Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 50 דקות, David32 כתב:

תראה, לא כול כך הבנתי אותך האמת.

המדינה לא מגנה על האזרחים בעזרת כליאה של מחבלים, כי הם ממשיכים לבוא, ולא כול מי שמחבל ישב בכלא לפני זה. וכול מי שנכנס לכלא, הוא כבר טרוריסט כשהוא נתפס, ככה שההגנה היא בעצם התפיסה, עוד סיכול מוקדם.

בכול מקרה כליאה היא רק כלי אחד להגנת האזרחים.

אני לא רואה פה את הסתירה שאתה רואה. אם צריכים לדאוג לי לבטחון, צריכים לדאוג לו בלי קשר למי שבכלא ומי שבחופשי.

המדינה לא מגנה על האזרחים ממחבלים חדשים, היא מגנה ממחבלים קיימים וכלואים. באמת שאני לא מבין את הטיעון הזה. איך המדינה תדאג לבטחון שלך אם היא תשחרר מחבלים?

לפני 48 דקות, SlowRide כתב:

"המערב" מוציא להורג אנשים שעשו פחות מחלק המחבלים שתפסנו.

כן? כמו?

למה אז יש את גיטמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4752

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

ב2023 ארה"ב הוציאה להורג 11 בני אדם, וזה מספר יחסית נמוך משנים קודמות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, garicho כתב:

המדינה לא מגנה על האזרחים ממחבלים חדשים

מה? בטח שכן.

הגדרות, מעברי הגבול, פעולות בתוך איוש, אפילו לפעמים הירי על הדיונות, פעולות בתוך סוריה, כול אלה פעולות של המדינה להגנת האזרחים.

המדינה כן פועלת להגנה מפגיעה 'חדשה', אולי לא בצורה מיטבית, אבל היא כן.

זאת גם התלונה בנוגע ל 07/10, שהיא לא מנעה את זה, ולא הגיבה מספיק מהר כדי להוריד את כמות הנפגעים. אבל ככה או ככה, היא כן פעלה אקטיבית להגנה על אזרחיה. 

כליאה של מחבלים שנתפסו אחרי מעשה זה רק חלק ממערך ההגנה. הטענה היא שזה לא - ולא אמור להיות - החלק העיקרי.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

ב2023 ארה"ב הוציאה להורג 11 בני אדם, וזה מספר יחסית נמוך משנים קודמות.

נכון. וכולם אזרחי המדינה. וישבו בממוצע יותר מ-10 שנים בכלא עד שסוף סוף הם הוצאו להורג.

לפני 1 דקה, David32 כתב:

מה? בטח שכן.

הגדרות, מעברי הגבול, פעולות בתוך איוש, אפילו לפעמים הירי על הדיונות, פעולות בתוך סוריה, כול אלה פעולות של המדינה להגנת האזרחים.

המדינה כן פועלת להגנה מפגיעה 'חדשה', אולי לא בצורה מיטבית, אבל היא כן.

זאת גם התלונה בנוגע ל 07/10, שהיא לא מנעה את זה, ולא הגיבה מספיק מהר כדי להוריד את כמות הנפגעים. אבל ככה או ככה, היא כן פעלה אקטיבית להגנה על אזרחיה. 

כליאה של מחבלים שנתפסו אחרי מעשה זה רק חלק ממערך ההגנה. הטענה היא שזה לא - ולא אמור להיות - החלק העיקרי.

כתבתי לא נכון. מתנצל.

תכננתי לכתוב המדינה לא רק מגנה על האזרחים ממחבלים חדשים, היא מגנה גם ממחבלים קיימים וכלואים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה משנה אם הם אזרחים או לא?

