Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מומחי הפורדים: קפיץ בין הרפידות הקדמיות.. נחוץ?

העכביש
שימו לב! השרשור הזה בן 5180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום גיליתי שאין לי קפיץ שמפריד בין הרפידות של הקליפרים הקדמיים. בספר של הפורד ברנדה זה לא חד משמעי שצריך-בתמונה אחת רואים משהו שנראה כמו, ובתמונה אחרת מפורטת, אין.

לצורך ידיעה כללית, ברשותי פורד אסקורט עם בלמי דיסק קדמיים. הרכב משנת 77.

הגיונית נראה לי שצריך (מניעת חיכוך מיותר וכו), אך בכל אחד מהקליפרים ספייר שיש לי, גיליתי שאין בין הרפידות שום קפיץ. האם יש למישהו מושג אם צריך, ואם כן היכן משיגים לאוטו ישן שכזה?:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהוא כזה ?

כמעט.... הקיט בקישור הוא לתופים אחוריים. השאלה היתה עבור דיסקים קדמיים...

חוץ מזה מתאים בדיוק :-D

ולעצם הענין - אינני מכיר ספציפית את הקליפרים של האסקורט, אך עד היום לא נתקלתי בקפיץ מחזיר בבלמי דיסק. בד"כ אין בהם צורך - בזמן נסיעה הרפידות אמנם "נוגעות - לא נוגעות" בדיסק, אך ללא הפעלת לחץ עליהן הן אינן מפעילות כל כח ואינן נשחקות.

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקיא בפורדים, בסובארו יש קפיץ (מעין פחית) בין הדסקיות לקאליפר כך שהדסקיות יושבות במקומן בלי לזוז.

תבדוק אצל ג'נרל ברקס, עלות סט דסקיות (עם פחיות חדשות) לא אמורה לחרוג מעל 100-120 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקיא בפורדים, בסובארו יש קפיץ (מעין פחית) בין הדסקיות לקאליפר כך שהדסקיות יושבות במקומן בלי לזוז.

תבדוק אצל ג'נרל ברקס, עלות סט דסקיות (עם פחיות חדשות) לא אמורה לחרוג מעל 100-120 ש"ח.

הפחית היא על מנת לקבע את הרפידות ולא על מנת להחזירם מנסיון אין צורך בקפצים כמו שנכתב מעלי.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכוונה היא קפיץ שמרחיק את הדיסקית חזרה למקום אז לא הבנתי נכון את השאלה.

כמו שדורון אמר תפקידה של הפחית הוא קיבוע הדסקית למקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקיד הפחית למנוע שריקה, צפצוף, בעת הפעלת הבלמים.

הצפצוף נגרם במהלך הבלימה מרעידות קלות בין הבוכנית לבין משטח הרפידה (ממתכת).

במרבית הרפידות החדשות, קיים ציפוי/צבע פולימרי המשכך את הרעידות (ציפוי על המתכת).

בסוגי רפידות, יש חורים/שקעים עם מילוי חומר פולימרי, שיוצר שיכוך אקוסטי.

הצפצוף אינו בהכרח סוג חומר הרפידה !!

הפחית הינה פתרון טכני ישן לשיכוך אקוסטי.

אי שימוש בפחית אינו פוגע באיכות הבלימה.

במידה ואין צפצוף, הכל בסדר.

נהג נכון - סע בטוח !

תרבות האספנות ושימור הרכבים היא העיקר, ואין לאיש מונופול על התרבות הזו".

חפשו אותנו גם בפייסבוק - "המפגש הצפוני לרכבי אספנות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות :-D.

שנית, התכוונתי לקפיץ שבין הרפידות וממש מפסק בינהן. האם יש צורך בפורד?.

פחיות יש והן ממוקמות בין הבוכנה לפיסטון (על שלושת רבעי רפידה , בגב הרפידה), ויש עליהן חיצי כיוון. לדעתי הן עושות TOE-IN, שזה מצב שמונע סגירה של הרפידות בישירות לדיסק, אולי כדי ליצור מודולציה?

