Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי סוויפט 09' - מוסך מרכזי דורש מחיר גבוה מדי על טיפול שמנים

samc
שימו לב! השרשור הזה בן 5102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דניאל, המוסך סה"כ מגיש ליבואן את החלק התקול בתמורה לחלק חדש ומקבל מהיבואן תשלום על העבודה, אז לא ממש אכפת לו מה נעשה ברכב, ואיך בדיוק יכולים להוכיח טיפול שלא בוצע כיאות, אם השתמשתי בשמן איכותי וחלקים מקוריים והטיפול בוצע ע"פ מפרט יצרן ומעבר לכך, החלפתי גם פילטר אויר מרצוני (בטיפול 15 בסוזוקי אין הנחיה להחליף פילטר אויר וזה גם לא כלול בחשבון)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה טועה. תעבוד במוסך מורשה שבוע, לא צריך יותר ותווכח.

תקרא גם שוב מה שכתבתי, אם ניתן להוכיח, חובת הוכחה היא של המוסך המורשה והיבואן, אם לפי מפרט הטיפולים לא בוצעה פעולת תחזוקה מסויימת, שאיצה כשל או שהיה שימוש בחלק לא תקין/מתאים, שגרם לתקלה - לא תהיה שום אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשבי מוסכי היבואנים (ברובם), מחוברים ברשת ביחד והמוסך המורשה פונה, מחשבית, ליבואן עם פרטי הרכב הנדרש לקבלת אישור תיקון/החלפת חלק במסגרת האחריות.

נציג היבואן בודק אצלו שאכן הרכב ביצע טיפולים באחד ממוסכי הרשת ואם הוא אינו רואה טיפול כזה אז המוסך המתקן נדרש להעביר חשבונית מס של מוסך לא מורשה היבואן שביצע טיפול מתאים ואם זה תקין והתקלה לא נגרמה באופן מטיפול שגוי ו/או חלק לא מתאים, חייב היבואן לאשר התיקון/החלפת חלק במסגרת האחריות.

כלומר, היבואן לא יוכל לדחות תיקון באחריות של מנגנון חלון חשמלי בגלל מסנן שמן מנוע לא מתאים שהותקן ברכב.

מצד שני אם מנוע הרכב יתקלקל בגלל מסנן שמן כזה, אז אין אחריות על המנוע בלבד.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2400 זה המחיר ששילמתי אם היה לי סורק הייתי מעלה את זה

אני זוכר שעל הברקסים והרפידות שילמתי 1400 שח

בטיפול הבאה אני יעשה סקר שוק במוסכים המורשים להצעות מחיר לא ידעתי שיש הבדלים בין מוסכים מורשים של היבואן

1400 על רפידות וברקסים זה נורמלי לגמרי, אני שילמתי על המאזדה 2 שלי 1330 לאחר הנחה(כולל כסף על "עבודה"). אבל איפה כל שאר ה-1000 ש"ח? על מה בדיוק?

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1400 על רפידות וברקסים זה נורמלי לגמרי, אני שילמתי על המאזדה 2 שלי 1330 לאחר הנחה(כולל כסף על "עבודה"). אבל איפה כל שאר ה-1000 ש"ח? על מה בדיוק?

אולי לכל הברקסים. הוא דיבר על הקדמיים בלבד אם אני לא טועה. אני שילמתי פחות מזה רק על הקדמיים למיאטה שלי... הבלמים של סוזוקי עשויים מקרבון?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד יקר המחיר לברקסים, אני יצאתי בפחות משמעותית על צלחות של BREMBO ורפידות מקוריות של LUCAS לגולף שלי...(אם אני לא טועה זה לא הגיע ל3 ספרות כולל עבודה) ואני מדבר כמובן רק על הקדמיים.