אם "המערב" מוציא להורג עבריינים אלימים במיוחד, אין שום מניעה להוציא להורג טרוריסטים שהשתתפו באסון הכי גדול מקום המדינה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדרבא אנחנו לא ה"מערב" אנחנו מדינה מזרח תיכונית שהתנאים בה צריכים להיות עוד יותר מחמירים, עונש מוות למחבלים לא רק ירתיע הוא גם יחסוך לנו במשאבים מבוזבזים לחלוטין על רפש אנושי,
מה יותר יתריע מחבל לחשוב שהוא ימות בכלא בזריקה או שהוא ישב על שש-בש ופיתות ואוכל חינם ממיסוי ישראלי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא שייך להרתעה או נקמה.

אם אחת הסיבות של הטרוריסטים לחטוף אזרחים זה בשביל לשחרר אסירים, אפשר להקטין את היתכנות בכך שלא יהיו אסירים.

כמו שממשלות מנסות לצמצם שימוש במזומן כדי למנוע עסקאות בשחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

מה? אפשר יותר קונקרטית להבין על מה אתה מגיב?

המדינה חייבת לספק בטחון בכל מצב? 

אז בוא נחסל את כל עזה ולא תהיה לנו בעיה. 

כמו שאנחנו לא יכולים לעשות דבר כזה כי זה יזיק לנו ככה גם לשחרר מחבלים בכל מחיר זה יזיק לנו.

אי אפשר לספק בטחון בכל מחיר גם אם אנחנו ממש רוצים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Mikelt89 כתב:

אדרבא אנחנו לא ה"מערב" אנחנו מדינה מזרח תיכונית

מדובר לא בגאוגרפיה אלא במבנה פוליטי וחברתי. גם יפן היא לא "מערב". שאלה לאיזה מחנה אתה רוצה להשתייך. ארה"ב, יפן ואירופה או סין, אירן, קוריאה הצפונית ורוסיה (שגם שם ביטלו עונש מוות).

לפני 33 דקות, SlowRide כתב:

זה לא שייך להרתעה או נקמה.

אם אחת הסיבות של הטרוריסטים לחטוף אזרחים זה בשביל לשחרר אסירים, אפשר להקטין את היתכנות בכך שלא יהיו אסירים.

כמו שממשלות מנסות לצמצם שימוש במזומן כדי למנוע עסקאות בשחור.

אנחנו מקבלים הרבה מודיעין מהשבויים. לא בטוח שהם ירימו ידיים אם תהיה עונש מוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי (ודויד יתקן אם אני טועה) שהפואנטה היא לאו דווקא שהיה צריך לקבל את העסקה שהחמאס הציע, אלא שאין אינדיקציות או אמון בכך שיש חתירה לעסקה ברת קיימא מלכתחילה. 

כשראש הממשלה הוכיח, מעל כל במה ומעבר לכל ספק, שהוא אדם שקרן אינטרסנט ציני ופופוליסט - ובכן, יש לזה השלכות. מי היה מאמין? 

נ.ב. לכל מי שטוען שאפשר לשחרר מחבלים ואז רגע אח"כ להרוג את כולם - תראו לאיזו רמה התרגלתם, שקרים כמדיניות לגיטימית. ממש ניכר שהציבור עצמו הפנים שלאמת להתחייבויות והסכמים אין באמת משמעות, עוד נזק מבית מדרשו של השקרן העלוב העוסק בהחרבת הנס הישראלי. 

בכל אופן למי שמאמין שביבי עושה את מה שטוב לביבי ולאו דווקא מה שטוב לתושבי ישראל, יש חשש אמיתי מכך שהאירוע הזה לא מנוהל בצורה עניינית או מקצועית, אלא כמו שאר ההתנהלות במדינת ישראל - בצורה ביביסטית. ייתכן שזה יצא טוב, ייתכן שלא, אבל ההתנהלות עצמה בעייתית מהשורש והפעם יש חשש ממשי לחיי אזרחים שנחטפו מביתם בפיג'מה. 

למי שמאמין שביבי שם את טובת המדינה בראש מעייניו - לך לברז רגע ותבדוק מה יוצא משם... 😅

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, mikyl כתב:

אנחנו מקבלים הרבה מודיעין מהשבויים. לא בטוח שהם ירימו ידיים אם תהיה עונש מוות.

