Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהי נכנסה בי (עריכה: בי הכוונה ברכבו) ותובעת את הביטוח צד ג' שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 2515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

...מבחינתי הבאלנו הוא האשם בתאונה, ואני לא צריך להסביר זאת בפעם השלוש מאות שמונים וארבע בשרשור הנוכחי.

אתה לא חייב. פשוט תדלג מעל השרשור ותעבור לבא אחריו.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ישה, זו בדיוק הייתה הבעיה של הנהגת. היא ניסתה לחשוב גם בשביל נהג הבלאנו. (יש לי את תמלול המחשבה שעברה לה בראש: "אוףף...עוד מניאק נידחף לפני בתור. מזל שאין רכב לפניו אחרת הוא עוד היה עוצר...) בום.

אהה, רגע... אני בכלל טוען שתשומת הלב שלה לא הייתה בכביש, כי אם הוא היה בכביש, היא הייתה רואה שאורות הבלימה שלו נדלקו, ולא כבו, מרגע שהתחיל להיכנס לנתיב שלה ועד שנגחה אותו.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני טוען שתשומת ליבה הייתה בכביש

והבלימה שלו יצרה מצב שבזמן התגובה שלה שניה , היא עברה את המרחק האפסי שבין שני כלי הרכב ובום תאונה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, אני נוטל קורה מבין עיני. לישה ולי יש ביחד בערך 90 שנות ניסיון בנהיגה, אז בבקשה, אל תלמד את האבא לעשות ילדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבאל'ה, אתה לא יכול להאשים אותי... פשוט חשבתי שמי שלא עושה, לא טועה ומי שלא טועה, לא לומד ועם רק שתי טעויות, בשלושים ותשע שנות הנהיגה שלך, איך אתה לומד, מניסיונם של אחרים?

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה טעויות ולומד מהן ,אבל מה זה קשור לסרטון? יש כאן מישהו שטעה וגרם תאונה, והוא יחד אתך ועוד אחד או שניים מנסים להתנער מאשמתו. הבעיה שלכם היא שלא אתם קובעים, אלא השופט, שיש להניח שגם הוא נוהג יותר מיומיים והספיק לראות משהו בחיים, כולל גונבי זכות קדימה כמו בעל הבאלנו. יש כאן מישהו שהחתימה שלו מדברת על שופטים ועל נעליים, ממליץ לכם לאמץ את מסקנותיה.

אבל כנראה שהטעות הגדולה ביותר שלי היא ההגררות לויכוח עם אנשים שמתקשים להבין דברים בסיסיים. בינתיים אני ממליץ לך לקחת את הזמן, לחזור לספר ולהתחיל ללמוד את התאוריה של תפעול הרכב וההתמצאות בכביש, רצוי לרמה קצת יותר גבוהה מחוברות התאוריה של משרד הרישוי. משהו על שדה ראיה, משהו על זמן תגובה, משהו על מרחקי בלימה והרבה על תקנות התעבורה. בהצלחה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מדוע אתה לוקח את הדברים כל כך קשה. לא אני ואני מניח שגם לא אתה, שופטי תעבורה. מותר לי לקרוא את הסיטואציה בצורה שונה מאיך שאתה קורא אותה. אתה לא חייב לקבל את דעתי ואני לא חייב לקבל את דעתך. פות"ש יקרא את מכלול הדעות ויחליט איך לנהוג.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל

לילד ארז יש רשיון לאוטובוס למיטב ידיעתי.... ולא מזמן הוא חגג יום הולדת שקרוב יותר ל 60 מאשר ל 50, אז הוא בטח ראה דבר אחד או שניים בכביש.

מציע בוא נדון בדברים לגופם, ולא נידרדר לגופם של הכותבים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצרתי מקריאת התגובות כשהגעתי למילה "סרטון", התחלתי לחפש סרטון וכך אני רואה את הדברים:

לפני שסיימת להשתלב ימינה כבר עשית חישוב לגבי השתלבות אחרי הטויוטה ובעצם בלמת באמצע עקיפה.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי לתשומת לבי. מתנצל.

כתבתי כבר אתמול או שלשום, איכשהו בשרשור הזה נסחפתי קצת, כנראה כיון שפות"ש הצליח להרגיז אותי עקשנותו, וגרר אותי למצב דומה.

