Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך נוהגים בערפל כבד?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איתותי מצוקה בוודאי לא גורעים, אבל הם לעולם לא יכולים לבוא במקום אורות ערפל. רואים אותם לא הרבה לפני שרואים את הפנסים הרגילים. עיקר התועלת שלהם היא שהם מעירים את הנהגים הסובבים ומעירים את תשומת הלב שלהם לכך שמשהו כאן לא תקין.

ולפותח השרשור - ההערות אולי מיותרות לדעתך, אבל הן לא באות כדי להתנשא או להטיף, אלא כדי להפנות את תשומת ליבך לכך שכדאי שתרחיב את הידע שלך על מכוניות בכלל ועל המכונית שלך בפרט. הסימנים שצירפו פה לפנסי ערפל קדמיים ואחוריים הם בדיוק אותם הסימנים שנמצאים איפה שמדליקים אותם (לרוב על המנוף שמשמאל להגה, איפה ששולטים על כל שאר האורות החיצוניים), אז להבא תדע מה לחפש גם מבחינת כפתורים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יורק על האצבע, מוציא מהחלון ולוחץ על הגז!

ועכשיו:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת תפסתי ערפל ממש ממש רציני, ראיתי רק 10 מטר קדימה בערך, אולי אף פחות מזה. בכלל לא באירופה, קרוב ליבנה. מזל שלא קרה כלום, נסעתי משהו כמו 60 קמ"ש (אולי פחות, היה מזמן) בכביש מהיר והדלקתי גם אור ערפל אחורי וגם מצוקה.. היה סיוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא דולקים עד שאתה לא לא מדליק אותם, חפש באוטו כפתור עם סמל כזה.

ידלקו רק רק במקביל עם אור גבוה/נמוך, לא ידלקו בנפרד.

[ATTACH]526869[/ATTACH]

אין שום מצב שבו צריך גם אורות ערפל וגם אור גבוה. כשיש ערפל אור גבוה פשוט יסנוור בגלל ההחזרים. בהרבה מכוניות העברה לאור גבוה מנתקת את אורות הערפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שכור כך שאני לא באמת מכיר אותו לרמה כזאת

ותודה על התמונות. מאוד עוזר.

כל ההטפות, באמת תגובות מיותרות.

ולגבי המהירויות הנמוכות... אנשים טסו שם על 140

יצא לי לנהוג באירופה בערפל סמיך וממושך.

נדהמתי מהמהירות בה נסעו חלק לא זניח מהנהגים.

אפילו שדובר שם באוטוסטראדה מסודרת זה עדיין היה מסוכן מאוד בעיני.

אבל ככה עושים חלק מהנהגים שם

מה שכן, לרוב המוחלט של הרכבים פנסי ערפל.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתותי מצוקה בוודאי לא גורעים, אבל הם לעולם לא יכולים לבוא במקום אורות ערפל. רואים אותם לא הרבה לפני שרואים את הפנסים הרגילים. עיקר התועלת שלהם היא שהם מעירים את הנהגים הסובבים ומעירים את תשומת הלב שלהם לכך שמשהו כאן לא תקין.

ולפותח השרשור - ההערות אולי מיותרות לדעתך, אבל הן לא באות כדי להתנשא או להטיף, אלא כדי להפנות את תשומת ליבך לכך שכדאי שתרחיב את הידע שלך על מכוניות בכלל ועל המכונית שלך בפרט. הסימנים שצירפו פה לפנסי ערפל קדמיים ואחוריים הם בדיוק אותם הסימנים שנמצאים איפה שמדליקים אותם (לרוב על המנוף שמשמאל להגה, איפה ששולטים על כל שאר האורות החיצוניים), אז להבא תדע מה לחפש גם מבחינת כפתורים.

אורות מצוקה גורעים מהיכולת לאותת. במכוניות בתקינה אמריקאית, בהן המאותתים ואורות הבלימה משותפים, זה מקשה מאוד להבחין שבולמים. מהסיבה הזו זה לא חוקי להפעיל את אורות המצוקה בזמן נסיעה בחלק מהמדינות בארה״ב.

https://www.ajc.com/news/national/using-hazard-lights-rain-illegal-some-states-use-could-cost-you/4GKuiHXYiiowRgq5CgPjLP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי לא מעט בערפל כבד באירופה, בעיקר בגרמניה. שני דברים בולטים, לא מעט משתמשים באיתות חירום , כל ה 4 מאותתים דולקים (אגב בחלק מהמכוניות שנהגתי בהן, בלימת חירום מפעילה איתות חירום) ונוסעים במהירות סבירה, במרבית המקרים קצב התנועה היה כ 60 קמ"ש ובערפל קל יותר הרבה מעבר לכך אבל ללא איתות חירום.