לגבי הקפיצים: לי, נראה הגיוני שצריך, אך בקליפר ספייר שיש לי, שמורכב על יחידת בולם ספייר שיש לי שלי שמתי לב שהוא לא עושה כלום וחיכוך קיים. מה שמטריד אותי זה שאני מסובב גלגל באוויר (אחרי כיוון של המיסב לסיבוב חלק והתקנת הקליפר), אני מרגיש ושומע חיכוך-מהרפידות. מה זה אומר? שהאוטו מתאמץ יותר, מחמם את הבלמים כל הדרך מת"א לנתניה, צורך יותר דלק וגומר על צלחות הבילום.

האם אני צודק? אם לחשוב בהגיון,באופניים שאני מטפל (אני מכונאי אופניים מקצועי-אל תצחקו)בהם ישנם קפיצים כאלה והם ממש מונעים חיכוך על הדיסק.

ואיך הגעתי לכל זה?

בזמן האחרון אני סובל מרעידות בהגה בזמן בלימה, ממש ויברציות לשמאל וימין בהגה, ככל שהמהירות גבוהה יותר הויברציות מתעצמות. הגעתי למסקנה שיש שמיניות או עיוותים בצלחות. החלפתי את הצלחות לתקינות אחרות שהיו לי (לא חרטתי),בהפרש של יום (קודם שמאל ואח"כ ימין) ועדיין יש רעידות בהגה בזמן בלימה. כמו כן יש גם רעידות קלות בהגה ללא קשר לבלימה (אולי הדיסקים כ"כ מעוותים שגם בלי בלימה זה מורגש?) וכך גיליתי שאין לי קפיצים בין הרפידות...

כמו כן יכול להיות שהבוקסות של הפרונט גורמות לזה ?... הן די ישנות...

חשבתי שאולי חריטה של הצלחות תשפר את העניין (תיישר את העיוותים??). אם זה כך האם עלי לפרק את הדיסק מהנאבה וללכת לחרט? הכוונה לפירוק הצלחת מהטבור...עלות סבירה לחריטה ומקום מומלץ בנתניה או ת"א??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הקפיץ שאתה מדבר עליו והמשמעות שלו נמוכה מאוד, אני נסעתי בלי הקפיצים האלו בכמה פורדים שהיו לי ואין שום בעיה.

אלי,תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם.

אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי.

ואת התבונה להבדיל בין השניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות :-D.

שנית, התכוונתי לקפיץ שבין הרפידות וממש מפסק בינהן. האם יש צורך בפורד?.

פחיות יש והן ממוקמות בין הבוכנה לפיסטון (על שלושת רבעי רפידה , בגב הרפידה), ויש עליהן חיצי כיוון. לדעתי הן עושות TOE-IN, שזה מצב שמונע סגירה של הרפידות בישירות לדיסק, אולי כדי ליצור מודולציה?

לגבי הקפיצים: לי, נראה הגיוני שצריך, אך בקליפר ספייר שיש לי, שמורכב על יחידת בולם ספייר שיש לי שלי שמתי לב שהוא לא עושה כלום וחיכוך קיים. מה שמטריד אותי זה שאני מסובב גלגל באוויר (אחרי כיוון של המיסב לסיבוב חלק והתקנת הקליפר), אני מרגיש ושומע חיכוך-מהרפידות. מה זה אומר? שהאוטו מתאמץ יותר, מחמם את הבלמים כל הדרך מת"א לנתניה, צורך יותר דלק וגומר על צלחות הבילום.

האם אני צודק? אם לחשוב בהגיון,באופניים שאני מטפל (אני מכונאי אופניים מקצועי-אל תצחקו)בהם ישנם קפיצים כאלה והם ממש מונעים חיכוך על הדיסק.

ואיך הגעתי לכל זה?