אגב, אבא שלי שילם אתמול במוסך מורשה סובארו 600 שקל לפני מע"מ על רפידות קדמיות מקוריות לסובארו B4. מה זה, בעל הבית השתגע?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, כנראה שגם אותי עשקו איפשהו, כי אני דיברתי על קדמיים בלבד :roll::evil:

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהמחירים לחלקי בלימה חדשים ויפנים, שום דבר חדש בעניין. לפחות אם בוחרים להרכיב תחליפי אל תתפתו להרכיב חלקים סיניים זולים במיוחד. בקיצור, אם מציעים לכם החלפת בלמים, רפידות וצלחות, בעלות ממוצעת של 200 שקלים, רדו מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב לכולם,

אני אתן לכם דוגמה למחיר הגון (ממש לפני חודשיים)

טיפול אחרון לסיאט לאון 1.6 2002 (בוצע במוסך צ'מפיון):

שמן סינטטי מלא 5w40 של wolf

מסנן שמן

מסנן דלק

מסנן מזגן

מסנן אויר

תפוחי הגה (לבד עולים בסביבות 600 שקלים)

4 פלאגים

(לא ידוע לגביי החברה, אלו באו באריזות עם סמל VW)

רפידות בילום קדמיות של LUCAS

תיקונים שבוצעו ולא חוייבתי עליהם בחשבונית:

סריקת תקלות ע"י חיבור למחשב (במוסך אחר חוייבתי על זה 200 שקלים)

החלפת מגבים

ניקוי תא מנוע (במוסך אחר חוייבתי 150 שקלים)

מילוי מים למתזים (במוסך אחר....100 שקלים)

כל זה, ב 2000 ש"ח כולל מע"מ ועבודה.

זה מחיר הוגן מאוד, תקנו אותי אם אני טועה.

במוסך אחר (שיש לי נסיון רע איתו מאוד והוא גם שייך לצ'מפיון) הייתי יוצא בנזק הרבה יותר גדול.

למשל (דוגמה אחת מתוך הרבה מקרים): באתי ביום שישי (המוסך שאני לקוח שלו לא היה פתוח) שנכשלתי בטסט על כיוון אורות, ובמוסך השני אמרו לי "הפנס כאן הלך, זה פנס לבד 1300 שקלים". אמרתי תודה רבה, הלכתי לחשמלאי רכב שחבר של אבא שלי שלח אותי אליו שביצע לי כיוון אורות והחלפת 2 נורות שהיו חלשות ב 150 ש"ח, והאוטו עבר טסט כמו גדול.

פשוט מה שצריך זה לנהל סקר ומשא-ומתן עם המוסכים (כן, לא להתבייש ולהביא הצעות מחיר כתובות גם אם אתם מכירים את בעל המוסך).

המצב של המוסכים לא מי יודע מה (גם המורשים) ומי שיכול להרוויח מזה אלו אנחנו, ואנחנו צריכים לדעת איך להרוויח מיזה .

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקוי תא מנוע (במוסך אחר חוייבתי 150 שקלים)

יצא לי לראות איך מבצעים את ה"ניקוי" הזה.

לא רק שזה מיותר,

זה גם עלול לגרום נזק לחלקי חשמל ואלקט'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה שאני יכול להגיד לכם בלב שלם, אין שום בעיה לגשת למוסך מורשה משרד התחבורה לבצע טיפולים, העלות יותר זולה, לאותו מפרט בדיוק (אני מבצע גם ניקוי מנוע אם הוא מלוכלך, בדיקת אורות ובדיקת שאר מכללים ברכב).

גילוי נאות: אני נתקל לפחות פעם בשבוע בטיפול לרכב באחריות חברה, מגיעים אלי גם חברים עם הבעיה הזו, אף אחד לא חזר אלי עדיין במצב שלא רוצים לטפל בו בחברה, ככה שהכל אגדה :)

האמת ? כל הכבוד ליבואן של סוזוקי וליצרן שמוכן לאכול את החרא של הלקוחות שלו בלי מלח.

אני יכול להעיד שהרבה מאוד יצרנים אחרים לא מתנהגים בצורה כזו - ורובם ככולם רוצים לדעת את הגורם לכשל בחלק שדורש החלפה. מניסיוני האישי (בתור אחד שמטפל בנושא הגשת תביעות אחריות ליצרן במוסך) אני מגיש לא מעט דוחות טכניים כולל צילומים על חלקים שאני מחליף ללקוחות, כמעין "אליבי" לכך שהנזק אינו באשמת הלקוח אלא מסיבה כזאת או אחרת. יש לא מעט מקרים שאני פשוט מעיף לקוחות שחושבים שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים ואח"כ לדרוש את החלק באחריות.

