Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרצו לי לחשבון פייפאל, איך ממשיכים?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

רביעי בערב (21:00~) יושב להנאתי, הילדים ישנים, האישה יצאה ורואה טלוויזיה.

מקבל הודעה במייל, חיוב בפייפאל על סך ‪kr 3,271.00 SEK‬ (קורונות שוודיות?) = ‪₪1,196.39‬ עבור בוקינג.

נכנס לחשבון בוקינג שלי, אין שום הזמנה (אפילו לא היה חיפוש בתקופה האחרונה), כלומר, לא בוצע דרך החשבון בוקינג שלי.

סחבק מערער על העסקה בפייפאל (מרכז המחלוקות), מגיעה תשובה אחרי שעה:

תודה שדיווחת על מקרה זה. הבדיקה שלנו העלתה שעסקאות מסוימות היו בלתי-מורשות, ולכן לא מכוסות במסגרת 'הגנת הקונה' של PayPal.

משנה סיסמא בפייפאל, מבטל כרטיס אשראי בפייפאל, מתקשר לויזה בבנק, מדווח על האשראי, על המקום מבטלים לי אותו ומבטיחים שיחזור מישהו להגיד מה היה ואם אקבל החזר, תוך 8 ימי עסקים.

למחרת מדבר עם שירות הלקוחות של פייפאל ישראל - אומרים שיבדקו שנית, כמה ימי עסקים, ויעדכנו באזור האישי. (אתזכר אותם בשבוע הבא שוב)

דרך בוקינג אין מה לעשות, כל עוד אין לי את הפרטי הזמנה ביד (אישור הזמנה וקוד סודי) אין עם מי לדבר, גם השירות לקוחות שלהם זוועה.

לא משתמש יותר בפייפאל יותר.

איך ממשיכים מכאן? לדבר עם הבנק ולדרוש הכחשת עסקה?

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשוב ביותר כבר עשית - ביטלת את כרטיס האשראי אגב, אם יש לך גוגל או אפל פיי  יש סיכוי גבוה שהם פעילים עם מספר חדש.

כתוב מייל לחברת האשראי להכחשת עסקה עם פירוט מלא, תקבל זיכוי תוך מספר ימים.

לצערי יש לי כבר הרבה ניסיון עם הונאות בכרטיסי אשראי, אם כי לא דרך פייפאל. חוץ ממקרה אחד של גניבת כרטיס הידיעה על ההונאה הגיעה מחברת האשראי, וההונאות הגיעו מלונדון ועד ברזיל.

אהה…. 2FA הפעלת בפייפאל?

ועוד דבר חשוב - לכל כרטיסי האשראי הפעל את שירות ההודעות המיידיות בצורה הרחבה ביותר. בישראכרט ידווחו לך על חיוב של אגורה, בכאל מעל 500 ש״ח אבל על כל עסקת אינטרנט, לא זוכר את התנאים אצל מקס.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי לא גוגל או אפל פיי, אני אולד סקול בדברים האלו.

זה אשראי בנקאי, אז איך להמשיך? לדבר איתם פשוט?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גיליתי שגנבו לי ארנק (בשוודיה) כשהתחילו לרוץ לי דינגים של sms׳ים מישראכרט על קניות בסכומים שנעו בין קרונה אחת (כ-30 אג׳) לכמה עשרות קרונות. נכנסתי לאפליקציות של חברות האשראי וביטלתי את הכרטיסים - כרטיסי כאל (חוץ בנקאיים) התחדשו מיידית בגוגל פיי, לישראכרט (בנקאי) הייתי צריך להמתין לכרטיס הפיזי. 

בערב הגעתי למלון, הוצאתי את רשימת החיובים (7 חיובים תוך 15 דקות), כתבתי לישראכרט מייל עם פירוט הפעילות בעקבות הגניבה ותוך מספר ימים זוכיתי.

יש לחברות האשראי מוקד אבדן/גניבה/הונאה שפועל 24/7, דבר איתם.

אגב, זו בדיוק הסיבה שבגללה אני ממליץ על הצטרפות לשרותי התשלום (מעבר לנוחות שלא צריך לשלוף כרטיסים ולזכור PIN׳ים), ולהחזיק מגוון כרטיסי אשראי, לפחות שניים ממותגים שונים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, דיברתי עם המוקד גניבה של האשראי של הבנק, על המקום ביטלו לי את האשראי והבטיחו שיחזירו אלי תוך 8 ימי עסקים, מחר נתקשר נברר

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Shaike.Zam כתב:

כן, דיברתי עם המוקד גניבה של האשראי של הבנק, על המקום ביטלו לי את האשראי והבטיחו שיחזירו אלי תוך 8 ימי עסקים, מחר נתקשר נברר

הייתי ממליץ להגיד שאתה נמצא בארץ, זה לא יזיק. 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר׳ה האלה עוקבים אחרי פעילות. נתקלתי פעם בסיפור על מישהו שטס  מניוניורק ללונדון, וכשניסה לקנות משהו בהית׳רו הכרטיס שלו נחסם. התברר שקנה קפה לפני הבורדינג בניו יורק, רוח גב קיצרה את הטיסה ואז קריאת הכרטיס בלונדון הקפיצה למחשב דגל אדום.

