Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] ניקוי מצערת אלקטרונית - מגאן 2

efi_shams
שימו לב! השרשור הזה בן 4201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראיתי את תא המנוע של הפוקוס מספר פעמים.

גם שם העסק די צפוף.

במגאן, בנוסף לכך שהצפיפות גבוהה, מכסה המנוע מאד קטן: הוא "קוצץ" בחלקו הקדמי, שכן הפגוש פולש למעלה עד לקו העליון של גובה הפנסים (נסה להעיף מבט בפעם הבאה שתראה מגאן 2).

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפי, כשאני מנקה את בית המצערת בפולו שלי אני משתמש בספריי לניקוי קרבורטורים, והוא מסיר את הפיח בקלות.

העיקרון של ביצוע נקיון כזה לבד בבית (במקום ללכת למוסך להיתקע חצי יום ולשלם 200 ש"ח) הוא מצויין.

מקסימום אם אתם לא יודעים תעשו מה שאני עשיתי: ראיתי מה המוסכניק עושה, (מה הוא מפרק, איפה להיזהר שלא לשבור חלקים עדינים וכדומה) באים הבייתה לוקחים ארגז כלים ויאאלה לעבודה (אגב מומלץ לחפש חאפריות של המכונאים, למשל ברגים חסרים/משוחררים או גומיות וצינוריות יבשות/קרועות שלא טרחו לבדוק במוסך את תקינותן)

בהצלחה לכולם, וכל הכבוד לאפי על ההשקעה!

תודה רבה.

אכן, גם ספריי קרבורטורים יעשה את העבודה, אך לא היה זאת ברשותי באותה העת.

מנגד, הלכלוך במקרה זה לא היה קשה להסרה (רובו נוצר כתוצאה מהצטברותם של אדי שמן).

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך ! תמונות מעולות וביצוע מעולה, השכלתי קצת :)

ומחוסר נסיון אני נאלץ לשאול משהו - תמיד רואים מכוניות שרירים ישנות שבהן יש מצערת בחוץ .. איך זה עובד ? האם זה אומר שאין בכלל פילטר אוויר, או שהוא אחרי, או שזו בכלל לא המצערת ?? (הדבר הזה שבולט ממכסה המנוע, עם 3 "תריסים" בדיוק כמו מה שיש בתוך המצערת שבתמונות פה)

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפי האם תוכל בבקשה לענות על השאלה שלי ?

כי אני רוצה לבצע את אותה הפעולה אצל ה-205 של אחותי .

השאלה הייתה : האם אתה יכול להגיד לי בקצרה מה שונה באופן הניקוי של המצערת המכאנית ומאופן הניקוי של המצערת האלקטרונית

תודה

אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי,

הגבתי לשאלתך בעמוד השני של שרשור זה.

ההבדל העיקרי בא לידי ביטוי בקיומו של מנוע צעדים ובהיותה של המצערת מכאנית.

מנסיון עם אותו המנוע ב-306, הפעולה אף קלה יותר מאשר במגאן.

עליך להסיר את צינור היניקה, לפרק את צינור מחזור אדי השמן מהמצערת ואת כבל המצערת ולהגיע למצב שניתן להסיר את המצערת ממקומה.

לאחר מכן, תוכל לבצע את פעולת הניקוי בצורה יעילה.

שים לב לא לשנות את כיוון המצערת (בורג הישב על מנגנון המגופה מבחוץ, על מוביל כבל הפלדה של דוושת התאוצה).

אני מציע להכין אטם מצערת חדש מראש (האטם שבין סעפת היניקה למצערת), לצורך החלפת האטם הנוכחי.

אטימה לא מלאה עלולה לגרום לאחר ההרכבה לסל"Sד סרק לא יציב ולבעיות בפעולה חלקה של המנוע, כתוצאה מיניקת אויר לא סדירה.

אם ברצונך לקבל עזרה בנושא, אשמח לעזור לך בכל הקשור לכך (כלים, חומרים וכל מה שדרוש).

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו תמונות של ביצוע הפעולה בהונדה סיויק 1.6 96-00?

