Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לגבי קנס מהמשרד להגנת הסביבה

שימו לב! השרשור הזה בן 4803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כן, אז מסתבר שיש משרד כזה וכנראה נגמרו הנחלים, היערות וחופי הים שצריך להגן עליהם...

קיבלתי היום בדואר רשום קנס על השכלת בדל סיגריה מהחלון.

תאריך העבירה הוא לפני כמעט שנה - מרץ 2010.

תיאור העבירה: הנהגת השליכה בדל סיגריה מחלון הרכב לעבר הכביש.

בניגוד לחוק: חוק שמירת הנקיון לצו סדר הדין הפלילי.

השאלה היא האם דוח של השלכת פסולת לא אמור להיות על שם מישהו, ולא על שם בעל הרכב? הרי זה לא כמו קנס על מהירות.

בנוסף האם זה תקין לשלוח קנס כזה אחרי כמעט שנה מיום העבירה שהסיכוי שאני אזכור מה היה באותו יום הוא אפסי (יכול להיות שנתתי לחברה לנהוג ברכב).

יש כתובת מאחורי הקנס וניתן לשלוח לשם מכתב לביטול - אם יש לכם עצות מה לכתוב אני אשמח לשמוע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלוח דו"ח - עד שנה מיום הארוע.

הדו"ח בעברות מעין אלו תמיד יגיע ע"ש בעל-הרכב.

אם ביכולתך להוכיח כי אינך מעשנת ואין משתמשים אחרים ברכבך, אזי ניתן להגיש בקשה לביטול או להשפט על העברה.

כל מקרה אחר נדון כמעט לכשלון.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איך דוח כזה ניתן על שם בעל הרכב.

כאשר ניתן דוח על דיבור בפלאפון נייד זה גם על שם בעל הרכב?

באופן דומה דוח על אי חגירת חגורת בטיחות לנוסע ברכב (בנוסף לדוח שניתן לנהג) - לדעתי במקרים אלו הדוח הוא שמי.

השלכת סיגריה מהרכב היא פעילות של בנאדם ספיציפי... למה במקרה זה הדוח הוא על שם בעל הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מעבר ברמזור אדום היא פעילות של בן אדם ספציפי.

אני מאמין שבדיוק כמו הנ"ל, אם מישהו ישלח מכתב ויקח על עצמו את הדו"ח, הוא יעבור להיות על שמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפקח/נאמן של אכות הסביבה אין סמכות עצירה של רכב לשם מתן דו"ח.

הוא רושם לעצמו את פרטי הרכב ובמשרד ממלא דו"ח.

דו"ח שכזה לעולם ירשם ע"ש בעל הרכב.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום תיאור לגבי האירוע.

לאחר קריאה של כל החוק וכמה פסקי דין בנושא הבנתי שלצערי אין יותר מה לעשות יש שם תת סעיף שקובע (כמו שאמרו כאן תבגובות) שבעל הרכב אחראי על השלכת פסולת מרכבו.

ולכן אין ברירה אלא לשלם את הדוח הדבילי הזה (שמצוין בו למטה שהכסף יופקד לקרן נקיון שקרלכשהוא :roll:).

תודה למי שהגיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי אוטובוסים וכלי רכב אחרים שמודבקת עליהם מדבקה "אסורה זריקת פסולת מרכב זה", האם גם במקרה כזה בעל הרכב אשם?

בנוסף לזה, אתה זוכר את אותו יום בכלל? יכול להיות שהרעות הייתה גרועה (בכל זאת חורף) ואולי יש על מה לדון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ולא שמעתי ממך פה תלונה בסגנון של "ואני בכלל לא מעשן" או "אני מעשן אבל בחיים לא אזרוק בדל סיגריה מהחלון" אז אני מניח 2 דברים כעובדה מוגמרת:

1. אתה מעשן.

2. אתה נוהג לזרוק את בדלי הסיגריה מהחלון.

אז:

1. שתדע שזה נוהג מגעיל ומסוכן.

2. היית גבר לבצע את העבירה, אז שלם את הקנס ותפסיק עם הנוהל המגעיל הזה.

3. קבל את הקנס כשכר לימוד לחיים, הנוף שמסביב לרכב שלך הוא לא פח זבל.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני בחורה... גם כתבתי בתיאור העבירה שצויין: "הנהגת זרקה בדל סגריה".

2. נכון לא הכחשתי שיש סיכוי שהמקרה המתואר אכן קרה, פשוט בגלל שזה היה לפני שנה אני לא זוכרת מה עשיתי ביום מסוים בשעה ספיצפית. קיוויתי שלא יהיו תגובות מטיפות כמו שלך, אבל מהיכרות עם הפורום זה כנראה לא אפשרי.

3. אני רואה כל יום כ"כ הרבה עבירות בכביש שמסכנות חיים ונהגים שפשוט שמים ז** על כולם וחושבים שהכביש של אבא שלהם:

פעם אחת רכב שהיה מלפני עבר צומת באור אדום, אדום מלא. ניידת משטרה בדיוק פנתה שמאלה בצומת. הם כמעט התנגשו. הנהג פשוט המשיך לדרכו והשוטרים לא עשו כלום... לכן לשלם קנס על דבר כזה זה פשוט הזוי בעיני.

