Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובדות על קבלים.

mikmik
שימו לב! השרשור הזה בן 5809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאפיסטו, אני המום שמהנדס חשמל דגול שכמותך לא יכול להבין דברים פשוטים,

אחרת היית יודע למה דבריו של רן לא מחוברים למציאות.

בכל אופן אני נותן את הבמה לחברי הפורום המלומדים, ולא "למהנדסים" .. בואו נראה אם אנשים פה באמת מתעניינים בתחום, ויכולים להסביר למה טענותיכם שגויות.

דרך אגב מאפיסטו, כפי שכבר אמרתי לך ולרן.

אם אין לך דרך לבסס את דברייך, עדיף שלא תטען אותם ..

כל אחד יכול לקפוץ לטעון את מה שבא לו, אם אתה לא מתכוון להסביר את דברייך, אתה לא יותר מסתם אחד שמדבר באויר. ולא מהנדס חשמל דגול כפי שאתה מצטייר בפני הפורום.

joker. תקרא את המאמר טוב טוב, כי אתה טועה.

זה לא יעזור גם לצריכה של עד 150, וגם לא מתחתייה.

שי, אני ביססתי את דברי מצויין והם אפילו יותר הגיונים, נכונים ולא כוללים שגיאות ומצבים דמיונים של קבל שמספק 300A כמו אצלך, אם היית באמת מבין קצת באלקטרוניקה, היית מבין שזה לא אפשרי.

בקיצור, עד שלא תכתוב תיקון והוכחה שדברי אינם נכונים (ואני סבור שהם מאוד נכונים), אל תבוא ותטען אחרת, מכיוון שאין לך כל ביסוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רן, אני רוצה לראות אם המאמר שלי באמת גרם לאנשים להבין משהו.

מקריאה מעמיקה במאמר, אפשר להבין בפשטנות למה דברייך לא נכונים, ולכן אני מעוניין שחברי הפורום המלומדים יענו על תשובה פשוטה שכזו.

אינני רוצה להגיע למצב שעבדתי על מאמר בסדר גודל כזה, ואף אחד לא הסיק ממנו מסקנות.

אז אם לחברי הפורום המלומדים באמת יש עיניין בנושא, ובאמת קצת מוטיבציה להבין איך הדברים עובדים .. בואו תוכיחו לי שהמאמר באמת עזר לכם, אני רוצה לראות שתוכלו לענות לבד על טענתו של רן.

ורן, כפי שאמרתי, אם אף אחד לא יביא את ההסבר.. אני אסביר זאת בעצמי, אך זאת באמת תהייה אכזבה עבורי .. עשיתי זאת בשביל להעשיר את הידע של חברי הפורום כי באמת חשבתי שהם מעוניינים בכך, אם המצב באמת עגום בפעם הבאה אני אחשוב פעמיים אם צריך להשקיע כל כך הרבה בשביל לקבל חוסר התעניינות.

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבין, גם עם הרבה, קראו אותו אולי אין להם כוח להגיב ולהתווכח איתך, חוץ מזה, שלדעתי, הוא סתם ארוך, לא רק שב 12 שורות, הסברתי את הכל, אלא גם הוכחתי שאתה טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא רק כתבת 12 שורות, גם קראת רק 12 שורות.

ולכן הגעת למסקנות הללו, שאני אתקן בלילה :)

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד מה שבא לך, אני קראתי את זה פעמיים לפני שעניתי וזה ממש לא קשור.

אולי אתה יודע לכתוב בצורה משכנעת, אבל צודק אתה לא, לך תהיה פוליטיקאי, אולי בזה תצליח. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן... המאמר ששי חיבר לגבי הקבלים נכתב ע"י אנשים שגדולים ממך ממני ומכל הפורום הזה ביחד... הבן אדם שחיבר אותו במקור מתעסק באודיו לרכב עוד מלפני שנולדת...

RC משתמש ב-300A ובדוגמות קיצוניות בשביל להמחיש לך עד כמה הוא לא יכול לעזור..

300 אמפר זה יותר מידי בשבילך? בוא ניראה איזה קבל אנחנו צריכים בשביל לשמור לנו על מערכת ממוצעת עם מגבר לסאבים שצורך איזה 30 אמפר במכת באס במשך שנייה.. נגיד והמתח ההתחלתי הוא 14 וולט.. ואנחנו לא רוצים לרדת מ13...

מתח התחלתי = 14V

מתח סופי = 13V

זמן = 1s - שנייה

צריכת זרם = 30A

Vc = V0*e^(-t/RC)

Vc = 13V, V0 = 14V, t=1s

R = 14v/30amps = 0.46ohm

C = 30F

אנחנו צריכים קבל של 30 פאראד בשביל שיצליח לקיים את מה שרשמתי...

כמה עולה קבל היום? 500 שקל?

30x500 = 15,000....

יש לך 15,000 שקלים למטרה?

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש, דפלומטי, נכון, שי לכח את הבסיס ממקורות חכמים, רק חבל שהו איווט אותו.

פיק של באס נמשך סביב ה 0.1-0.3 שניות ולא שניה שלמה.

אם אתה רוצה קבל גדול, נניח אפילו 50 פאראד, אתה יכול לקנות ב 300$ ולא 15K

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=13757

חוץ מזה אתה מפספס את העיקר, הקבל לא רק מפצה על נפילה בחוסר, הוא גם משלים את פעולת האלטרנטור.

ושוב גם דבריך הוחכו כלא נכונים ואני עדייין מחקה לשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה שפיק של באס אשר מעמיס על האלטרנטור שלך גורם למפל מתח אשר נמשך ל-0.3 שניות ולא ליותר?

