Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום כמעט שנה ו 14000 ק"מ עם קיה ריו ידנית

LEGACY 1.8
שימו לב! השרשור הזה בן 4097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחזיק קיה ריו 1400 טורבו דיזל (מונית) מזה כחצי שנה עם 27000 ק"מ על השעון .

הדברים השליליים שאני חייב לציין :

נוחות נסיעה : מתלים נוקשים מידי שמורגשים היטב בנסיעות עירוניות. יכול להיות שמול הפיקנטו הרגשת כמה רמות מעל ,אך אל מול הלגאסי הישנה (1991) שהייתה ברשותי ,הרגשתי בירידה באיכות נסיעה.

קרקושים מעצבנים החלו מאזור הדשבורד שמעידים על איכות הרכבה/ חומרים לא ברמה גבוהה .

אני מקווה שיצליחו לטפל בזה במוסך

עלות טיפול ראשוני במוסך מורשה יבואן (קאיה יפו) שכלל החלפת פילטר שמן ושמן הגיעה ל-580 ש"ח :shock: מוגזם .

בנוסף לכך נטען שהרפידות הקדמיות נשחקו ויש צורך להחליפן .מסתבר שאני לא הראשון שנדרש לכך.

הנהיגה שלי רגועה ביותר ונראה לי מוגזם להחליף רפידות ב-15000 ק"מ .

לסיכום :

למי שמחפש צריכת דלק טובה בדגם הידני ,עיצוב איבזור ומזגן טוב - זה הרכב .

למי שמחפש איכות ואחזקה זולה יותר - שיעבור הלאה .

לדעתי היא לא מומלצת ככלי עבודה (מונית) ,רק אם אין ברירה ומטעמי חסכון בסולר .

עריכה :

שדות ראייה לא נוחות (קשה מאוד לראות מה קורה מאחור ) חיישני רוורס - מומלץ.

כמו כן יש צורך במשנה זהירות בנהיגה בסיבובים מאחר והקורות הקדמיות מסתירות שדה ראייה.

בברכה

מוטי

מה צריכת הדלק הממוצעת?

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה צריכת הדלק הממוצעת?

6.6 ליטר ל-100 ק"מ בנסיעה עירונית .דהיינו 1 ל-15 .

בנסיעה בינעירונית המחשב הראה 1 ל-25 ולפעמים 1 ל-30 בנסיעת שיוט קבועה ורגועה.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רכב בגודל כזה לא אמור להישקל כמונית ?!

מונית היא רכב שנועד לתת שירות.

בניגוד לרכב לשימוש פרטי בו משתמש יכול לבדוק התאמה אישית ולכן למצוא גם מכוניות עם ממדים חריגים כמתאימה לו,

מונית אמורה להתאים לשימוש נוח למכנה משותף רחב של אוכלוסיה.

זאת אומרת שמפתח הדלתות, בעיקר האחוריות צריך להיות גדול.

זאת אומרת שהרכב צריך להיות גבוה.

זאת אומרת שמרחב הרגליים מאחור צריך להיות נדיב.

וכמובן נוחות נסיעה טובה.

כי יש אנשים שמנים, גבוהים, מבוגרים, בעלי בעיות גב ועוד שסביר ויקבלו שירות ומן הראוי שהרכב יהיה נוח להם.

את הצרכים הללו מספקים רכבים גדולים מהריו.

לא זו בלבד. במהותה, הריו נועדה להיות זולה לרכישה ומטבע הדברים התכנון ההנדסי שלה לא הונחה לספק לה תכונות של heavy duty.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מונית היא רכב שנועד לתת שירות.

בניגוד לרכב לשימוש פרטי בו משתמש יכול לבדוק התאמה אישית ולכן למצוא גם מכוניות עם ממדים חריגים כמתאימה לו,

מונית אמורה להתאים לשימוש נוח למכנה משותף רחב של אוכלוסיה.

זאת אומרת שמפתח הדלתות, בעיקר האחוריות צריך להיות גדול.

זאת אומרת שהרכב צריך להיות גבוה.

זאת אומרת שמרחב הרגליים מאחור צריך להיות נדיב.

וכמובן נוחות נסיעה טובה.

כי יש אנשים שמנים, גבוהים, מבוגרים, בעלי בעיות גב ועוד שסביר ויקבלו שירות ומן הראוי שהרכב יהיה נוח להם.

את הצרכים הללו מספקים רכבים גדולים מהריו.

לא זו בלבד. במהותה, הריו נועדה להיות זולה לרכישה ומטבע הדברים התכנון ההנדסי שלה לא הונחה לספק לה תכונות של heavy duty.

בתיאוריה ,כל הדברים שכתבת הינם נכונים וניתן לשייך אותם כמעט לכל תחום בשירות הציבורי .

משרד התחבורה קבע תקנים בהם רכבים מסוימים יכולים לשמש כמונית ,וקיה ריו היא אחת מהן .

אני מעריך ,שלפחות בתקופה הקצרה יחסית שאני משמש כנהג מונית , לקוחותי הקבועים ( שחלקם מוגבלים גופנית) ,לא היו חוזרים אליי אילו היו מרגישים בחוסר נוחות כזה או אחר במהלך נתינת השרות כשהמכונית משמשת נתח נכבד ממנו.

כשדיברתי על חוסר נוחות ברכב ,דיברתי על נהיגה של 10 שעות ומעלה בממוצע ביום מבחינת הנוהג ולא הנוסע.

אין ספק שרכב נוח הוא אחד מהפרמטרים החשובים ,אך אם נגלוש טיפה באותו הקשר ,אומר לך שהגינות,נימוס,נקיון ואדיבות הם פרמטרים לא פחות חשובים.

בתקווה ורצון להתפתחות ,שלב שני יהיה רכישת רכב נוח יותר .

לעניות דעתי ,הרכב עומד בסטנדרט הנוסעים מקבלי השרות ,ופחות בסטנדרט שלי כנהג שנוהג מעל 10 שעות בממוצע ביום.

אני מעריך שאם מחירי הדלק ,הרכבים ועלויות תחזוקת המוניות היו קצת יותר שפויים ,כולם היו רוכשים מרצדס אוטומטית .

אני יכול להבטיח לך שאנשים מעדיפים להוסיף 15 ש"ח בממוצע בנסיעה עירונית פנימית (ולפעמים פחות ,כשמדובר בשני נוסעים) ולהגיע לפתח ביתם ב"ריו 2012" עם נהג שעוזר ולא באוטובוס.

ומכיוון שאנו גולשים מהנושא ,בזה אסכם את דבריי.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור המצויין, אבל לא הבנתי דבר אחד. תא נוסעים בצבע קרם זמין רק עם צבע חיצוני שחור?

תודה, כן - רק עם שחור לצערי.

לגבי השימוש בריו בתור מונית - נכון שהרכב לא הכי נוח בעיר, ונכון שהישיבה שם מעט נמוכה - אך הרכב מאוד שקט מכיוון המתלים, ובידוד רעש המנוע טוב יחסית (לפחות ב 1.25). ונא לא לשכוח שבעבר הלא רחוק הסתובבו עשרות מוניות (סליחה טרקטורים..) מסוג פולקסווגן פולו 4 דלתות שהיתה צפופה, מרעישה, ומסריחה בצורה איומה. לא לכולם יש אפשרות לרכוש מרצדס.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...