4. כבר כתבתי שהבנתי שאין מה לעשות ואני אשלם את הקנס (למרות שאני בחורה אני בהחלט יודעת לקחת אחריות על המעשים שלי)

5.שיהיה לכולנו סופ"ש נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי שאני כזה בוטה אבל מכיוון שאני רואה שאין שום חרטה באף אחת מההודעות שלך כל מה שנשאר לי לאחל לך זה שיום אחד מישהו ישפוך מאפרה/שקית זבל בתוך הרכב שלך כדי שאולי תתחילי להבין איזה נזק את עושה לסביבה.

המחשבה הילדותית של אם הם עשו עבירה X אז לי מותר לעשות עבירה Y מראה בדיוק את הפרצוף האמיתי של הישראלי המכוער.

לא חשבת לעצמך שאם כולנו נשתדל לא לבצע עבירות אז המצב הכללי היה משתפר? אבל לא, תמיד יבוא ה"ישראלי החכם התורן" ויגיד למה שאני אהיה פראייר וישמור על החוקים וחיים משה פה לידי לא ישמור עליהם, וכך נוצר כדור שלג שלעולם לא יעצר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לי על התגובות האלה, כי בהתחלה באמת היה דיון ענייני לגבי החוק ועל מי האחריות.

זה שאני אביע חרטה זה יעזור? לא ביקשתי להישפט, בטח לא ע"י חברי הפורום. מכירה טוב מאוד את הטיעון של "פורום זה מקום ציבורי וכל אחד יכול להביע את דעתו ברגע שפרסמת את ההודעה גם אם זה לא מוצא חן בעיניך".

אבל וואלה לא נהגתי בפראות על 160 קמ"ש באיילון, לא נהגתי שיכורה, לא סיכנתי אף אחד.

זה שלא כתבתי כאן שמהיום אני מפסיקה לעשות את זה, או שאולי בכלל הפסקתי כבר לעשן מאז לא אומר שזה לא נכון, פשוט לא היה נראה לי רלוונטי לדיון. כי שוב, את הקנס כבר קיבלתי.

נראה לי שמיצינו את העניין. ובאמת תודה למי שהגיב בצורה עניינית ולדעתי בזכות אנשים כאלה אנשים מגיעים להתייעץ כאן בפורום ולא בשביל לזכות להטפות מוסר על מעשים או על כך שאינם מביעים חרטה מעל דפי הפורום. את ההחלטות שלי לגבי ההתנהלות בעתיד אני עושה עם עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר הין עברות התנועה שנהגים מבצעים למהות הזלזל שלך בסביבה?

זרקת בדל סיגריה מהחלון, נאמן איכות הסביבה לא מכיר אותך, אין לו שום דבר אישי אליך, הוא רואה עברה ואוכף אותה.

בשביל המעשנים יש מאפרות ברכב, העולם שלנו הוא לא פח אשפה גדול שפשוט זורקים אליו כל מה שאין לו שימוש.

חשבת לרגע מה היה קורה אם רוכב אופנוע היה מקבל את בדל הסיגריה שלך לתוך המעיל שלו? או לתוך הקסדה?

(כנראה שלא, כי באותו הרגע רק חשבת כיצד להפטר מהבדל סיגריה המצחין שנמצא ברכב שלך).

redroze אתה לא בוטה אתה פשוט, אומר (כותב) את מה שאנשים רבים חושבים ומשאירים לעצמם.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סיכנתי אף אחד....

איזה קטע, זה גם בדיוק מה שאמר זה שהשאיר גחל נרגילה בשטח ושרף 44 אנשים, 3-4 ישובים, ומאות דונמים של יער בכרמל.

את מבינה בכלל איזה נזק פוטנציאלי הבדל סיגריה הזה עלול לעשות?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת שודים - האמת שאני דווקא כן חשבתי על זה. ואם זרקתי בדל מהחלון זה כנראה היה בפקק איטי ומזדחל והוא עף ישר על הכביש, אני דווקא כן מודעות לסביבה שלי וגם לרוכבי האופנועים ושהם עלולים להפגע מזה.

אני לא תירצתי, לא אמרתי שלא עשיתי את העבירה, לא אמרתי אם אני מתחרטת או לא כי זה לא רלוונטי הצגתי את העובדות כמו שהם.

אנשים, זה פורום משפטי לא פורום הטפות מוסר.

להבא אם אצטרך ייעוץ אני אקח בחשבון את כל המצטדקים שאף פעם לא נוסעים מעל המהירות המותרת, בחיים שלהם לא השליכו פסולת במקום אסור, כמובן גם שאף פעם במודע או שלא במודע לא סיכנו אנשים אחרים ובכלל אף פעם לא עברו על שום חוק.

אין לי כוונה להמשיך להתווכח על כלום. אתם לא מכירים אותי, או את הערכים שלי.

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...