אם זה יקטין את כמות החטיפות, עדיף בהרבה.

ככה גם יהיו לך פחות טרוריסטים מלכתחילה, כי רק שטופי המח הכי קשים ילכו להילחם בידיעה שלא משנה מה, זה הסוף שלהם.

גם עונש מוות לא צריך להטיל על כל מי שהצטלם עם סרט ירוק של חמאס אלא מי שיש נגדו הוכחות שהיה מעורב ברצח של אזרחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, oryo כתב:

לכל מי שטוען שאפשר לשחרר מחבלים ואז רגע אח"כ להרוג את כולם - תראו לאיזו רמה התרגלתם, שקרים כמדיניות לגיטימית

לא מסכים בכלל. כלומר, זה ששקרים הם חלק בסיסי בפוליטיקה המקומית זו עובדה בסיסית, זה עצוב מאוד, אבל אין לזה קשר למקרה ההיפוטתי הזה.

אם ארגון טרור חטף אזרחים כדי לסחוט אותי ולהכריח אותי לשחרר מחבלים, אני לא מרגיש מחוייב להיות ״ג׳נטלמן״ ולכבד את ההסכם שחתמתי עליו, כשאקדח מכוון לראשי.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל אף אחד לא מאמין שהממשלה הנוכחית מסוגלת לאשר ולהוציא לפועל מהלך כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, oryo כתב:

😂 איזה, זה התחביב של סאבסט מסוים של משתתפים כאן. הם כנראה לא מספיק מפותחים בשביל להבין איך לוחצים על ׳התעלם׳ ולהמנע מקריאת ההודעות שבבירור לא מעניינות אותם או מייצרות להם ערך בשום צורה - וזה בסדר, אם הם לא מפותחים מספיק בשביל להתנגד לממשלת האסון הנוכחית אין לי ציפיות שיבינו ממשק משתמש של קארספורום 😅

תודה על המחמאה, מפותח אני מספיק (יש אפילו כמה ק"ג מפותחים עודפים). הדעה שלך חשובה וגם מעניינת, אבל כמו שמישהו כבר רשם לך - הנטייה שלך לפסימיות מוגזמת והניסיון להעליב קהל גדול של קוראים משכילים מורידה ולא מוסיפה לך, למרות שבבירור אתה נהנה להתנשא עלינו (אז לבריאות).

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אם ארגון טרור חטף אזרחים כדי לסחוט אותי ולהכריח אותי לשחרר מחבלים, אני לא מרגיש מחוייב להיות ״ג׳נטלמן״ ולכבד את ההסכם שחתמתי עליו, כשאקדח מכוון לראשי

ומה אתה חושב שהן ההשלכות, ככל שיש כאלו, למדינה שמבטיחה דבר אחד ומקיימת דבר אחר? 

תשאל את מודי'ס, או בתכלס על אדם שהתעסק בחוזים ואמון אי פעם, מה קורה כשהשחקן השני ידוע כשקרן. אסטרטגיה שמתאימה למשחק חד פעמי, אבל במשחק שחוזר על עצמו נוצר נזק מצטבר כשפלוני מיישם שקרים וכאוס כמדיניות פרופר. 

צריך קצת פחות חשיבה מהבטן ויותר חשיבה מהמח, לא רק מהלך אחד קדימה אלא שניים או אפילו יותר. 

וכמובן שחמאס לא מעניינים ואם ניתן להרוג את כולם - מדהים אני בעד. מתייחס יותר לקבלה של שקרים וסוכני כאוס כמדיניות פרופר וההשלכות לטווח הארוך. תבדוק מדינות כושלות, תגלה שאחד הדברים הבסיסיים המשותפים להן זה אובדן אמון במערכת. 

בבקשה לא לבזבז בייטים בהסברים שלהרוג חמאסניקים זה אחלה או שמדובר בקבוצה של פסיכופתים, חבל על האנרגיה. 

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...