Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צבע מטאלי - איזה ווקס הכי כדאי ?

שימו לב! השרשור הזה בן 5108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תן לי המלצות קצת יותר מדוייקות שניתן לרכוש בארץ.. הרי אני לא אתחיל עכשיו להזמין ווקס מחו'ל.. זה שטותי לטעמי.

אפשר לדעת אולי מה רע בווקס של הטרטל? דווקא שמעתי שהוא בסדר..

אני אישית מזמין מחו"ל ולצערי לא ראיתי מקום נגיש שמוכר מוצרים ברמה סבירה. התנסתי עם הטרטל ואקס (קופסא אחת שלו) וזה פשוט לא זה. חבל להוציא את הכסף ועוד יותר חבל על הזמן שתשקיע סתם. אם אתה לא רוצה להזמין מחו"ל הפתרון הכי פשוט הוא ללכת למקום שעושה דיטיילינג (ניקוי רכב באופן מקצועי, לא מכון שטיפה רגיל) ולקנות מהם ואקס, אני מניח שיהיה להם במלאי מוצרים טובים.

ToSTos - אין סיבה לשים sealant ואחרי זה ואקס כי בד"כ כל הם לא מסוגלים "להתיישב" (to layer) אחד על השני והם גם נותנים תוצאות ויזואליות שונות. ז"א שאם שמת שכבת ואקס ואחרי יום הוספת שכבת sealant אז כל הואקס ירד. או שאתה שם ואקס או שאתה שם sealant.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

הבדל יחיד בין וקס נוזלי ללא הוא קיים רק בוקסים על בסיס קארנובה ו זהלא עומר שוקס נוזלי פחות טוב פשוט ב וקס משכה נמצה קמות יותר גדולה של קארנובה רקבגלל זה הוא מוצק בדרך כלל וקס נוזלי שנמכר בארץ מכיל עד 17% 20% קארנובה בגלל זההם גם זולים.

יש הרבה סוגים של וקסים,יש אקריליים,יש פולימרי,יש נטוראלי (לא ניתןלהשגה בישראל),יש על בסיס נפט,וקס טוב זה לא רק וקס שנותן ברק אלה שנמרח ויורד כלמהאוטו ו נמצה לפחות שלושה חודשים על האוטו.

בשביל ביצוע טוב צריך לדעת להכיןרכב היתב לפני מריחת וקס זה כרוך בשטיפה יסודית בלעשות פלסטלינה עם צריך לעשותקורקצייה לצבע ורק עז להתחיל במריחת סילאנטיים גלייזים ווקסים.

עם יש שאלות אני אשמח להנות.

קודם כל מודה לך על התגובה העניינית אך עדיין לא קיבלתי מענה מספק לשאלות שלי

אני מעוניין בקצת יותר מידע כיצד למרוח ולהוריד את הווקס מהרכב , בעזרת מה להשתמש לשם כך והכי חשוב באיזה ווקס הכי עדיף לי להשתמש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי התגובות שקיבלת מעופר על הטרטל ואקס אבל הוא ממש לא בזבוז זמן...

תנסה ותראה, וקס מצוין אני משתמש בו בקביעות והרכב נשמר חודשיים לפחות עם צבע בוהק והשכבת ואקס לא יורדת (מקל גם על השטיפות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יגיד לך מה המסכנות שלי בתור משתמש ווקס ממוצע ולא איזה דייטלר שמייבא ווקסים מחו"ל ומורח אותם עם קצות האצבעות.

כמובן שהדרך שלהם תביא תוצאה יותר טובה, במיוחד ב"שחזור" של אוטו דהוי, אבל בשביל קצת להבריק ולשמר אוטו חדש יחסית בהשקעה קטנה, מספיק דברים קצת יותר פשוטים.

אז ככה

בארץ יש 3 ווקסים עיקריים שרואים בכל אוטו דיפו, ראלי (משחה עם קופסה לבן אדום) - חרא ווקס.

טרטל בבקבוק שחור - גם לא משהו, ממש לא נוח לשימוש לפי דעתי. מתייבש בשניה.

טרטל בקופסה כחולה - לא רע בכלל. לא מקצועי במיוחד לפי מה שהדייטלרים אומרים, אבל עושה את העבודה.

בקשר למה למרוח איתו - עד היום השתמשתי בחולצות ישנות חלקות ועדינות וזה עובד...

איך לעשות - לשטוף את האוטו טוב ובצל (מתחת לבניין למשל) שלא יהיה אפילו קרוב לשמש. שלא ישארו גרגרי אבק על האוטו או סימני מים.

למרוח את הווקס חלק חלק ככה שיראו את הלבן של הווקס על כל שטח החלק.

אפשר לעשות ככה ואז לנגב את הווקס מכל האוטו במכה, או לנגב כל חלק מיד אחרי ששמים את החומר. מה עדיף? לא יודע, אני אשמח אם המומחים יכתבו.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז לכל המומחים פה הנה קצת רקע.

הייתה ברשותי IBIZA FR 2005 לפני כמעט 3 שנים, שטפתי אותה פעם אחת לאחר כל חורף ועד לחורף שאחרי זה לא הייתי שוטף אותה הייתי מנקה אותה עם ווקס בלבד, כלומר כשהרכב היה עומד בחוץ הוא היה מכוסה בכדי לא לצבור אבק וכדומה.