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להסתכל פעם על אקוליזר כשאתה מכשיב למוסיקה, חוץ מזה יש הרבה דרכים וזה משתנה משיר לשיר, בכל מקרה אתה גולש לנושאים אחרים ואפילו הצגתי לך קבל גדול ובזול.

ושוב קבל לפעמים עוזר ולפעמים פחות, לדעתי זה מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אמרתי שאני לא אתערב ולא אתן את הנימוקים לטעותך, עד שמישהו אחר יגיע למסקנה הזו.

אבל בהקשר לשאלה המאוד נכונה של אלון, לא ענית.

אלון שאל על מפל המתח של האלטרנטור שלך.

אתה ענית לו על הדינאמיות של המוסיקה שאנו שומעים.

יש סיבה למה אלון שאל את השאלה הזו, אני במקומך הייתי מחפש קצת אינפורמציה לפני שהיתי נותן עליה תשובה בקלות ראש, אולי זה גם יפתח לך כיווני חשיבה נכונים יותר.

תקח לתשומת ליבך, שלפי המסקנות שלך, קבלים -רק- עוזרים, והרבה.

(גם אם תגיד שזה לא המצב, זה לא משנה את העובדה שלפי המסקנות שהסקת קודם לכן, הפכת זאת לעובדה, ולכן אני מציע לך לקרוא שוב את המאמר.)

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע , אני לא יודע איך אתה רוצה לנהל איתך דיון בנושא

אתה בסך הכל עושה CUT ן PASTE מאתרים אחרים .

בכל מעגל אלקטרוני ללא יוצא דופן !! יש שימוש בקבלים לתיקון DC

לא קשור עכשיו לסאונד .

אז פתאום שי ישב וקרא והחליט שזה לא מועיל .

החוכמה היא להתאים קבל למערכת של המעגל , לשים קבל 50F על אלטרנטור חלש יעמיס עליו

אבל קבלים 1-5 F על אלטרנטור של רכבים סבירים רק עושה דברים טובים .

זה לא תרופת פלא , אבל גם מערכת עם אלטרנטור של 400000A חייבת קבל .

אצלך במערכת אל תשים קבל ותהנה שהסאב נמרח והאורות מהבהבים .

ותמשיך לערבב נושאים ולחשוב שאתה בטוח מינימום ישו של עולם האודיו לרכב .

עריכה :

רק שתדע שיש מהנדסים שכל התפקיד שלהם זה לעזור לפיתוח הכין לשים ואיזה קודל של קבלים לשים

ועוד מעגלי תיקון \ יצוב אחרים (SNABERS).

אדם שעובד בזה מקבל משכורת שאתה בכלל לא מאמין וזה אומר שיש לו ניסיון וידע אדירים

בתחום .

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאפיסטו, אני חושב שאתה מזלזל בי ובפורום כשאתה נותן תגובה מבלי להתיחס לתוכן העניינים של התרד.

זה אכן התרד שלי, אינני מעוניין שאנשים שאינם נותנים את המינימום בקריאת הנושא, יגיבו בו.

תקח זאת לתשומת ליבך.

(לי אין שמץ של מושג מאיפה הבאת את השייכות הבלתי קשורה של גודל הקבל, לעומת האלטרנטור, ולי אין שום שמץ של מושג מאיפה הבאת את השייכות של מעגלי האלקטרוניקה לנושא המדובר)

זה ברור מעבר לכל ספק, שלא קראת משפט וחצי משפט מהמאמר, כי אם היית קורא לא היית מייחס חשיבות לנושאים אלו בצורה כל כך לא קשורה, לא בצורה ישירה ולא בצורה עקיפה.

וחבל, בסופו של יום אתה מצפה שנקרא לך "המהנדס", איזה מן מהנדס מתעלם מעובדות ?

אני בזמנו שאלתי אותך שאלה פשוטה, כמה זה 1FARAD, אם לא יכולת לענות על שאלת כמות פשוטה שכזו.

למה אתה חושב שעכשיו תוכל להסביר מה כן, מה לא ומה אולי, בנושא שכולו סובב סביב משהו שאין לו ידע בו?

אני חושב שזה מאוד לא מקצועי לתת תשובה או חוות דעת על נושא שאינך בקיא בו, אתה בטעות תגרום לאנשים לחשוב שאתה מתמצא בנושא זה.. כשאין אמת בדבר.

עריכה, קראתי את העריכה שלך כרגע, וזה מובן מעבר לכל ספק שלא קראת חצי משפט מהמאמר, וחבל.

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"סאב נמרח"...

קבל מונע "הימרחות" של באס...?

אתה יכול לבחון מערכת נתונה.. פעם נוסיף לה קבל ופעם נוציא אותו ואתה תזהה באיזה מן הפעמים הבאס היה מרוח ובאיזה הוא היה מדויק יותר?

אולי הגיע הזמן למבחן עיוור..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, זה כבר הוכח מעבר לכל ספק שהפורום הזה בנוי מדיבורים,

כי אם הפורום הזה לא היה בנוי רק מדיבורים, אז בסופו של יום הייתי עם פחות 1000-2000 שקלים קל יותר :)

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אפילו את מי לצטט, חוץ ממפיסטו רובכם מדברים שטויות, בעוד ששי הוא השטוטניק הראשי פה, נכון זה ת'רד שלך ואם אתה פותח אחד צפה לתגובות, בכל מקרה ממש אין לי כוח להדיין איתך בנושא, איזה שטויות שאתה כותב.

לכל שאר הקוראים שיבימו כך, תענות של מהנדס (מאפיסטו) והנדסאי (אני), שאומרים שזה עוזר לרוב ואכן יש תורה שלמה מאחורי זה, לבין שי, שרוב ההתמחות שלו באה מציטוט ואיווט דברי אחרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...