Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Alfa Romeo 147 VS Seat Leon

vcpavel
שימו לב! השרשור הזה בן 5126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אז ככה, אם היו שואלים אותי לפני שבועיים איזה רכב אני רוצה קנות אני אומר בלי לחשוב פעמיים שאני רוצה את האלפה 147 שנת 2001

וזאת מכיוון שהתקציב שלי הינו כ גג 45K.

אבל לפני כמה ימים רכב נוסף משך את תשומת ליבי והוא סיאט לאון, לפי הבדיקות שערכתי ביד 2

בתקציב שלי אני יוכל להביא אותו בשנתון 2002-2003.

ועכשיו אני בדילמה, אני לא יודע איזה רכב עדיף מכל הבחינות, כמו:

*עלות ההחזקה: קודם כל אני גר בדרום אז בשביל האלפא המקום ה"קרוב" ביותר שאני יוכל לטפל בו הוא אצל איציק שזה בבית דגן וזה דיי רחוק, ומוסך של סיאט אני בטוח שיש מורשה גם בב"ש(למרות שלא בדקתי את העיניין עדיין לעומק).

*ביצועים:בסיאט כמובן שאם אני יחליט לקנות אני חושב שאני אלך על הדגם 1.8 ידני(שוב פעם בלי להתעמק בעינין זה נראה לי הבחירה הטובה ביותר) ובאלפא אני עדיין מתלבט בין ה 1.6 ידני ל2.0סלספיד, ובכל מקרה הייתי רוצה לדעת מאיזה רכב אני אקבל את חויית נהיגה הטובה יותר.

*אמינות: הייתי רוצה לדעת איזה רכב כמו שאומרים "יראה פחות מוסך" וגם מה המחלות הקבועות של שני המכוניות, והאם הגיר סלספיד של האלפא הוא בעייתי? או שהוא דווקא בסדר?

*צריכת דלק: הכוונה היא לנסיעה עירונית ובין עירונית, וגם חשוב לציין שאינני גר באיזור הררי כמו ירושלים או הצפון.

תודה רבה מראש ואני מקווה לקבל הרבה תגובות שיעזרו לי להחליט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודות שאני הייתי לוקח בחשבון:

* האלפא תהיה הרבה יותר מיוחדת מבחינת מראה (פנימי וחיצוני).

* האלפא סובלת מציון מבחן ריסוק קדמי מעליב לרכב מהשנתון הזה (במיוחד כאשר מכניסים למשוואה את המחיר שלה כרכב חדש).

* הלאון (במידה ומדובר בגרסאת 1.8T) בעלת פוטנציאל שיפורים אדיר.

* הלאון תהיה יותר גדולה ומרווחת.

אם אתה יותר בכיוון של רכב מיוחד וספורטיבי אז הייתי הולך על האלפא. אם אתה מחפש רכב יותר פרקטי ומרווח אז הייתי הולך על הליאון.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.8T הכוונה ל-1800 טורבו.

עלויות אחזקה ודלק תצטרך לברר אצל בעלי רכבים כאלה/מוסך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון לא תהיה מרווחת בהרבה - בסיס גלגלים של 2.51 (אאל"ט) לא נותן לה הרבה יותר מרחב מלאלפא.

נקודה נוספת - אין 147 2001, שנת הייבוא הראשונה הייתה 2002.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף בתקציב הנ"ל הלאון לא תיהיה 1.8T, מקסימום 1.8 125 כ"ס וההבדל הוא גדול.

מחפש משפחתית עם איבזור? קח לאון.

מחפש האצ' חצי ספורטיבית? קח 147 2.0

בכל מקרה אין לי מושג מה יש היום בשוק למכירה מבחינת הלאון אבל בתור אחד שתמיד עוקב אחר ה147 ביד 2 אין אחת משנתון 2002 שקרצה לי במנועי ה2.0 ליטר.

אגב, אתה יכול להוסיף לחיפוש גם A3 מאיזור שנת ה2000, אותה שילדה ודשבורד של הלאון ואותו מגוון מנועים.

(האחזקה תיהיה קצת יוקר יקרה מהלאון ובערך כמו ה147)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שהכנסתי גם את הלאון למשווה(ןד"א אני לא יחפש את הטורנו אלה רק את ה1.8 ידנית הרגילה)

זה מכיוון שחיפשתי לחסוך בעליות אחזקה וגם בנוחות,מכיוון שאני גר באיזור ב"ש ושם ישנו מוסך מורשה,ובשביל לטפל באלפא כמו שצריך אני אצתרך לנסוע כשעה וצי עד בית דגן למוסך של איציק וזה מינוס מפני עצמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת:

ההיגוי באלפא לא פחות ממדהים.

