Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהבתם את עליית המע"מ? עכשיו *עוד* עליית מיסים על רכב

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 4278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במי תבחר? יאיר לפיד? שלי יחימוביץ? ביבי ילך ולמחרת ישראל תהפוך לשוויץ. נו באמת...

תיסתקלו מיסביב ותגידו באמת כמה אחוז מהרכוש שלכם הוא אכן שלכם ולא של הבנק!

הכל בתשלומים והכל באשראי ושייך לבנקים, גם הפלאזמה, האייפון, המחשב, הרכב (גם הטיפול הגדול שעשיתם בתשלומים!), הדירה , הריהוט , אפילו השיניים שהשתלתם- והרשימה עוד ארוכה....

כן, כן. תמשיך להוציא קיטור באינטרנט. זה מה שאתה וחבריך בצדק חברתי יודעים לעשות. לפחות תציע אלטרנטיבה לדרך החיים של המאה ה-21. כל טמבל יודע לצעוק.

בהנחה והתכוונת אליי-

האמת היא שלא. אני מחזיק כרטיס אשראי רק למקרים חמורים בהם נתקעתי בלי מספיק מזומן. בחצי שנה האחרונה החיוב שלי הויזה הוא 0 ₪ קבוע.

בחיים לא קניתי משהו בתשלומים, בפריסה, בהלוואה, במימון או בכל שם אחר.

אני בעל מאזדה לאנטיס עם ביטוח מקיף, אייפון, החלפתי 3 טלפונים לפני האייפון בארבע שנים, ויש לי עוד מספר צעצועים.

אני לא תומך ב״צדק לברתי״, מעולם לא הייתי בהפגנה ואם המחאה תמשיך להיות פוליטית אפ פעם לא אהיה.

התלוננתי על ביביהו ולא טענתי שהמדינה חרא. נולדתי פה ובחיים לא אעזוב - לטוב ולרע.

אני מציע להוריד את המסים העקיפים, ולהפסיק להיות מדינת רווחה (להפסיק לפרנס את מוחמד ושלושת נשותיו ה״חד הוריות״ בנגב, להפסיק לשלם לחבר׳ה שלומדים תורה במקום לעבוד, והכי חשוב - לחנך פיננסית את אלו שמעוניינים לשקם עצמם כלכלית ולצאת מהבוץ, ובנוסף את הדור הצעיר).

תסלח לי, אבל להעלות מעמ מס הכנסה דלק ומסים נוספים באותה ישיבה שבה הוחלט על העברת 136 מיליון ₪ לחרדים.... זה מצביע לי על שיטה אבסורדית.

משהו פה רקוב מהשורש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 149
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תעשה לי טוב את מקשקש הפעם ובגדול.

זוג צעיר עם שני ילדים משכנתא ואוטו אחד לא חדש אלא בן 10-12 צריכים משהו כמו 25K ויותר כדי לסגור את החודש.

לא מדבר על מותרות בילויים ושאר קשקושים.

זה פשוט שערוריה מה שנהיה כאן.

מי שמרוויח 15K הוא מעמד עליון?,קשקוש מוחלט, מעמד ביניים לכל דבר ומגרד את האוברדראפט בגלל משכנתא גבוהה.

מכאן: http://www.themarker.com/markets/1.1787435

חצית מהמועסקים במשק משתכרים פחות מ-5,812 שקל ברוטו בחודש - ושכרם של 75% מהעובדים נמוך מ-10,243 שקל בחודש. כ-25% מהעובדים מקבלים שכר נמוך מ-3,451 שקל ברוטו בחודש - פחות משכר המינימום, שהוא כ-4,100 שקל ברוטו בחודש.

נתונים אלה עולים מנתונים שעובדו על ידי רשות המסים לבקשת TheMarker, שבדקו את השכר החציוני של המועסקים בישראל. השכר החציוני הוא אחד הנתונים החשובים ביותר לתיאור מצב המשק בישראל, אך אינו מפורסם בקביעות כמו השכר הממוצע, המפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מדי חודש. הלמ"ס, ספקית הנתונים המרכזית בישראל, אינה מפרסמת את השכר החציוני בטענה כי אינו מדויק מספיק.

