Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהבתם את עליית המע"מ? עכשיו *עוד* עליית מיסים על רכב

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 4279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המס הנוסף על רכב מאוד מוצדק מבחינה משקית מאחר והוא מס פרוגרסיבי, לא רגרסיבי. יש לך יותר כסף? שלם יותר מס. המס פוגע בעיקר בבעלי ההכנסות הגבוהות והוא מס שבלתי אפשרי לתחמן.

המס הירוק הוא לא פרוגרסיבי, מס הקניה כן. המס הירוק הוא למעשה זיכוי כספי בערך מוחלט ותלוי רק במדד הזיהום ולא בערך הרכב. לקסוס GS450H זוכה לאותו סכום הטבה שסוזוקי אלטו זוכה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 149
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המס הירוק הוא לא פרוגרסיבי, מס הקניה כן. המס הירוק הוא למעשה זיכוי כספי בערך מוחלט ותלוי רק במדד הזיהום ולא בערך הרכב. לקסוס GS450H זוכה לאותו סכום הטבה שסוזוקי אלטו זוכה לו.

מסכים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, "מעמד הביניים" הוא לא מושג שמתאר את כל מי שמרגיש שהוא לא סוגר את החודש (בשלהי המחאה היה אחד שהתראיין לגלובס והתלונן שאי אפשר לסגור את החודש עם 40K משכורת) אלא פילוח סטטיסטי של האוכלוסיה, בדיוק כפי שנאמר במאמר שצוטטתי. אם אנחנו בוחנים את פעולות הממשלה בהיבט של הטבה עם רוב האוכלוסיה, מבחינה מספרית גרידא, הרי שהמס הזה מוצדק ונכון.

המדינה כמעט ולא גובה מס ישיר מהעשירונים הנמוכים. רוב המס נגבה מעשירון 10. מצ"ב הפילוח המדוייק. העשירון העליון משלם 73% מהמיסים הישירים. עם העשירון ה9, זה בערך 90% מהמיסים הישירים שנגבים מאזרחים. רוצה עוד?

לא דיברתי על רגשות ! דיברתי על נתונים בפועל, 10K ו-3K יש ביניהם הבדל משמעותי איך אפשר לקחת מרווח כזה של הבדל כל כך משמעותי בשכר ולקבוע זה מעמד הביניים???

*עובדה שאחוז העוני במדינה שלנו עולה

*עובדה שאחוז המובטלים בפועל (ולא לפי נתונים סטטיסטיים מפוברקים) גם עולה.

*עובדה שאחוז התמיכה בממשלה הקיימת יורד.

*עובדה שהמיסים עולים והשכר לא.

*עובדה שמעמד הבינייים לא מרוויח 10K,בוא נהייה ראליים מעמד הביינים מרוויח הרבה פחות.

*עובדה שיש שלציבור הרבה יותר קשה, המחאה בקיץ האחרון מעידה על כך.

*עובדה שלביבי בכלל לא איכפת מהציבור,איכפת לו רק מהאינטרסים האישיים שלו,אתה יודע שממשל ביבי זאת הממשלה הכי בזבזנית שהייתה במדינת ישראל?? אתה יודע שכמות השרים בלי תיק שנמצאים בממשלת ביבי וכמות השרים בכלל ש"מתפקדים" בממשלתו זה ביזיון בפני עצמו? בשום ממשלה לא היו כל כך הרבה שרים, עלאק שרים.

אתה שמת לב שהטבלת התפלגות שהעלית היא משנת 2009 בדיוק השנה בא ביבי נבחר, שכחת לציין את זה .

מעניין מה קרה מאז, דרך אגב המיסים הישירים נגבים בצורה חזקה כזאת ברוב מדינות האיחוד האירופאי ושאר המדינות המפתחות.