ההתנהגות של הלאון בינונית אך היא פרקטית במקצת ואין בעיה למצוא לה מוסך איכותי.

אני הייתי בוחר באלפא- היא מעוצבת יותר, מפנקת יותר ומתנהגת יותר.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת:

ההיגוי באלפא לא פחות ממדהים.

ההתנהגות של הלאון בינונית אך היא פרקטית במקצת ואין בעיה למצוא לה מוסך איכותי.

אני הייתי בוחר באלפא- היא מעוצבת יותר, מפנקת יותר ומתנהגת יותר.

עידן

אבל הבעייה באלפא, שהדגם של 2.0 הוא סלספיד

ואני דיי בטוח שבא לי להתרחק מהגיר הזה. ולכן אם אני ירצה אלפא אני אצתרך לקחת 1.6 וזאת מכיוון שה2.0 ידני נורא נורא נורא נדירה

וגם המוסך הקרוב ביום לאלפא בשביל הוא במרחק של יותר משעה

אז כנראה שאני אבחר בלאון 2003 1.8 ידני(לא טורנו),מכיוון שגם בדקתי דרך מקורות אחרים וגיליתי שהסיאט תיהיה אמינה יותר וגם עלות האחזקה תיהיה נמוכה יותר.

ושאלה נוספת

זה האם מישו מכיר איזהו שהוא אתר\פורום שמתמחה ספציפית בסיאט? מכיוון שהייתי רוצה להמעיק ברכב הזה

דברים כמו נוחות נסיעה,צריכת דלק וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואומרים שה-156 מתנהגת טוב יותר...

(החזקתי בשתיהן, אהבתי את שתיהן. אבל בגלל הבדלים בגרסאת מנוע (2.0 ל-147 ו- 2.5 ל-156) אני לא יכול להעיד על השוואה ישירה בין שתיהן (ה- 2.5 ליטר מוסיף משקל בחזית).

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם 147 נופלת בגלל מחסור ב 2.0 ידני אז אתה יכול ללכת על 156 2.0, לא לפחד מהגודל, המשקל כמעט זהה.

ממש לא רק בגלל זה,

הסיבה העיקית היא עלות החלקים והמרחק מהמקום אני גר עד למוסך הקרוב שניתן לטפל בו כמו שצריך

מכיוון שלפי מה שהבנתי הסיאט יותר אמינה ובנוסך הנגישות לחלקים שלה הרבה יותר גדולה ולכן מחירם זול יותר.

ובקשר ל156 אז אני לא כלכך מתחבר לצורה שלה,מעדיף את הרכבים הקצרים טיפה יותר שגם יש להם מראה ספורטיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בא לך על הכיוון של האלפא, 146 זה גם רכב מדהים, מנוע בוקסר...

יש אפילו אחת TI למכירה (שהיא לא מנוע בוקסר...)

בעיקרון הייתי הולך על ה147, אוטו מדהים לדעתי...

זה שאתה נושם... זה לא אומר שאתה חי...8)

:twisted:Alfa Romeo Mito 1.4T 155HPS:twisted:

Comp:Moral Tempo Sub:Hertz ES250 Amp:Sundown Sax50.4

:twisted:Alfa Romeo Spider 2.0 1988 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הייתי הולך על ה147, אוטו מדהים לדעתי...

אפילו אם היית מרגיש שאם תביא אותו תצתרך לעבוד רק בשבילו? ולמרות שבכדי להגיע למוסך נורמאלי הקרוב אתה צריך לנסוע לפחות שעה ורבע(בלי פקקים)?

או שאז הייתי כמוני יותר נוטה לכיוון הלאון? גם יש אפשרות להביא בשנתון 2003 שזה טיפה יותר חדש

וגם הרכב יהיה נוח יותר לאחזקה במוסך שקרוב לבית וגם עלות האחזקה זולה.

וחוץ מזה מבחינת הצורה והיופי אני נורא אוהב את שניהם,בקשרק לביצועים על הכביש אין לי דעה מכיוון שלא נהגתי באחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

, ובכל מקרה הייתי רוצה לדעת מאיזה רכב אני אקבל את חויית נהיגה הטובה יותר.

איזה חווית נהיגה אתה בדיוק מצפה לקבל מ לאון 1.8 לא מוגדשת?

רכב קומפקטי סטנדרטי לחלוטין, באותה מידה אתה יכול לחפש פורד פוקוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...