Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי - קרבורטור מול הזרקה ישנה, מה עדיף?

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דווקא AX? המערכת החד-נקודתית שהגיעה בפיג'ו-סיטרואן בשנים האלו היא לא מציאה גדולה.

אוקיי אבל אם הבחירה היא בין AX 97 עם הזרקה לבין AX 93 עם קרבורטור, מה אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחת מהן :lol:

האמת היא שאם כבר לבחור בין השניים אז עדיפה הAX ממודל 97, ורק בגלל העובדה שהסיכוי שלך למצוא AX מודל 93 במצב טוב שואף לאפס. האמת, אם זה השדרוג עליו דיברת בפורום הייעוץ, לדעתי עדיף לך להישאר עם ה309 המוכרת והאהובה שלך.

אבל למה בכלל לבחור AX מודל 97 שתמורת כמה גרושים נוספים אפשר למצוא כבר סקסו או 106? שתיהן מודרניות יותר ועדיפות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני מעדיף לקחת את הרכב הכי פשוט שאני יכול למצוא שמצבו הטוב שיותר. בסקסו יש כבר הרבה יותר מערכות אלקטרוניות מאשר ב-AX ואם תהיה לי תקלה באחת מהן אני לא בטוח שיהיה לי כסף לתקן.

בקיצור, אני מעדיף לשמור על פשטות ושאני אוכל להשאיר מקום לאילתורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהזרקה יותר טובה מקרבורטור מה שכן היא פחות מזהמת

וחוץ אני אישית מעדיף את הקרבורטור גם כי שיפוץ יותר זול וגם יותר פשות

לפטור את התקלה אם נתקעים בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה: מה קורה כאשר יש לך רכב בן 20 שנה עם קרבורטור, צינורות של מערכת דלק מתפרקים מבפנים, מלא לכלוך במיכל דלק ולחץ במערכת שלק לא גדול. כמה שאני זוכר בהזרקה לחץ דלק בסביבות 30PSI, לאומת רקבורטור 4PSI. מי שיודע את המספרים המדוייקים, אני מניח יכול לתקן אותי.

תשובה: נסתמים המעברים בקרבורטור, האוטו מתחיל להשתעל וקשה להניע בבוקר.

פתרון: לנקות קרבורטור.

רוב מנועי קרבורטור, בעלי הספק נמוך יותר מאשר אותו מנוע עם הזרקה רב נקודתית. אני לא מדבר על זה, כאשר לכל צילינדר יש קרבורטור שלו, כמו למשל היה באלפות. אם יש כמה קרבורטות לכייל אותם זה טירוף.

מעבר לזה, אם לדבר על קרבורטירים אלקטרוניים שבאו בסוף עידן הקרבורטורים עם צ'וק אוטומטי ועוד כל מיני דברים, בנוסף לבעיות קרבורטורים, יש להם גם בעיות של הזרקה (חיישנים).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הנוכחי שלי בן 15, ויש לו הזרקה תוצרת בוש. חמש שנים ומעל 70K ק"מ שהוא אצלי, והטיפול היחיד שההזרקה עברה היה כשבאחד הטסטים שלי הוכשלתי על CO גבוה מעט. ביקור קצר במכון הזרקות אשר כיוון מעט את המערכת, והרכב עבר את הטסט בגבורה.

אני חושב שהפחד שלך מעט מוגזם. אומנם כמו שאליבאבא טוען, התקלות במערכת הזרקה הן "דיגיטליות" ולכן עשויות להיות מעט יותר בעייתיות ויקרות, אבל אמינותה הבסיסית של המערכת היא די גבוהה מלכתחילה, כך שאפשר להיות בראש שקט.

בנוסף, אם מדובר ברכב שאתה מתכוון להחזיק למשך מספר שנים, גם אם תצטרך לתקן משהו, פרוס את העלות על פני מספר השנים שהרכב אצלך ותבין שבסה"כ לא מדובר בדבר יקר באופן חריג.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן שוב פעם את הדוגמא הקלאסית, שאני תמיד נותן, כששואלים את השאלה הזאת :

פיאט אונו 70S שנת 1993 עם קרבורטור מול פיאט אונו 70S i.e עם הזרקה חד נקודתית.

הספק מנוע - 71 כ"ס עם קרב' מול 69 עם הזרקה. ביצועים זהים פחות או יותר. צריכת דלק כמעט זהה גם כן, חצי קילומטר תאורתיים נוספים ליטר במוזרקת לדעתי בכלל אינם משמעותיים.

סחיבה בסל"ד נמוך ותגובת מצערת בדגם קרב' טובים יותר.

דגם 94 נדרש לעמוד בטסט על 0.5%CO. דגם 93- 3.5%.

בדגם מוזרק יש ממיר קטליטי, יש חיישן למבדא, יש משאבת דלק חשמלית במיכל, יש מחשב ניהול מנוע, יש יותר חיווט חשמלי, יש כמה חיישנים (מעט בדגם הזה), ואין שום יתרון ממשי בנסיעה ובחיסכון.

אונו 94 עולה כמה אלפים יותר מאונו 93.

בין שתי אלו, במה הייתם בוחרים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי עומד בבחירה של אונו, הייתי לוקח את דור הקודם עם מד סל"ד שאני לא יכול לחיות בלעדיו.

(במילים אחרות שיטת הזנה לא הייתה משחקת בתור שיקול אצלי)

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל רכב עם קרבורטור ועם צ'וק ידני- המערכת אמינה מאוד.

שיפוץ אחד אצל צביקה ונגמרו כל הבעיות, הרכב נוסע שנים על גבי שנים ואין איתו שום בעיות, כאמור הקרבורטור אמין מאוד.

סחיבה בעליות מצויינת ברמה שהפתיעה אותי מאוד, בעליות לירושלים עם נהג בלבד וללא מזגן בהילוך 5, הרכב יכול להגיע גם ל- 120 קמ"ש ועוקף מכוניות צעירות ממנה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כל מה שיפה בקרבורטור, שיפוץ אחד ויש לך שקט ממנו לתקופה ארוכה. כמו כן הדרישות ממנו בטסט הן פחות מחמירות מאשר מהזרקה.

אוקיי, גם אני חושב שבדוגמא כמו עם הפיאט שבוקי הביא הייתי בוחר את זאת עם הקרב' כי בכל זאת ההבדל בשנתון בין הדגמים הוא זניח.

אבל מה אם ההתקדמות בשנתון היא בחמש שנים למשל, שווה לוותר על קרבורטור ולעבור להזרקה בשביל זה? (מופנה בעיקר ל-BUKI).

אני רוצה להתקדם כמה שאפשר בשנתון במסגרת תקציב דל מאוד אבל עם זאת עדיין לשמור על פשטות מכנית שתהיה זולה לטיפול ואמינה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההפרש הוא 5 שנים במודל, תבחר בחדשה יותר, ללא שום ספק.

הדוגמה של אונו לא רלוונטית.

5 שנים זה פלוס מינוס 100 אלף ק"מ נסיעה, ויש פערים גדולים במחיר בין רכב שנת 97 לרכב שנת 93.

אם יש לך כסף למודל 97, לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...