חלק שמוחלף פעם שניה ויותר בתדירות כ"כ גבוה מדליק ליצרן נורה אדומה בגודל של כדור הארץ, כך שבאמת לא ברור לי איך יבואן סוזוקי הצליח "להשחיל" ליצרן פעמיים "טרנספר" על שימוש כושל שלך כלקוח.

סתם קוריוז: יש לי לקוח שקרע 2 חגורות בטיחות בגלל שהוא לובש "שלייקס" (שלייקס זה הגומיות האלו של הזקנים שתוספות את המכנסיים עם 2 רצועות גומי דרך הכתפיים). בפעם הראשונה החלפתי לו חגורה מחמת הספק שאולי היא נפרמה עקב פגם יצור. בפעם השניה (אחרי חודשיים) שהוא חזר אליי עם החגורה פרומה, בעטתי לו ולקצין רכב שלו בתחת - ושיחפשו מי ינענע אותם (ברברס).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה שעברה עשית טיפול ראשון15K במוסך המרכזי בפת שמן ופילטר שמן עלה 567שח בתאריך 15.10.08

קמ על המד 8900

טיפול שני 30000 עשיתי לפני חודשיים גם במוסך המרכזי החילפו שמן פילטר שמן פילטר אוויר צלחות ורפידות קדמיות 2400 שח בתאריך15.10.09

קמ על המד 18500

מקווה שעזרתי בקשר למחירים

החלפת צלחות ב 18500 לדעתי זה מוקדם מאוד . צלחות יכולות להחזיק גם 60 - 80 אלף ק"מ. האם התעוותו?מוזר.

מה שכן לא ראיתי מוסך אחד שבודק עם מכשיר מדידה כמו בהיינס אלא שכולם בודקים בעין ובאצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טיפול כזה עולה במזדה מורשה 499שח, היתה בעיה ברפידות וצלחות הבלימה של הסוויפט,תחילה ניסה היבואן להתנער כנהוג במקומותינו ואף חויב להחזיר כסף ללקוחות

שיטת מצליח פופולרית בישראל וניצול תמימות רוב הלקוחות פופולרית עוד יותר,לא חסרים מוסכים שמשחילים לקוחות

יצא לי לקנות לפני כמה שננים רכב שהיה מטופל כמו שעון במוסך מורשה עם הסטורית טיפולים מלאה

לאחר שבועיים חל גימגום באוטו,ניגשתי לחשבוניות שבידי ובדקתי,פלגים הוחלפו לפני 3000 קמ, בדקתי את הפלגים שהיו ברכב לא רק שלא תאמו את הכתוב בחשבונית,לא הוחלפו כ50000 קמ,ניגשתי למוסך זה פניתי למנהל ואמרתי לו בזו הלשון

לפני שאני פונה לאיגוד המוסכים הב לי 4 פלגים חדשים,חיש קל התקבלו 4 פלגים חדשים אלה הותקנו והרכב עבד עגול מתמיד

לרוב האנשים אין זמן,ולרוב אלה שיש זמן אין את הידע,והמוסכים ובעלי מקצוע אחרים לא רק בענף הרכב מנצלים זאת היטב

לא סתם בפרק של סינפלד עם המכונאי הישר גרי היה מוכן לעשות הכל שזה יקבל אותו חזרה

גם בישראל יש מכונאים טובים וישרים אפשר לספור אותם על שתי כפות ידיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

טיפלתי אתמול (יום שישי 7/5/2010) במוסך המרכזי של סוזוקי בפ"ת.

סוזוקי סוויפט, לאחר שנה בדיוק. 15K.

מסנן (W,RS,JB,RH - אין לי מושג מה זה) שמן : 41.30

שייבה לפקק אגן שמן: 5.20

שמן מנוע 1 ליטר 5W30: מחיר לליטר 47.00 כפול 4: 188. (לא רשום, אבל הם אמרו לי שהוא סינטטי מלא)

עבודה 1.1 שעות - 242.

סה"כ אחרי "הנחה": 509 ש"ח.

זה נראה לי סביר, חוץ מהעבודה שקצת יקרה, בדקתי והשמן עולה בדיוק אותו הדבר.

מה שכן הם נראו לי אדיבים, ושום, חוץ מהשעתון המטורף שלהם, החלקים היו במחיר הוגן.

האם אני צודק פה?

יכול להיות שאחכ הם דופקים אותך חבלז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...