בספטמבר השנה נהגתי בגשם וערפל משטוטגרט למינכן כשלא מעטים עקפו אותי במהירות מעל 120, שזו המהירות בה אני הייתי בחלק מהדרך,

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלא מעט מקומות בגרמניה של שילוט של הגבלת מהירות בערפל.

והשלמה לדברי ספייר - מתגי פנסי הערפל הרכבים שהכרתי היה או על מוט תפעול התאורה או על הפאנל שמשמאל להגה, לעתים בחלקו התחתון. המתג קפיצי, וכיבוי פנסי החניה מכבה גם את פנסי הערפל, לפחות הקדמיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת תפסתי ערפל ממש ממש רציני, ראיתי רק 10 מטר קדימה בערך, אולי אף פחות מזה. בכלל לא באירופה, קרוב ליבנה. מזל שלא קרה כלום, נסעתי משהו כמו 60 קמ"ש (אולי פחות, היה מזמן) בכביש מהיר והדלקתי גם אור ערפל אחורי וגם מצוקה.. היה סיוט.

לא פעם נהגתי בנס הרים בבקרים (הדרך מהבית לבית הספר בכיתה י"א-י"ב, לפעמים נסעתי ברכב) עם ערפל, כשהיה ערפל רציני גם 60 קמ"ש זה מהיר, כשהיה באמת ערפל עם ראות של 10-20 ואפילו 30 מטרים מהירות שהרגישה לי סבירה הייתה איזור 50 קמ"ש.

אין שום מצב שבו צריך גם אורות ערפל וגם אור גבוה. כשיש ערפל אור גבוה פשוט יסנוור בגלל ההחזרים. בהרבה מכוניות העברה לאור גבוה מנתקת את אורות הערפל.

זה כל כך נכון, ומי שלא נתקל בערפל סמיך לא מבין עד כמה מסנוור האור דרך

בלא מעט מקומות בגרמניה של שילוט של הגבלת מהירות בערפל.

נתקלתי אך ורק בשילוט שמגביל מהירות על כביש רטוב בגרמניה.

יש נדמה לי חוק או תקנה שמגבילה מהירות בתנאי ראות נמוכים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אלומת האור הגבוה נפגשת עם "טיפות" המים שמרכיבות את הערפל, מתפזרת וגורמת לראות עוד פחות טובה.

דיברתי רק על האפשרות הטכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות מצוקה גורעים מהיכולת לאותת. במכוניות בתקינה אמריקאית, בהן המאותתים ואורות הבלימה משותפים, זה מקשה מאוד להבחין שבולמים. מהסיבה הזו זה לא חוקי להפעיל את אורות המצוקה בזמן נסיעה בחלק מהמדינות בארה״ב.

https://www.ajc.com/news/national/using-hazard-lights-rain-illegal-some-states-use-could-cost-you/4GKuiHXYiiowRgq5CgPjLP

על עניין התקינה האמריקאית לא חשבתי, צודק. לגבי ההפרעה לאיתות, בוא... אנחנו בישראל, כאן יש דברים הרבה יותר חמורים שגורעים מהיכולת לאותת, כמו הנהגים :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או ההיכרות שלהם עם הידית שמפעילה את האיתות

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגשם שוטף בכביש מהיר אני תמיד תמיד עם פנס ערפל אחורי דלוק. לא לוקח סיכונים שמא לא יראו אותי. בעיקר בגלל שאני עם רכב קטן ויצא לי כבר לנהוג אחרי פיקנטו בלי פנס ערפל דלוק בגשם שוטף כשבקושי רואים ותאמינו לי שזה לא סתם "אובר-זהירות".

על אחת כמה וכמה בערפל (לא שכזה יוצא לי לנהוג בערפל באיזור המרכז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם נהגתי בנס הרים בבקרים (הדרך מהבית לבית הספר בכיתה י"א-י"ב, לפעמים נסעתי ברכב) עם ערפל, כשהיה ערפל רציני גם 60 קמ"ש זה מהיר, כשהיה באמת ערפל עם ראות של 10-20 ואפילו 30 מטרים מהירות שהרגישה לי סבירה הייתה איזור 50 קמ"ש.

היו לי מצבים שבהם איבדתי את מקומי על הכביש, אם כי יותר בגשם שוטף בלילה מאשר בערפל. עצרתי בצד הדרך עד יעבור זעם.

זה כל כך נכון, ומי שלא נתקל בערפל סמיך לא מבין עד כמה מסנוור האור דרך

+++

נתקלתי אך ורק בשילוט שמגביל מהירות על כביש רטוב בגרמניה.

יש נדמה לי חוק או תקנה שמגבילה מהירות בתנאי ראות נמוכים

יש בצד הדרך - למיטב זכרוני בעיקר לצד אוטובאהנים - שלטי הגבלת מהירות עם הכיתוב IM NEBEL שפרושו "בערפל"

​..........

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...