע בתקציב שלך.
בסופו של דבר אני החלטתי לקנות רכב פחות/לא ספורטיבי ולשמור את החלום לרכב הבא שם בתקווה אני אוכל להתפשר פחות ולא לקנות את האקזמפלרים הכי גרועים מהדגם שאני רוצה.

ד״א הייתי מסתכל גם על המיני קופר/וואן, גם לא הוט האצ׳ אבל נחשבת מאוד מהנה לנהיגה עם היגוי ״כמו של קארט״.
אם אתה רוצה משהו חזק יותר כנראה שהייתי הולך על אחת האלפות.

בנוגע למה שאמרת בנוגע לתקציב, אישית נראה לי קצת יותר מדי להוריד ב-10k ולרוב הורדה כזאת ברכבים בסדר גודל של מחיר כזה תבוא בגלל ריג׳קט רציני ברכב.

בהצלחה!

עריכה: הופתעתי קצת ממחירי האדם S, אני יכול להשבע שהם היו גבוהים משמעותית לפני חודשיים-שלושה כשבדקתי, אולי עקב הקורונה המחיר ירד קצת בקטגוריה.

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האדם S נפלו באמת בחודשים האחרונים, מה גם שאלו שמוצעות כרגע לא עם נתונים ואוו ורובן מסוכניות.
לא הייתי מסתכל בכלל על המיני קופר, במיוחד לא בטווח מחירים הזה, טיפולים של bmw לכל דבר ושחיטה במחיר על לא הרבה אוטו, אתה משלם על מראה חיצוני וסמל.
כנל האאודי, למה הלכת על הA1 ולא על הגולף נגיד? אותו מנוע וגיר. על הסמל של אאודי משלמים גם כן (לא כמו על המיני קופר אבל עדיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמיני זה לא רק עיצוב וסמל, יש שם Added value של היגוי טוב ובכללי רכב שנחשב כיפי לנהיגה ובנוסף נראה טוב (אין ספק שהאמינות שלו נחשבת קצת בעייתית אבל)

הלכתי על ה-A1 בגלל שרציתי רכב לא גדול והעדפתי שלוש דלתות, אבל הסיבה העיקרית היתה הרצון לגיר ידני ומנוע טורבו בנזין, בארץ אין גולף כזאת אם לא מחשיבים את ה GTI. באופן כללי אין בארץ הרבה רכבים עם מנוע לא חלש וגיר ידני, אז נאלצים לבחור ממה שיש...

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Iwind כתב:

פג'ו 208GTI - קצת לב, קצת שכל. הרבה יותר שימושית מהעקרב ובכל זאת מיוחדת ועם הרבה אופי. מתבאס בעיקר כי כרגע לא מצאתי כאלו הנכנסות בתקציב, וכמובן המנוע - האם מדובר בTHP הבעייתי? כדאי להתרחק?

מסכים עם @Shay_u -  GTi 208 שמורות מ-2013 חורגות מהתקציב שלך. בנוגע למנוע, הוא לא בעייתי, אך קיימת רגישות במשאבת הדלק לחץ גבוה. מעבר לכך אין כשלים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 208 חלומית אבל מרגישה קצת גדולה ויקרה עליי בנתיים. בהתחשב בעובדה שבין מיטו 155 לאדם S יש 7 שנים בערך (וגם הבדל במחיר), מה יכול לגרום לי לבחור במיטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו היא די החמצה, לא באמת ספורטיבית ולא באמת אלפא. תנסה לחפש פונטו אבארט שעדיפה על המיטו אבל נדירה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, menir1 כתב:

המיטו היא די החמצה, לא באמת ספורטיבית ולא באמת אלפא. תנסה לחפש פונטו אבארט שעדיפה על המיטו אבל נדירה.

לא יצא לי לראות מודעה אחת בשנה האחרונה אז אני מניח שלא ריאלי לחכות וגם, מולטיאייר.

למישהו יש תובנות כלשהן לגבי האדם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מתעלק, איך האדםS בתוך הוט האצ', ואיך הוא לגבי אמינות?

תודה

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי באיזור התקציב אתה אולי יכול למצוא leon fr 2014 

מנוע 1.4 ידני כסטוק הוא מגיע 122 כ״ס אוטו מהנה מאוד בטיחותי מאוד ידידותי לסביבה ולכיס (טיפולים רגילים ומכלולים אמינים וידועים מאוד) 

לא חושב שתצטרך תוכנה אפילו בהתחלה כי יש לרכב גם מצבים של ספורט ואקו שאפשר לשחק וזה מגביר את הכוח במנוע ואת דריכות הדוושה , 

כמו כן במידה ותרצה להוסיף עוד כמה סוסים בעזרת עוד 2000 שקלים לערך אתה עומד על 160 כוח ואומרים שהרכב אליפות ושונה לגמרי , חסכוני מאוד גם

אני עם 2016 כזו גם אחרי שחיפשתי המון זמן אחרי משהו אמין חסכוני בלי להשתגע ובלי המחלות הכלליות של הגרמניות בלי תוכנה כי כרגע זה סבבה לי.. ממליץ :) 

אגב גם מבחינת איבזור היא לוקחת את רוב המכוניות בקבוצה

עריכה אחרונה על ידי eellaadd2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...