Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רק אני חווה עיכוב של משלוחי חבילות מחו"ל לארץ בתקופה האחרונה?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 4341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכתבו פה - משלוחים מהמערב (ארה"ב, בריטניה וכו') - מגיעים תוך ימים, משלוחים מהמזרח, מגיעים תוך שבועות (או חודשים).

לא הרגשתי שום שינוי בתקופה האחרונה - זה המצב בשנים האחרונות (לפחות מאז שהתמכרתי לאיביי ודילאקסטרים :oops:).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חודש זה זמן סביר בהחלט להמתין למשלוח ואתה לא אמור לחכות יותר מחודש או מעט יותר. הסינים מצידם יבקשו שתתאזר בסבלנות לנצח ותמיד ימשכו אותך בסיפורים.

אם אחד הגיע והשני לא, אני הייתי פותח דיספיוט בפייפאל. יש גבול לזמן הסביר שאני או כל לקוח אחר מוכן וצריך לחכות למשלוח.

אם טרם עברו 45 יום ושילמת בפייפאל, תדרוש את כספך חזרה בטרם יהיה מאוחר. לא בגלל ש10$ הם סכום זניח אלא בגלל העיקרון של הזכות לקבל מוצר ששילמת עבורו.

אגב, דואר HK נחשב למעט יעיל ובעל פחות עיכובים מהסיני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהדואר הסיני מתפקד ככה(וזה עוד לדואר EMS):

אז מה אתם מתפלאים?

הונג קונג/סין, זמן המשלוח הוא מזל. זה לוקח שבועיים במקרה ויש לכם מזל גדול,

ולפעמים אפילו חודשיים. לי קרה שמוכר זיכה אותי אחרי חודש וחצי, ואז פתאום משום

מקום הגיע אליי הפריט שבועיים לאחר הזיכוי.

ארה"ב זה 10-16 יום, תלוי מאיזו מדינה בארה"ב, ומאנגליה זה בד"כ 4-7 ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

איך כל מה שכתוב בשרשור הזה משפיע על משלוח מוייאטנם?

הזמנתי משם תיק גב ב- 27.2 וחשוב לי מאוד שהוא יגיע עד תחילת אפריל.

אני יודע שהמוצר כבר נשלח ע"י המוכר.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, דואר HK נחשב למעט יעיל ובעל פחות עיכובים מהסיני

הרבה יותר יעיל.

אם יש לך משלוח משם עם מעקב,מהרגע שקבלת קוד,קח עוד 3-4ימים שהחבילה עושה שם פטרולים,עוד יומיים על הבדיקות אחרונות + נערך לעזוב את הונג קונג

מהרגע שזה קיבל סטטוס שזה עזב את הונג קונג > בממוצע 4-5ימים עד שזה מגיע לארץ (וכמובן אתה רואה סטטוס באתר הדואר).

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדואר של הונג-קונג יעיל יותר? אני לא בטוח...

חבילה ב' נשלחה ב-13.2 מ-HK, יצאה מ-HK ב-25.2 והגיעה היום בשעה טובה לדואר המרכזי בגבעתיים.

חבילה א' נשלחה ב-9.2 מ-HK, יצאה מ-KH רק ב-29.2 ועקבותיה טרם נראו במערכת הדואר הישראלית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, כמו שכתבתי, הכל עניין של מזל. במקרה היום קיבלתי פתק מהדואר לקחת חבילה שנשלחה מהונגקונג.

ההזמנה בוצעה ב 21/2, ואם תיקח בחשבון את הבדלי השעות, אני מניח שהיא נארזה לא לפני ה 22/2.

כלומר לקח 15 יום עד שהיא הגיע אליי, זה סביר מאוד. אבל בעבר היו לי מקרים של חודש וחצי, ואפילו יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לא מזמן בשרשור על נושא דומה הקשור למסלול שהחבילות עוברות מסין לישראל

כמי שמזמין לעיתים תכופות מסין פריטים שנשלחים בדואר רשום למדתי שצריך להתאזר בהמון סבלנות עד להגעתם של הפריטים לארץ.

בסין יש 2 רשויות דואר עיקריות כפי שצוין, הדואר הסיני ודואר הונג קונג. שתי הסוכנויות "ידועות לשימצה" בעולם ונחשבות לאיטיות ביותר על פני הכדור שלנו.

אממה, אין להם לרשויות הדואר מספיק סניפים ולכן הם מעסיקים לא מעט קבלני משנה שמפעילים סוכנויות דואר עצמאיות, ממש כמו פה בארץ.

כשחבילה נשלחת מסין, היא צריכה לעבור דרך הסניף העירוני אל הסניף המחוזי ומשם אל סניף מרכזי/ראשי אחר בטרם תעלה על מטוס. אם מדובר בחבילה שנשלחה מסניף של זכיין, היא עוברת עוד תחנת איסוף או שתיים לפני הגעתה אל סניף דואר.

