Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי סוויפט 09' - מוסך מרכזי דורש מחיר גבוה מדי על טיפול שמנים

samc
שימו לב! השרשור הזה בן 5095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שכחתם, כנראה, שישנם אנשים שרוצים להתפרנס בכבוד גם במוסך, אפילו אם אותם אנשים רק מחליפים לכם שמן במנוע. אם זו רק עבודה של 10 דקות וזה נראה לך פשוט - תעשה זאת בעצמך.

סליחה, זה לא נקרא להתפרנס בכבוד, זה נקרא לעשוק (או לגנוב, לבחירתך).

שמן, פילטר ובדיקת בלמים שעורכת שעתיים וחצי? על מי הם מנסים לעבוד? ראו לקוחה תמימה והחליטו להכניס לה את כל הצינור? בחיאת.

אתה יודע מה, אם מוסכים היו אמינים, נותנים שירות טוב ללקוחות ומחירים הוגנים נפח העבודה שלהם היה גדל פי עשרות מונים ואף אחד לא היה רץ לחפש מוסכי מדרכה חאפרים וזולים. לצערי זהו לא המצב במוסכים וכמו שראינו גם מוסך מרכזי בוחר להכניס את האלמנט ולתת את המכה. מה יצא לאותו מוסך מהטיפול הזה? טעם טוב ללקוח? הוגנות? אמינות? יש לי הרגשה שזאת פעם ראשונה ואחרונה שהמוסך הזה יראה שקל מאמו של פותח השרשור.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מרק, למה אתה חושב שחלה טעות?

אני על רכב זהה שילמתי יותר על טיפולים זהים, ושמעתי מעוד בעלי סוויפט ששילמו מחירים דומים\זהים.

זאת לא טעות, זה פשוט המחירון של סוזוקי.

ברשותיי גולף דור 5 שנת 2006 ובתקופת האחריות שילמתי כ-550 שקלים עבור טיפול ראשון לרכב שכלל החלפת שמן מנוע סינטטי מלא בקיבולת של 4 ליטר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אמרת, ברשותך גולף, אם ברשותך היתה סוזוקי הית מבין שזאת לא טעות אלא זה המחיר של סוזוקי. זה למה אמרתי שהמחיר לא תואם את הסגמנט ולא את מחיר הקניה של הרכב.

אגב אם אני זוכר נכון, גם הטיפול לג'ימני עולה מחיר דומה. ומעניין אותי כמה עולה טיפול ל-SX4.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

800 שח להחלפת שמן ומסנן - מחיר מוגזם לדעתי ומרחיק קונים פוטינציאלים לרכב הזה.

בגישה כזו- לדעתי לפני קניית רכב חדש חייבים לברר מחיר טיפולים.

יתכן והמחיר כולל גם בדיקת מחשב ? או אולי החלפת כל הסט של טיפול 10000 ?

רכב חדש עד גמר האחריות הייתי מטפל במוסך מורשה יבואן למרות המחיר היקר יותר , היות ואין הרבה מוסכים כלליים שמכירים אותו. עם זאת, השעתון נראה מוגזם מאוד נראה לי טעות. שווה פניה לאיגוד המוסכים לבירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זהו מחיר מוגזם לכל הדיעות, יש גבול בין יוקר לבין גניבה, פה הם חצו את הגבול.

בטיפול ראשון לפאביה (15K) במוסך מורשה, גבו ממני 548 ש"ח שכלל החלפת שמן מנוע, החלפת מסנן שמן מנוע וחיבור הרכב למחשב ע"מ לעשות לו בדיקת תקלות ולאפס את התראת הטיפול בלוח השעונים.

מעניין אותי לדעת האם זוהי "יוזמה" של מוסך סוזוקי ספציפי, או שמה זאת הוראה של היבואן עצמו כדי לסגור חורים בתקציב שלהם. בכל אופן כלקוח פרטי אני לא הייתי מטפל במורשה במחירים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אמרת, ברשותך גולף, אם ברשותך היתה סוזוקי הית מבין שזאת לא טעות אלא זה המחיר של סוזוקי. זה למה אמרתי שהמחיר לא תואם את הסגמנט ולא את מחיר הקניה של הרכב.

אגב אם אני זוכר נכון, גם הטיפול לג'ימני עולה מחיר דומה. ומעניין אותי כמה עולה טיפול ל-SX4.

תומר, אני בכוונה הבאתי דוגמא את הרכב שלי מכיוון שאנשים חושבים שטיפולים וחלקים לגולף הם יקרים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כל הדיבורים, אני לא חושב, שיש כאן מישהו, שהיה לו את האומץ ללכת למוסך לא מורשה בתקופת האחריות.

בסוף כולם משלמים את המחיר הגבוה הנדרש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמחשת דבריו של מרק10, הנה מחיר טיפול ראשון ("קטן") בגולף TSI דור 5. חלק ניכר מהסכום נזקף לטובת שמן סינטטי מלא.

עבור פרוק והרכבת כל זוג צמיגים לבדיקת בלמים יש להוסיף 41.60 לפני מע"מ.

אני לא מסכים עם דברי מרק10 בנושא חלקים. הם אכן יקרים. וכשאני כותב חלקים אני מתכוון לחלקים אחרים, לא כאלו שנכללים בטיפולים השוטפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, ברצוני לסכם את היום אשר עבר עלי, ועל הרכב של אימי.