אני ובני משפחתי קיבלנו כבר התראות על קנית תכשיטים בסכומים גדולים (6000 ליש״ט) בלונדון או ניסיון להתחבר לאתר משחקים בברזיל, פשוט טלפון מחברת האשראי ב-2 בצהריים או 2 בלילה. במשפחה הקרובה שלי בוטלו כך הזנים האחרונות לפחות 6 כרטיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

אני ובני משפחתי קיבלנו כבר התראות על קנית תכשיטים בסכומים גדולים (6000 ליש״ט) בלונדון או ניסיון להתחבר לאתר משחקים בברזיל, פשוט טלפון מחברת האשראי ב-2 בצהריים או 2 בלילה. במשפחה הקרובה שלי בוטלו כך הזנים האחרונות לפחות 6 כרטיסים.

לפני 11 שעות, sperial כתב:

אני גיליתי שגנבו לי ארנק (בשוודיה) כשהתחילו לרוץ לי דינגים של sms׳ים מישראכרט על קניות בסכומים שנעו בין קרונה אחת (כ-30 אג׳) לכמה עשרות קרונות.

שמע ספריאל אתה מפתיע אותי פה. שברת את כל התדמית של האדם הזהיר שלך.

אני עוד אחשוב שאתה שולח פרטי אשראי לנסיך הניגרי.

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מונע ממני לבצע את רכישת החלומות בובת מי הא אופנוע ואז לפנות לפייפל לבטל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברות מכירות כבר את כל הסוגים וכל הדרכים.

בעסקאות קטנות וטריקים מוכרים - הם יזכו אותך בלי יותר מדי בלאגן.

עסקאות שלא עומדות במה שהם מכירים או כאלו גדולות כנראה יבקשו אסמכתאות וישאלו שאלות לפני שתקבל שקל.

בכל מקרה כל "פיצוי" כזה מתועד והישנות חוזרת בתדירות גבוהה של מקרים כאלו כנראה תגרור דגלים אדומים כלפייך מבחינת המערכת הפיננסית כולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, יובל .מ. כתב:

שמע ספריאל אתה מפתיע אותי פה. שברת את כל התדמית של האדם הזהיר שלך.

אני עוד אחשוב שאתה שולח פרטי אשראי לנסיך הניגרי.

בערך. שוודיה נחשבת למדינה בטוחה*, וגנבו לי ארנק עם 2 כרטיסים ו-400 קרונות (בערך 130 ש״ח), שזה מה שאני מחזיק לא מוסלק. דרכונים ושאר כרטיסי האשראי מוסלקים בפאוץ׳ מתחת לבגדים.

מאז אני רק על הגוגל פיי.

*חשבתי ששוודיה בטוחה. כמה חודשים אחרי שחזרתי מצאתי כתבה על כך שהפכה למוקד לגניבות קטנות מתיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון,

אחרי שדיברתי 3 פעמים עם פייפאל, הסכימו לזכות אותי (רק בפעם השלישית ראו שרכשו עם קורונה שוודית ולא שקלים או דולרים או יורו 🙁), במקביל מחכה לתשובה של החברת אשראי של הבנק.

אם זיכו אותי בפייפאל ויעבירו את הסכום לכרטיס שחסמתי, זה אוטומטי עובר לכרטיס שמחליף אותו (כמו כל הוראות הקבע)?

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא תעשה אימות דו שלבי ותשים סיסמה חזקה:

https://www.eset.com/il/password-generator/

בקישור תוכל ליצור סיסמה חזקה שלא ניתנת לפריצה.

בנוסף יש הרבה פישינג, המתחזים לפייפאל שולחים כל מיני הודעות שהזמנת דואר מחול ורוצים שתלחץ על הקישור ושם בעצם הם מבקשים פרטי פייפאל לקישורים כאלו אל תיכנס, תמיד תבדוק את שם הדמיון של האתר, אתה יכול להוריד Eset אחלה אנטי וירוס ויש הגנה מפני פישינג.

במייל אל תכנס להודעות שאומרים שזכית כי זה נקרא עוקץ הנגרי והם מנסים גם לגנוב כספים סוג של עוקץ.

לגבי השאלה אחרי שבועיים אתה תקבל זיכוי באשראי שנחסם על סה"כ אותו סכום שחיובו כשזה יופיע במקום פלוס במינוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...