Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסר מים במיכל - סיאט איביזה 88.

RoElRay
שימו לב! השרשור הזה בן 6849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחרונה האיביזה עושה יותר מדיי בעיות.

בערך לפני כחודש, לאחר כל נסיעה ממושכת (מעל רבע שעה) הייתה נזילה של מים מהמיכל. למים היה גוון אדום (כאילו היו בהם שאריות של מתכת חלודה). הלכתי למוסך ושם מצאו שהבעיה היא במיכל המים.

הוחלף מיכל המים ובעית הנזילות נפסקה, אך התחילה בעיה חדשה.

הבעיה היא שהמים "נעלמים" מהמיכל, ללא נזילה! (באופן רגיל הייתי ממלא מים אחת לשבוע, ועכשיו צריך למלא אחת ליומים!).

בדקתי את מיכל המים וגילית שהפקק אינו פקק מקורי של סיאט, ולכן אני חושד כי המים מתאדים, עקב חוסר אטימה הרמטית של המיכל, ולכן אין נזילה.

חזרתי למוסך והוא טוען שיש 2 בעיות:

1. הקרבורטור לא תקין.

2. יש בעיה בצ'וק, וכיוון שמערכת המים עוברת גם שם אולי יש קשר לחוסר המים.

שאלותיי הן:

מהי הסיבה לחוסר המים במיכל?

האם באמת יש קשר בין חוסר המים במיכל לבין הקרבורטור/צ'וק?

בתודה,

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה כמה בדיקות כלליות שיוכלו לתת לך כיוון.

א. בדוק האם יש סימני בוץ על הצד הפנימי של מכסה המנוע. סימנים כאלו מעידים על זריקה של נוזל קירור ממשאבת המים.

ב. העמד את הרכב ללילה בחניה "יבשה" (כזאת שעדיין לא התמלאה בסימני שמן ומים של רכבים אחרים), ובדוק בבוקר מהיכן נוזלים המים.

ג. פתח מכסה מנוע, התנע את הרכב, חכה שיגיע לטמפרטורת עבודה ובדוק מהיכן נוזלים מים.

קרבורטור כדאי לתקן בלי קשר לתקלה - כיוון קרבורטור טוב ומקצועי יחסוך לך הרבה כסף על דלק ולפחות כמה דקות בכל בוקר, בהתנעה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על התגובה המהירה.

בדיקה א' נעשתה - אכן יש סימני בוץ על הצד הפנימי של מכסה המנוע (דיי מעט סימנים, אבל בכל זאת). לדעתי הם שם עוד מתקופת מיכל המים הקודם. ניקיתי את הסימנים ומחר אני אבדוק אם הם מופעים שוב.

בדיקה ב' נעשתה גם כן. הרכב עמד בלילה שעבר בחנייה יבשה. אין שום סימני נזילה.

בדיקה ג' תעשה מחר...

לגבי הקרוברטור, אולי באמת יש לבצע כיוון, אבל לא הבנתי את הקשר בינו לבין הנזילה/חוסר המים במיכל. אם מישהו יוכל להסביר, אודה לו מאד.

רועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר עקיף לאובדן מי קירור ולקרבורטור!

הקרבורטור בסיאט איביזה 1200 + 1500 הוא בעל צוק אוטומטי, למכסה הצוק האוטומטי מתחברים שני צינורות מים, היציאות של המכסה צוק יחד עם מכסה הצוק עשויות מאלמוניום, אלומיניום כידוע לא אוהב מי ברז, רק נוזל קירור איכותי!

אי הקפדה על מי קירור במערכת הקירור גורמת לחלודה במערכת קירור קורוזיה ואבנית, ומחלישה את יציאות המים במכסה הצוק עד לגרימת נזילה /שבירה של יציאות המים לצוק האוטומטי , במקרה כזה אכן הרכב יאבד נוזל קירור!

אין מההסבר למעלה כדי לאשר שהנזילה אכן משם, יש לפרק את מכסה מסנן האוויר לגמרי,

על מנת לוודא שכך הוא!

יש לחזור למוסך ולבקש את המכסה המקור, של מיכל העבוי הישן!

לדעתי אם לא היתה נזילה ממיכל העבוי הישן , לא היה צריך להחליפו!

יש לוודא שנוקז אוויר כראוי במערכת הקירור ( יש לי ספק בכך!

ולהכנס למכון רדיאטורים לוודא היכן נזילת המים , אם היא בכלל קיימת??!!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב מתחמם לך?

בן כמה הרדיאטור?

הרכב לא מתחמם. הרדיאטור הוחלף לפני שבועיים => חדש.

צביקה, אני מוריד בפניך את הכובע!

קודם כל, תודה רבה על ההסבר. עכשיו אני מבין מה הקשר בין הקרבורטור והצ'וק לבין אובדן נוזל הקירור.

שנית, נוזל הקירור באוטו (לצערי) הוא אכן מי ברז ולא נוזל קירור איכותי. לפי דבריך, יש סיכוי טוב שזהו המקור לבעיה.

רק דבר אחד לא ברור לי כרגע. לאחר החלפת מיכל העיבוי, הנזילות פסקו, אך אובדן נוזל הקירור המשיך.

אם כך, לאן "נעלם" נוזל הקירור?

האם הוא מתאדה בגלל סגירה לא הרמטית של מיכל העיבוי?

בתודה,

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולות להיות הרבה סיבות לנוזל קירור "נעלם".

במקרה הטוב זה מכסה מיכל עיבוי שלא אוטם טוב.

במקרה הגרוע המים נשרפים במנוע.

תבדוק את מה שצריך לבדוק, ותחזור עם תשובות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי שלום רב!

היכן נמצא מכסה מיכל העבוי הישן?

יתכן ויש לך כיס אוויר במערכת, והמים שנעלמים , ממלאים כיס אוויר , ובשלב מסויים החוסר יפסק,

בכל מקרה רצוי לפרק מיכל עבוי מחיבורו לבודי של הרכב להרים את המיכל באווחר , להניע את הרכב,

להמתין לפתיחת הטרמוסטט, ולבדוק האם הרדיאטור מושך מים ממיכל העבוי, במידה וכן המתן עד למלוי הרדיאטור במי קירור הוסף שוב מי קירור , והרכב בחזרה את מיכל העבוי למקומו!

מקומות מועדים לפורענות בסיאט איביזה דור ראשון הם" צינור מתכת מתחת לסעפת יניקה, אשר ממנו מתפצלים צנרת גומי, לעבר רדיאטור חימום, ולצוק האוטומטי, משאבת מים, מכסה רדיאטור בעל קפיץ שנחלש, וגומיה שלו שנשחקת!

בדוק אטימות מכסה במכשיר יעודי , אמור לאטום עד 9 ליברות!

באותו מכשיר יש לבדיקות נזילות לאחר חיבור למיכל עיבוי!

את הבדיקות יש לבצע במכון או במוסך!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכל העיבוי הישן נמצא במוסך. יש לציין שהוא היה במצב גרוע ! (הווה אומר, מלא "בוץ" וחלודה מבפנים וחלקים ממנו התחילו להתפורר, לכן הוא הוחלף בחדש. ההחלפה פתרה את בעית הנזילות.)

הבדיקה תעשה במהלך השבוע...

אני אעדכן לאחר הבדיקה.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...