Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה במהירות מופרזת: מה מנפח את הבועה בשוק הרכב? (כתבה מגלובס)

old school
שימו לב! השרשור הזה בן 2872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תמיד אנשים בוחרים דוגמאות קיצוניות ברור שהכי משתלם לקנות רכב שנמצא שלוש שנים על הכביש ואיבד חלק רציני מהערך שלו , מצד שני ברור שיש יותר סיכוי לבלאי או לתקלות. אבל יכול להיות שדווקא ברכב שכבר נמצא כמה שנים על הכביש נמנע לרוב מבעיות לימוניות

או מחלות שהופכות להיות "מחלות ידועות של הדגם".

משהו חשוב שלפעמים מתעלמים ממנו זה משך האחריות , יש רכבים שמקבלים שנתיים אחריות ויש כאלו שמקבלים ארבע שנים , תמיד נחמד לקנות משומש באחריות שעדיין בתקופת האחריות.

וכמובן הכי טוב לקנות מחבר פורום משקיען מאשר אחד שנותן שיעשו לו החלפות שמן בזמן התדלוק בתחנה ליד הבית.

ואם כולם כבר נותנים כאן דוגמאות קיצוניות אז אני אוסיף אחת: מכירים את אלו שחושבים שהם מצאו את ה"שיטה הכי נכונה" ? מישהו שאני מכיר היה קונה רכב חדש מהחברה כל שלוש שנים ולא מטפל בו בכלל , ואני מתכוון בכלל , לא טיפולים לא שמנים , אפילו לא מחליף נורה . אז ברור שלקנות מאחד כזה זאת סוג רולטה רוסית (רק שיש יותר מכדור אחד...) אבל כמו שיש אחד שמזניח בקיצוניות יש גם אחד שמטפל בקיצוניות , כמו הרבה חברי פורום שעושים טיפול אחת ל5000 ק"מ במקום אחת ל10,000 ק"מ.

אני אישית מעדיף רכב יד שנייה , ניסיתי גם חדש אבל עדיין מעדיף יד שנייה .

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חברים, אתם כל הזמן מכניסים פה טיעונים רגשיים שלא ניתנים לכמת בכסף. זה משול להכנסת אקדח לקרב סכינים.

הדיון הזה הוא כלכלי אז בואו ננסה להשאיר אותו כך.

יוסי, אני אשמח מאוד לראות את החישוב שלך עם הדצ'יה נגד קורולה.

אני מוכן להתערב שגם ההצהרה הזו תסתיים בטיעון שהוא לא כלכלי.

דצ'יה חדשה נקח דאצ'יה דאסטר ידנית 4על2 בנזין. מחירון של רכב חדש 95 אלף ש"ח

מצטער, כשאמרתי דאצ'יה התכוונתי לסנדרו, כי התכוונתי שככל שהרכב החדש יותר זול, ככה המשוואה שלי יותר נכונה.

כתבתי כבר שברכב של 95000 זה כבר עובד פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה משווה בין רכבים מסגמנטים שונים אתה מעוות את ההשוואה. משפחה שצריכה קורולה לא תקנה סנדרו, כמה שזה לא יהיה משתלם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא "צריך" קורולה.

אין כמעט שום דבר בקורולה בת 10 שדאצ'יה חדשה לא תיתן (חוץ מחלונות חשמל מאחורה, וגם זה יכול להיות שיש בדאצ'יה).

אני מבין אם משווים בין SUV משומש להאצ'באק קטן חדש אבל פה אנחנו מדברים על סגמנטים של סופר מיני מול משפחתית.

זה עניין של נוחות ופינוק, לא של צורך אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב משפחתי, גם בן 10, יהיה מרווח יותר למשפחה ותא המטען שלו יהיה גדול יותר. זה שלך, עקב העובדה שאין לך ילדים, הנושא נראה לא רלוונטי ושולי, לא הופך את זה לכזה. בסופו של דבר ואיך שלא תסובב את זה, קורולה 2006, על אחת כמה וכמה ראנקס, היא רכב משפחתי מוצלח יותר מסנדרו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהשאלה זה לא רנאקס מול סנדרו אלא חדש מול ישן.

מבחינת נוחות רכב משומש שיחולפו לו הבולמים תושבות מנוע ועוד כמה פריטים קטנים לחדשים, והוא מתוחזק כראוי ייתן חווית נסיעה קרובה לרכב חדש.

השקעה של ריפודים ומערכת נורמלית והרכב יהיה נחמד מאוד, יש פחות חשש ששכן קנאי יחתום על הרכב יצירת אומנות, וגם אם כן זה קצת פחות יכאב.

הבעייה הקשה היא ברכב משומש היא אם הוא נדיר או רכב יוקרה שכל חלק עולה הון, מצד שני השוק מכיר את זה ולכן הירידת ערך שוב מחזירה את הרכב ל"לא משתלם" כחדש.

כלכלית נטו- עדיף בדרך כלל ישן.

רגשית נטו- חדש.(או אספנות..)

Sent from my CW-Vi7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שצריך משפחתית במימדים של קורולה אבל קונה סנדרו חדשה רק בגלל פחד מתקלות, איכות החיים שלו לא גבוהה במיוחד. הוא מוותר על דברים נוחים יותר מתוך פחד לא מוצדק.

לא מסכים אתך בעליל.

רכב בן 7 זה בהחלט עניין של מזל, רכב עד גיל 3 לא.