לפי הלמ"ס, שכר המועסקים הממוצע באפריל 2012 הוא 8,881 שקל ברוטו בחודש - כאשר מעיבוד נתונים שלהם עולה כי 65% מהם משתכרים פחות מהשכר הממוצע. הפער הגבוה שעולה בין הממוצע לשכר החציוני, שאינו מושפע על ידי מקבלי השכר הגבוה במשק כמו השכר הממוצע, מצביע על הפערים הגדולים בשכר בישראל.

הנתונים של רשות המסים מתייחסים לשכר ברוטו ב-2010, שנתונים פרטניים לגביו מתקבלים באיחור של שנתיים. במונחים ריאלים, השכר החציוני בישראל ב-2010 הוא כ-6,000 שקל ברוטו בחודש.

נתוני השכר שעיבדה רשות המסים מבוססים על שכרם של 3.095 מיליון משרות, שדווחו למס ההכנסה ב-2008-2010. מהנתונים עולה כי בין השנים 2008-2010 צמח השכר הממוצע והחציוני בכ-2.8% בלבד, לעומת עלייה נומינלית של כ-9%. השכר הממוצע ב-2010, לפי רשות המסים, היה 8,836 שקל ברוטו בחודש.

"רוב הישראלים לא ערים לעד כמה הפערים הכלכליים בישראל גדולים", אומר פרופ' מומי דהן, ראש בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית ועמית במכון הישראלי לדמוקרטיה. "העובדה שכ-770 אלף איש, מקבלים שכר נמוך מ-3,450 שקל מפתיעה, ומרבית הציבור אינו מכיר אותה".

לדברי דהן, "רוב האנשים לא יאמינו למספרים האלה. הם יגידו שזו כלכלה שחורה או יאשימו את החרדים או הערבים במקום להודות שהמציאות קשה מאוד ושהחברה הישראלית מוכה בעוני ובפערים חברתיים".

הנתונים האלה מתארים גם את מצבו של מעמד הביניים בישראל, שעל פי אחת ההגדרות המקובלות, שכרו נמדד בין השכר הנמוך של 25% מהמועסקים לבין השכר של 75% מהמועסקים. כך, שכרו של מעמד הביניים נע בין 3,451 ל-10,243 שקל ברוטו בחודש.

"אם החציון משקף את מעמד הביניים אז ההבדל בין מעמד הביניים למעמד הנמוך קטן יותר מאשר ההבדל בינו לבין המעמד הגבוה. מעמד הביניים קרוב יותר למעמד הנמוך מאשר למעמד הגבוה", אומר פרופ' אייל קמחי, מבית הספר לכלכלה באוניברסיטה העברית וסגן מנהל מרכז טאוב, שחקר לאחרונה את התפלגות אי-השוויון בישראל ומצא כי עיקר אי-השוויון נמצא בחלק העליון של התפלגות השכר.

מי שמרוויח 15K הוא ממזמן לא מעמד הביניים. כן, אולי זה נשמע לך מטורף - זה באמת מטורף - אבל זה רק ממחיש כמה המצב בארץ חרא. כמה שאתה חושב שהמצב שלך בזבל, מתחתיך פעורה תהום.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני לא מרוויח 15K ולא קרוב אלא בחודשים טובים אני מרוויח חצי מזה וגם זה אחרי שאני עובד משהו כמו 280-260 שעות בחודש.

להגיד לך שאני יודע מה לעשות?,לא אני אובד עצות.

אני משרת 40 יום בשנה במילואים כלוחם וכמפקד, משלם את כל המיסים.

ההורים שלי לא אנשים עשירים, ובעלי חובות, אני גר בשכונת מצוקה בת"א (כן לא כולם גרים בצהלה או ברוטשילד בשכירות של 5000 ש"ח).

אני רוצה להתחיל ללמוד שנה הבאה, אבל אני גם תומך כלכלית במשפחה שלי, אני גם רוצה לחסוך כי אני בן 24 ועוד שנתיים שלוש אני אצטרך להתחתן. אני מחזיק רכב, וברוך השם מצליח להתפרנס, אבל מה הלאה?.

