Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רום כרמל טנדר - הגשמת חלום - יומן מסע ושיפוץ

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 1413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמדומני ידיות הדלת הן של פיאט 131, ויש מצב שעוד ניתן להשיג חדשות במחיר סביר.

זה מה שנחמד באוטו הזה: למרות שמדובר בטנדר בין שלושים שנה, ממנו ייצרו מעט יותר מאלף יחידות שנמכרו רק בארץ, מהן נותרו במצב נסיעה בודדות והמפעל מזמן סגר שעריו - ניתן להשיג לו כמעט הכול, כי מדובר ברכב שהוא, בעצם, קיבוץ גלויות. כמעט שום דבר בו לא תוכנן ונבנה באופן בלעדי עבורו, אלא נקנה "במשקל" מספקי חלקים שייצרו מרכיבים שונים עבור מכוניות אחרות.

ואכן, ידיות הדלתות הן החלק הקל במשוואה.

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידיות בסדר, רק צריך להדביק פלטת פח מאחורה.

ומי אמר שפיברגלס לא מחליד?? :lol:

(להלן הראיות שנאספו כשפגשתי לראשונה את טינה טנדר)

CIMG2002.JPG

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחלה של הכרמל... גם לי היה את זה! זה נראה הזוי לגמרי- חלודה על הפיבר!:lol:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפתח תקוה טנדר דומה במצב נסיעה יד 1 אך לאחרונה לא נוסע כבר. (וגם אם כן אולי אחת לכמה חודשים)

הבעלים פירסם בתחילה מודעה אבל ברגע האחרון חזר בו והוא טוען שאולי בעתיד ישקם את הרכב.

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפתח תקוה טנדר דומה במצב נסיעה יד 1 אך לאחרונה לא נוסע כבר. (וגם אם כן אולי אחת לכמה חודשים)

הבעלים פירסם בתחילה מודעה אבל ברגע האחרון חזר בו והוא טוען שאולי בעתיד ישקם את הרכב.

הטנדר הזה עדיין מפורסם (כבר חודשים ארוכים) ב"יד 2". הבעלים רוצה עליו לא מעט כסף.

לידיעת המתעניינים: אתמול או שלשום פורסמה מודעה נוספת על רום כרמל טנדר למכירה. מודל 1980, עלה על הכביש לראשונה יומיים אחרי שהטנדר שלי עלה על הכביש בסוף 1979, משופץ. הבעלים רוצה עליו 35,000 שקלים.

http://www.yad2.co.il/Cars/Special.php?AreaID=&CarSpecialID=4&CarSpecialSubCatID=97&FromYear=&UntilYear=&Hand=&fromPrice=&untilPrice=&q=

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , לא הגזמנו ... :?

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , לא הגזמנו ... :?

דיברתי איתו וניסיתי לקבוע איתו לראות את האוטו (לא התחזתי, אמרתי לו שיש לי אוטו זהה) והוא אמר שאוכל לבוא בשבת, אבל לצערי הבריז. אנסה אותו שוב במשך השבוע. גם במקרה הזה מדובר בטנדר שעמד לפחות מאמצע שנות התשעים.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און בהצלחה בשיפוץ,מעניין איך יהיה לבצע ברכב דריפטים:)

לא לא אל תנסה :)

אז זהו, שניסיתי... לפני יותר מעשרים שנה, בסוסיתא סטיישן 1973. לא "שוס" גדול, אבל זכורה לי פעם אחת, מאחורי מלון מנדרין, מיד אחרי איזה מבול שהפך את כל רחבת החול שם לאמביית בוץ. שום סוסיתא מעולם לא עשתה החלקות כוח ארוכות יותר כמו באותו יום. שעתיים מאוחר יותר חזרתי לאותו מקום לשחזר את המאורע, אבל השטח התייבש יותר מדי.

לשמחתי יש לי רעיונות אחרים למכוניות דריפטינג, מאשר רום כרמל טנדר.

אבל שחושבים על זה שוב, רום כרמל טנדר לדריפטינג... לא, גם במחשבה שניה זה עדיין לא נשמע טוב :-D

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און.

ברחוב עודד ברמת חן. עומדת רום כרמל ישנה.

אמנם לא טנדר אבל אולי יש חלקים שיעזרו לך. הבעלים קצת קשה.... תנסה את מזלך.

בהצלחה.

לא רחוק ממני, אבדוק כבר מחר או מחרתיים - תודה!

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוכלו, אשמח לשמוע קצת על ה"קיבוץ גלויות" ממנו מורכב הרום-כרמל.

למה אני שואל? כי יש חבר שיש לו בחצר את אחת מהארבע-מאות וקצת סטיישנים... מודל 80, שהעמידו, תקינה לחלוטין, לפני 10 שנים כמו שהיא, המפתח בסוויצ'... והוא לא מתכוון לעשות איתה כלום אם אני לא אקח אותה... (היא לא למכירה, מדובר במזכרת נוסטלגית)

ולמרות שאין לי זמן או כסף לשפץ עוד מכונית, ממש אין... אולי ייפלו עלי זמן וכסף ואני בכל זאת אעשה משהו מעניין... אז אם כבר יש שרשור שיפוץ- למה לא תשפכו מידע?