נכון שבפועל אתה יכול להריץ פה עכשיו טבלאות ונתונים סטטיסיים שהעשירון העליון משלם יותר. (דרך אגב נאספים ונרשמים ע"י הלמ"ס שהוא גוף ששייף ללשכת ראש הממשלה !!! ,כבר ראינו איך הלמ"ס מסלף או שיותר נכון בוחר שיטת חישוב שנוחה לו נתונים לפי בקשתו של משרד האוצר ואחר כך עוד מתרברב על נתונים אבטלה נמוכים של 5% )

ואל תשכח שברגע שאתה מגיע לדרגות הכנסה כאלה אתה מרגיש פחות ופחות את נטל המס וחוץ מיזה ה"נטל מס" המדובר חוזר לאותם טייקונים בצורה מעגלית ע"י תספורות, מענקים, החזזרי מעמ,החזרים וכל המענקים והשטויות שהממשלה מעניקה להם מכספי הציבור , למי לי לך ולכל אחד אחר לא מגיע הטבות בדברים בסיסיים כמו דלק,חינוך,מים,חשמל.

למה לטייקון מגיע תספורת? למה שלא יוציא מכיסו הפרטי את אותם 20-30 מיליון שהוא חייב ? למה כאשר בן אדם פרטי כמו ני וכמוך ניכנסים למינוס או לחובות שלא מגרדים אלפית מהונו של אותו טייקון ירדפו אחרינו עד השקל האחרון?

אני יענה לך למה, זה בגלל שהממשלה עובדת כמו כל מוסד שעובד למטרות רווח, היא מחפשת אינטרסים וכסף, אז את האינטרסים שהיא מוצאת אצל הטייקונים לרוב לא קל לקבל ללא "מענק כספי" ואנחנו האזרחים משמשים בתור פרה שחולבים אותה, הממשלה רואה בנו כשטר של דולר עם רגליים.

עבדות מודרנית !!

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אני באמת לא מבין לאן אתה חותר כאן. הנה, הממשלה מעלה מס על רכב חדש. איזה מס פוגע בשכבות המבוססות יותר מזה? הרי זה לא הולך להזיז למי שמרוויח 3K לחודש ובקושי יזיז למי שמרוויח 10K.

ואל תשכח שברגע שאתה מגיע לדרגות הכנסה כאלה אתה מרגיש פחות ופחות את נטל המס וחוץ מיזה ה"נטל מס" המדובר חוזר לאותם טייקונים בצורה מעגלית ע"י תספורות, מענקים, החזזרי מעמ,החזרים וכל המענקים והשטויות שהממשלה מעניקה להם מכספי הציבור , למי לי לך ולכל אחד אחר לא מגיע הטבות בדברים בסיסיים כמו דלק,חינוך,מים,חשמל.

למה לטייקון מגיע תספורת? למה שלא יוציא מכיסו הפרטי את אותם 20-30 מיליון שהוא חייב ? למה כאשר בן אדם פרטי כמו ני וכמוך ניכנסים למינוס או לחובות שלא מגרדים אלפית מהונו של אותו טייקון ירדפו אחרינו עד השקל האחרון?

אני יענה לך למה, זה בגלל שהממשלה עובדת כמו כל מוסד שעובד למטרות רווח, היא מחפשת אינטרסים וכסף, אז את האינטרסים שהיא מוצאת אצל הטייקונים לרוב לא קל לקבל ללא "מענק כספי" ואנחנו האזרחים משמשים בתור פרה שחולבים אותה, הממשלה רואה בנו כשטר של דולר עם רגליים.

עבדות מודרנית !!

אתה מדגים כאן תופעה מעניינת שנפוצה בשיח הציבורי כיום: לוקחים כל אירוע כלכלי שהתרחש בשנה האחרונה, עושים מהכל סלט, מאשימים איזה "טייקון" שעושה "תספורת" והיידה לאינטרנט לספר לחבר'ה, או לרוטשילד לשבור חלונות.

מה בין מיסוי על רכב, מדיניות הממשלה והסדרי החוב של חברות בע"מ עם משקיעים פרטיים, אין לי מושג - ואני רואה שגם לך אין.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס הנוסף על רכב מאוד מוצדק מבחינה משקית מאחר והוא מס פרוגרסיבי, לא רגרסיבי. יש לך יותר כסף? שלם יותר מס. המס פוגע בעיקר בבעלי ההכנסות הגבוהות והוא מס שבלתי אפשרי לתחמן.

