Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רום כרמל טנדר - הגשמת חלום - יומן מסע ושיפוץ

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז עם כל מה שאתה כותב איך זה שהרכבים האלו היו כשלון והמפעל נסגר ב1981?

לא כל מה שטוב לאספן מתחיל שרוצה לתקן את הרכב שלו לבד , מתאים לרוכש רכב חדש.

לשווק שנת 1980 רכב לא בעל שלדה אחודה , הרעיון של הפיברגלאס קצת הקדים את זמנו,

עיצוב לא מלהיב (בלשון המעטה) , ביצועים ואיכות הרכבה, לא בחזית הטכנולוגיה , ועוד תקצר היריעה ,

זה שקל לתקן אותו , לא אומר שמי שקונה רכב חדש רוצה לתקן אותו לבד

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה רכב אמין לא צריך לתקן אותו כמעט ,חוץ מזה למה קנו בשנים ההן כ"כ הרבה סובארו שחוץ מאמינות לא היה בהן כלום?

על מה אתה מדבר? באותה תקופה סובארו היה רכב ענק, אמין, עם מזגן וכל זה במחיר של אירופאית קטנה...

גם הלאונה 80-84 וגם הלאונה המתקדמת יותר, שתיהן מכוניות גדולות מאוד.

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? באותה תקופה סובארו היה רכב ענק, אמין, עם מזגן וכל זה במחיר של אירופאית קטנה...

גם הלאונה 80-84 וגם הלאונה המתקדמת יותר, שתיהן מכוניות גדולות מאוד.

אני לא רוצה אפילו להגיד מה אני חושב על מה שכתבת בשביל לא להעליב אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה אפילו להגיד מה אני חושב על מה שכתבת בשביל לא להעליב אותך.

דבר ראשון הזהר בלשונך כיוון שזהו פורום מכובד ומכבד את חבריו /

דבר שני הסובארו בשנת שמונים הייתה מהפך אדיר בשוק הרכב המקומי , היא הייתה המכונית הנמכרת ביותר ושילבה פינוק (יחסי) , מזגן וגיר אוטומטי שלא בהכרח היה נפוץ באותה תקופה , הסובארו שידרה אמינות מופלגת ובמשך שנים שמרה על מקומה בצמרת שוק הרכב המקומי .

דבר שלישי וזו כבר דעתי - מפעלי הרכב הישראלי אמנם הוציאו מכוניות באיכות ובאמינות בינונית ומטה אבל הבעיה לא היתה במוצר כמו שהיא היתה בניהול המפעל , שים לב - הרום כרמל היא ממש מכונית קומבינה שבנו אותה ממה שפשוט מצאו , ידיות דלתות של פיאט , מנוע שכבר בשנות השמונים היה מיושן (הילמן אוונצ'ר) פאר היצירה הבריטי שנמכר בשלמותו לשכנינו הבלתי מגולח , אחמדיניג'אד ( שבטח בתקופה ההיא היה איזה פלאח לא מגולח ) , אפילו בקטלוג הרכב של הרום כרמל ניתן לראות שינויים שנעשו ברכבים (קוסמטיים) בין סדרת יצור לשניה .

דבר רביעי , השרשור הזה שייך לאון יעקובסון ומדבר על שיפוץ טנדר רום כרמל אנא המנע מלהעלות נושאים אחרים .

שיהיה לך יום נפלא ...

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ורג, תרגיע. כל מה שכתב כאן הויזה הוא נכון.

בשנת 1980 היה משבר דלק ומשבר כלכלי בעולם ועלויות הייצור גדלו ביחס למיעוט הרכבים שנמכרו.

בוא נתחיל מזה שפרט אולי לאוטובוסים מוגמרים, לא שווה לייצר מכוניות בארץ. כמות המכוניות שצריך למכור על מנת לכסות על הוצאות הפיתוח, הייצור, התקורה וכו' היא אדירה ולשם כך צריך מפעל ענק עם מכבשים, אוטומציה וכו' וגם כמובן אפשרות לייצא את התוצרת ולהקים מערך שירות חובק עולם.

הסוסיתות והרומים יוצרו בעבודת יד, זה טיבו של הפיברגלס. לכן הוא טוב לסדרות קטנות כמו האוטובוסים, סירות, תאי נהג של משאיות וכו' או למכוניות ספורט יקרות. למיטב ידיעתי אין בעולם רכב נוסעים בייצור המוני שעשוי מפיברגלס.

כל הגורמים האלה הובילו את "אורדן" לסגור את המפעל ובצדק. סובארו, סיטרואן, גולף, רנו וכו' היו מכוניות אחודות (ללא שילדה) שנתנו תמורה טובה לכסף, היו קלות יותר ומצויידות במזגנים וכו'.

