Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ גיר מלא והתניית אחריות בטיפול

Yaniv Blecherman
שימו לב! השרשור הזה בן 3497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבוע ביצעתי שיפוץ גיר מלא למכוניתי - I30 2008.

השיפוץ בוצע באחד ממכוני הגירים בחולון.

להפתעתי, כאשר קיבלתי את החשבונית נדרשתי לבצע בעוד חודשיים טיפול של החלפת שמן גיר ומסנן גיר.

ובמידה ולא אבצע אצלם את ה"טיפול לכאורה" תפוג אחריות לאחר כחודשיים.

יש לציין שהדבר לא הוזכר בבואי לשפץ את הגיר.

בנוסף לכך לא הייתי מעורר שום מהומה אם לא היה נדרש מחיר מופקע של 950 ש"ח לא כולל מע"מ שלטענטם מורכב מ

250-350 ש"ח פילטר והשאר עלות השמן.

במוסך מורשה של יונדאי נטען שאין שום צורך בהחלפה לאחר שיפוץ מלא.

שאלתי היא:

האם בתהליך של שיפוץ גיר מלא, לא מוחלף שמן גיר ופילטר גיר?

במידה וכן מוחלף שמן גיר ואו פילטר גיר, האם יש צורך לאחר חודשיים לבצע החלפה של פילטר ושמן גיר או

שמכון הגירים מנסה לעשות עלי קופה?

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל אותם אם הם מתנגדים שההחלפה תבוצע בכל מוסך מורשה?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה תביא איתך את החלקים, הם יאשרו את החלקים האלה ויבצעו את ההחלפה.

ברור שישנה אופציה להביא עימי את החלפים אבל זו לא הייתה השאלה.

השאלה היא האם בשיפוץ גיר מלא לא מחליפים שמן גיר ופילטר גיר? ואם אכן מחליפים אז למה הם דורשים ממני כעבור חודשיים

לבוא ולבצע החלפה שלהם בשנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל אותם אם הם מתנגדים שההחלפה תבוצע בכל מוסך מורשה?

אין לי למה ללכת למוסך מורשה לשלם 280 ש"ח על בדיקה שיגידו לי שהכל תקין.

הרי ביונדאי נאמר לי בפירוש שלאחר שיפוץ גיר מלא אין צורך להחליף דבר.

האם מישהו מנסה לעשות עלי קופה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על דרישה כזו מוזרה מעולם ואין לזה שום בסיס טכני

מה גם שאי אפשר להתנות אחריות על דבר כזה והאחריות שלך הרגילה על השיפוץ גיר כפי שהוגדר בחוק וכפי שהתחייב לך המכון לפני התיקון יהיה תקפה גם אם לא תחליף שמן גיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצופים. דרוש להביא את החלקים בעצמך, קנה גלון שמן גיר המומלץ לרכבך לפי ספר הרכב ופילטר, העלות לא תגיע לחצי ממה שדורשים ממך.

בהחלט מחיר מופקע.

פרסם את שם ה"מכון".

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאחרי שיפוץ יהיו שבבים בגיר ולכן צריך להחליף שמן ופילטר בשביל להאריך את חיי הגיר

אוקיי נניח וכך הדבר. האם זה לא צריך להיות כלול במחיר השיפוץ המקורי ?

שהרי אם בכל מקרה יש צורך לבצע פעולה נוספת יש ליידע את הלקוח בתחילת הטיפול ולהגיד לו את העלות.

אם אני עושה חשבון פשוט עלה לי השיפוץ 3400 וכעת מבקשים עוד 900 ש"ח בסה"כ מגיעים ל4300.

במוסך מורשה של יונדאי רוצים 4500 לפני מיקוח וגם אין סיכוי לרמאות.

לאחר חודשיים מגיעים לבדיקה ואם יש צורך מבצעים טיפול על חשבונם.

אז עם כל הכבוד, אנשים מגיעים למכוני גירים פרטיים על מנת להוזיל עלות ולא על מנת לשלם את אותו סכום ועוד במרמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום הגיון מכני להחליף שמן גיר ופילטר לאחר שיפוץ ברכב קוריאני.

לגבי המחיר לפי המקסימום.

6.5 ליטר שמן מקורי כפול 70 ש''ח = 455

פילטר מקורי = 150 ש''ח

עבודה 345 ש''ח?

לפי דעתי לא הוגן בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים מוזרים וחשודים כאן מאוד :

א. איזה מכון גירים לקח על העבודה מחיר זול יחסית - בסכום של 3400 כולל מע"מ קשה להאמין שעשו שיפוץ גיר מלא .אולי החליפו לגיר מפירוק.זה קצת יותר הגיוני במחיר.

ב. ליטר שמן גיר כזה עולה ביונדאי שופ 45 ש"ח לחברי הפורום,אין טעם להחליף את כל הנוזל ,מספיקה החלפה חלקית של 4 ליטר וזה לא יותר מ-180 ש"ח לשמן,נניח 200 ש"ח על הקיט (יש קיט פילטר חיצוני,עשיתי טיפול כזה בספטמבר האחרון). אז 500 ש"ח על העבודה זו קצת חזירות ואני עדין היום ... אלא אם הוא מחליף לך את כל השמן עם מכונה ייעודית- זה כבר סיפור אחר אם כי,אם זה המצב,הייתי מתקשר לחבר הפורום יוסי זיסו,שעושה טיפול כזה ושואל אותו על העלות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...