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוכלו, אשמח לשמוע קצת על ה"קיבוץ גלויות" ממנו מורכב הרום-כרמל.

למה אני שואל? כי יש חבר שיש לו בחצר את אחת מהארבע-מאות וקצת סטיישנים... מודל 80, שהעמידו, תקינה לחלוטין, לפני 10 שנים כמו שהיא, המפתח בסוויצ'... והוא לא מתכוון לעשות איתה כלום אם אני לא אקח אותה... (היא לא למכירה, מדובר במזכרת נוסטלגית)

ולמרות שאין לי זמן או כסף לשפץ עוד מכונית, ממש אין... אולי ייפלו עלי זמן וכסף ואני בכל זאת אעשה משהו מעניין... אז אם כבר יש שרשור שיפוץ- למה לא תשפכו מידע?

אסף.

ככה, על קצה המזלג: 450 סטיישנים 1301 הורכבו בין 1978 ל-1981

שלדת סולם ששימשה בשינויים קלים את כל הדגמים מאמצע שנות השישים.

חלקי מתלים ווהגה: טריומף. יתכן שגם הסרן האחורי - לא בטוח בעניין הזה, טרם נכנסתי לזה לעומק.

למעשה, עיצוב מרכב הפיברגלס היה הדבר המקורי היחיד באוטו...

מכלולים מיכניים: הילמן במקרה המסויים שלך (וגם שלי).

שעונים בפנים: אנגליים או איטלקיים

ידיות דלתות מפיאט

ועוד כל מיני קומבינות פשוטות.

סיכמת יפה מאוד את רום כרמל: קיבוץ גלויות של חלקים, שעל פי רוב עדיין קל להשיגם, במכונית מאוד פשוטה לשיפוץ ותחזוקה.

אם מדובר במכונית יפה חיצונית, שלא חסרים לה מכלולים או אביזרים בפנים, עלות החזרתה לכביש יכולה להיות מאוד הגיונית, בהנחה שהמכלולים המיכנים, בראשם המנוע, תקינים.

גם אם תחליט לעת עתה לא לשפץ אותה, כדאי לך לחשוב איך אתה יכול לשמר אותה במקום וצורה שלא ירעו את מצבה, בתקווה שיבוא יום ותוכל לשפצה.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן- בבזמנו הצלתי מהזריקה לזבל את האחותה ה"מבוגרת" של הרום שלך- דגם 78 עם מנוע פורד, אז העלות "החזרה לכביש" בלבד- באמת הייתה די אפסית: צמיגים חדשים, טיפול ראשוני וטסט. לא משנה, שאחרי זה הלך הרדיאטור ובעקבותיו הראש- אבל נסעתי "ככה" בהתחלה!8)

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שאולי מדובר בשכנוע עצמי, אבל עבור מי שרוצה לשפץ מכונית באופן כמה שיותר עצמוני, יש הגיון רב בסוסיתא/רום כרמל:

1. חלודה: הבעיה הקשה ביותר של מכונית ישנה היא חלודה, חלקי פח עקומים ושאר הרעות החולות של מתכת, שמחייבות ציוד מתאים, והבנה עמוקה בתחום - עבור העצמוניים - או לא מעט כסף ופחח סבלני במקרה השני. לשמחתי, פיבר לא מחליד, מקסימום קצת נרקב וגם אז העבודה עליו יותר קלה "באמצעים" פשוטים.

2. שלדה נפרדת: החסרון הגדול של סוסיתא/רום כמכונית, הוא היתרון הגדול שלה למשפצים: שלדת מתכת נפרדת מהמרכב - טכנולוגיה נפוצה היום רק בטנדרים ומשאיות. כלומר מרמת פירוק טוטאלי של המרכב והשלדה, ועד תיקונים הרבה יותר פשוטים מאשר במכוניות עם מרכב אחוד.

3. חלקים מיכניים: ככתוב, על פי רוב, הזמינות שלהם עדיין גבוהה ויש מכוניות מעבר לים שמשתמשות במכלולים אלו, אז אפשר להשיג את הכול. גם בארץ עדיין לא חסרים חלקים.

4. תא נוסעים: גם כאן, ניתן למצוא כמעט הכל.

5. קוסמטיקה: בעיה קלה. חלק מהפריטים כל כך פשוטים שניתן לשחזר אותם בבניה עצמית לרמה מקורית. חלק (כמו סמלים), נדירים יותר. אני מניח שאם הייתה כאן מאסה גדולה מספיק של בעלי מכוניות שהיו מתאגדים יחד, אולי היה ניתן לפנות לבעל מקצוע ולבקש ממנו לייצר רפילקות של הסמלים המקוריים.

6. נגישות ופשטות: סיכום של העניין. הכל פשוט, נראה לעין ועל פי רוב ניתן לפירוק והרכבה באמצעות כלים בסיסים ביותר. וזו המהות של עבודה עצמית על רכב אספנות.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...