Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא אישי- לא כמו שחשבתם (או הגזרות החדשות של "דואר ישראל")

green monster
שימו לב! השרשור הזה בן 5771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז למי שלא שמע\ידע או כל דבר אחר, הדואר או יותר נכון "רשות הדואר" הופכת מגוף ממשלתי לגוף פרטי היום נודע כ"דואר ישראל".

למה זה מעניין אותנו?

כי אנחנו משתמשים השירותים שלהם בכל דבר שאנו שולחים\מקבלים בארץ ומחו"ל(למעט חברות השילוח כמו FEDEX,UPS,DHL,TNT ועוד').

אני חושב שמידע זה הוא קריטי לכל החושקים במוצרים יחודיים או מוצרים שמחירם זול יותר משמעותית ביבוא אישי.

אפשר לשים את זה בדביק או לפחות בFAQ תחת קטגוריה מתאימה.

בקיצור ולעניין.

יש גזרה חדשה, מהיום הדואר הופך להיות בעצם עמילות מכס לכל דבר.

אם עד היום, היינו מקבלים חבילות מחו"ל ומשלמים רק מכס ו\או מע"מ לרשות המיסים דרך ראשות הדואר.

מהיום, בעצם אין יותר רשות דואר ולכן "דואר ישראל" הופך להיות עמיל מכס שלנו מול רשות המיסים.

בדיוק כמו FEDEX,DHL,TNT,UPS ושאר חברות השילוח הבינלאומיות.

עד היום כאשר הזמנון חבילה מחו"ל שערכה הכולל הוא עד 50$, היה פטור משיעור מכס ו\או מע"מ.

מהיום נשלם על כל חבילה נכנסת 35 ש"ח עבור שחרור ממכס ברשומון עבור פריט שהוא קולקטיבי(שאינו דורש אישור חוקיות יבוא פרטני).

במקרה הקיצוני נצתרך לשלם 154 ש"ח עבור שחרור ממכס ברשומון עבור כל פריט שהוא אינו קולקטיבי ודורש אישור חוקיות יבוא פרטני.

אבל, לפחות הוא יגיע ישירות הביתה ולא נצתרך להגיע לסניף דואר כדי לשחרר אותו.

על חבילות שערכם הכולל הוא 50-1000$ אך בעלי אישור חוקיות יבוא ואין דורשים אישורים פרטניים יחולו העמלות\אגרות הבאות:

1.עמלת שחרור ממכס עבור טובין קולקטיבי שחייב במיסים- 60ש"ח.

2. דמי השתתפות ברישמון עבור טובין שחייבים במיסים- 30 ש"ח.

3.דמי הקצעת אשראי (התשלום הוא עבור העובדה שהדואר משלם במקומו את המיסים וגובה מאיתנו אח"כ- סוג של אשראי)-20 ש"ח מינימום עד 2% מערך הכולל של החבילה.

כל הסכומים הנ"ל הם לא כוללים מע"מ בשיעור של 15.5%.

עבור פריטים מעל 1000$ או פריטים שדורשים אישור חוקיות יבוא פרטני:

1.עמלת שחרור ברשימון פרטני- 154ש"ח.

2.עמלת טיפול באישורים מיוחדים (תמ"ס, מכון תקנים וכו')-384 ש"ח.

3.דמי הקצעת אשראי בגובה נומינלי של 20ש"ח או 2% מערכה הכולל של החבילה.

4.דמי אחסנה בגובה 6.8ש"ח שיחוייבו החל מהיום החמישי.

5.הובלה מיוחדת לבית הלקוח (לכל פריט שהוא חבילה\צרור ולא EMS) בגובה של 25ש"ח.

כל הפרטים מאתר הדואר:

http://web01.postil.com/postshirut.nsf/misparid/238?opendocument

בקיצור, צריך להתחיל לחשוב טוב ולהכין שעורי בית לפני שמזמינים מוצר, כמעט כל מוצר לאודיו לרכב עובר את ה50$ ואז יכול תוספת של 127 ש"ח (110 לפני מע"מ).

קחו לדוגמא כבל RCA:

כבל של סטינגר מסדרת ההייפר החדשה:

http://cgi.ebay.com/STINGER-Hyper-Series-20-Foot-RCA-Cable-2-Channel-NEW-05_W0QQitemZ250219680273QQihZ015QQcategoryZ94845QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

כבל שעלותו בארץ היא באיזור ה250-300 ש"ח.

