Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה במהירות מופרזת: מה מנפח את הבועה בשוק הרכב? (כתבה מגלובס)

old school
שימו לב! השרשור הזה בן 2852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אמרתי שבלאי קורה בגלל הזנחה.

ההבדל הוא שאם זה קורה תחת אחריות אז יש אחריות.

אם זה קורה אחר כך אז נדפקת ואתה צריך לשלם על זה, בלי לדעת אם הרכב יחזור למצב נורמלי או שיש בעיה רצינית יותר (למשל מחשב שהולך בגלל בעיית חשמל שלא גילו אותה).

חוץ מכל זה לא חסר האידיוט שבודק כל שבוע את המים ברדיאטור ופותח הכל, ועוד מוסיף אם נראה לו שחסר.

זה גם יגרום לנזקים.

אי אפשר לסמוך על בעלים קודמים או על המכונאים שהוא החליט לטפל אצלם.

לאחותי היה רובר 216 ומכונאי שהחליט שהוא לא שם מים של יגואר כמו שרשום בספר הרכב אלא הוא משתמש במים ירוקים.

תוך שניות המצערת התחרפנה, הרכב התחיל להאיץ לבד לסירוגין והמכונאי קיבל ממני צעקות (כל זה כשהרכב עדיין עומד בתוך המוסך).

אחרי זה העליתי את האוטו על גרר ולקחתי אותו למוסך אחר שיודע מה שהוא עושה.

לי היה רכב אחר שעלה באש אחרי שהבעלים הקודם עשה קומבינה וחיבר קודנית שאחר כך לא ידעו איך לבטל אז עשו מליון מעקפים.

אתה אף פעם לא יודע מאיפה תגיע המכה הבאה עם רכב משומש שהוא לא שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור שיש ויש, אנחנו בפורום המיעוט.

יש פה אנשים שיחסית בעיניים עצומות אני אקנה מהם רכב.

אבל שוב אנחנו מיעוט,הרוב ממש לא ככה.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מבחינתי אין "סמל סטטוס" ברכב חדש, ואני גם לא מתגאה ספציפית ברכב שיש לי.

כל כך לא אכפת לי מזה שיידעו שהוא חדש שקניתי את אותו רכב עם אותו צבע.

מי שלא פה בפורום ולא מכיר את הלוחית שלו בעל פה לא יידע שהחלפתי אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם בתקופת האחראיות "נדפקת" כי כמו שאמרת אתה מפסיד שעות עבודה (ראה שירשור מתחת פה בפורום, הבחור מחליף DSG פעם שניה!! והרכב יהיה מוכן רק בעוד יומיים).

אז אתה לא משלם, אבל מתכתחילה רכשת רכב שעולה כ 30% יותר. אז איפה החסכון פה?

מכונאי ששם נוזל ירוק? מי מבטיח לך שזה לא יקרה ברכב חדש? מה בגלל שהוא חדש אז המכונאי יגיד "ואללה, רכב חדש אלך לקנות בשבילו נוזל יגואר במיוחד".

קומבינה עם קודנית? כאילו שברכב חדש זה לא יכול לקרות.

זה הכל פחדים שאתה ממציא. נכון לקנות רכב יד שניה זה סיכון. אתה מעמיד בצד אחד של כף המוזניים סכום כסף שלהרבה אנשים אין ולכן נאלצים לקחת הלוואה ובפועל לשלם בסוף יותר, אל מול רכב זול יותר אבל אתה צריך להיות בעל 4 עיניים בשביל לא ליפול על חתול בשק.

מה יותר עדיף? שכל אחד יחליט בעצמו. אבל לבוא ולחרוט באבן "רכב חדש תמיד עדיף על יד שניה" זה לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית שלי עם רכבי יד2 היא שאני לא יכול לקנות רכב ממישהו כמוני

אין אנשים שמתעבים התקנות מקומיות, ישמרו על הרכב מפני לשלשת \ אוכל \ שתייה \ סיגריות, יחנו רחוק וכו'

אין משהו שאני שונא יותר מגילוי אילותרים, חורים של ברגים קודחים, קליפסים חסרים \ שבורים וכל הדברים האלה, זה מטריד אותי ברכב של 10K וזה מחליא \ מטריף אותי ברכב של 50K, לכן מבחינתי הפשרה הכי טובה היא פשוט לקנות חדש ולישון בשקט בלילה.

הקטע הוא שכולם שקרנים, אין על מי לסמוך, ראיתי כבר רכבים של "חברי פורום חובבי רכב" \ רופאים \ כל מני כאלה שרושמים "מי שמכיר אותי יודע איך אני שומר על הרכבים שלי"

וב20 שניות אני מוצא יותר פאקים ממה שהבנאדם ראה בכל השנים שהרכב אצלו.