אני מזכיר לכם שמעמד ביניים לפי הלמ"ס הם מרוויחי 3,451 ש"ח לחודש ועד 10,423 ש"ח לחודש. קראתם נכון ולא התבלבלתי, זה מעמד הביניים. הנדסאי שמרוויח 12K? מתכנת זוטר שמרוויח 16K? פקיד בנק שמרוויח 11K? עורך דין עם 6 שנות וותק שמרוויח 18K? אתה מעמד עליון ותפקידך הוא לממן את החגיגה הזו.

מאחר ומי שמרוויח 3,451 ש"ח כנראה לא מחזיק רכב, ומי שמרוויח 10,423 ש"ח כנראה קונה משומש, הרי שהמס הזה פוגע בעיקר במשתכרים יותר ולכן, מבחינה "חברתית", צודק. הנה, לשם שינוי לא דופקים את מעמד הביניים.

הזכרת בהודעה הקודמת שלך את עניין המיסים הישירים ואת תרומתם של הטייקונים לקופת המדינה, אז היה צורך לזלוג קצת מהנושא כדי שתראה שבסופו של דבר לפחות חצי מהמיסים הישירים שהטייקונים משלמים חוזרים אליהם.

בקיצור לענייננו, אני לא יודע אם שמת לב אבל בכתבה רשום שהממשלמה מתכוונת לעלות את המס על כל הרכבים, משמע גם על רכבי סופר מיני ידניים, בדיוק אותם רכבים שמעמד הביניים כן יכול להרשות לעצמו בזכות בועת האשראי בישראל.

היום גם אם בן אדם לא יכול להרשות לעצמו מבחינה כספית לקנות רכב חדש הוא יגרד מכל פינה שקל ושקל כי הוא יודע שעדיף לקנות סופר מיני קטנה ב-60K-70K ולא רכב משומש יד שנייה ב-50K.

הדבר היחידי שאני מסכים ודוגל בו זאת ההצעה של ארדן לעלות את המיסוי על רכבים מעל 170K אלה הם באמת רכבים של אוכלוסייה מבוססת.

ממתי בעלי ההכנסות הגבוהוות נוסעים על רכבי סופר מיני בגודל קופסת שימורים מצ'וקמקת עם פלסטיקה זולה?

הממשלה זיהתה פלח שוק גדול בתחום רכבי הסופר מיני וראתה שהרבה שמים את כספם על רכבים כאלו, או שיותר נכון זאת הייתה המטרה שלה מההתחלה שהאוכלוסיה "תתמכר" לרכבים האלה וככה תיצור עוד מקור הכנסות ע"י מיסוי עתידי על הקופסאות שימורים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן איך אפשר בלי עלייה במחירי הדלק .

http://finance.walla.co.il/?w=/3/2553806

והפעם עלייה צפויה של 50 אגורות .

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו לקנות כל דבר אפשרי באשראי ב40 תשלומים עם ריבית שאף אחד לא יודע מהי, והכל יהיה בסדר.

יש כסף בעו"ש- קונים, אין כסף- לא קונים. נכון לכל מוצר צריכה כולל רכב.

(OO=[iIIIII][iIIIII]=OO)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו לקנות כל דבר אפשרי באשראי ב40 תשלומים עם ריבית שאף אחד לא יודע מהי, והכל יהיה בסדר.

בורות גורמת להפסדים כלכליים קשים.

אשראי זה מבורך עד גבול מסוים וכשמבררים טוב טוב על הריבית, יש הרבה שטיקים שהבנק עושה עם ריבית נקובה וריבית אפקטיבית.

אל תשכח שיש אנשים שבאמת לא מסיימים את החודש בלי אשראי.

אתה משתמש באשראי או שכל הוצאותיך הם במזומן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר

מאחר ואני בתחום הזה, תרשה לי לתקן אותך.

את המחיר לצרכן ואת המחיר לקמעוני קובעת היצרנית.

ברגע שקמעונאי מוריד את המחיר, הוא מפסיד מכיסו, גורם למתחרים להרים טלפונים נזעמים ליצרן (הלו, למה סופר X מוכר את המוצר בפחות? בטח נתתם לו הנחה) ובתורו מקבל טלפונים נזעמים מהיצרן.