איך אני אמור להתחיל את החיים שלי?.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס הנוסף על רכב מאוד מוצדק מבחינה משקית מאחר והוא מס פרוגרסיבי, לא רגרסיבי. יש לך יותר כסף? שלם יותר מס. המס פוגע בעיקר בבעלי ההכנסות הגבוהות והוא מס שבלתי אפשרי לתחמן.

אני מזכיר לכם שמעמד ביניים לפי הלמ"ס הם מרוויחי 3,451 ש"ח לחודש ועד 10,423 ש"ח לחודש. קראתם נכון ולא התבלבלתי, זה מעמד הביניים. הנדסאי שמרוויח 12K? מתכנת זוטר שמרוויח 16K? פקיד בנק שמרוויח 11K? עורך דין עם 6 שנות וותק שמרוויח 18K? אתה מעמד עליון ותפקידך הוא לממן את החגיגה הזו.

מאחר ומי שמרוויח 3,451 ש"ח כנראה לא מחזיק רכב, ומי שמרוויח 10,423 ש"ח כנראה קונה משומש, הרי שהמס הזה פוגע בעיקר במשתכרים יותר ולכן, מבחינה "חברתית", צודק. הנה, לשם שינוי לא דופקים את מעמד הביניים.

זה לא חכמה להסתמך על נתון כזה !

ככל שהמחירים עולים דרוש יותר כסף לחיות עם אותה איכות חיים.

הכוונה שלי היא פשוטה, לפני עשור/2עשורים אדם יכל להסתדר ולחיות ב"מעמד ביניים" עם 1500-4500 עם הזמן המחירים עלו והמשכורת גם עלתה אבל המשכורת עלתה בפחות מעליית המחירים מה שאומר שלאט לאט המשכורת נשחקת למרות שבתיאוריה היא עולה, השחיקה נגרמת מיזה שכאשר יש עלייה גם בשכר וגם במחירים בשוק , המחירים עולים תמיד ביותר !!

אז להגיד שמעמד הביניים מרוויח 3,451 זה לא הגיוני, תמיד צריך לבדוק מעמד סוציו-אקונומי בהתחשב ברמת המחירים במדינה.

אני אומר ששכר של 3451 זה שכר של המעמד הנמוך אם נתחשב ברמת המחירים בארץ.

דבר שני איך אפשר להגדיר מעמד ביניים 3,451-10,423

עם מרווח כזה גדול בין הסכומים???!! אתה רוצה להגיד שמשכורת של 3451 מוגדרת כאותה משכורת של 10,423 שהיא גבוהה פי 3 ויותר מ-3,451.

במיוחד בסכומים נמוכים כאלה זה בעיה להגדיר "מרווח ביטחון" כזה גדול, כשמדובר על סכומים גבוהים יותר 100,00-110,000 אז אפשרי להגיד מרווח של 10K כי ה-10K בגובה של סכומים כאלה "לא מורגש".

יש לך טעות בחשיבה ! מדינת הון שלטון ! את כמות הכספים שהמדינה מגלגלת מ-5 -4 מיליון אזרחי המעמד הבינייםמ"מעמד הביניים" היא יכולה לגלגל מ-20 הטייקונים הגדולים במדינה ולא לגרום לנטל כלכלל יעני "ציבורי" על מעמד הביניים.

כבר אמרתי הון=שלטון ?

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חכמה להסתמך על נתון כזה !

ככל שהמחירים עולים דרוש יותר כסף לחיות עם אותה איכות חיים.

הכוונה שלי היא פשוטה, לפני עשור/2עשורים אדם יכל להסתדר ולחיות ב"מעמד ביניים" עם 1500-4500 עם הזמן המחירים עלו והמשכורת גם עלתה אבל המשכורת עלתה בפחות מעליית המחירים מה שאומר שלאט לאט המשכורת נשחקת למרות שבתיאוריה היא עולה, השחיקה נגרמת מיזה שכאשר יש עלייה גם בשכר וגם במחירים בשוק , המחירים עולים תמיד ביותר !!

אז להגיד שמעמד הביניים מרוויח 3,451 זה לא הגיוני, תמיד צריך לבדוק מעמד סוציו-אקונומי בהתחשב ברמת המחירים במדינה.

אני אומר ששכר של 3451 זה שכר של המעמד הנמוך אם נתחשב ברמת המחירים בארץ.