בכל מקרה, ראיתי שיש פה חברה שמנקים עם מטליות כותנה או מירקופיבר וכל מני שטויות אז, עזוב תקנה גליל של נייר ויסקוזה הנייר הזה משמש לניקוי משקפות בחיל הים (כלומר אין סריטות) גליל קטן עולה 30 גליל גדול 50 אפשר למצוא בכל חנות לחומרי ניקוי אפשר למרוח עם זה ולנקות עם זה בקשר לווקסים זה עניין של נוחות אני אישית הייתי מורח את כל החלק הקידמי כנפיים מכסה מנוע טמבון מתחיל משמאל או ימין ועד שאני מסיים הייתי הצד השני היה כבר יבש הייתי יושב על הרכב משהו כמו 50 דקות

והרכב היה מבריק! הווקס שבו השתמשתי היה ווקס tutrle משחה לצבע מטאלי וביננו הכל אותו הזבל.

בקשר לנגיעה בחלקים השחורים, אם נגעת עם ווקס בחלק שחור, לא נורא לא קרה כלום! כך מטלית ויסקוזה מהגליל ונגב עם ספרי כמו של הדש בורד או הצמיגים (הייתה יכול להרטיב את המטלית עם ספרי צמיגים כי זה לא נוח לנקות אם זה פלסטיק בעובי 2 סנטימטר, טיפ נוסף כשאתה מנקה את הג'נטים על תקנה שום חומר כך צינור מים עם ברז (בלחץ נמוך שלא תרטיב את האוטו שעכשיו עשית לו ווקס)כך AJAX של ספריי חלונות פשוט של הבית תשפריץ על הג'נט ללא רחמים חכה דקה ותנגב עם חולצה ישנה או מגבת גמורה שפשף אחרי זה תרטיב עם קצת מים ופלא הג'נט מבריק וכך השחור של הברקסים כבר לא נדבר כלכך בקלות.

תשתמש בספריי לצמיגים לפניי שאתה מנקה את הג'נט שלא תלכלך הכל אבל לא לפני הווקס שהפרורים מהניגוב לא ידבקו לצמיג

אני מקווה שעזרתי (זה בערך כל מה שלמדתי על רגל אחת בהצלחה)

אחרי שעשית ווקס פעם אחת תוכל לעשות כל שבוע או רק לנגב עם הויסקוזה פעם ביום כדי לשמור על הרכב נקי!

תהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה , הרגע הזמנתי באתר את הווקס של קר פלאן

ווקס:

http://www.carplan.co.il/sg_product~ARP500~2~0.htm

מטלית:

http://www.carplan.co.il/Product.asp?Pid=CTA038&Cat2Cat1ID=6&Cat2ID=0

שניהם הוזמנו ביחד עם משלוח לבית עלות כוללת 100 שקל - מקווה לראות תוצאות משביעות פנים.

עכשיו שאלה נוספת לי אליכם

לאחר שטיפת הרכב והייבוש שלו (כמובן שהכל אמור להיות בצל על מנת שהפח לא יהיה חם)

אני לוקח את הווקס שופך קצת על המטלית שהזמנתי ומתחיל לשפשף בתנועות סיבוביות על פני חלקים נפרדים של הרכב

לאחר מכן , עם מה אני מייבש ? מגבת רכה \ חולצת מאה אחוז כותנה הרי יספיקו כאן נכון ?

והדבר שהכי חשוב ששכחתי לשאול מלפני כן

הפגושים שלי צבועים בצבע הרכב - תכלת מטאלי ועליהם פס שחור כמו על הדלתות (למניעת שריטות?)

לפי מה שהבנתי אסור שהווקס יבוא במגע עם אותם פלסטיקים שחורים , אבל השאלה אם מותר להשתמש בווקס על הפגושים עצמם?

דבר נוסף

בדלת כאשר היא פתוחה , מותר להשתמש בווקס מבפנים על חלקי הפח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה למרוח ווקס על הפגושים, כל עוד הם צבועים ולא במרקם מחוספס. גם בפנים הדלת אין בעיה למרוח ווקס, אבל להזהר ולא למרוח ווקס על הגומיות בדלתות.

באופן כללי, כשעושים ווקס לא משנה החומר שנמצא מתחת, אלא הצבע שעליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אז ככה למריכת וקס אתה לא חייב שום דבר סופר ספציפי תיקח ספוג פשות ומומלץ לעבוד על כל סגמנט בניפרד,זה לא מחייב הכל תלוי במרכם של וקס כל וקס יורד החרת.

אז כמו שהמרתי למרוח בספוג ולהבריק עם מטלית מייקרופיבר כמובן אתה יכול למרוח עם מייקרופייבר גם פשות חבל אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה אנשים שמרוב דאגה לרכבים שלהם יעשו לו רק נזק עם השיטות והמוצרים שהם משתמשים בהם. חבל על הזמן, ותהיו בריאים.

ואגב - רומנז - ספוג פשוט? למריחת ואקס? נניח תגיד פד ייעודי. אבל ספוג פשוט? אני מקווה שאתה לא עובד כדיטיילר כי כל אידיוט יודע ששום ספוג לא מתקרב לצבע לא משנה מה.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מישהו באמת מתלבט איזה ואקס לקנות הוא מומלץ לעיין בשרשור בפורום של אנשים שקצת מבינים בדיטיילינג, ולא מדובר פה על ואקסים ב- 40 אלף שקל:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=168912&

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...