מחר אני צריך לסיים את הטיפול (חוסר זמן היום),החלפת פילטר אויר וניקוי של המנוע,גירוזים למיניהם וכו'.

אני מעוניין לבצע את הפעולה ברכב שלי,אם יש למישהו הסבר מצולם או לא מצולם זה יעזור מאוד.

דרך אגב בהונדה יש מנוע צעדים.

חלקים איכותיים של מערכות סאונד למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפעולה הזאת לא תיהיה יותר מסובכת ממה שהסברת כאן,בבאלנו..שכמובן בעלת מצערת מכנית?

תודה.

לא ביצעתי את הפעולה הנ"ל בבאלנו, אך אני מניח כי לא קיים הבדל מהותי, מלבד היות המצערת מכאנית (תוספת של מנוע צעדים וכבל פלדה, המחובר לדוושת התאוצה).

עקרון הניקוי אמור לדעתי להיות דומה (פרוק צינור היניקה מהמצערת וכו').

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה מתבססת השאלה,מה קורה עם מנוע הצעדים והכבל,האם הם מתפרקים בקלות?

שאלה נוספת זו האם למנוע הצעדים יכול להגרם נזק כלשהו שחומר ניקוי פוגע בו? (לצורך העניין ספרי לניקוי קרבורטור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
תחילה יש להסיר את כיסוי הפלסטיק העליון של המנוע, ע"י משיכה חזקה כלפי מעלה (קיימים 4 תופסנים הננעצים בתושבות גומי בתחתית המכסה).

זאת כדי לאפשר גישה נוחה לאזור בית המצערת.

התופעות שקימות אצלי(רנו מגאן 2 2004 1.6 ).

1. מניע במכה ראשונה, טורים 1000 אחרי כ 15 שניות יורד 900 , 750 והאוטו נכבה !.(לא מקבל הודעות תקלה במכונית )

2. על מנת להתגבר על בעיה 1 . מניע,מחזיק טורים על כ 1300 למשך 1 דקה. משחרר הטורים יורדים ל 800 והאוטו לא כבה.

3. תופעה נוספת : מעלה ל 1200 טורים במצב פרקינג, האוטו רועד.

4. אם אני מכבה ומניע מחדש תוך כ 30 דקות ,האוטו מניע ולא כבה. האוטו כבוי למעלה מחצי שעה כל התופעות חוזרות מחדש.

4.הייתי במוסך ( לא של רנו- ללא בדיקת מחשב ) עשיתי את הטיפולים הבאים:

1. ניקיתי בית מצערת (כולל החלפת האטם )- לא היה שינוי בתופעות שלעיל.

2. החלפנו מצתים וכן המוסכניק ניתק את החישן (לדבריו- חישן לחץ שמן. נמצא בצד שמאל (מתחת לפלסטיק) בקו אחד עם

נקודת מילוי מים. התופעות 1,2,3 שלעיל נעלמו (קיבלתי הודעת תקלה (SERVICE וכן CHECK INJECTION ).

3. החלפת ההילוכים נעשתה בטורים גבוהים יותר מהרגיל הילוך שלישי ל רביעי התחלף ב 4000 בערך במקום ב 3000.

4. היום החזרתי את החיבור החשמלי לחישן. וכל התופעות של 1,2,3 חזרו.

מה הבעיה ?

(הערה : לפני כחודש נאלצתי להניע את האוטו עם כבלים,וכן לנתק את המצבר לזמן קצר)

מה הבעיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, סורק לא מקורי של רנו לא תמיד עולה על כל הבעיות. ממליץ בחום לחבר אותה ל-CLIP (סורק מקורי של רנו) ורק אח"כ לחשוב על כיוון.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להתחבר לסורק, יש לבדוק מה רשום ומדוע, יש לאתחל כראוי ובאופן מקצועי את המערכת מחדש ולבדוק תוצאות.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד שאתה עושה הכל בעצמך, רק חבל שלא צילמת את המצערת כשהיא הייתה מלוכלכת כדי לראות הבדלים

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...