דבר שני איך אפשר להגדיר מעמד ביניים 3,451-10,423

עם מרווח כזה גדול בין הסכומים???!! אתה רוצה להגיד שמשכורת של 3451 מוגדרת כאותה משכורת של 10,423 שהיא גבוהה פי 3 ויותר מ-3,451.

במיוחד בסכומים נמוכים כאלה זה בעיה להגדיר "מרווח ביטחון" כזה גדול, כשמדובר על סכומים גבוהים יותר 100,00-110,000 אז אפשרי להגיד מרווח של 10K כי ה-10K בגובה של סכומים כאלה "לא מורגש".

ידידי, "מעמד הביניים" הוא לא מושג שמתאר את כל מי שמרגיש שהוא לא סוגר את החודש (בשלהי המחאה היה אחד שהתראיין לגלובס והתלונן שאי אפשר לסגור את החודש עם 40K משכורת) אלא פילוח סטטיסטי של האוכלוסיה, בדיוק כפי שנאמר במאמר שצוטטתי. אם אנחנו בוחנים את פעולות הממשלה בהיבט של הטבה עם רוב האוכלוסיה, מבחינה מספרית גרידא, הרי שהמס הזה מוצדק ונכון.

יש לך טעות בחשיבה ! מדינת הון שלטון ! את כמות הכספים שהמדינה מגלגלת מ-5 -4 מיליון אזרחי המעמד הבינייםמ"מעמד הביניים" היא יכולה לגלגל מ-20 הטייקונים הגדולים במדינה ולא לגרום לנטל כלכלל יעני "ציבורי" על מעמד הביניים.

כבר אמרתי הון=שלטון ?

המדינה כמעט ולא גובה מס ישיר מהעשירונים הנמוכים. רוב המס נגבה מעשירון 10. מצ"ב הפילוח המדוייק. העשירון העליון משלם 73% מהמיסים הישירים. עם העשירון ה9, זה בערך 90% מהמיסים הישירים שנגבים מאזרחים. רוצה עוד?

mas.jpg

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האמת, מי כבר יפגע מהמס הזה? רק מי שיקנה רכב חדש. בדרך כלל מי ש"לא גומר את החודש" לא מחפש לקנות רכב חדש.

מבחינתי, ישעלו אפילו יותר את המס על מכוניות חדשות וטלויזיות ויפחיתו את המס על הדלק ומוצרים בסיסיים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי צודק, למעט נהנה אחד עיקרי - אגסי את עופר בע"מ. נדמה לי שקוראים לה בטר פלייס (עבור מי זו כבר שאלה אחרת).

והנה הממשלה הורגת כל תחרות אפשרית מצד דגמי הדיזל, החזקים, אמינים וחסכוניים. פלואנס דיזל רציתם? עם גיר מתקדם? עזבו אתכם, יש חשמל - יותר טוב. ;-)

ולגבי עשירונים - כל העניין הוא שהעשירון העליון כבר מזמן לא עליון. יש בתוכו מאיון עליון, שחי כמו שהעשירון העליון היה חי פעם, ותשעה מאיונים נוספים שללא תמיכת הורים לא יכולים לקנות דירה באזור המרכז. נכון שהם יכולים לקנות דירה בפריפריה, זה לא הענין. כל המונח "עשירון עליון" כבר איבד מזמן את "עליונותו". והמאיון העליון לא משלם מס כמו יתר המאיונים באותו עשירון עליון, משום שעיקר הכנסתו מהון, כלומר מיסוי של 25% עד 30%, ללא ביטוח לאומי ושאר "שטויות", להבדיל מנטל המס על מועסקים באותו עשירון, שמשלמים מעל 50%...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא מעלים קצת את המס, אבל למה לעזאזל הנוסחה המטומטמת של המיסוי הירוק מפלה את הדיזל לרעה? למה רק בישראל דיזל נחשב לאויב הציבור בזמן שמרבית המכוניות באירופה מונעות בדיזל?! למה לנו לא מגיע ליהנות ממנועים בעלי מומנט גבוה וצריכת דלק נמוכה?

Aerodynamics are for people who can't build engines - enzo ferrari

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שבו יפסיקו לקנות -המחירים ירדו.

