Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמידה ברמזור, מתי להוציא לניוטרל ומתי להישאר ב D

arieltan6370
שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יגאל בספר הרכב של האלרו שלי רשום שבעמידה לא מומלץ להיות עם הילוך משולב מאחר וזה יגרום להתחממות של הרכב.

NN.jpg

עריכה אחרונה על ידי yaari30

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אדוארד אטלר היה נוהג רק במכוניות ידניות, לכן הוא טעה.

א. הוא לא היה , הוא עודנו. הנאצים לא הצליחו להרוג אותו, תשתדל אתה לא עשות את זה..

ב. מכוניותיו הפרטיות של אדוארד אטלר ידיניות בלבד מהסיבה הפשוטה שהוא חובב הגה מושבע וכל חובב הגה שונא אוטומטיות...

ג. לומר עליו שהוא לא מבין ברכב אוטומטי כיוון שהוא נוסע בזמנו הפרטי על ידני זה השטות הכי גדולה שיצא לי לשמוע. הבנאדם נסע (וגם בחן) אלפי מכוניות בחייו ולדעתי אין שני לו בארץ בכל נוגע לנסיון והבנה בנהיגה ובמכונאות.

לך תלמד כיצד תיבה אוטומטית פעולת וחזור עם תובנות במקום לבלבל את קהל הקוראים.

שום בזק ולא נזק !

לחץ השמן מופסק. זה לא אומר שהגלגל"ש בתיבה מתייבשים מיידית, אבל בהחלט סיכת התיבה בשמן מופסקת.

חוצמיזה, שימו לב מה אומר igal_zeltser בכל הנוגע לכתוב בספרי הרכב והוא צודק. בכל ספר רכב זה כתוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי אני מגיע עם הוכחות ב-2 הסוגים: אוטומט וידני.

ואני לא נהג עדין כלל.

היצרן תכנן העברה מהירה בין N ל-D מסיבה מסויימת - אין צורך אפילו ללחוץ על שום לחצן.

אני, בניגוד למה שרשום בספר ובניגוד להרבה המלצות החלפתי שמן גיר+פילטר ודיפרנציאלים פעם ראשונה בכ-210,000ק"מ בתיבת VW אוטומטית.

בינתיים מורגש רק שיפור לטובה - העברות ממש שקטות ונראה לי שאפילו טיפה יותר מהירות.

כמובן שלא היו בעיות בגיר לפני ההחלפה.

בקיצור, בשבילי ספר הרכב זה לא תורה מסיני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל בספר הרכב של האלרו שלי רשום שבעמידה לא מומלץ להיות עם הילוך משולב מאחר וזה יגרום להתחממות של הרכב.

לא הבנת נכונה את הכתוב בספר הרכב. קרא שנית בבקשה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק אתה צודק קראתי שוב וזה רק טיפול בבעיה של התחממות.

אני אבדוק שוב כי זכור לי שרשום שמומלץ בעמידה להיות בניוטראל, מקווה שאינני טועה.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לרדת ירידות בניטראל. סיבובי המנוע מסובבים את המשאבה בגיר ולכן אין בעיה של חוסר שימון, בתנאי שהמנוע לא כבוי.

אין עומס על תיבה תקינה בהעברה מניוטראל לדרייב.

דיון מעניין.. הרבה דעות.

מדוע בכל ספר למשתמש של רכב אוטומטי כותב היצרן המלצה גורפת שהתיבה תהיה בהילוך בכל זמן הנהיגה?

קרא את תשובתו המקצועית של בעל מקצוע מומחה עם 20 שנות ניסיון בשיפוץ תיבות והוא ספי.

ראשית לא בכול ספר רכב כתוב הדבר. ואם בכול זאת מופיעה הערה שציינת כנראה זה לא קשור לכך שאסור להעביר מ-D ל-N בגלל שחיקה או חוסר שימון של התיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את תשובתו המקצועית של בעל מקצוע מומחה עם 20 שנות ניסיון בשיפוץ תיבות והוא ספי.

ראשית לא בכול ספר רכב כתוב הדבר. ואם בכול זאת מופיעה הערה שציינת כנראה זה לא קשור לכך שאסור להעביר מ-D ל-N בגלל שחיקה או חוסר שימון של התיבה.

