Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברוח השידרוגים ההתקנה שלי יוצאת לדרך (הרבה תמונות)

alpine
שימו לב! השרשור הזה בן 5234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

בטוח :lol: במחיר כזה זה עוול לא לקנות, כמובן תלוי בביצועים וגודל השולחן.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 367
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל מומחי הCNC פה,מה יתן לו כרסומת שולחנית?! הוא עושה טבעות וכ'ו.

הוא צריך מחרטה בכלל!

א.הטיב שטח יהיה הרבה יותר יפה וחלק.

ב.זמן העבודה יהיה הרבה יותר מהיר.

בנוסף הוא יכול לקנות מחרטה קונבציונלית ולא תהיה לו בעיה בכלל לעשות טבעות "ידני".

בן.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשורלוק ... לעשות סמל בCNC זה לא אומנות, תגיד מה אתה רוצה ואני יעשה לך מה שתרצה בCNC ..

ביד זה אומנות !

אבל עזבו את זה ... דיברתי עם יוסי והראתי לו מה זה העתיד CNC זה בכלל לא מתאים למתקינים לדעתי .. זה יותר למתכות וכו ....

לפולימרים משתמשים ברפיד פרוטוטייפ (שרלוק אם הייתי מראה לך מה אני עושה עם זה הייתה קורא לי דווינצ'י )

http://video.google.co.uk/videosearch?hl=en&resnum=0&q=RAPID%20PROTOTYPE&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#

http://www.youtube.com/watch?v=47Raw8yGyWc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

matan20shab,

מכונות הדפסת תלת מימדיות הם טכנולגיה די ישנה, למרות זאת בזמן האחרון אני רואה המון מכונות זולות כאלו מיובאות לארץ על ידי שלל חברות, המטרה היא בעצם שכל משרד שמתעסק בתחום של שרטוט\3D וכו' יחזיק אחת כזו ויעשה לעצמו דגמים תוך כדי עבודה במהירות גבוהה, בעבודה שלי אנחנו עבודים המון עם הטכלוגיה הזו על מנת לבדוק התכנות\דגמים לפני ייצור של תבנית פלסטיק אמיתית (מי שלא יודע תבניות פלסטיק זה עסק יקר..), וכרגע אנחנו אפילו שוקלים לקנות אחת.

בכל מקרה יש חברה נחמדה בארץ שנקראת "הירש דגמים" תמורת סכום סמלי ושרטוט הם יעשו לך מה שתרצה בהדפסה תלת מימדית, אם מישהו רוצה אני יכול להביא כמה עבודות שלהם למפגש הקרוב. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הכל אמת ונכון ממה שאמרת ... החידוש הוא במחירי המכונות ....

ב. בזמנו ביקשתי מהירש לייצר 2 פודים ( ימין שמאל ) אני תכננתי ... רצו 2K שח ... לא השתלם ...

ג. מה אתה מתכנן בפלסטיקה ? אתה מהנדס מכונות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשורלוק ... לעשות סמל בCNC זה לא אומנות,

בוא נראה היכן כתבתי שלעשות סמל בCNC זה אמנות... רגע, רגע, רגע... לא! לא מצאתי!

כתבתי שני דברים נפרדים ושונים.

א. הסמל שאיתי ייצר בעזרת CNC, יצא יפהפה ואהבתי מאד. כמו שכתבתי "אני מוקסם מהסמל הזה".

ב. הפרוייקט השני המדובר, אותו לא ביצע באמצעות CNC, הינו: "ברמה גבוהה, שניכר שמבוצעות בידי אמן ובטכניקה מעולה".

ואת זה קישרתי לת'רד שלי יוסי שגם עבודותיו "ברמה גבוהה, שניכר שמבוצעות בידי אמן ובטכניקה מעולה".

לעשות סמל באמצעות CNC, זה באמת לא חכמה גדולה - אם יש לך אותו ואתה מתמצא בהפעלתו.

:idea:

ואם לא הבנת אותי, או אני לא הבנתי אותך, אז הכל בסדר..:lol:

ל"מומחה" הCNC, מר בן ה, ראית מישהו מדבר כאן על ייצור טבעות עץ בעזרת CNC? ציוד ליצירת טבעות עץ כבר יש לו, ברמת ייצור OEM מה שנקרא.. אך ישנם צרכים נוספים, ולעיתים דרישה, לביצוע דברים אחרים ושונים, אותם ניתן בנקל לבצע באמצעות CNC. על כך דובר.

ההדפסה התלת מימדית, פופולרית או לא, היא מגניבה לאללה.. דני, תביא משהו נראה על מה מדובר.. אולי נמליץ ליוסי לרכוש אחת כזו, אם בן ה יאשר זאת, כמובן..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. בזמנו ביקשתי מהירש לייצר 2 פודים ( ימין שמאל ) אני תכננתי ... רצו 2K שח ... לא השתלם ...
שאתה בא מחברה גדולה שעובדת איתו הרבה המחיר יורד פלאים.

ג. מה אתה מתכנן בפלסטיקה ? אתה מהנדס מכונות ?
החברה שבה אני עובד מפתחת מוצר שיש בו בין היתר פלסטיקה, מהנדס מכונות אני לא אבל יודע דבר או שניים, ד"א מהכרותי עם הטכנולוגיה הזו לייצור פודים היא לא תתאים, סמלונים ודברים כאלו או אחרים כן, אבל פוד לרמקול? אני בספק ולא בגלל המגבלות של המכונה אלא בגלל החומר, אבל לך תדע אף פעם לא ניסיתי, אם תהיה לי מכונה כזו אני אשמח לגלות אחרת. :)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שמדובר בחומר גלם המוכנס למכונה, שמתיכה אותו ומזריקה אותו בצורה הנדרשת, לפי פקודות שמקבלת מתוכנת תיב"מ. אם כך, אולי ניתן להכניס לה חומר גלם אחר, שיתאים יותר לתכונות אקוסטיות.

