Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדור איתור "קרובות"

A110
שימו לב! השרשור הזה בן 738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי שלום, אני לא יודע אם אתה עדין פעיל אבל אני בכל זאת אנסה

אופל 619-636

אופל 900-984

האודי 62-636-8

תודה מראש

619-636 היתה קאדט-B, ארבע דל', לבן, 1.1, אבזור L דגם 1968. רישוי בירושלים ינואר 68. נגרעה 1979.

מספר הרישוי של האודי קטוע, ולגבי האופל השניה אין לי פרטים.

אודה לך אם תוכל לבדוק את מצבם של שני הרכבים הללו:

858-320 VW באס מודל 73 אשר הגיע ונקנה מעולה חדש, דגם מפואר מאוד שספק אם היה ביבוא סדיר.

70-312-87 - סיטרואן BX , הרכב הראשון שננהג על ידי ...גם לפני קבלת הרישיון..

858-320 טרנספורטר לתשעה נוסעים, דגם 1973. רישוי בישראל אפריל 1978, נגרע 1987.

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יוחאי,

עלה כאן באחד השרשורים התכנות של המצאותה של אלפא מסדרה 105 קופה שהנה GTA.

היות ולא חסרים סיפורים ומעשיות, מלווים בעדי ראיה ושמיעה כמקובל, כמו במקרה המרצדס 300SL כנפי שחף שלא היה ולא נברא.

אשמח באם תוכל לבדוק ברשומות שבידיך לגבי המצאותה של GTA כלשהי אשר יובאה לישראל IN PERIOD הצבעים היו אדום או לבן בלבד.

תודה רבה

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

224-606 מכונית פתוחה כלשהיא מופיעה בקליפ של הזמרת אילנית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לא יוצרו מכוניות מסדרה 105 פתוחות שהן GTA.

סדרה 105 פתוחה הינה GTC.

ממתין בסבלנות לתגובה של יוחאי.

תודה

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יוחאי,

עלה כאן באחד השרשורים התכנות של המצאותה של אלפא מסדרה 105 קופה שהנה GTA.

היות ולא חסרים סיפורים ומעשיות, מלווים בעדי ראיה ושמיעה כמקובל, כמו במקרה המרצדס 300SL כנפי שחף שלא היה ולא נברא.

אשמח באם תוכל לבדוק ברשומות שבידיך לגבי המצאותה של GTA כלשהי אשר יובאה לישראל IN PERIOD הצבעים היו אדום או לבן בלבד.

תודה רבה

גדי

בהחלט כן! ב-1978 יובאה לישראל מאיטליה GTA 1300 Junior מדגם 1968. הצבע היה לבן במקור והמכונית נצבעה בירוק מטאלי. כשראיתי אותה ב-1984 היא היתה כבר ללא המנוע המקורי, שהוחלף במנוע 2000 מדגם 1973. ה-GTA הזו נהרסה בתאונה ב-1999.

כאן המדובר בג'וליה שהיא בעצם לא ג'וליה. בקיץ 1962 הציגה אלפא רומיאו את הג'וליה (ארבע דלתות), ובאותה הזדמנות עדכנה את מנועי הג'ולייטה ספרינט/ספיידר (ל-1600), והחליפה את השם שלהן לג'וליה.

בכל מקרה, 224606 היא אחת משתי ג'וליה ספיידר 1600 שיובאו רשמית לישראל בקיץ 1964. היא עדיין איתנו, ובמצב מעולה. בפברואר 1983 פורסמה המכונית למכירה ב"מעריב" בזו הלשון -

לחובבי מכוניות ספורט! אלפא רומאו ספיידר 1964 אדומה רבת יוחסין, אחרי אוברול+גג להרכבה - 270,000 שקל מיום א' 03-916728

LAFS 64.JPG

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט כן! ב-1978 יובאה לישראל מאיטליה GTA 1300 Junior מדגם 1968. הצבע היה לבן במקור והמכונית נצבעה בירוק מטאלי. כשראיתי אותה ב-1984 היא היתה כבר ללא המנוע המקורי, שהוחלף במנוע 2000 מדגם 1973. ה-GTA הזו נהרסה בתאונה ב-1999.

כאן המדובר בג'וליה שהיא בעצם לא ג'וליה. בקיץ 1962 הציגה אלפא רומיאו את הג'וליה (ארבע דלתות), ובאותה הזדמנות עדכנה את מנועי הג'ולייטה ספרינט/ספיידר (ל-1600), והחליפה את השם שלהן לג'וליה.

בכל מקרה, 224606 היא אחת משתי ג'וליה ספיידר 1600 שיובאו רשמית לישראל בקיץ 1964. היא עדיין איתנו, ובמצב מעולה. בפברואר 1983 פורסמה המכונית למכירה ב"מעריב" בזו הלשון -

לחובבי מכוניות ספורט! אלפא רומאו ספיידר 1964 אדומה רבת יוחסין, אחרי אוברול+גג להרכבה - 270,000 שקל מיום א' 03-916728

[ATTACH=CONFIG]419472[/ATTACH]

תודה יוחאי, החכמתי.

אז מי הרג בתאונה GTA בישראל (מקווה שלנוסעים שלום)? קדימה להודות בבקשה! וכמו כן אם יש מידע איפה שוכב הפגר זה גם יהיה נהדר. המנוע המקורי וודאי הלך לברזל (אולי זה המנוע שאהוד שחר הודה בפניי שהשמיד בטעות כי חשב שהוא סתם 1300 עד ששם לב לג'וגונים המורחבים שבבלוק, כשנפטר מחלק גדול ממנועי הנורד ששכבו אצלו לברזל באזור שנת 2006).

