Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס - תא מנוע חם מידי

aviff
שימו לב! השרשור הזה בן 5139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבעלותי פורד פוקוס שנת 01' לרכב אין בעיות מיוחדות מלבד שחיקה שנגרמת לאורך השנים .

לא מזמן החלפתי חוטי הצתה וקויל, בעל המוסך אמר לי שישנה בעיה בתאי המנוע בדגמים הנ"ל וחום רב נצבר בהם דבר שתורם כמובן לצינורות הגומי והחשמל להיסדק במהירות (וזאת כנראה הסיבה להחלפת חוטי ההצתה והקויל) - הוכחה אישית לדבריו מצאתי בצינור גומי השייך למערכת הגנת השסתומים במערכת הגז (שהוסף לרכב לפני שלושה חודשים) הגומי במצב רע ועליו סדקים ונראה כאילו הוא נמצא שם לפחות 5 שנים .והיום התנתק לי גם בסיס צופר האזעקה (שגם הותקן לפני שלושה חודשים) בחלק המפרקי פלסטיק ואני חושד שגם כאן החום אחראי ..

השאלה שלי היא כזאת, האם כונס אויר באזור המנוע יתרום לקרור תא המנוע בצורה יעילה ??

- אני מתאר לעצמי שיפגעו מכך נקודות הקריסה של מכסה המנוע האם בצורה רצינית או שולית ?

בבקשה אנשים רק כאלה שמבינים .

תודה מראש ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה שאתה מתאר כאן ידועה מאוד בפורד עוד מתחילת שנות ה90 פתח כניסת האויר לבית המנוע קטן מידי ,פיתחי האיורור בתחתית בית המנוע סגורים על ידי חיפויי פלסטיק שמונעים מזרימת אויר חופשית אם החלפת חוטי הצתה וכוהל שהיו ברכב כ 9 שנים רק אתה אז הבלאי ניראה תקין , האם הצינור שהחליפו לך לפניי מספר חודשים שנת יצורו תואמת את זמן מואד ההחלפה או הרכיבו לך צינור חדש שהיה במלאי משנת יצור ישנה {צינור משנת יצור ישנה גם כשהוא חדש מתיישן במהירות ברגע שמרכיבים אותו .} לגבי פיתחי איורור כל פתח שתבצע ברכב יעזור אני הייתי מתחיל מפרוק חיפויים תחתונים מבית המנוע בתקופת הקיץ ומחזיר אותם בחורף ובנוסף הייתי מפרק את הגריל הקדמי לכל עונות השנה .

בהצלחה אם מה שתחליט לעשות .

הרכב נמכר ועכשיו יש חלקים למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משנות ה 90 ועדיין לא חשבו איך לצנן את תא המנוע? איך זה שהמנועים מחזיקים מעמד ולא מתבשלים מחום? איך זה שהמזגן אפקטיבי? הזוי לגמרי חברים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוכחה אישית לדבריו מצאתי בצינור גומי השייך למערכת הגנת השסתומים במערכת הגז (שהוסף לרכב לפני שלושה חודשים) הגומי במצב רע ועליו סדקים ונראה כאילו הוא נמצא שם לפחות 5 שנים .והיום התנתק לי גם בסיס צופר האזעקה (שגם הותקן לפני שלושה חודשים)

אני חושב, שזה לא בגלל שיש בעיית איוורור בתא המנוע, אלא בגלל שמערכות לא מקוריות, שהותקנו, משתמשות בצינורות ובפלסטיקים שלא נועדו לעמוד בחום גבוה, למרות שהם כן צריכים להיות כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח לדוגמא פוקוס 2009/10 ותראה ששיפרו והגדילו את כניסת האויר מהחזית גם מעל הטמבון וגם מתחת לטמבון וזה אמור לעזור משמעותית

משנות ה 90 ועדיין לא חשבו איך לצנן את תא המנוע? איך זה שהמנועים מחזיקים מעמד ולא מתבשלים מחום? איך זה שהמזגן אפקטיבי? הזוי לגמרי חברים..

הרכב נמכר ועכשיו יש חלקים למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות ..

בוקי -המערכת שהותקנה היא מערכת מקורית ומוסך ההתקנות רשום בתפוצת המוסכים המורשים להסבה לגז.בנוסף המערכת הותאמה אישית לרכב (דבר שדרש תוספת של מערכת הגנת שסתומים )

איש שטח שאלה נוספת בקשר לחיתוך -נקודות הקריסה במכסה המנוע לא יפגעו כתוצאה מהחיתוך שדרוש לכונס ?

תודה מראש ,ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת שהותקנה היא מערכת מקורית ומוסך ההתקנות רשום בתפוצת המוסכים המורשים להסבה לגז.בנוסף המערכת הותאמה אישית לרכב (דבר שדרש תוספת של מערכת הגנת שסתומים )

ציוד מקורי זה ציוד שיצר על יד חברת פורד (במקרה זה) או ציוד שיוצר על יד יצרן אחר עבור חברת פורד, לפי מפרט ודרישות של פורד. והותקן בפס היצור או מאוחר יותר.

מערכת גפ"מ לא עונה על ההגדרה הזאת, היא מיוצרת על ידי חברה, שלא קשורה לפורד.

לא ניתן להזמין פוקוס עם מערכת גפ"מ מהמפעל, ולכן אין דבר כזה מערכת גז מקורית.

זה שהתקנת במוסך מורשה למהערכות גז, ושהתקינו "משמנת" לשימון תושבות השסתומים זה מצויין,

אבל זה לא הופך את המערכת למקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...