Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחכמות עם שוטר על נהיגה בשכרות

שימו לב! השרשור הזה בן 4453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בבדיחה באינטרנט ושאלתי את עצמי, אולי דווקא יכול להיות כאן משהו?

*אני שואל לידע כללי בלבד*

נניח נהג נוסע תחת השפעת אלכוהול מעבר לרמה המותרת ועוצר אותו שוטר, עוד לפני שהשוטר מספיק לגשת אליו הנהג מדומם מנוע, וברגע שהשוטר יוצר איתו קשר עין הנהג לוגם מבקבוק וודקה(כמה שהוא יכול) ובעצם עובר את רמת האלכוהול המותרת, עכשיו - גם אם יתבקש לעשות בדיקת ינשוף, אין זה מוכיח שהוא נהג בשכרות, כי הוא יכול לטעון שהוא שתה רק אחרי שדומם את המנוע מול השוטר.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה שאם הנהג נראה חשוד, או שיעוכב על ידי השוטר 20-30 דק בלי לשתות ויבצע בדיקה חוזרת, או שיופנה לבדיקת דם.

שלא לומר שלשתות ישירות מבקבוק וודקה, אם אני לא טועה מספיק כ50 סמק בשביל לעבור את המותר בחוק.

אברה קדברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אני לא טועה, יש גם חוק שאסור להחזיק בקבוק אלכוהול פתוח ברכב, כלומר הוא צריך לצאת מהרכב ולפתוח את הבקבוק מול השוטר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העונש על השכלת שוטר הוא כבד יותר מעונש על נהיגה בשכרות?

ורכב שהמנוע שלו מדומם זה כמו שתשב בקופסאת קרטון מבחינת החוק (לפי מה שהבנתי)

לגבי בדיקת דם - ניתן לקבוע מתי הבן שתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע מקרה אמיתי:

בחור בן 27 נהג סמיטרילאר שהורשעה כבר פעם בנהיגה בשכרות, רק קיבל חזרה את הרשיון לפנו חודשיים.

יושב ביום שישי ליד אחד ממרכזי הבילוי, כאשר במכוניתו ארוחה שקנה בנאפיס ושני בקבוקי בירה 330 גרם.

הרכב מכובה, הרדיו דלוק, ללא אורות הנהג יושב ברכב בצד הנהג בחניה מסודרת.

כ50 מטר משם יש ניידת על הכביש, בכדי לעצור את היוצאים מהבילוי כמובן במטרה לבדוק את היותם שיכורים או שתוים. השוטר ראה שהבחור שותה בירה, וניגש אליו ביקש רשיונות - כמובן קיבל אותם, ואז בדק במסוף, כנראה הוא ראה שההסטוריה של הנהג לא משהו.

השוטר חזר וביקש מהנהג לבוא לבדיקה, על מה שהנהג ענה " אתה מפריעה לי לאכול, אתה רואה שאני אוכל ושומע בשקט מוזיקה, כאשר הרכב מכובה, ואני עומד בחניה מותרת, למה אתה עושה לי חיים קשים", השוטר עזב את הבחור במנוחה, השוטר חיקה בניידת או עסק במלאכתו ה******, לאחר שהבחור סיים את האוכל והשתיה עישן סיגריה, הוא הבין שיש לשבת ברכב כמה שעות או שהשוטר יעזוב, אבל מה אחרי חצי שעה השוטר ניגש לבחור וביקש לבדוק אותו.

הנהג הוא אדם תקין בדרך כלל שלא מחםש,בעיות, כבר לא היה לו מה להגיד והוא הסכים, באותה תקופה היה מותר כ230 בבדיקה אצלו מצא בשוטר 255.

הבחור נשלל מנהלתית, וזומן לבית משפט, בגלל שזה תיק שני באותו העניין בהפרש,זמן קצר העורך דין ביקש 15000, ולא הבטיח כלום. והבחור נשאר ללא עבודה לחודש, מפה אין לי מושג אך התפתח העניין, פשוט הינו אצל עורך הדין ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב באמת שככה נשלל רישיון לבחור שבכלל לא נהג, אפילו לא הניע את הרכב.