קראתי והחכמתי, אפילו שאלתי שאלת המשך..

לנושא חימום התיבה, אני מניח שברור לכולנו שהעומס (וכך גם החום) על התיבה (וממיר המומנט) בעמידה במקום בטל בשישים לעומת העומס בהאצה בהילוכים נמוכים.

שלא לדבר כבר על נסיעה עירונית במתכונת גז ברקס גז ברקס..

לכן אני לא לגמרי מבין את הטיעון הזה.

ניראה שהטיעון הכשר היחיד בעד מעבר לניוטראל בעמידה במקום הוא חיסכון בדלק..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ השמן מופסק. זה לא אומר שהגלגל"ש בתיבה מתייבשים מיידית, אבל בהחלט סיכת התיבה בשמן מופסקת.

תפסיק לחזור על שטויות שאחרים כותבים ! די נמאס.

משאבת השמן של התיבה האוטומטית לא מפסיקה לעולם לעבוד כול עוד המנוע פועל לכן הגיר הפלנטרי ממשיך לקבל שימון וכול החלקים שתוכננו לקבל שימון ממשיכים לקבל שימון גם במצב ניוטרל.

תסביר לי בבקשה למה לחץ השמן מפוסק ? מי מפסיק אותו ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמזורים ארוכים אני מוציא, בקצרים לא.

מה שמעניין אותי זה מה קורה עם הפארקינג, לי יש רכב דיי כבד, ובשביל שמשקל הרכב לא יישען על הגיר אני עוצר, משלב ל N מרים אמברקס, עוזב ברקס, ואז משלב ל P

ברור לי שזה עדיף על פשוט להכניס ל P להרים בלם יד, ולצאת המרכב, השאלה אם זה עושה נזק (רכב כבד נשען בחניה על הגיר)

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי זה מה קורה עם הפארקינג, לי יש רכב דיי כבד, ובשביל שמשקל הרכב לא יישען על הגיר אני עוצר, משלב ל N מרים אמברקס, עוזב ברקס, ואז משלב ל P

מה שאתה עושה מאוד מקובל ונכון. אתה לא חייב לשלב ל-N ולאחר מכן למשוך את בלם היד אתה יכול פשוט לעצור למשוך את בלם היד ולשלב ל-P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי והחכמתי, אפילו שאלתי שאלת המשך..

לנושא חימום התיבה, אני מניח שברור לכולנו שהעומס (וכך גם החום) על התיבה (וממיר המומנט) בעמידה במקום בטל בשישים לעומת העומס בהאצה בהילוכים נמוכים.

שלא לדבר כבר על נסיעה עירונית במתכונת גז ברקס גז ברקס..

לכן אני לא לגמרי מבין את הטיעון הזה.

ניראה שהטיעון הכשר היחיד בעד מעבר לניוטראל בעמידה במקום הוא חיסכון בדלק..

הארה למה שכתבתי קודם לכן.

העברת הילוך מ-D ל-N בזמן שהרכב נוסע אינה מומלצת כסגנון נהיגה מכיוון שבמקרה כזה אין בלימת מנוע והכוונה שלי הייתה שאם אתה מעביר במקרה מ-N ל-D ולהיפך לא יקרה שום נזק לתיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יוצרו בהלך ההיסטוריה מספר תיבות שהיו לבד משלבות ניוטראל כאשר הרכב עומד במקום ודוושת הבלם לחוצה. ברגע שעוזבים את הבלם התיבה חוזרת לD.

אני נהגתי על אחת כזו באופל אסטרה מתחילת העשור הקודם. היו גם אוטובוסים של אגד (מרצדס) עם תיבה שכזו.

משום מה הרוב המוחץ של היצרנים לא אימצו את זה ואלה שעשו את זה הפסיקו.. למרות שמדובר סך הכל בכמה שורות תוכנה.

לטעמי עוד רמז דק להשאיר את הידית במנוחה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אם דובר על המשאבה בקלאץ, אז היא לא מפסיקה לעבוד הרי היא מחוברת לגלגל תנופה.

אבי נוהג +- 35 שנה רובו הגדול עם אוטומטים, בתוך העיר.

כמעט ולא העביר ל- N ולעולם לא היו לו בעיות.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...