עולה באתר 14 דולר + 42 דולר משלוח(קצת מופרז אבל לא נורא ).

סה"כ 56 דולר שזה בחישוב מהיר על דולר של 3.6= כ200 ש"ח.

אם נוסיף עליו את ההיטלים החדשים מחירו של הכבל יעמוד על 327 ש"ח!.

שזה יותר ממה שהוא עולה בארץ באופן משמעותי.

עוד דוגמא:

מכשיר HU של פיוניר מדגם DEH-P2900.

עולה בזאפ 595-605 ש"ח.

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=502290

עולה באיביי 90 דולר + 70 דולר משלוח שזה סה"כ 160 דולר.

בחישוב מהיר של דולר=570 ש"ח (לא חוסך הרבה אבל גם 30-40 ש"ח מתוך 500 זה מעל 7 אחוז).

עכשיו אם נוסיף עליו את ה127 ש"ח על עמילות המכס של "דואר ישראל" נגיע לסכום שהוא 697ש"ח.

וזה על מכשיר בלי אחריות ובלי אבא ואמא.

לא לשכוח שעל אודיו לרכב יש 32.8% מכס+מע"מ על HU,רמקולים קואקסליים , דרייברים,סטים של קומפוננט,סאבים ומגברים.

על כבלים,אביזרי התקנה,מפצלים,מעבדי צליל,אקולייזרים,קרוסים וכו' יש רק חובת תשלום מע"מ של 15.5%.

תשלום העמילות הוא בנוסף לתשלומים הללו.!

יבוא אישי משתלם על מגוון ענק של מוצרים.

מה שעמילות המכס מייקרת והופכת ללא כדאית כמעט את כל המוצרים הזולים בין אם זה כבלים,מפצלים ושאר אביזרי התקנה.

או רכיבים זולים כמו מגברים,HU,וסאבים זולים.

בעצם, מהיום רק ייבוא אישי של מוצרים יקרים יותר ומוצרים אשר ההפרש בין קנייתם בחו"ל ביבוא אישי לבין קניתם בארץ הוא גדול משמעותית.

למנהלי הפורום:

אני חושב שמידע זה הוא קריטי לכל החושקים במוצרים יחודיים שאין להשיג בארץ או מוצרים שמחירם זול יותר משמעותית ביבוא אישי.

אפשר לשים את זה בדביק או לפחות בFAQ תחת קטגוריה מתאימה.

על מנת שחברי הפורום יוכלו לחשב את עלות המוצר שהם מזמינים.

בברכת יבוא אישי קל ומהיר,

ניר.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיצר "נדפקנו" .

תודה על העדכון .

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את המוצר הנ"ל תעשה חשבון ותראה כמה יוצא לך להביא אותו?

http://cgi.ebay.com/DLS-ULTIMATE-A4-4-CHANNEL-400-WATT-AMPLIFIER-NEW-A-4_W0QQitemZ270213177957QQihZ017QQcategoryZ39739QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l1247QQcmdZViewItem

ותראה כמה הוא בזאפ

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=677080

ולאו דווקא המוצר הזה. אבל זה מה שאני חיפשתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוביקה24, שלא תבין לא נכון, שים לב שברוב ההודעות שלי אני ממליץ על יבוא אישי, הכל שאלה של כדאיות.

אני רק מציין את השינויים על מנת שחברי הפורום יוכלו לחשב כמה יעלה להם המוצר בסופו של דבר, ויחליטו על איזה דרך שילוח שהיא המשתלמת ביותר והמהירה ביותר.

לגבי המוצר שפרסמת, אז החנות שמפורסמת הזאפ היא למעלה יושבת אצל היבואן והמחיר הנ"ל תלוש מהמציאות.

בתכל'ס, המגבר הזה נמכר זול יותר, ובמקרה הספציפי הזה כפי שכבר כתבתי לפניכן, יש הפרש משמעותי ולכן עדיין כדאי לייבא אותו אישית מחו"ל.

לא חסר יבואנים עם מחירים מופרזים, אבל יש עוד מגוון רחב של מוצרים שעכשיו פשוט לא יהיה כדאי לייבא אותם באופן אישי.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ניר .

אני מאבד מרגע לרגע את הרצון לחיות במדינה המטומטמת הזו .