מה שאתה אומר פה בעצם, זה ששוטר יכול לז**ן אותך אם בא לו, מכל סיבה שהיא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, הרי בינינו, אילו לא היה שם שוטרים הבן רדם העה נוסע גם במצב הזה, שבו הוא שתוי, אבל נעזוב את הבחור כרגע.

אנחנו לא ילדים, אנחנו יודעים שכדיף להשמע להוראות השוטר, לא כי הוא יכול להכנס בנו, אלה בשקלול הפשוט עלות מול תועלת.

הרי אנחנו יודעים שמה שעשה כאן השוטר זה לא בסדר, אבל להתווכח איתו, יגרום סתם לבעיות, מצד שני להגיש תלונה ואתה בין שמים וארץ ורוב הסיכוים שיצדיקו את השוטר. ובמשפט בשופט יכול גם להעלות טענה שאכן הייתה אמור לנסוע, גם במצב השתוי, הרי לא באמת יש לך מה לעשות שם בשעת הלילה לבד.

כך שהבחור סתם נופל בין כיסאות, למרות שהחוק כאן לא אם הבחור ולא אם השוטר, השוטר תמיד יטען כי מנה עוד אסון ובטח שיעמונו לו ולא לבחור טם הרזומה המפוקפק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בבדיחה באינטרנט ושאלתי את עצמי, אולי דווקא יכול להיות כאן משהו?

*אני שואל לידע כללי בלבד*

נניח נהג נוסע תחת השפעת אלכוהול מעבר לרמה המותרת ועוצר אותו שוטר, עוד לפני שהשוטר מספיק לגשת אליו הנהג מדומם מנוע, וברגע שהשוטר יוצר איתו קשר עין הנהג לוגם מבקבוק וודקה(כמה שהוא יכול) ובעצם עובר את רמת האלכוהול המותרת, עכשיו - גם אם יתבקש לעשות בדיקת ינשוף, אין זה מוכיח שהוא נהג בשכרות, כי הוא יכול לטעון שהוא שתה רק אחרי שדומם את המנוע מול השוטר.

מה אתם אומרים?

במקרה הזה השוטר אינו יכול לאכוף את הנהיגה בשכרות, גם אם הוא יחכה חצי שעה/שעה/5 שעות. כי אפשר להוכיח מה גרם לנהג לעבור את הסף.

מצד שני העבירה הופכת להיות פלילית והיא הכשלת שוטר במילוי תפקידו.

האם זוהי עבירה חמורה יותר? בעונש שתקבל בוודאות יהיה נמוך יותר, אבל יהיה רישום פלילי אם תורשה (לדעתי בנהיגה בשכרות עדיין אין רישום פלילי למרות שהייתה הצעת חוק כזאת) - אבל!!! 90% שהתיק ייסגר מחוסר עניין לציבור - כי גם עבירות מעניינות יותר נסגרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך שהבחור סתם נופל בין כיסאות, למרות שהחוק כאן לא אם הבחור ולא אם השוטר, השוטר תמיד יטען כי מנה עוד אסון ובטח שיעמונו לו ולא לבחור טם הרזומה המפוקפק.

אל תדאג לו, עם עורך דין /בלי עורך דין הרשיון יוחזר לו והוא ימשיך לנהוג.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגדרה מדוייקת למה היא פעולת נהיגה.

מתי סתם ישיבה ברכב הופכת להיות נהיגה ברכב.

רק בשביל הקוריוז יש את סיפור על משפחה שנפגעה משריפה ברכב כתוצאה ממנגל או קפה שהכינו על גזיה בתוך ברכב

ונפסק להם פיצויים לפי חוק נפגעי תאונות דרכים - מאז החוק קצת שונה אבל בכל אופן פעולת נהיגה לא דורשת הפעלה של המנוע או תנועה של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...