Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט גרנד-פונטו במקום פאביה

מיני מאוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני בעלת פאביה קלאסיק, ידנית, 2003. רכב מדהים ונהדר, ואף מטופל ותקין מכאנית, אך הגיעה העת להתחדש.

מבחינתי- הייתי ממשיכה עם פאביה נוספת, ידנית, אך מסתבר ש-50 אלף ש"ח אינם מספיקים לפאביה יד שניה (וקשה למצוא כזו). לצערי התקציב קשוח- אין יותר מ-50 (אחרי מכירת הפאביה).

אציין שאני מבלה בממוצע הרבה זמן על הכביש בנסיעות בין עירוניות, גם בפקקים, וככלל אני אוהבת לנהוג על ידנית. כך שמבחינתי להשאר עם רכב מקבוצה זו היא העדיפות (I20, פאביה, איביזה- כל אלה היו משמחות אותי מאוד).

כמו כן, הרכבים הקטנטנים (I10, פיקנטו וכד')- לא מתאימות לי. קטנות מדי...

הציעו לי בשלמה סיקסט פיאט גרנד פונטו, ידנית, 2011, ב-36K ש"ח. היתה קודם ליסינג. ללא תאונות, מטופלת. נראה בסדר סה"כ, אבל יש לי סטיגמה לגבי פיאט פונטו (מהתקופה שבה היו רכבים כאלה בצה"ל).

שאלותי הן-

למה צריך לשים לב בקניה מסוכנות כזו ודומותיה?

מה הן חוות הדעת המעודכנות לגבי פיאט ופונטו בפרט?

מכירת הפאביה ביד 2 או בטרייד בסוכנות- כולם מציעים לקנות אותה ממני אבל ב7000 ש"ח. לפי לוי יצחק המחירון הוא 11,700 ולפי יד2 המחירון הוא 15000. השאלה היא מה עדיף, ואם בכלל יש שוק למכוניות כאלה ביד2? (אני יודעת שאני יכולה פשוט לפרסם, אבל אני מעדיפה להבין קודם עם איזה שוק אני מתמודדת).

ובכלל- כל טיפ יתקבל בברכה.

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הרכב עבר?

אין משהו מיוחד שצריך לשים לב,אבל כן לקחת את הרכב לבדיקה מטעמך ולא להסתמך על הבדיקה שלהם בלבד.

הגרנדה חסכונית,חלפים לא יקרים ונחשבת לאמינה במיוחד אם זה גיר ידני.

כדי לדעת בסופו של דבר מה המחיר הממוצע,זה להתסכל ביד 2 ולראות בכמה מוכרים רכבים דומים.

לרכבים זולים תמיד יש שוק.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרנדה עם 87 אלף ק"מ. לא מעט. היתה קודם ליסינג נהג יחיד. וכן, היא גיר ידני.

שאלה נוספת- איך היא מתמודדת עם עליות? כי משיטוט בפרום הבנתי שהיא חסכונית אבל לא חזקה במיוחד... (מדובר על עליות סטייל חיפה).

תודה על התגובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב של 50K את יכולה להרשות לעצמך פיאט פונטו איבו ידנית שנים 2010-2011.

האיבו היא דור אחד אחרי הגרנדה (למרות שהשיווק נמשך במקביל), יותר מעוצבת (בעיקר מבפנים) והרבה יותר מאובזרת, כולל אביזרי בטיחות (למשל 7 כריות אוויר, start&stop, שליטה על המערכת מההגה ועוד כבר בדגם הבסיסי) לעומת זאת הגרנדה מ2011 ככל הנראה מצויידת ב2 כריות אוויר בלבד, בספק לגבי נוכחות ESP ברכב, ככל הנראה עם מנוע 1200 (לעומת 1400 בכל דגמי איבו, שיהיה עדיף בשבילך בכביש בין עירוני).

אני מבינה את העובדה שהמחיר הנמוך של הגרנדה שהציעו לך קורץ, אבל אם את הולכת להשאר עם הרכב כמה שנים טובות, אולי כדאי לנצל את רוב התקציב עבור רכב שתהני ממנו הרבה יותר.

לגבי הרכב שלך, ברוב המקרים כדאי למכור עצמאית ולא בעיסקת טרייד אין. תראי באיזה סכומים מפרסמים דגמים דומים ביד 2, תפרסמי באותו טווח מחירים ותיהי מוכנה להורדה של עוד קצת במשא ומתן. עדיף לך לקבל עליו אפילו 9-10 במכירה עצמאית מאשר כביכול 7 בטרייד.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפאביה יש אחות תאומה שנקראת סיאט איביזה, שתיהן היו מלכות המכירות של הסופר מיני באיזור ה70 א' ש"ח כשהיו חדשות באיזור 2012, כך שאני מאמין שבין שתיהן תצליחי למצוא אחת.

בקשר לפונטו, אם מדובר במנוע 1250, היא חלשה ובעלת 2 כריות אויר בלבד, ולכן למרות שפרט לכך היא מכונית בסדר גמור וחסכונית מאוד הייתי נמנע.

פונטו איבו או גרנדה עם מנוע 1.4 כבר יהיו עדיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הגרנדה נמוך וזה בהחלט קורץ. אם לא עברה תאונה אני חושב שזה שדרוג נאה בלי הרבה כסף ובלי ניצול של כל התקציב.

כמו כן - בשביל 7000 ש"ח שמציעים בטרייד אין, הייתי קודם כל מפרסם את הרכב ופשוט מוכר לראשון שמגיע ומציע 7000 ש"ח או יותר - כי כשבאים עם מזומן מקבלים הנחות ומבצעים שלא מקבלים בטרייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...