אפילו הסברה שהייצור מפיברגלס היה נכון לה, נכשלה כי בלי ייצוא לא היה לה שוק והייצוא לא צלח כי לא הוקם מערך שירות מתאים והרכב היה יקר מדי. מכוניות ספורט אנגליות ממפעלים קטנים, שהיו עשויות מפיברגלס התבססו בעיקר על השוק המקומי. אלה שיוצאו היו תוספת למערך ייצור גדול יותר וכמובן היו עשויות מפח.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עם כל מה שאתה כותב איך זה שהרכבים האלו היו כשלון והמפעל נסגר ב1981?

אף אחד לא אומר אחרת: רום כרמל בהחלט היו כישלון. מהרבה סיבות, הראשונה היא שכבר בעת "ההשקה" שלהם, הם היו מיושנים לפחות בעשר שנים מהמקובל. בתור כלי תחבורה - מכונית - הן היו זוועה.

אבל שלושים שנים מאוחר יותר, דווקא הפשטות המיכנית היא היתרון. ראה כמה מכוניות פשוטות ועמידות נשארו על הכבישים מהימים ההם, השוואה למכוניות שהיו פסגת הטכנולוגיה, אבל מסובכות ויקרות לתפעול.

חוץ מזה, מי שבוחר כל סוג של מכונית אספנות לנסיעה או לשיפוץ עושה זאת בראשונה משיקולים רגשיים, אחרי זה הגיוניים. לי היה שיקול רגשי עמוק, עכשיו אני רק משכנע את עצמי שעשיתי בשכל :-D

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אומר אחרת: רום כרמל בהחלט היו כישלון. מהרבה סיבות, הראשונה היא שכבר בעת "ההשקה" שלהם, הם היו מיושנים לפחות בעשר שנים מהמקובל. בתור כלי תחבורה - מכונית - הן היו זוועה.

אבל שלושים שנים מאוחר יותר, דווקא הפשטות המיכנית היא היתרון. ראה כמה מכוניות פשוטות ועמידות נשארו על הכבישים מהימים ההם, השוואה למכוניות שהיו פסגת הטכנולוגיה, אבל מסובכות ויקרות לתפעול.

חוץ מזה, מי שבוחר כל סוג של מכונית אספנות לנסיעה או לשיפוץ עושה זאת בראשונה משיקולים רגשיים, אחרי זה הגיוניים. לי היה שיקול רגשי עמוק, עכשיו אני רק משכנע את עצמי שעשיתי בשכל :-D

און

אם זה מה שאתה אוהב ברור שזה הטעם שלך ואין מה להתווכח על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן- בבזמנו הצלתי מהזריקה לזבל את האחותה ה"מבוגרת" של הרום שלך- דגם 78 עם מנוע פורד, אז העלות "החזרה לכביש" בלבד- באמת הייתה די אפסית: צמיגים חדשים, טיפול ראשוני וטסט. לא משנה, שאחרי זה הלך הרדיאטור ובעקבותיו הראש- אבל נסעתי "ככה" בהתחלה!8)

והוא עדיין ממשיך לנסוע...

טפו טפו טפו...

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8):twisted::-D

נדב קצת תמונות עכשוויות, תן לשטוף את העיניים!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און

און, אין סיבה הגיונית לרכוש רכב אספנות, להחזיק אותו או לתחזק אותו!

אין גם צורך לשכנע עצמך שעשית משהו נכון....

אם זה עושה לך את זה ואתה מאושר, שכולם יקפצו!

פסיכולוג הרבה יותר יקר ולא תמיד מצליח, אחלה אוטו אחלה כייף ושתדע רק

הרפתקאות - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און, אין סיבה הגיונית לרכוש רכב אספנות, להחזיק אותו או לתחזק אותו!

אין גם צורך לשכנע עצמך שעשית משהו נכון....

המשפט הזה נאמר בבדיחות דעת, פשוט כל כך הרבה אנשים התחילו לפקפק בצלילות דעתי...

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רום כרמל?

רכב מצוין לתקופתו

לראיה השתמשו ברכב בצבא והמכוניות האלו עברו לא מעט קילומטרים,זכורה לי רום כרמל ששרתה איש קבע אחד אצלנו עד שנת 84

היא נשלחה אחר כבוד למכרז רכבים,נכון שהן לא היו שיא הנוחות אך בהחלט לא סבלו מבעיות חלודה ואו תחזוקה ומנועההילמן קריזלר שלהן היה אמין.

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...