ועדיין אני חושב שניתוח המצב מתאים יותר למה שישה ושאני חושבים. יתרה מזאת - אם הבחור נהג מקצועי ברכב כבד הוא צריך להיות מודע הרבה יותר מכל אחד אחר לקשיי הבלימה ולמגבלות של הנהגת.

אבל אני רוצה הציג שאלה לארז: אילו היית נוהג באוטובוס, או ברכב קל יותר, האם אתה חושב שהיית מצליח להמנע מפגיעה בבלנו? זה כולל הבחנה בתמרון שלו, זמן התגובה שלך, בדיקת המצב סביב רכבך וזמן התגובה של הרכב בו אתה נוהג?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את שאלתך ומחייך לעצמי. יש אין סוף "בלאנו-ים" כאלו בכבישים. בכל נסיעה שאני מבצע, נדחפים רכבים מימין ומשמאל. על פי התיאוריה שלך, לא הייתי יכול לסיים נסיעה, ללא תאונה אחת או שתיים, שלא לדבר על לסיים יום עבודה ובכל זאת, אני לא זוכר מתי פעם אחרונה הייתי מעורב בתאונת פח, שלו רציתי, הייתי יכול למנוע. (כן, מודה, לפעמים אני בוחר להפנות את מבטי לכיוון השני ולוקח איתי מראה של בריון בן זונה. מעניין, הם מעולם לא עצרו להחליף פרטים).

חלק לא מבוטל מתורת הנהיגה, זה להבין מה עובר בראש של הנהגים שנוהגים ברדיוס שלך ולהתאים את הנהיגה שלך למצב. זה לא סיפור כזה גדול אם אתה מרוכז בכביש. זה סיפור ענק כשאתה מרוכז בדברים אחרים.

דרך אגב. מחוץ לעבודה אני נוהג על איסוזו טרופר. בדקתי הבוקר את עניין הקורה ואני יכול להכריז חגיגית, הקורה לא מצליחה להסתיר, גם לא רבע רכב, ולא משנה כמה קרוב אתה יושב להגה.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין לגבי חיפוש המטומטמים. אבל לפעמים גם הם מצליחים להפתיע. לדעתי הבלנו הוא כזה, לא בגלל הסטיה (בריונות ותו לא, וסביר שמרביתנו היינו מזהים את הסטיה), אלא בגלל הבלימה שממש אינה צפויה. ועדיין, לדעתי, בגלל השילוב של בריונות ופעולה ממש לא צפויה הוא אשם בתאונה, לפחות ב-80-90% (והוסף את הכתוב בפסקה הבאה). אבל כנראה שלא נגיע להסכמה על כך.

לגבי הקורה - לא צריך להסתיר רכב שלם ואפילו לא שליש. מספיק שתסתיר את הפנס האחורי כדי שלא תראה איתות או פנס בלימה, ואם נוסיף שלפחות 20% מהמכוניות הישראליות נוסעות עם פנסים לא תקינים זה כבר הופך לבעיה. חשוב על מצב שבו אתה מתרכז בימין מסיבה זו או אחרת (הולך רגל שמתקרב לכביש או מישהו שעוקף מימין, בהנחה שאין הסחות דעת נוספות) ותהיה לך השהיה קטנה בזהוי הנדחף משמאל, השהיה שתספיק כדי להביא לתאונה, כמו גילוחי המראות שהזכרת או כמו זו שבסרטון.

הרבה אנשים לא מודעים למורכבות של נהיגה. כולנו נוהגים או נוסעים יום יום, ומעטים מקדישים מחשבה לכמות המידע שהנהג צריך לקלוט, לעבד ולהגיב לו תוך זמן קצר מאד תוך שהוא נע במהירות גבוהה, והמנגנונים הפיזיולוגיים שלנו לא בהכרח מותאמים במידה אופטימלית לפעולה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק.

זו בדיוק הסיבה שזמני התגובה המוכרים לנו מהדרכות הנהיגה המונעת (ואשר המחוקק מתבסס עליהם במידת מה בקביעה של הרווח המינימלי בין מכוניות) הם קצרים עד כדי גיכוח בחיים האמתיים, ולא נכון להסתמך עליהם.

זמן תגובה מעשי לנהג עירני הוא עד שניה וחצי, ועבור נהג לא עירני יכול גם להשיק לשלוש שניות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...