אלוהים ישמור , מה יהיה עם הגזירות האלה ? אני קונה דיי הרבה דברים מחו"ל, עכשיו כל דבר דורש שיקול של כלכלן..

זה מתחיל כבר להוציא אותי משלוותי, לכל דבר היטלים ומיסים, חלאס. :brickwall:

תומר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחחח איזהו מדינה מפגרת..

המדינה גומרת לנו את הסיבות שגורמות לנו להשאר ולחיות כאן...

אולי עדיף בכלל ללכת לחיות בחו"ל?

(בקרוב אצלנו).

יעקב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שעכשיו לפני כל הזמנה של מוצר אני צריך יועץ

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נראה לי שגם מחירי המוצרים עומדים לעלות אט אט?

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נראה לי שגם מחירי המוצרים עומדים לעלות אט אט?

למה נראה ?

תן לזה חודש חודשיים ותראה "מגמת עלייה" , כי הרווח של היבואנים כנראה יצטמצם משמעותית.

אגב ניר,

מתי השינויים נכנסים לתוקף ? או שמא הם כבר תקפים?

תומר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שעכשיו לפני כל הזמנה של מוצר אני צריך יועץ

אז נהפוך את ניר ליועץ לענייני יבוא אישי :wink:

ניר, אני חושב שההודעה שלך קצת מטעה מכיוון שמצטייר ממנה שאין עוד אופציה זולה יותר, כל מה שכתבת פה מתייחס לשדרוג שהדואר עשה לשירות הדיוור שלהם שנקרא EMS, לעומת זאת, אם תשלח חבילה מארה"ב דרך USPS והיא תגיע לבית המכס בת"א, עדיין תוכל לגשת עצמאית ולשחרר אותה עם כל המיסים הרגילים והמוכרים.

תקן אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אז אני מתקן אותך ואתה טועה:).

הרעיון הוא שעד היום במידה והיה לך משלוח בין אם הוא רגיל ובין אם הוא EMS, היית צריך ללכת לדואר כדי לשלם את המכס ורק אז לקבל את החבילה.

או במקרים קיצוניים היית צריך לגשת לבית הדואר המחוזי(ביגאל אלון בת"א לדוגמא) ושם לשלם עבור עלויות המכס ואז לשחרר את החבילה.

כיום, תמורת התשלום הם משחררים עבורך את החבילה מהמכס ושליח שמביא לך את החבילה עד הבית אתה משלם לו במקום.

זה לא משנה אם זה EMS או רגיל.

הם כאילו "שמדרגים" גם את שירות EMS שבמקרים בו הוא חייב בתשלום הוא כבר לא ממש עונה על קטגורית EMS כי אתה צריך ללכת לסניף\בית המכס ולשלם במקום ולא במשלוח עד הבית עם שליח.

מה שקרה זה שפקידי המכס שישבו בסניפי הדואר הוצאו משם, ויש מינויים של אנשי חברת" דואר ישראל" כ"סוכנים מורשים של המכס" אצל המכס.

בקיצור, עמילות מכס לכל דבר.

עוד מידע אפשר לקרוא גם באתר "גלובס":

http://www.globes.co.il/serve/globes/docview.asp?did=1000313604

אגב, רק אתמול קיבלתי חבילה שנשלחה אליי בUSPS .

אני נסעתי באופן אישי לשלוחת דואר השליחים הקרובה אליי כי פשוט היה לי יותר נוח כי אין איש בבית.

על חבילה שהערך הכולל שלה היה 556.43 ש"ח שילמתי 289 ש"ח עבור: 93 ש"ח מכס, 69 ש"ח מע"מ והשאר היה האגרות של הדואר(127 ש"ח).

זה מצחיק כי עלות המשלוח הייתה 46.55 דולר, ברגע שהוספתי את העמילות של הדואר, עלות המשלוח הגיע ל82דולר!.

במקרה שלי, משלוח דרך UPS ספציפית על אותה חבילה בדיוק היה 58 דולר .

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון את המתכונת החדשה , אני חושב שזה יעשה חייים קלים יותר ליבואנים מאחר

וליבואנים יש עמיל מכ"ס אשר גוזר גם קופון

ועכשיו לא צריך אותו יותר

כמובן שהתשלום "עובר" לדואר

אבל שורה תחתונה

אין מנוס . ארץ אוכלת יושביה . לדעתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ככה אני קונה רק מורל ומוצרים יד 2 :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...