המעבר של החבילות בתוך סין יכול לקחת שבוע ויותר טרם העליה למטוס. ככל שהסניף בו נמסרה החבילה למשלוח הוא משני וקטן יותר, כך יארך המסלול שהיא עוברת עד ליציאתה.

שלחו לך חבילה בדואר רשום שאתה יכול לעקוב אחריה? תתאזר בסבלנות ואל תיבהל אם אתה לא מצליח לעקוב. מהרגע שבו נשלחה החבילה ועד הרגע שניתן לעקוב אחריה יכולים לעבור בין 2-7 ימים, תלוי באיזה סניף היא נמסרה (ישיר קטן/ישיר ראשי/זכיין) וכמה עומס יש בסניף.

אל תיבהל גם אם הטרקינג לא עובד, זה קורה המון והם לא ממהרים לתקן זאת.

לגבי המסלול,

לא כל חבילה נוסעת באותה דרך, אם התמזל מזלו של הנמען והחבילה הגיעה לשדה התעופה ממנו יש טיסה ישירה בתאריך קרוב. החבילה תגיע מהר יותר לישראל.

אם יש קצת פחות מזל שזה המקרה היותר סביר ושכיח, החבילה יכולה לעבור דרך אחד מכמה מסלולים אפשריים בהתאם להסכמים הבינלאומיים להעברת דואר שיש לסין עם מדינות אחרות. לא מן הנמנע שהחבילה תעלה על טיסה לארה"ב או צרפת ומשם תמשיך בדרכה לישראל. אפשר ללמוד על זה עוד כאן

אוסיף ואומר שדואר HK נחשב ליעיל יותר מהדואר הסיני אבל הכל יחסי, גם לדואר HK יש סניפים קטנים ומרוחקים וכמובן גם קבלני משנה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה ניתקלתי באיטיות גם מצד משלוחים מאנגליה (לקח שבוע לחבילה להגיע), מארה"ב (שבועיים וחצי) ומאוקראינה (שבועיים).

נראה כי הבעיה היא בדואר ישראל ולא בדואר בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומשהו על הדואר ההודי:

בזמן הטיול שלי שם אשתקד שלחתי חבילה של כ6-7 קילו בגודל ארגז מכובד בדואר אווירי+ימי או משהו כזה שאמורה הייתה להגיע תוך 3 שבועות לארץ.

בפועל היא הגיעה לאחר 7 שבועות. (במצב טוב)

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..נראה כי הבעיה היא בדואר ישראל ולא בדואר בחו"ל.

דברי דואר רגילים מקבלים עדיפות נמוכה משמעותית על פני דואר אקספרס, דואר רשום, דואר שליחים,EMS וכיו"ב. לכן, בתקופות של עומס, עשוי לחול עיכוב משמעותי יותר של פריטים שנשלחו בדואר נטול עדיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי דוקא הפוך. בכל פעם שהזמנתי במקביל חבילות עם ובלי מספר מעקב (ז"א רשום) החבילות בלי מספר המעקב הקדימו.

מישהו שכבר לא פה שלח לי את ההסבר שלו לעיכובים בדואר ישראל:

425087_179683632147313_100003170338392_273615_581677647_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו מכם נתקל בתופעה שרק ה"הודעה שניה על דבר דואר" מגיעה בכל מה שקשור למשלוחים מסין?

אצלי בשכונה זה בוודאות מתרחש, הדואר המרכזי זורק לפח את ההודעות (הודעה ראשונה יוצאת מסניף הדואר המרכזי והשניה מהסניף השכונתי על פי פקיד הדואר אצלנו בשכונה) ורק ההודעה השניה שמגיעה מהמרכז השכונתי מגיע אחרי שהחבילה מתייבשת שבוע+ בדואר.

בהתחלה חשבתי שאולי הודעה הלכה לאיבוד אבל בכל 4 המשלוחים האחרונים מ DX התופעה חוזרת על עצמה כמו שעון עד שפעם אחת מצאתי 3 אנשים שונים איתי בתור שבאו לאסוף חבילות DX כ-ו-ל-ם אמרו שהם לא מקבלים אף פעם את ההודעה הראשונה.

מי עוד נתקל בזה ?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעילות במיטבה של סניף הדואר שלכם \ או המרכזי בעירך :p

אולי תתאגדו ותתלוננו בפני מנהל הסניף או משהו בסגנון - לי בכל אופן זה מעולם לא קרה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה לי לא מעט שאני לא מקבל את ההודעה הראשונה.

אני משתדל מאוד להזמין רק מוצרים שיגיעו אלי לתיבה או מוצרים עם tracking number ע"מ לא להיות תלוי בחוסר יעילותו של הדואר.

אני לא מוצא טעם להתלונן אצל מנהל הסניף. הוא אחראי לברדק ויודע טוב מאוד מה קורה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...