Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 סאבים או סאב 1 חזק?

שימו לב! השרשור הזה בן 7216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חחחח

זאת השאלה שלי

מה זאת אומרת "היגיון"

זה "היגיוני" שהוא פחות מדוייק ?

זה רק בראש שלנו ? :)

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשאתה אומר ממברנה גדולה למה אתה מתכוון?

יש מתחרי SQ שמשתמשים בסאבים 15". יש הרבה סיבות אפשריות ללמה לא משתמשים בסאבים גדולים מכך. חלק שעולות לי בראש הן:

1. מקום.

2. ממברנה גדולה זה אומר ממברנה כבדה כאשר השאיפה שלנו הוא איזון בין משקל וקשיחות וכנראה עם ממברנות גדולות מאוד קשה להשיג את האיזון הזה.

3. בגלל שהממברנה כבדה וגדולה יש גם בעיה לשמור שהיא תנוע בצורה לינארית (גם יכול להביא למגבלה בXMAX).

4. ככל שהסאב יותר גדול הוא יכול לרדת נמוך יותר אך זה בא על חשבון תדרים גבוהים. קשה לדמיין סאב עם ממברנה גדולה וכבדה בגודל 24" מפיק בצורה טובה תדר של 80HZ.

בטח יש עוד כמה סיבות אפשריות.

רק להבהרה, כי אני מאמין שעכשיו תסתכל הרבה על נתון הXMAX. צריך לשים לב אם הוא נמדד ONE WAY, כלומר לכיוון אחד או PEAK TO PEAK, מקצה לקצה. כמו כן יש חברות שמציינות מהלך קצה שהוא לא מהלך לינארי. מה שמעניין אותנו הוא מהלך לינארי.

בקיצור בדיוק כמו עם הוואטים, חברות מבינות שעל זה צרכנים מסתכלים ומנפחות נתונים בצורה זו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשש, לא חשבתי שתוכלו לסכם את הנושא הזה בצורה כל כך טובה

תודה רבה באמת הבהרתם פה פינה שהיתה קצת חשוכה, לפחות עבורי.

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשש, לא חשבתי שתוכלו לסכם את הנושא הזה בצורה כל כך טובה

תודה רבה באמת הבהרתם פה פינה שהיתה קצת חשוכה, לפחות עבורי.

זאת לא פינה חשוכה, זה להוציא את השטויות של תמיר מהארון. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RAFAEL AZI כתב:

מכאן נגזרת הנצילות - סאב נציל פחות יצטרך פחות הספק כדי להגיע לXMAX שלו וסאב נציל פחות יצטרך יותר הספק, לפעמים גם הרבה יותר כמו למשל "בוקסות של אירועים של דיג'ייס"

האם אין כאן טעות או שאני התבלבלתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל זה לא עיניין של אמון, אני פשוט ............

טוב נו, לא חשבתי שתוכלו לסכם את זה כל כך טוב :)

חחחח

אני לא רוצה שהוא ישים עלי עין, אז אני אסכם את זה ב-

את זה אתה אמרת.

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק הנה הנוסח הנכון:

סאב נציל יותר (בעל נצילות גבוהה) יצטרך פחות הספק כדי להגיע לXMAX שלו וסאב נציל פחות יצטרך יותר הספק, לפעמים גם הרבה יותר כמו למשל "בוקסות של אירועים של דיג'ייס"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפאל, אייל.

אתם צודקים אני טעיתי.

שבוע טוב

תמיר

***** Amplifiers Jobs *****

***** VW Golf Function *****

***** 050-7-266-766 *****

מכירה של רדיו דיסק:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=46216

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה.

סאב 12 אינץ עם סליל כפול. 300W RMS כול סליל.(600W TOTAL)

ו 11XMAX יהיה פחות חזק מ 2 סאבים של12 - 300W RMS כול אחד עם 8XMAX.

אני צודק?

תמיר

***** Amplifiers Jobs *****

***** VW Golf Function *****

***** 050-7-266-766 *****

מכירה של רדיו דיסק:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=46216

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור כבר דיברנו על זה ששטח הממברנה הוא נתון חשוב יותר מבחינת SPL.

הבאתי לינק למשהו שכתבתי בעבר בת'רד הזה אבל אני אעתיק את זה לפה:

ככל שהסאב ידחוף יותר אוויר ככה הוא יהיה בעל עוצמה גבוהה יותר. כמות האוויר שסאב דוחף היא שטח הפנים של הממברנהXהמהלך שלו (XMAX). שטח הפנים של הממברנה=לרדיוס*רדיוס*3.14 לפיכך ניתן לראות שעליה בשטח הפנים של הממברנה תביא לדחיפת אוויר גדולה בהרבה מאשר עליה במהלך של הסאב.

סאב 12" עם XMAX של 27מ"מ ידחוף אותה כמות אוויר כמו סאב 18" עם XMAX של 12מ"מ למשל.

מה שיוצא מכך הוא ששני סאבים של 12" עם XMAX ממוצע אכן ידחפו יותר אוויר ולפי כך יהיה להם פוטנציאל להיות חזקים יותר מכל סאב יחיד של 12" (וגם יותר מ15").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...