עם זה אני מסכים כמעט לגמרי. ככל שמתרחקים אחורה בשנתון עניין המזל הופך משמעותי יותר ולהפך.

זה כמובן לא מבטיח לך לחלוטין שלא תאכל מרורים מרכב בן 3 אבל הסיכוי קטן מאד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב משפחתי, גם בן 10, יהיה מרווח יותר למשפחה ותא המטען שלו יהיה גדול יותר. זה שלך, עקב העובדה שאין לך ילדים, הנושא נראה לא רלוונטי ושולי, לא הופך את זה לכזה. בסופו של דבר ואיך שלא תסובב את זה, קורולה 2006, על אחת כמה וכמה ראנקס, היא רכב משפחתי מוצלח יותר מסנדרו.

השאלה היא לא איזה רכב יותר מוצלח אלא מה יכול לקנות מי שבתקציב מוגבל מאוד.

ברור שאלו לא רכבים באותה רמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, פשוט אנחנו מדברים על עלויות, לא על הרכב עצמו.

מי שנתקע עם קורולה בת 10 ואין לו חסכונות, לא יכול להיות מפונק ולקנות קורולה חדשה, אז הדיון הוא על האלטרנטיבות שלו, וזה או קורולה בת 10 או רכב חדש מקטגוריה נחותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות הן לא הפקטור היחיד ברכישת רכב. יש, תתפלא, גם צרכים. אתה, כנראה, היית מסתדר גם עם קטנוע. יש כאלה, מהצד השני של הסקאלה, שחייבים מכונית 7 מושבים ואתם, למשל, ההקבלה של הסנדרו לא ממש תעבוד.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההשוואה היא בין קורולה ובין סנדרו, באמת שאין כל כך הרבה הבדל בצרכים.

תא המטען של הסנדרו מאפשר לקחת עגלת ילדים והוא לא משמעותית יותר קטן מזה של הקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהפכת המיני בשנת ב2009 נתנה להרבה מאוד אנשים להבין שלא כל אחד צריך קורולה,

כבר אז אנשים הסכימו להקריב "איכות חיים" של משפחתומטית ישנה (על שלל סיבוכיה) כדי לקבל רכב חדש.

ואז להזכירכם ההיצע היה מוגבל לאלטו, פנדה שהייתה יקרה בהרבה, ו 107 יחד עם C1 שהצטרפו בדיליי.

לא הרכבים הכי נעימים לשהות בהם, בלשון המעטה. בטח ביחס לסנדרו שנכנס למשבצת הזאת היום.

כמובן שזה לא לכל אחד ומשפחה של 7 נפשות או כזאת שמורכבת בעיקר ממתומדדים לעתיד ב"יורדים בגדול"

אין להם מה לחפש ברכבים קטנים, אבל עבור רוב האוכלוסייה רכבים קטנים מהווים פשרה ברת ביצוע.

בתמורה לזה מקבלים רכבים חדשים, נעימים עם אחריות ומימון למי שצריך בלי הצורך להתמודד עם מוכרים

מפוקפקים מיד2 או כאלה שלובשים עניבות, לא צריך לקנות מילון "עברית-דוח בדיקה" ולא צריך לעבור את כל

הסיטואציה המאוד לא נעימה הזאת (בעבור רובנו) בתחושה של "איפה דופקים אותי?".

אני תמיד בעד "new is always better", אך יחד עם זאת יש לזכור שיש אנשים שצריכים קורולה. (או אאוטלנדר..)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, פשוט אנחנו מדברים על עלויות, לא על הרכב עצמו.

מי שנתקע עם קורולה בת 10 ואין לו חסכונות, לא יכול להיות מפונק ולקנות קורולה חדשה, אז הדיון הוא על האלטרנטיבות שלו, וזה או קורולה בת 10 או רכב חדש מקטגוריה נחותה.

בוא תסביר לי מה זה שונה מהמצב שלך ?

למה בחור עם קורולה בת 10 לא יכול למכור אותה ולרכוש רכב במסלול זהה לשלך עם כמעט 100% מימון?

חברים יקרים, אתם חופרים. בחרתי בדצ'יה הזו כי היא נראתה לי הכי קרובה לרכב משפחתי (בעיקר מבחינת עלות). מכיוון שאין לדצ'יה רכב משפחתי שמתחרה בקורולה אין אפשרות לבצע השוואה הוגנת. ועדיין, הקורולה יצאה מנצחת בגדול.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שהוא לא יכול.

אני גם יכולתי לקנות קורולה חדשה או מגאן אבל זה עניין של עלויות.

ההבדל הוא שאם הוא רוצה קורולה חדשה באותו מסלול (100% מימון) הוא יצטרך לשלם לפחות 2300 לחודש, ואם אין לו הכנסות מתאימות זה די קשה.

אני לא הייתי עושה את זה, גם אם לבנק אין בעיה.

לדעתי אין היגיון לקנות רכב שנמצא מעבר ליכולות הכלכליות ולייצר מצב שבו יכול להיות שלא תוכל לעמוד בעלויות.

בגלל זה חשוב לבחור רכב שאתה יודע שאם צריך לשלם חצי שנה של עלויות בבת אחד, יש לך את היכולת.

לא צריך להשתעבד לרכב.

אם אתה קונה דאצ'יה זה יכול לעלות לך 900 ש"ח לחודש, ואת זה רוב האנשים עם הכנסה סבירה יכולים לשלם כי שתי תקלות "גדולות" וכבר שילמת את העלות של הרכב לשנה (11000).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...