כשאני מדבר עם שכן שהיה בהפגנות הדביליות לפני שנה, ושואל למה הוא קונה לילדים שלו מעדנים ושוקולדים אם זה יקר והוא אומר שהילדים אוהבים, אני מבין שהכל שטות פוליטית אחת גדולה.

כשגומרים לצעוק כמו חבורה של שועלים בכיכר ואחר כך הולכים לצחוק בקפה ארומה, הקבוצה השלטת מבינה שאין כאן ממש.

תלמדו מהאמריקאים. הם אולי דבילים אבל אוי לאותו יצרן/מוכר שיעלה מחירים.

חרם צרכנים אמיתי. לא קונים מה שלא צריך. אף אחד לא ימות אם הוא לא יאכל מעדני שוקולד, או ישתה שוקו משקית או יבלוס במבות.

דלק יקר? סעו כמה שפחות.

מספיק שבוע כזה כדי להעיף סטירת לחי לגנבים האמיתיים שיושבים שם למעלה (ולא, אלו לא 120 הגלמים שיושבים בכנסת)

אז עכשיו אנחנו אוכלים את זה.

צודק.

במבה של אוסם לא אמורה לעלות 4 שקלים. היא יכולה לעלות 2 שקלים ועדיין כולם ירוויחו יפה.

את המחיר לא קובעת אוסם, את המחיר קובעות רשתות השיווק. לא רק שרשתות השיווק קובעות את המחיר, הן אפילו מודיעות לאוסם שאם היא תמכור לקיוסקים וחנויות במחיר של פחות מ-4 שקל, אז רשתות השיווק יחרמו את הקניה מאוסם ויפגעו במחזור המכירות שלה. (מישהו שאני מכיר שהיה בעל קיוסק וביקש לקנות ישירות מאוסם, קיבל תשובה מהספק, שעדיף לו לקנות ברשתות שיווק במבצעים, זה יצא לו יותר זול).

אם לא היינו קונים במבה, קודם כל רשתות השיווק היו נפגעות. הן כמובן היו מכניסות למלאי את מותג הרשת במחיר נמוך במיוחד ולא מביאות את הבמבה המקורית, אבל אם הרשתות לא קונות מאוסם, הרי ברור שהיא תמכור לקיוסקים וחנויות במחיר מוזל וכך יצא שהמחיר ירד בכל מקרה והצרכן ירוויח.

עזבו, למה לדחות סיפוקים, אם יש את מי להאשים ?

רגע איפה המראה? ....

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר

מאחר ואני בתחום הזה, תרשה לי לתקן אותך.

את המחיר לצרכן ואת המחיר לקמעוני קובעת היצרנית.

ברגע שקמעונאי מוריד את המחיר, הוא מפסיד מכיסו, גורם למתחרים להרים טלפונים נזעמים ליצרן (הלו, למה סופר X מוכר את המוצר בפחות? בטח נתתם לו הנחה) ובתורו מקבל טלפונים נזעמים מהיצרן.

יותר מזה. היצרן מאיים על הקמעונאי (תבדוק תביעות בנושא) שאם הוא יעיז להכניס לסופר שלו מתחרים זולים יותר, הוא לא יקבל סחורה.

בנוסף, כל הנחה ומבצע, צריכים לקבל אישור מהיצרן/יבואן.

העובדה הברורה ביותר היתה המחיר של פסק זמן שנמכר באירופה במחיר זול יותר מאשר כאן. אתה חושב שמישהו מפסיד שם?

לא. אבל עלית יודעת שבאירופה וארה"ב הצרכן עומד על שלו.

במקרה של הפסקת מכירה, הקמעונאי לא יפגע ישירות מאחר ויש עם כל היצרנים הסכם "החזרות" של מוצרים שפג תוקפם/לא נמכרו/ הוחלט להפסיק מכירה.

אולי ההכנסה תרד ממוצר מסוים אבל ישנם תחליפים טובים שללא ספק המכירות שלהם יעלו.

מי שיפגע אנושות אלו היצרנים - אבל מאחר והישראלי הממוצע יודע רק לצעוק וממשיך לקנות, עד היום זה לא קרה.

