Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רום כרמל טנדר - הגשמת חלום - יומן מסע ושיפוץ

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רום כרמל?

רכב מצוין לתקופתו

לראיה השתמשו ברכב בצבא והמכוניות האלו עברו לא מעט קילומטרים,זכורה לי רום כרמל ששרתה איש קבע אחד אצלנו עד שנת 84

היא נשלחה אחר כבוד למכרז רכבים,נכון שהן לא היו שיא הנוחות אך בהחלט לא סבלו מבעיות חלודה ואו תחזוקה ומנוע הפורד שלהן היה אמין.

רק תיקון ברשותך, ברום החדשות (79+) הותקן מנוע הילמן-קרייזלר.

שהבנתי שהוא לא היה איזושהי הצלחה כבירה, אבל היה מנוע פשוט ודי אמין...

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון ברשותך, ברום החדשות (79+) הותקן מנוע הילמן-קרייזלר.

שהבנתי שהוא לא היה איזושהי הצלחה כבירה, אבל היה מנוע פשוט ודי אמין...

תקנתי תודה:)

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ראיתי למכירה רום כרמל 13.60 (כמדומני )

סטיישן חונה ברחוב יפו 70 בעיר התחתית בחיפה ושלט על החלון האחורי

מעבר לפינה עוד רום כרמל פרטי ועוד כרמל דוכס מכוסים לא למכירה אבל מי יודע?

לכל המעונין

Dr laster Israel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1980 היה משבר דלק ומשבר כלכלי בעולם ועלויות הייצור גדלו ביחס למיעוט הרכבים שנמכרו.

נכון, אבל הסיבה לסגירת מפעל המכוניות היתה אחרת. יצור המכוניות בארץ התבסס על הטבת מס, וברגע שהטבת המס בוטלה, היה ברור שסוגרים את יצור המכוניות בארץ.

בשנות ה 50 וה 60, לשר ספיר היתה עדיפות אחת מרכזית: עבודה ומלחמה באבטלה. יצור המכוניות הופלה לטובה (מבחינת מס) כדי שבעיירות כמו טירה, תל חנן ונצרת עילית תהיה עבודה.

בשנות ה 70 הארץ התפתחה, השכר עלה (ועימו עלות יצור המכונית) ובתחילת שנות ה 80 כבר אפשר היה לוותר על יצור המכוניות, שמבחינה כלכלית טהורה לא היה כדאי אף פעם.

עבור מי שרוצה לשפץ מכונית באופן כמה שיותר עצמוני, יש הגיון רב בסוסיתא/רום כרמל:

1. חלודה: הבעיה הקשה ביותר של מכונית ישנה היא חלודה, חלקי פח עקומים ושאר הרעות החולות של מתכת, שמחייבות ציוד מתאים, והבנה עמוקה בתחום - עבור העצמוניים - או לא מעט כסף ופחח סבלני במקרה השני. לשמחתי, פיבר לא מחליד

לפי ההערות פה, לא כולם מודעים לבעית החלודה שהיתה. היו דגמי מכוניות שהחלידו בקצב רצחני כך שלמכונית בת שנה היו כבר הרבה ג'ינג'ים. לכן היתרון של הסוסיתא הוא משמעותי. היכרתי מישהו שכאשר לחץ על הבלמים , הדוושות (יחד עם פח חלוד מסביב ) נפלו על הכביש ! .

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף-סוף, אחרי סיפור קצת לא נעים http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=327646

הבאתי היום מהדרום את התורמת - תאומה זהה לטינה.

מדובר בבטנדר, שנת 1980, שלפי מספר השלדה, הוא צעיר במאה ושמונים מכוניות מטינה.

גם רכב זה עמד בחצר בעליו כחמש עשרה שנה, אלא בניגוד לטינה, רישיונותיו הוחזרו ולצערי לא ניתן יהיה להחזירו לכביש, כך שנגזר עליו להיות ספק החלקים לטינה.

למעשה, בין שני הטנדרים הללו אפשר יהיה לעשות טנדר אחד יפה מאוד.

1. יש בו מנוע מושלם, מסתובב (עדיין לא ידוע מצבו האמתי) - מה שאין בטינה.

2. פנסים מלפנים ומאחור - שאין בטינה.

3. מערכת פליטה במצב טוב - שאין בטינה...

4. חמישה חישוקים מקוריים - לטינה יש רק שניים או שלושה.

5. קשת "התהפכות" בארגז, כנראה מקורית - שאין לטינה. לא בטוח שארכיב אותו, אבל טוב שיש.