יותר מזה. היצרן מאיים על הקמעונאי (תבדוק תביעות בנושא) שאם הוא יעיז להכניס לסופר שלו מתחרים זולים יותר, הוא לא יקבל סחורה.

בנוסף, כל הנחה ומבצע, צריכים לקבל אישור מהיצרן/יבואן.

אני יכול להעיד בעצמי על כך שקיבלתי טלפון "מאיים" מאחד המתחרים שלי, ואחר כך הספק שלי הסביר בצורה שלא משתמעת לשני פנים שעלי להעלות מחיר עבור אחד המוצרים שלי. בושה.

*עובדה שאחוז העוני במדינה שלנו עולה

*עובדה שאחוז המובטלים בפועל (ולא לפי נתונים סטטיסטיים מפוברקים) גם עולה.

*עובדה שאחוז התמיכה בממשלה הקיימת יורד.

*עובדה שהמיסים עולים והשכר לא.

*עובדה שמעמד הבינייים לא מרוויח 10K,בוא נהייה ראליים מעמד הביינים מרוויח הרבה פחות.

*עובדה שיש שלציבור הרבה יותר קשה, המחאה בקיץ האחרון מעידה על כך.

*עובדה שלביבי בכלל לא איכפת מהציבור,איכפת לו רק מהאינטרסים האישיים שלו,אתה יודע שממשל ביבי זאת הממשלה הכי בזבזנית שהייתה במדינת ישראל?? אתה יודע שכמות השרים בלי תיק שנמצאים בממשלת ביבי וכמות השרים בכלל ש"מתפקדים" בממשלתו זה ביזיון בפני עצמו? בשום ממשלה לא היו כל כך הרבה שרים, עלאק שרים.

הממשלה רואה בנו כשטר של דולר עם רגליים.

מסכים עם כל מילה.

מסכים. לקח שנלמד בדרך הקשה... כשהייתי צעיר יותר, גם עמדתי בזה. יש כסף? קונה. אין? מתעלם וממשיך הלאה. עד למאזדיינת... הלוואה ראשונה בחיי פלוס 12K בתשלומים. הגעתי למינוס בגובה כפול מהמשכורת שלי. אז לקחתי הלוואה שנייה שנה אחר כך כדי לכסות את המינוס בכדי שאוכל לצאת מבית ההורים. ושלישית, על מנת לכסות את הראשונה (תנאים יותר סבירים) ולהחליף את המאזדיינת:twisted:

הרבה פאקינג טעויות.

בורות גורמת להפסדים כלכליים קשים.

אשראי זה מבורך עד גבול מסוים וכשמבררים טוב טוב על הריבית, יש הרבה שטיקים שהבנק עושה עם ריבית נקובה וריבית אפקטיבית.

אל תשכח שיש אנשים שבאמת לא מסיימים את החודש בלי אשראי.

אתה משתמש באשראי או שכל הוצאותיך הם במזומן?

מצד שני, בלי אשראי, היה לי הרבה יותר קשה להסתדר. מה קורה כשחייבים מזרון על מנת לפתור בעייה של כאבי גב, ומזרון סביר עולה סביב 2K? נכון, תשלומים, והרבה. כדי ש"לא ארגיש" את העלות שלו כל חודש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה עוד בשורה משמחת למעמד הנמוך:

הלחם בפיקוח צפוי להתייקר ב-7%

אפילו המוצר הכי בסיסי מיתייקר- וזה לא הדלק ולא הרכב.

לא נורא: "אם אין לחם, תאכלו עוגות!"

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים על השכר נותנים תמונה קצת שחורה מידי

לפי Ynet

סקרי הלמ"ס מחלקים את האוכלוסייה לעשירונים. באיזו עשירון נמצאת אותה משפחה ממוצעת? משפחה בעשירון העליון, לפי הלמ"ס, הרוויחה ב-2009 37,461 שקל לחודש ברוטו; משפחה בעשירון השני הרוויחה 22,454 שקל ברוטו; בעשירון השלישי – 17,801; ברביעי – 14,405; בחמישי - 12,049 ובשישי – 9,981.