מעדיף להתפשר על סוג הרכב שאני אקנה מאשר על הדברים שישגעו אותי ביום-יום.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנ"ל הם שיקולים סובייקטיבים ואין עוררין בכלל שסובייקטיבית כל אחת מהבחירות מציעה יתרונות/חסרונות, ולאו דווקא תתאים לפלוני.

הדיון הוא במישור אחר - האם מבחינה כלכלית נטו הגיוני שלקנות רכב חדש זה זול יותר (או אפילו שקול) לרכישת רכב משומש, במקרה הממוצע, עבור האדם הממוצע.

התשובה אמורה להיות כמעט ברורה מאליה, אבל משום מה לחלק מהמשתתפים היא לא.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NIMJMNKY

זה נורא סובייקטיבי.

לי אישית יהיה הרבה יותר כואב לרכוש רכב חדש וביום למוחרת לראות שריטה של דלת שפתחו על הרכב שלי. וזה בילתי נמנע אם אתה רוכש רכב לשימוש יומיומי. וכך גם בילתי נמנע שיהיה בלאי פנימי, אלה אם אתה סוציאופאט שתמיד נוסע לבד ברכב, לא מעביר דירה ברכב ונוגע בו בכפפות משי.

לי אישית זה לא משחק תפקיד ואני לא רואה סיבה לשלם פרמיה על זה.

אבל שוב זה אספקט סובייקטיבי ואני מסכים עם oryo במקרה הזה. הדיון הוא לא על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם בתקופת האחראיות "נדפקת" כי כמו שאמרת אתה מפסיד שעות עבודה (ראה שירשור מתחת פה בפורום, הבחור מחליף DSG פעם שניה!! והרכב יהיה מוכן רק בעוד יומיים). כי יש רכבים עם גיר בעייתי וצריך להימנע מהם. זה לא אומר שזה יקרה בכל רכב.

אז אתה לא משלם, אבל מתכתחילה רכשת רכב שעולה כ 30% יותר. אז איפה החסכון פה? ההפרש (אם יש) הוא בנחת שאתה יודע שלא תידפק ואתה יכול לתכנן כלכלית טוב יותר.

מכונאי ששם נוזל ירוק? מי מבטיח לך שזה לא יקרה ברכב חדש? מה בגלל שהוא חדש אז המכונאי יגיד "ואללה, רכב חדש אלך לקנות בשבילו נוזל יגואר במיוחד". כי אני מטפל במוסך של היבואן והם לא ישימו נוזל שלא מתאים, ואם כן אז ייקחו אחריות...

קומבינה עם קודנית? כאילו שברכב חדש זה לא יכול לקרות.

לא, זה לא יכול לקרות.

ברכב חדש מתקינים את הקודנית וזהו.

ברכב משומש אולי רצו להוריד אותה, שמו חדשה, החליפו קוד, החליפו את החיווט ולא שמו את הפיוז המתאים ועוד מליון דברים. בגלל זה יש מקומות מורשים שעושים את זה.

זה הכל פחדים שאתה ממציא. נכון לקנות רכב יד שניה זה סיכון. אתה מעמיד בצד אחד של כף המוזניים סכום כסף שלהרבה אנשים אין ולכן נאלצים לקחת הלוואה ובפועל לשלם בסוף יותר, אל מול רכב זול יותר אבל אתה צריך להיות בעל 4 עיניים בשביל לא ליפול על חתול בשק.

מה יותר עדיף? שכל אחד יחליט בעצמו. אבל לבוא ולחרוט באבן "רכב חדש תמיד עדיף על יד שניה" זה לא נכון.

לא אמרתי לרגע שזה תמיד נכון.

כל הנ"ל הם שיקולים סובייקטיבים ואין עוררין בכלל שסובייקטיבית כל אחת מהבחירות מציעה יתרונות/חסרונות, ולאו דווקא תתאים לפלוני.

הדיון הוא במישור אחר - האם מבחינה כלכלית נטו הגיוני שלקנות רכב חדש זה זול יותר (או אפילו שקול) לרכישת רכב משומש, במקרה הממוצע, עבור האדם הממוצע.

התשובה אמורה להיות כמעט ברורה מאליה, אבל משום מה לחלק מהמשתתפים היא לא.

כלכלית נטו זה תלוי במחיר של תיקונים, בהיסטוריה המוכחת של הרכב והמחיר שאתה משלם כל חודש.

אם זה רכב ב90000 עם אמינות טובה וששומר על המחירון שלו, ואתה משלם עליו 1500 לחודש אז לרוב יהיה עדיף חדש.

אבל אם אתה רוצה רכב של 200000 ש"ח ומשלם עליו יותר מ3000 לחודש עם ירידת ערך גדולה, כמעט בטוח שייצא לך יותר זול לקנות משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר לטעון שלשלם 1200 ש"ח כל חודש רק על ירידת הערך, יוצא יותר זול מלנסוע ברכב ישן??

