Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת כביסה לא מוציאה מים או סוחטת

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני חצי שעה פרקתי וזרקתי את המכסה החלוד של מכונת הכביסה אצלי. התוצרת אחרת אבל התופעה זהה - חלודה והתפוררות של פח הכיסוי הדק שאינו מוגן כראוי בפני חלודה.

החלודה לא נובעת מלחות בחדר אלא מלחות המגיעה מתוך האזור הרטוב במכונה כשהיא פועלת. אדים ואולי גם טיפות זעירות מגיעות לקצה הפח. מין המפורסמות היא שקצה הפח רגיש פי כמה לתופעות של חלודה בגלל שהוא חושף 2 משטחים לחומרים התוקפים, והפינה החדה אינה מוגנת דיה. זו גם הסיבה שהמהדרים מעגלים את הקצה, ראה קצה אגזוז משנות השמונים של פיאט.

וחידה קלה. במושגים בהם השתמש הטכנאי של פותח השרשור:

למה צריך את 'תיבת האוויר', האם לא די לחבר סתם את צינור הגומי השחור לתחתית הדוד של המכונה? 

ואיך תיבה כזו שאין לה שום חיבור חשמלי 'נותנת אינדיקציה' לכרטוס האלקטרוני של מכונת הכביסה לגבי זה שיש או אין מים במכונה?

בין הפותרים תוגרל הזכות לענות גם בפעמים הבאות.....

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, הוא אמר לי שהצינור השחור מחובר בקצהו למפסק פניאומטי.

מניח שגם אצלך מכונה פתח עליון?

הבאה אצלי תהיה פתח קדמי, נמאס לי מהאמינות הפחותה של מכונות הפתח העליון.

התכוננתי לזה מבעוד מועד ובניתי במה בחדר הכביסה...שלא אצתרך להתכופף למכונה בעלת פתח קדמי.

עריכה אחרונה על ידי locus

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ד ו ד כתב:

לצורך העלאת הרגישות לזיהוי גובה המים, גם במילוי וגם בריקון

אמת.

המיכל עובד כמגבר. העליה (והפוך גם בירידה) גורמת לדחיפת נפח אוויר גדול לתוך הצינור השחור. לכן נניח עלית מפלס של נניח 1 ס"מ בחלל הדוד של המכונה גורם (נניח) לדחיפת 10 סמ"ק אוויר לתוך הצינור השחור. כמובן שהאוויר דחיס אבל גם במקרה כזה ישנה הגברה ולכן הלחץ בצינור השחור משתנה מאד בכל שינוי במפלס המים.

יוסי

לפני 32 דקות, locus כתב:

יוסי, הוא אמר לי שהצינור השחור מחובר בקצהו למפסק פניאומטי.

מניח שגם אצלך מכונה פתח עליון?

הבאה אצלי תהיה פתח קדמי, נמאס לי מהאמינות הפחותה של מכונות הפתח העליון.

התכוננתי לזה מבעוד מועד ובניתי במה בחדר הכביסה...שלא אצתרך להתכופף למכונה בעלת פתח קדמי.

אמת.

למפסק הפנאומטי קוראים פרסוסטט. במקרים רבים יש לו 2 מצבים כלומר הוא מסוגל להכתיב 2 מפלסי מים.

אכן אצלי מכונות (יש לי 2 הפועלות במקביל) פתח עליון. ולמה אתה טוען שאמינותן פחותה? פועלות אצלי כבר שנים אחדות ללא דופי, למעט החלודה.

גם במכונות עם טעינה קדמית חלודה היא בעיה, אופיינית סביב מגרת האבקה או סביב דלת המכונה.

יוסי

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך קראתי הרבה טענות וכך גם חוויתי באופן אישי לאורך השנים.

כל חיי היו לי מכונות פתח עליון.

הן גם בדכ בעלות נפח יחסית קטן יותר ומחיר גבוהה יותר מאחיותיהן בעלות הפתח הקדמי.

ממה שאני חוויתי, הן גם מרעישות יותר.