6. ולא פחות חשוב: יש את הבריחים המקוריים של הדלת האחורית (שלצערי לא קיימת), אז ניתן יהיה לסדר דלת חילופית ולהתאים אותה לפי המחברים המקוריים.

הבעלים דאג להחדיר שמן לתוך הצילינדרים, אז כולי תקווה שלא תהיה בעיה טרמינלית.

מחר אביא שמן מנוע חדש, דלק טרי וננסה להניע את המנוע עוד בגוף התורמת. במידה והמנוע תקין, נסיר אותו ונעביר לטינה. במידה ולא יהיה תקין, אז לא תהיה ברירה אלא לפרק את המנוע לגורמים. היתרון הוא שיש גם את המנוע המקורי שבטינה שרובו במצב תקין (למעט משאבת שמן, מים ומפלג - שלפחות משאבת השמן והמפלג במנוע השני נראים תקינים), אז משניים ייצא אחד.

אחרי שאדע שיש מנוע תקין, אתחיל לעבור על שאר המערכות בטינה, על מנת להחזירה לשמישות. מין הסתם מדובר בשיפוץ של מערכת הבלמים, החלפת גומיות ומחברים במתלים ו... נהיה חכמים יותר כאשר היא תהיה על הליפט.

בינתיים, להלן שתי תמונות ראשונות של התורמת, עוזבת את ביתה הישן.

עדכונים, בתקווה, מחר.

30062010062.jpg

30062010061.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, מעוניין לדעת (למעט אמיר בחיפה) על חנויות חלקים באזור המרכז ובכלל שעדיין מחזיקות חלקים למנוע הזה ובמיוחד:

1. אטם מכסה שסתומים

2. מצתים

3. פלטינה

4. כבל

5. מסנן שמן

6. מסנן אוויר

7. והכי חשוב - משאבת מים.

אפשר גם בפרטי.

תודה מראש לכל המסייעים.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, מעוניין לדעת (למעט אמיר בחיפה) על חנויות חלקים באזור המרכז ובכלל שעדיין מחזיקות חלקים למנוע הזה ובמיוחד:

1. אטם מכסה שסתומים

2. מצתים

3. פלטינה

4. כבל

5. מסנן שמן

6. מסנן אוויר

7. והכי חשוב - משאבת מים.

אפשר גם בפרטי.

תודה מראש לכל המסייעים.

בטנדר הזה יש מנוע הילמן

משאבת מיים זה בעיה אבל אתה יכול לשפץ

אני יוכל לעזור לך בפלטינה ובאטם מכסה שסתומים

מסנן שמן בכל חנות לחלפים יש כנל מסנן אוויר

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטנדר הזה יש מנוע הילמן

משאבת מיים זה בעיה אבל אתה יכול לשפץ

אני יוכל לעזור לך בפלטינה ובאטם מכסה שסתומים

מסנן שמן בכל חנות לחלפים יש כנל מסנן אוויר

לשפץ? הפלאנג' רקוב לגמרי, למעשה חסר. ניתן לשפץ במקרה כזה?

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לבני יש? (בני ל' , כמובן!8) )

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לבני יש? (בני ל' , כמובן!8) )

הוא כבר "קיבל" פניה בפרטי. אבל תודה בכל מקרה.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און, התורמת מדהימה ואפשר להגיד שיש לה פוטנציאל אדיר כמו טינה (אולי אפילו יותר).

אגב, הדבר המדהים הוא - שכשפגשתי את טינה לראשוה, לחצתי על הברקס ולהפתעתי הרבה, אחרי 18 שנה - הם עבדו! :shock:

בכל מקרה אני אחפש לך בחנויות שאני מכיר את החלקים שביקשת.

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשפץ? הפלאנג' רקוב לגמרי, למעשה חסר. ניתן לשפץ במקרה כזה?

מה הולך שם משאבה משולשת כמו בהילמן שלי

תעלה תמונה

4fd0_12.jpg

e34d_12.jpg

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הדבר המדהים הוא - שכשפגשתי את טינה לראשוה, לחצתי על הברקס ולהפתעתי הרבה, אחרי 18 שנה - הם עבדו! :shock:

כן, אבל יש לה הורדה מהכביש, לפי מה שאני מבין...:-(

וכן- קורה שהברקסים עדיין עובדים גם לאחר תקופה כו ארוכה! לא יודע, למה זה פעם "כן", ופעם "לא"...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אותי הדהימה העובדה שעדיין יש ברקסים, אחרי כל כך הרבה זמן. תודה ניסיונות העזרה!

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...