אם היו לי כאלה סכומים אני בכיף הייתי נוסע על רכב חדש. אבל אין לי, בגלל זה אני נוסע על רכב ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כך. אני הגעתי מסיבות דומות למסקנה שאני לא יכול לרכוש רכב חדש, כי אז אצטרך לישון בתוכו עם נבוט. את הנוכחי רכשתי כשהוא כבר בן שלוש, כבר בימים הראשונים חטפתי פתיחות דלת, ואנשים שנסעו איתי פתחו דלתות על שכניי לחניה. כמעט קיבלתי התמוטטות עצבים באותו שבוע.

דרך אגב: זה רק אני, או שלא הוזכרה בכתבה כלל המילה "ליסינג"? איך אפשר לנתח את העניין ללא התייחסות להתרחבות/התפראות שוק הליסינג?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי פרנקוס,

יופי, טיעון מעולה.

אם קח אני אשתמש באותו הטיעון: ברכישת רכב יד שניה, חשוב לדעת שיש "רכבים בעייתים" ולכן חשוב לבדוק את הרכב ויזואלית, בבדיקה במכון, לבקש ספר טיפולים מלא. במקרה אחר יש להימנע מרכישת הרכב.

תבין, בן אדם ממוצע לא יודע DSG לא DSG. הוא יודע שגרמני זה טוב. אז הוא קונה גרמני. המוכר מספר לו שיש שם גיר חכם, 7 הילוכים, הנסדה גרמנית. הוא לא מצפה שיהיו בעיות ברכב חדש. כמו שאתה לא מצפה לזה. אבל איך אומרים shit happens.

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oryo, raiden, נכון אני עוף מוזר וזה משהו סובייקטיבי.

זה מה שחשוב לי וזה למה נכנסתי לדאצ'יה וקניתי רכב חדש, אני בטוח שלאנשים אחרים יש סיבות משלהם לבחירות כאלו ואחרות.

אגב, סוציאופאט אני לא וכפפות משי אין לי, אבל אנשים יודעים לא לעשן ולא לשתות ברכב כשהם נוסעים בו, גם אוכל הוא big no-no.

כשפותחים את הדלת נזהרים ושמים את היד אם זה קרוב לרכב אחר או קיר, לא טורקים ולא שורטים עם טבעות או מה שלא יהיה לכם ביד, זה לא כזה מסובך.

i'm not crazy, my mother had me tested.

כלכלית נטו הכי נכון זה לקנות גרוטאה במחיר של אייפון ולנסוע בה עד שתתפגר, יש לי כזאת אגב, ובינתיים הוצאתי עליה ממוצע של 1000 שקל בחודש על תחזוקה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oryo, raiden, נכון אני עוף מוזר וזה משהו סובייקטיבי.

זה מה שחשוב לי וזה למה נכנסתי לדאצ'יה וקניתי רכב חדש, אני בטוח שלאנשים אחרים יש סיבות משלהם לבחירות כאלו ואחרות.

אגב, סוציאופאט אני לא וכפפות משי אין לי, אבל אנשים יודעים לא לעשן ולא לשתות ברכב כשהם נוסעים בו, גם אוכל הוא big no-no.

כשפותחים את הדלת נזהרים ושמים את היד אם זה קרוב לרכב אחר או קיר, לא טורקים ולא שורטים עם טבעות או מה שלא יהיה לכם ביד, זה לא כזה מסובך.

i'm not crazy, my mother had me tested.

כלכלית נטו הכי נכון זה לקנות גרוטאה במחיר של אייפון ולנסוע בה עד שתתפגר, יש לי כזאת אגב, ובינתיים הוצאתי עליה ממוצע של 1000 שקל בחודש על תחזוקה.

הגרוטאה שלך יקרה להחריד.

בעבר הייתה לי "גרוטאה" (לא יכול לכנות כך את הסקסו האהובה שלי). הוצאתי עליה סכום של בין 1500-2500 שקל בשנה על בלאי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית נטו ...

אם זה רכב ב90000 עם אמינות טובה וששומר על המחירון שלו, ואתה משלם עליו 1500 לחודש אז לרוב יהיה עדיף חדש.

לי היתה עד לא מזמן סופר מיני משומשת,

לך היתה עד לא מזמן סופר מיני חדשה,

האם אתה רוצה להתערב מי מאיתנו שילם יותר? (אני מזכיר שהשיח הוא כלכלי נטו, להוציא שיקולים סוביקטיביים לגיטימיים כמו 'חדש זה שקט נפשי')

רק אני ממליץ לחבוש לפני כן כובע גרב ולא מצחיה (;

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...