Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערכת מומנט הידוק בורג ללא ידית מומנט

tommybilt53
שימו לב! השרשור הזה בן 3703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום
יכול להיות אולי שהבורג עשוי ממתכת קשיחה יותר מבורג רגיל? וזה מסביר כיצד הוא מהדק את הבורג במומנט גבוה יחסית.

הבורג הנ"ל לקוח מעולם הרכב לכן שאלתי פה על הנושא אבל מיועד לחבר בין פלטות משקולות לידית כאשר הבורג נכנס לתוך הידית ומהדק את הפלטות.

מדובר על משקלים כבדים.

היצרן של המשקולות הנ"ל פרסם שהוא מהדק את הבורג הזה ל lb\ft 140 שזה יוצא NM190ומיישם בנוסף דבק לוקטייט.

הבורג 8\3 נראה כך:

ISHB.jpg

דניאל,הוא כבר ציין פה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידת הבורג המתאים למידת מפתח 5/16 הוא 1/2" ומומנט הסגירה המקסימלי עבור בורג מקבוצת חוזק 12.9 הוא 110NM.

שים לב ! קנה הבורג בדרך כלל מושחז או בעל טיב פני שטח העשויים בחריטה עדינה, בקצה הבורג בין חיבור הקנה לראש הבורג קיים שיחרור (חריץ) שמקטין מאוד את המומנט המקסימלי המותר לכן ברגים אלה בדרך כלל מיוצרים מפלדה משובחת המתאימים לקבוצת חוזק 12.9.

שים לב ! לרכוש בורג עם סימון המתאים לקבוצת חוזק 12.9.

מאיפה לקחת את הנתון הזה? 110NM מומנט סגירה מקסימלי

ראיתי נתונים שמומלץ להדק Shoulder Bolt במידת HEX 5\16 הידוק של 1150 In-Pounds שזה יוצא NM 130 ולא רשום אפילו מומנט מקסימלי יכול להיות שהמקסימלי יוצא יותר.

ראה טבלה - http://www1.mscdirect.com/PDF/FASTENERS/SocketHeadShoulderScrews.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הצלחתי להבין אני לא בטוח אבל המומנטים בטבלה שצירפתי מדובר שם על מומנט גזירה\קריעה?

תודה מרק על העזרה שלך ולכל מי שעזר פה אתם אחלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה לקחת את הנתון הזה? 110NM מומנט סגירה מקסימלי

ראיתי נתונים שמומלץ להדק Shoulder Bolt במידת HEX 5\16 הידוק של 1150 In-Pounds שזה יוצא NM 130 ולא רשום אפילו מומנט מקסימלי יכול להיות שהמקסימלי יוצא יותר.

ראה טבלה - http://www1.mscdirect.com/PDF/FASTENERS/SocketHeadShoulderScrews.pdf

ברגים מיוצרים ממגוון רחב של פלדות מסוגסגות כאשר לכול פלדה יש את תכונות החוזק אשר מאפיינות אותה.

בתקן ANSI/ASME בדומה לתקן ISO/DIN יש מספר קבוצות חוזק או דרגות חוזק לברגים עם כתף כמו בקובץ שצירפת. כלומר בורג בעל תבריג אינצ'י של 1/2-13 ניתן לרכוש בחוזק מקסימלי למשיכה של 800 ניוטון לממ"ר או 900 ניוטון לממ"ר או 1200 ניוטון לממ"ר.

מומנט הסגירה המקסימלי המותר לבורג מסויים מבחינת חוזק הבורג תלוי במספר פרמטרים ואציין כמה מהם:טיב פני השטח, מקדם החיכוך . אני רשמתי לך את המומנט המקסימלי המותר עבור בורג מסויים התלוי במקדם חיכוך אקראי שבחרתי מתוך טבלה של תקן מסויים.

לא כל כך הצלחתי להבין אני לא בטוח אבל המומנטים בטבלה שצירפתי מדובר שם על מומנט גזירה\קריעה?

תודה מרק על העזרה שלך ולכל מי שעזר פה אתם אחלה

בטבלה שצירפת יש מספר נתונים נוספים מעבר למומנט הסגירה המקסימלי עבור בורג 1/2" שהינו 1150 אינצ'-פאונד. אני מעדיף לא להיכנס להסבר על המונחים הנוספים מכיוון שזה גולש לתחום די רחב של חוזק חומרים ומונחים בסיסים שבשלב זה אתה לא מכיר.

המומנט של 1150 אינצ'-פאונד מתייחס ל-85-90 אחוז מגבול הכניעה של הבורג, כלומר הבורג יישאר בתחום האלסטיות שלו ולא יעבור חלילה לתחום הפלסטיות. במילים אחרות נלקח בחשבון מקדם ביטחון מסויים בכדי למנוע גזירה של הבורג.

הערות

1. אני לא יודע כיצד אתה בוחר בורג לפרוייקט שלך אבל הנושא יותר מורכב מאשר לבחור בורג 'חזק' מתוך טבלה מסויימת ולחושב שהוא יתאים למטרה שלך.

2. במידה ואתה מתכוון לרכוש בורג בעל כתף כמו בקובץ שצירפת עדיף שתבחר בורג בעל תבריג מילימטרי מכמה סיבות:

ניתן בקלות לרכוש ברגים מילימטרים וגם אוכל לעזור לך לאפיין את הבורג מבחינת חוזק ומידות מכיוון שהתקניים והמונחים בתקני DIN/ISO יותר מוכרים לי מאשר התקניים האמריקאיים ANSI/ASME.

3. אני לא יודע אם שמת לב אבל הברגים מהסוג שבחרת משמשים בדרך כלל להידוק של אוזנים של בוכנה בין שתי לוחות או קפיץ שמוכנס לשטח המושחז.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אם ניקח בורג M10X1.5-6g תיקני ותפעיל עליו מאמצי מתיחה במדוייק לאורך הציר בלי מומנט כפיפה אזי אין שום סיבה שהבורג ייגזר במקום אחר חוץ מהאיזור בעל שטח החתך הקטן ביותר שהינו שורש השן.

מה זה שורש השן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...