בזמן האחרון אני סובל מרעידות בהגה בזמן בלימה, ממש ויברציות לשמאל וימין בהגה, ככל שהמהירות גבוהה יותר הויברציות מתעצמות. הגעתי למסקנה שיש שמיניות או עיוותים בצלחות. החלפתי את הצלחות לתקינות אחרות שהיו לי (לא חרטתי),בהפרש של יום (קודם שמאל ואח"כ ימין) ועדיין יש רעידות בהגה בזמן בלימה. כמו כן יש גם רעידות קלות בהגה ללא קשר לבלימה (אולי הדיסקים כ"כ מעוותים שגם בלי בלימה זה מורגש?) וכך גיליתי שאין לי קפיצים בין הרפידות...

כמו כן יכול להיות שהבוקסות של הפרונט גורמות לזה ?... הן די ישנות...

חשבתי שאולי חריטה של הצלחות תשפר את העניין (תיישר את העיוותים??). אם זה כך האם עלי לפרק את הדיסק מהנאבה וללכת לחרט? הכוונה לפירוק הצלחת מהטבור...עלות סבירה לחריטה ומקום מומלץ בנתניה או ת"א??

• ראה התמונה, הפחיות מס' 28 או מס' 29. אלו פחיות/קפיץ המיועדות לביטול רעש/צפצוף, בזמן בלימה, מונע רעש אקוסטי בלבד, קרא שוב הההסבר הקודם.
  • חיכוך בין הרפידות לצלחת - תקין, בד"כ הרפידות במצב נגיעה קלה בצלחת. זה אחד היתרונות של קליפרים.
  • רעידות בזמן בלימה - צלחות עקומות בד"כ. נדרש החלפה/חריטה כולל החלפת רפידות.
  • רעידות קלות ללא בלימה - איזון גלגלים, חופש בציר גלגל או מנגנון היגוי.
  • חריטה - דיסקל, הבלם, בת"א.

aaaa.jpg

תרבות האספנות ושימור הרכבים היא העיקר, ואין לאיש מונופול על התרבות הזו".

חפשו אותנו גם בפייסבוק - "המפגש הצפוני לרכבי אספנות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ראה התמונה, הפחיות מס' 28 או מס' 29. אלו פחיות/קפיץ המיועדות לביטול רעש/צפצוף, בזמן בלימה, מונע רעש אקוסטי בלבד, קרא שוב הההסבר הקודם.
  • חיכוך בין הרפידות לצלחת - תקין, בד"כ הרפידות במצב נגיעה קלה בצלחת. זה אחד היתרונות של קליפרים.
  • רעידות בזמן בלימה - צלחות עקומות בד"כ. נדרש החלפה/חריטה כולל החלפת רפידות.
  • רעידות קלות ללא בלימה - איזון גלגלים, חופש בציר גלגל או מנגנון היגוי.
  • חריטה - דיסקל, הבלם, בת"א.

לא התכוונתי לפחיות אלה למעין קפיץ כמו חוט תיל שיושב בין שתי הרפידות. פחיות יש לי. אגש לחרט.

האם אני פשוט מתקין את הרפידות או שיש פרוצדורה נוספת (פאזות או משהו כזה)?

תבין, הכל כבר היה מפורק, אני אצטרך לחזור על זה שוב. המזל הוא שיש לי כמה צלחות ספייר בבית, אותן אחרוט. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין שתי הרפידות נמצא הדיסק בלימה.

ישנם בשרטוט המצורף מתוך היינס לאסקורט שני קפיצים.

הראשון הינו קפיץ מספר 12 בשרטוט התחתון אשר תפקידו למנוע מפין 11 לצאת באופן חופשי.

הקפיץ השני אשר ניתן לזהותו בתמונות העליונות (מחוברות לקדמת הרפד)הינה להחזיק במצב קרוב את הפחיות למניעת רעש.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז היום פירקתי את הדיסקים וביום ראשון הם ישלחו לחריטה. היכן אני משיג את האבטחות של הברגים? (אבטחות עם לשוניות פח שניתן לקפל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...