אז כן, כיום מי ששולט בכלכלה הישראלית אלו מספר משפחות מצומצם ששולטות בנוסף גם במדיה ומחליטות בשבילך מה טוב שתדע ומה לא.

מי שחושב ש 120 הטמבלים בכנסת יכולים לעשות משהו, יכול ללמוד רק מנושא הווסט הזוהר שחובה להחזיקו ברכב, שלפתע נדחף אל ספר החוקים, או את המשולש עם ה ל שלפתע הגיע לגגות מורי הנהיגה.

בקיצור, לא לקנות ולא לפחד. רק זה מה שיחזיר אותנו לשפיות. לא צעקות בכיכר, לא החלפת ממשלה ולא קללות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, לא לקנות ולא לפחד. רק זה מה שיחזיר אותנו לשפיות. לא צעקות בכיכר, לא החלפת ממשלה ולא קללות.

+ המון!

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר

מאחר ואני בתחום הזה, תרשה לי לתקן אותך.

את המחיר לצרכן ואת המחיר לקמעוני קובעת היצרנית.

ברגע שקמעונאי מוריד את המחיר, הוא מפסיד מכיסו, גורם למתחרים להרים טלפונים נזעמים ליצרן (הלו, למה סופר X מוכר את המוצר בפחות? בטח נתתם לו הנחה) ובתורו מקבל טלפונים נזעמים מהיצרן.

יותר מזה. היצרן מאיים על הקמעונאי (תבדוק תביעות בנושא) שאם הוא יעיז להכניס לסופר שלו מתחרים זולים יותר, הוא לא יקבל סחורה.

בנוסף, כל הנחה ומבצע, צריכים לקבל אישור מהיצרן/יבואן.

העובדה הברורה ביותר היתה המחיר של פסק זמן שנמכר באירופה במחיר זול יותר מאשר כאן. אתה חושב שמישהו מפסיד שם?

לא. אבל עלית יודעת שבאירופה וארה"ב הצרכן עומד על שלו.

במקרה של הפסקת מכירה, הקמעונאי לא יפגע ישירות מאחר ויש עם כל היצרנים הסכם "החזרות" של מוצרים שפג תוקפם/לא נמכרו/ הוחלט להפסיק מכירה.

אולי ההכנסה תרד ממוצר מסוים אבל ישנם תחליפים טובים שללא ספק המכירות שלהם יעלו.

מי שיפגע אנושות אלו היצרנים - אבל מאחר והישראלי הממוצע יודע רק לצעוק וממשיך לקנות, עד היום זה לא קרה.

אז כן, כיום מי ששולט בכלכלה הישראלית אלו מספר משפחות מצומצם ששולטות בנוסף גם במדיה ומחליטות בשבילך מה טוב שתדע ומה לא.

מי שחושב ש 120 הטמבלים בכנסת יכולים לעשות משהו, יכול ללמוד רק מנושא הווסט הזוהר שחובה להחזיקו ברכב, שלפתע נדחף אל ספר החוקים, או את המשולש עם ה ל שלפתע הגיע לגגות מורי הנהיגה.

בפעם האחרונה שבדקתי במבה עולה כ 5-6 שקל לשקית..

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ינחש מה יקרה ברגע שהכנסות הממשלה ממיסוי על רכב ירדו בנניח 10%?

אני אעזור לכם עם כמה אפשרויות:

א. הממשלה תצא במבצע "ישן תמורת חדש" לאוכלוסיות המוחלשות שבו תוחלף הטרנטה המזדקנת בב.מ.וו סדרה 1 חסכונית; או

ב. הממשלה תבין את הרמז ותוריד מיסוי על רכב בחצי, תוך כדי הגדלת הגרעון ל7% מהתוצר ובעידוד סטנלי פישר; או

ג. הממשלה תקצץ בתקציבי הישיבות, תפרק ועדי עובדים ותפריט את הנמלים בשביל להתאים את ההוצאות להכנסות המיסים המופחתות; או

ד. הממשלה תטיל "מלווה רכב" מיוחד מטבע וצ'קפוינט על מנת להשלים את החור בתקציב; או

ה. מיסי הרכב יעלו בשביל לפצות על הירידה בהכנסות (וטיפה יותר, כי כבר מעלים - מה זה עוד אחוז-שניים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...