היות שכביסה זה משהו שאני עושה ותמיד אני טוען שארגונומית הן יותר נוחות, נשארתי נאמן להן שנים.

כעת נכנסתי לדירה חדשה וביקשתי מהיזם שיבנה לי במת הגבהה עבור המכונה, כך שגם התירוץ הזה לא קיים יותר עבורי, לכן המכונה הבאה תהיה פתח קדמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מעניינת. לפני הרבה שנים, כאשר קניתי את מכונת הכביסה הראשונה או השניה שלי, התעניינתי בכך, והטענה היתה שהמכונות בעלות הפתח העליון בעלות מבנה יותר צפוף ומורכב ולכן פחות אמינות.

בעקבות ההודעה שלך ניסיתי לבדוק בגוגל - וכל האתרים ציינו שדווקא המכונות בעלות פתח עליון יותר אמינות. אלא מאי? כל אלה אתרים אמריקאיים. והמכונות האמריקאיות בעלות פתח עליון רחבות כמו בעלות פתח קדמי, והתוף שלהן על ציר אנכי. אז מדובר במבנה שונה לחלוטין, ולכן לא ניתן להשוות למכונות האירופיות ברוחב 40 ס"מ עם תוף אופקי המקובלות בארץ.

עריכה: מכונת הכביסה שקניתי לפני כשבועיים היא השביעית שלי, והשביעית עם פתח עליון. השיקול היה תמיד המקום - או חדר כביסה עם מגבלות מקום או דלת צרה מכדי להעביר מכונה ברוחב 60 ס"מ בלי לפרק את הדלת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהדברים שנכתבו כאן ממש לא מדוייקים.

במכונות כביסה יחסית חדשות כמו בוש סדרה 6 של פותח האשכול וגם יותר יישנות שכמות המים בדוד תלוייה בתוכנית שנבחרה מפסק הלחץ המכני (לניטור מפלס המים) הינו בעל 3 מצבים.

בנוסף למפסק המכני קיים מפסק אנלוגי שתפקידו לנטר את מפלס המים בכול תוכנית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2020 בשעה 15:14, locus כתב:

הוא הטכנאי היחיד שנכנס אלינו הביתה.

ישר מקצועי ולא יקרן, מה אפשר עוד לבקש מטכנאי.

את השם, הטלפון ואיזור שירות.

גם כי מגיע לו וגם כדי שגם אנחנו נהנה ממנו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי

עובד בקריות, אבל אולי גם בחיפה/עכו, שווה לשאול.

מתקן מזגנים/מקררים/מכונות כביסה/מייבשים/מדיחים וכו׳

052-5225220

בחור זהב

עם הגישה שלו תהיה לו פרנסה טובה לעוד הרבה שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.5.2020 בשעה 20:55, מרק10 כתב:

חלק מהדברים שנכתבו כאן ממש לא מדויקים.

במכונות כביסה יחסית חדשות כמו בוש סדרה 6 של פותח האשכול וגם יותר ישנות שכמות המים בדוד תלויה בתוכנית שנבחרה מפסק הלחץ המכני (לניטור מפלס המים) הינו בעל 3 מצבים.

בנוסף למפסק המכני קיים מפסק אנלוגי שתפקידו לנטר את מפלס המים בכול תוכנית.

תוכל להסביר מה זה מפסק אנלוגי ומה זה מפסק מכני?

תודה, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפסק המכני עובד על העקרון שנכתב באשכול.

המפסק האנלוגי אולי נקרא בעוד שמות מבוסס על רכיב או אלמנט פייאזואלקטרי המייצר מתח מסויים שהינו בדרך כלל בין 0.5-3.5 וולט בתלות הלחץ המופעל האלמנט הפייאזואלקטרי. המתח במוצא של המפסק מנוטר על-ידי מיקרובקר שנמצא בכרטיס האלקטרוני וזה אחרון מסוגל לפענח על סמך המתח המתקבל את מפלס המים בדוד.

* יישנם עוד סוגים או תת סוגים של מפסקי לחץ המשמשים לניטור מפלס המים אבל זה דיון בפני עצמו.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...