אם לא, לאחר ייצור הפוד באמצעות המכונה ובאמצעות החומר הייעודי שלה, ניתן "לעטוף" את פנים הפוד בחומרי איטום. אם יישאר לאלי החומר הנוזלי שיוסי יארגן לו, יותר טוב..:wink::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לשורלוק ... לעשות סמל בCNC זה לא אומנות, תגיד מה אתה רוצה ואני יעשה לך מה שתרצה בCNC ..

ביד זה אומנות !

אבל עזבו את זה ... דיברתי עם יוסי והראתי לו מה זה העתיד CNC זה בכלל לא מתאים למתקינים לדעתי .. זה יותר למתכות וכו ....

לפולימרים משתמשים ברפיד פרוטוטייפ (שרלוק אם הייתי מראה לך מה אני עושה עם זה הייתה קורא לי דווינצ'י )

תצבור קצת ניסיון ואולי תבין דבר או שניים.

על מה שאתה מדבר קוראים STL ולרוב החומרים שהמכונות מדפיסות אין עמידות גבוהה בשחיקה או חום למשל.

לחומר היותר פופולרי פה קוראים פוטו-פולימר, שים אותו באוטו לכמה שעות וקיבלת עיוות מהסרטים.

ב-STL משתמשים לסדרות קטנות מאוד (מיחידה אחת עד כמה בודדות) בגלל שאין להם שום תכונה טובה

למעט בדיקת ייתכנות טובה וזריזה.

התחום הזה מתחיל להשתפר (הדפסה של חומרים עמידים) אבל הטכנולוגיה הזו רחוקה מלהיות נפוצה בגלל

עלות חומר גבוהה ותחזוקה מעצבנת , בעיקר בגלל רמת אמינות נמוכה.

CNC לעומתו מאוד חזק בתחום הפלסטיק והמודלים , מידע אישי אני יכול להגיד שלמעט המודליסטים שעובדים בארץ,

יש טונות עבודה. אתה יכול לכרסם כל חומר קיים ולדעת שהוא יענה על הדרישות שלך ולאורך זמן (בהתאם לח"ג).

וכדי שלא יחשבו שאני יורה באוויר - עבדתי כמה שנים אצל אחד המודליסטים הגדולים בארץ, הייתי מתכנן CNC

ומודליסט בעצמי .

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים שני המגיבים על רפיד (איתי ודני)..... (אני אכן מגיע מחברה שמפתחת המון מוצרים)גדולה ואכן החומר חלש כמו שהסברתי ליוסי אך אין בעיה לחזק אותו עם ספריי פיברגלס או פוליאסטר .. הבעיה העיקרית של החומר זה עמידות בשמש...

לשורלוק ... זאת לא מכונת הזרקה , בפשטות זאת מכונה שצורבת חומר בעזרת לייזר שמגיב בהתקשות.

איתי העלבת אותי " תצבור נסיון" :):):) , אני מניח שאני קצת יותר מנוסה ממך זהו העסק המשפחתי שלנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

איתי העלבת אותי " תצבור נסיון" :):):) , אני מניח שאני קצת יותר מנוסה ממך זהו העסק המשפחתי שלנו

נניח :roll:

אתה מזלזל בלי לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מכונת CNC אם יודעים לנצל את המכונה אז באמת אפשר להוציא איתה דבריי אומנות שאי אפשר להוציא ביד אפילו.

מי שלוקח את עצמו בתור מתקין רציני צריך להיות נגר, מסגר, חשמלאי ועוד כל מה שבא לכם אם אתם מדברים על התקנה ברמה הכי גבוהה שיש.

ולאחר תיאום עם לקוח אפשר לשים לוח 1 על המכונה ושהיא תעשה מאותו הלוח בסיס לפודים, הגבהות לרמקולים עם הטייה, פלטה מעוצבת למגברים, חריטות על חלקים מסויימים, פאזות הפוכות על הכל, מעברי חוטים וכל מה שבא לכם- עכשיו תחשבו על לעשות את כל זה בעבודת יד. . .

וכל זה רק עץ, תחשבו על כל התוספות שאפשר לעשות מברזל, פח, אלומיניום, פי.וי.סי.

מי שיודע לקחת מידות ולהכין לעצמו עבודה כמו שצריך ולדעת איפה צריך רווח ואיפה לא, יכול לעשות דברים נפלאים עם כל סוגי החומרים ולא איזה מכונה מסכנה שמוציאה איזה שטות שלא עמידה לכלום. למודלים זה אולי סבבה אבל לא למשהו שרוצים שישרוד יותר משבוע.

עכשיו רק צריך למצוא מישהו שמוכן לשלם על כזו עבודה

VW GOLF V5 2001

HU: Alpine 9873E COMP: Morel Hybrid Ovation 6.5

AMP: Crunch PZI 175.4 SUB: IDQ 10In

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב הנה עדכון קטן לגבי מצב הרכב. הוחלט לפרק ולשדרג מעט את ההתקנה כי זה קצת "משעמם" לי אז היום התחלתי במלאכת הפירוק אז הנה כמה תמונות של פירוק ואחר כך של התחלת בניית תיבה לסאב.

DSC03373 (Large).JPG

DSC03374 (Large).JPG

DSC03375 (Large).JPG

DSC03377 (Large).JPG

DSC03378 (Large).JPG

DSC03379 (Large).JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...