כאשר הכנסה ממוצעת במשק למשפחה - סביב 14000 כולל קצבאות וכ"ו -

נ.ב - הכנסה ברוטו - בדקתי שוב כדי להיות בטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה עוד בשורה משמחת למעמד הנמוך:

הלחם בפיקוח צפוי להתייקר ב-7%

אפילו המוצר הכי בסיסי מיתייקר- וזה לא הדלק ולא הרכב.

לא נורא: "אם אין לחם, תאכלו עוגות!"

גם בזה ביבי אשם? אה, רגע, מחירי הקמח עולים בכל העולם בגלל פגיעה קשה בשדות החיטה באוקראינה. (אוקריאנה מייצאת חיטה לאירופה וישראל) אבל בוא לא ניתן לעבודות לבלבל אותך. כן, ביבי אשם. אם לא יהיה ביבי יחלקו לחם בחינם. כן, כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת בהודעה הקודמת שלך את עניין המיסים הישירים ואת תרומתם של הטייקונים לקופת המדינה, אז היה צורך לזלוג קצת מהנושא כדי שתראה שבסופו של דבר לפחות חצי מהמיסים הישירים שהטייקונים משלמים חוזרים אליהם.

לא דיברתי על הטייקונים. עשירון עליון הוא לא טייקונים, אלא סתם משפחות שמשתכרות סביר; נגיד שהבעל מרוויח 25K והאישה עוד 12K, זה עשירון עליון בשבילך.

בקיצור לענייננו, אני לא יודע אם שמת לב אבל בכתבה רשום שהממשלמה מתכוונת לעלות את המס על כל הרכבים, משמע גם על רכבי סופר מיני ידניים, בדיוק אותם רכבים שמעמד הביניים כן יכול להרשות לעצמו בזכות בועת האשראי בישראל.

היום גם אם בן אדם לא יכול להרשות לעצמו מבחינה כספית לקנות רכב חדש הוא יגרד מכל פינה שקל ושקל כי הוא יודע שעדיף לקנות סופר מיני קטנה ב-60K-70K ולא רכב משומש יד שנייה ב-50K.

הדבר היחידי שאני מסכים ודוגל בו זאת ההצעה של ארדן לעלות את המיסוי על רכבים מעל 170K אלה הם באמת רכבים של אוכלוסייה מבוססת.

ממתי בעלי ההכנסות הגבוהוות נוסעים על רכבי סופר מיני בגודל קופסת שימורים מצ'וקמקת עם פלסטיקה זולה?

הממשלה זיהתה פלח שוק גדול בתחום רכבי הסופר מיני וראתה שהרבה שמים את כספם על רכבים כאלו, או שיותר נכון זאת הייתה המטרה שלה מההתחלה שהאוכלוסיה "תתמכר" לרכבים האלה וככה תיצור עוד מקור הכנסות ע"י מיסוי עתידי על הקופסאות שימורים האלה.

התיאוריה שלך הייתה מחזיקה אם נניח היו מייקרים את אגרת הרישוי. כרגע, בסך הכל זה נראה כאילו שהממשלה לא העריכה נכון מה תהיה הפופולריות של רכבי המיני, מה שגרם לגביית חסר של מיסים. עכשיו מגיע התיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים על השכר נותנים תמונה קצת שחורה מידי

לפי Ynet

כאשר הכנסה ממוצעת במשק למשפחה - סביב 14000 כולל קצבאות וכ"ו -

נ.ב - הכנסה ברוטו - בדקתי שוב כדי להיות בטוח

אני דיברתי על שכר לבודד, אתה מדבר על הכנסה למשפחה. עדיין, 14K ברוטו זה שני בני זוג שמרוויחים 7K. ממש לא בסטרטוספירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד - אפילו ציינתי את זה.

אכן הבעייה המרכזית של מעמד הביניים הוא שהוא פשוט מרוויח נמוך מידי. אין באמת מעמד ביניים המשכורות למעט 2 העשירונים העליונים, מאפשרות לסגור את החודש בדוחק ללא חיסכון כמעט בכלל וברמת חיים לא גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...