אימי נסעה בבוקר למוסך המרכזי שבו נאמר על ה800 ש"ח כולל מע"מ. הם טענו שצריך כשעתיים וחצי עבודה, ואין מה לעשות עם זה. המזכירה שם נתנה יחס מזלזל של זה המחיר ואין מה לעשות. או רוצים או הולכים.

אני במקביל לנסיעתה למוסך המרכזי (אשר נמצא בפ"ת ברחוב איינשטיין, ואני מציין שזה מוסך מרכזי מורשה, ולא סתם מורשה), נסעתי למוסך מורשה אחר אשר נמצא בפ"ת. בהתחלה העדפנו לבדוק מוסכים בפ"ת כי אנו מאותה העיר. במוסך מורשה אחר מטעם סוזוקי היו סבירים יותר, והציעו 560 ש"ח כולל מע"מ, וזה לאחר 10% הנחה שעשו לי לאחר שביקשתי מהם.

בעקבות המלצתו של חבר פורום בשם "רפי לין" לגשת למוסך "צבי" אשר נמצא ברמת השרון, ואני מציין שגם הוא מוסך מורשה של סוזוקי (אך לא מרכזי), צלצלתי אליהם, אמרו 464 ש"ח כולל מע"מ עם שמן סינטטי מלא. הגעתי אליהם, נתנו שירות אדיב, ויחס אישי. ללא ספק נהנתי הן מהמחיר השפוי, והן מהיחס והשירות שנתנו לי בו. חייב לציין לטובה את שני הבחורים - עודד, ואורי שלא היו "קרים" ללקוח כמו במרכזי, ונתנו שירות אדיב, ומעל המצופה.

לסיכום, תודה לך רפי על ההמלצה למוסך.

חשוב לי לציין שלא עלה בדעתי לגשת למוסכים לא מורשים, אלא רק מורשים, כמובן שכל האילו שטענו שדברים טובים עולים כסף, אז פה הבעיה, שיש גם מוסכים מורשים שונים, עם אותה עבודה, רק המחירים שונים (פי 2 במקרה זה).

אין שום הצדקה ללכת למרכזי רק כי הוא מרכזי, וללא ספק, אני מעריך את העבודה שאנשי המקצוע שם עושים, אך כמו שכבר הזכירו פה, זה לא נקרא להתפרנס בכבוד כשהסכום לא סביר!

מקווה שת'רד זה יעזור לבעלי סוזוקי סוויפט מהמרכז, אשר יתקלו במוסך המרכזי, ולא ידעו לאן ללכת.

סופ"ש נעים לכולם וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, בכולם זו אותה הצעה עם מחירים שונים.

שמן סינטטי- כ250 (תלוי במוסכים המורשים השונים)

פילטר מקורי- 46 ללא מע"מ

עבודה- שעת עבודה. (משתנה במוסכים)

רק במרכזי זה לא היה שעת עבודה אלא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות המלצתו של חבר פורום בשם "רפי לין" לגשת למוסך "צבי" אשר נמצא ברמת השרון, ואני מציין שגם הוא מוסך מורשה של סוזוקי (אך לא מרכזי), צלצלתי אליהם, אמרו 464 ש"ח כולל מע"מ עם שמן סינטטי מלא. הגעתי אליהם, נתנו שירות אדיב, ויחס אישי. ללא ספק נהנתי הן מהמחיר השפוי, והן מהיחס והשירות שנתנו לי בו. חייב לציין לטובה את שני הבחורים - עודד, ואורי שלא היו "קרים" ללקוח כמו במרכזי, ונתנו שירות אדיב, ומעל המצופה.

תודה רבה.

זה מחזק את מה שטענתי. מחיר הוגן ושירות טוב = לקוח מרוצה שיחזור גם בעתיד. מנת הרווח של מוסך מלקוח תהיה גבוהה יותר אם הלקוח יהיה מרוצה ויחזור אליו גם בעתיד, בטח רווח גדול יותר מאשר "לתת מכה" על לקוח שכנראה לא יחזור.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, כל מילה בסלע!

עדיף להוריד את המחירים, ולצבור הרבה לקוחות, מאשר לעלות את המחירים, להתנסות עם לקוחות שלא יחזרו, ולהישאר עם מעט לקוחות חוזרים (אם באמת הם חוזרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במרכזי וגם בשאר המוסכים זמן העבודה אמור להיות זהה לחלוטין ולכן עולה לי חשד קטן שלא עשו לך טיפול מלא לפי מפרט היצרן.

אשמח אם תעלה לכאן את החשבונית ואת המפרט טיפולים בספר הרכב, שבו רשום מה עושים בכל טיפול, כדי שנראה אם כל מה שנדרש היה לעשות, עשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לצורך השוואה - אני מטפל במרכזי של מאזדה (במאזדה 2 שלי), והסכום ל-30K יצא 850+, לאחר הנחה יצא 750 ש"ח. בהחלט מחיר יקר, וכל זה כשעל החומרים לוקחים 400 ש"ח, וכל השאר על עבודה ומע"מ :?:roll:

והעבודה היא 30-45 דקות במקסימום (כולל בדיקת בלמים וחשמל).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...