אני לא יודע בוודאות עם מנוע ה1300 של הGTA היה עם מצתים כפולים לכל צילינדר כמו ה1600 שישב בGTA ה'גדולות'. מי ידע לומר? חן אולי?

בכל מקרה אולי המנוע המקורי שוכב לו איפשהו בארץ? אולי שוכב ליד המנוע 6C שנשלף מזו שהייתה בעבר הרחוק של אייבי נתן?

שוב תודה יוחאי, ואם תוכל קצת פרטים על הייבוא האם בוצע ע"י אדם פרטי או ע"י היבואן? והאם יש ברשותך מספר שלדה שהיה לה?

תודה

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאני יודע, ה-GTA היתה בבעלות אחת (פרטית) מיומה הראשון כאן ועד ליומה האחרון.

למנוע הזה - דגם 00559 - היו זוג מצתים לכל צילינדר.

מספר השלדה הוא AR775919.

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר השלדה הוא AR775919.

ושימו לב היכן המכונית הזו "הופיעה" ב-2012. מדהים!

את המספר רשמתי ב-1984 והוא גם זה המופיע ברשומות. המכונית בסיציליה - זיוף מתוחכם.

775919.JPG

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שה-GTA הזו עשתה תאונה, אבל כן שמעתי שהיא יוצאה בשעתו מהארץ.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושימו לב היכן המכונית הזו "הופיעה" ב-2012. מדהים!

את המספר רשמתי ב-1984 והוא גם זה המופיע ברשומות. המכונית בסיציליה - זיוף מתוחכם.

[ATTACH=CONFIG]419664[/ATTACH]

הנה מקרה מענין. ידועים זיופים רבים של מכוניות יקרות בהרבה, התופעה נפוצה לצערנו.

לא בטוח שיש כאן זיוף.

אבל גם לא בטוח שאין.

ובכן ממה שאני יכול לקרוא בשרשור הזה ובשרשור שבו הוזכרה GTA זו, ה-GTA 1300 המדוברת הייתה בידי אותו אדם משנת 78 ועד 99 שאז ארעה תאונה (לפי יוחאי) או שלא ארעה תאונה לפי און. ייתכן ותאונה הייתה הדרך לייצא את המכונית ב-99. ייתכן והבעלים היה אדוארד אטלר שכן הוא מצהיר בבלוג שלו שהייתה לו GTA. ואדוארד הרי יודע הרבה דברים, אם לא את הכל, וזה עוד כשכולנו היינו ילדים. ומכאן שוודאי לא טעה בסתם 105 קופה שהיא GTA.

את המנוע המקורי שלפו כבר בשנת 83. חבל. כי מנוע GTA הוא דבר יוצא דופן ויקר מאוד. במידה והשלדה עדיין קיימת בסיציליה ב-2012, זה בהחלט יכול להיות סיפור מעניין מהתחום הלוטה בערפל של עולם הקלאסיות.

השאלות הן:

עברה תאונה או לא?

יוצאה או לא?

האינפורמציה לגביה נמכרה או לא? (לא בהכרח ע"י הבעלים אגב)

עד שלא נשמע מפי הסוס (ביטוי אנגלי עתיק)במקרה זה הבעלים והמעורבים הישירים, את מה שבאמת קרה לא נדע.

לא יודע למה אבל התעלומות האלה מושכות אותי מאוד. אולי למישהו תמונה של GTA זו?

בעולם האסטון רבים מהבעלים של הDB4 GT ZAGATO יצרו לעצמם רפליקה של המכונית המקורית, מבוססת על שלדה של DB6 שקוצרה נניח (אני מדבר על עשור עד 15 שנים אחורה) זהה במדויק למקור לעין בלתי מזוינת. היות והדבר המקורי כבר לא רואה אור יום, הרפליקה זולגת לה אל השוק. בהתחלה היא מוצהרת כרפליקה ובמכירה הבאה ליבשת אחרת כבר לא. וכך הדבר מתגלגל. זה לא בעיה לעלות על זה במקרה זה שכן מדובר ב17 חתיכות מקוריות ועוד כמה SANCTIONS מאוחרים יותר. אך במקרה של ה-GTA כבר הרבה יותר קשה לעלות על זיופים בטח בתקופה של שנת עשר חמש עשרה שנה אחורה שהמחירים עדיין לא היו עמוק בתוך 6 ספרות של יורו.

גם דגמי RS של פורשה 911 זכו להתרבות ניכרת בעשור האחרון. קיים בחור שתמורת 500 יורו (לא כולל טיסות כלכלה וביטול זמן) מבצע צילום באמצעות ציוד מיוחד שמשמש מעבדות זיהוי פלילי (CSI) ויכול לראות מבעד לצבע ולזהות גם הטבעות ותיקוני הטבעות.

היות ודגמי RS מתקרבות למיליון ליש"ט זו הופכת לבדיקת חובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי שהיא לא עברה תאונה. כתבתי שלא ידעתי שהיא עברה תאונה. אם יוחאי כתב - אז יוחאי יודע.

אני חושב שאני יודע מי היה בעלי המכונית כשיוצאה מכאן. אבדוק.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי שהיא לא עברה תאונה. כתבתי שלא ידעתי שהיא עברה תאונה. אם יוחאי כתב - אז יוחאי יודע.

אני חושב שאני יודע מי היה בעלי המכונית כשיוצאה מכאן. אבדוק.

צודק, אני מתנצל על אי-הדיוק.

מודה לך מראש על הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...