Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ישראל הפכה להיות "פח הזבל" של תעשיית הרכב הסינית?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההשוואה ליפנים של שנות ה-70 והקוראינים של שנות ה-90 ראויה אך לא מדוייקת. זה נכון שככה דיברו עליהם, אך אין להשוות מספר מצומצם של יצרנים שהיו אז והגיעו לישראל, למבול הסיני שנוחת עלינו. 

אין שום ספק שהסינים יכולים לייצר מוצרים מעולים, אמינים ובטוחים, לא זו הבעיה. הבעיה היא שלאורך זמן לא יכולים לשרוד כל כך הרבה יצרנים (שצריך זכוכית מגדלת בשביל להבין את ההבדלים ביניהם), בטח ובטח בשוק קטן כמו שלנו.

ברמה הגלובלית, זה פשוט יוביל למיזוגים של החברות הסיניות כשיצרניות יהפכו להיות דגמים.  

בפריזמה של השוק הישראלי, חלק מהמותגים הסיניים שנמכרים היום ייעלמו. מי שמתכנן להחזיק רכב יותר משלוש שנים וקונה מותג איזוטרי לוקח סיכון שיהיה בלתי אפשרי למכור אותו.

זה נכון אגב גם לגבי מותגים איזוטריים שאינם סינים.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, kramerica כתב:

ההשוואה ליפנים של שנות ה-70 והקוראינים של שנות ה-90 ראויה אך לא מדוייקת. זה נכון שככה דיברו עליהם, אך אין להשוות מספר מצומצם של יצרנים שהיו אז והגיעו לישראל, למבול הסיני שנוחת עלינו. 

אין שום ספק שהסינים יכולים לייצר מוצרים מעולים, אמינים ובטוחים, לא זו הבעיה. הבעיה היא שלאורך זמן לא יכולים לשרוד כל כך הרבה יצרנים (שצריך זכוכית מגדלת בשביל להבין את ההבדלים ביניהם), בטח ובטח בשוק קטן כמו שלנו.

ברמה הגלובלית, זה פשוט יוביל למיזוגים של החברות הסיניות כשיצרניות יהפכו להיות דגמים.  

בפריזמה של השוק הישראלי, חלק מהמותגים הסיניים שנמכרים היום ייעלמו. מי שמתכנן להחזיק רכב יותר משלוש שנים וקונה מותג איזוטרי לוקח סיכון שיהיה בלתי אפשרי למכור אותו.

זה נכון אגב גם לגבי מותגים איזוטריים שאינם סינים.

מסכים עם כל מילה

רוצים להצטרף למעצמת החסד של נאמני עזר מציון ולהרויח בגדול? פנו בפרטי או למייל 

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל השרשור אבל אני חייב לשתף.

לאחרונה אני מחפש רכב חשמלי עבור בן משפחה וכל ההיצע החדש די מבלבל, לכן החלטתי להצטרף לקבוצות פייסבוק של אותם המותגים.

שמעו, יש שם תקלות הזויות לרכבים האלה, תקלות שגרמו לי לתהות אם יש בכלל איכות מתחת לכל אוסף הגאדגטים על גלגלים הזה.

לא שהיצרנים משאר העולם חפים מבעיות - אבל מה שאנחנו מכירים ממוצרי צריכה כלליים מסין נראה שתקף גם כאן. תמורה טובה למחיר אבל מוצר שהוא כמעט טוב ולא יחזיק יותר מדי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, davemustaine87 כתב:

זאת טענה רווחת ולא בטוח בכלל שהיא נכונה. 

נכונה.

מנוע חשמלי פשוט לתכנון וייצור, ואין צורך בגיר.

זה לא אומר שהרכב יהיה אמין בהכרח. זה אומר שיש יותר סיכוי שיצרנית חדשה תהיה אמינה ברכב חשמלי מאשר ברכב עם מנוע בעירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, tepic כתב:

לאחרונה אני מחפש רכב חשמלי עבור בן משפחה וכל ההיצע החדש די מבלבל, לכן החלטתי להצטרף לקבוצות פייסבוק של אותם המותגים.

שמעו, יש שם תקלות הזויות לרכבים האלה, תקלות שגרמו לי לתהות אם יש בכלל איכות מתחת לכל אוסף הגאדגטים על גלגלים הזה.

אתמול אספתי לקסוס למבחן, מהאתר שלהם בפתח תקווה שהוא גם מרכז שירות.

לא תאמין כמה לקסוסים יש במוסך! זה קורה גם במוסכי טויוטה, והעולם שותק.

לגבי קבוצות פייסבוק, אכן יש תקלות שעולות בכל המכוניות. עם זאת, בוודאות אני מכיר מקרים שבעלי מכוניות מנסים לסחוט את היבואן דרך ההכפשות, ומקרים בהם בעלי אינטרס מלכלכים על מכוניות כשיש להם אינטרס במכוניות מתחרות. ממליץ מאוד לקחת מה שקורה בקבוצות האלה בערבון מוגבל מאוד. 

• אהבתי 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, discoTD5 כתב:

אתמול אספתי לקסוס למבחן, מהאתר שלהם בפתח תקווה שהוא גם מרכז שירות.

לא תאמין כמה לקסוסים יש במוסך! זה קורה גם במוסכי טויוטה, והעולם שותק.

לגבי קבוצות פייסבוק, אכן יש תקלות שעולות בכל המכוניות. עם זאת, בוודאות אני מכיר מקרים שבעלי מכוניות מנסים לסחוט את היבואן דרך ההכפשות, ומקרים בהם בעלי אינטרס מלכלכים על מכוניות כשיש להם אינטרס במכוניות מתחרות. ממליץ מאוד לקחת מה שקורה בקבוצות האלה בערבון מוגבל מאוד. 

בגדול מסכים.

במקרה שלי מדובר בעיקר בהודעות התייעצות ולא הודעות לכלוך. הקהילה של גילי יחסית נקיה, בזו של byd לדוגמה יש המון אקשן: אנשים נתקעים מחוץ לרכב, שלטי רכב מתפגרים, טווח נסיעה שקרי שתוקע אנשים בצד הדרך, בעיות תאימות עם מטענים פופולריים ועוד.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, tepic כתב:

בזו של byd לדוגמה יש המון אקשן: אנשים נתקעים מחוץ לרכב, שלטי רכב מתפגרים, טווח נסיעה שקרי שתוקע אנשים בצד הדרך, בעיות תאימות עם מטענים פופולריים ועוד.

לזה אני בהחלט יכול להתחבר.

לגבי טווח נסיעה, הAtto3 יעבור בפועל בין 350 ל 380 ק"מ במקסימום, בנהיגה חסכונית / מתונה. אם מישהו בונה על 420 ק"מ, נכנס לרכב, לוחץ על דוושת הגז (חשמל) ונהנה מהתאוצות, נוסע קבוע על 120 קמ"ש, אני בספק אם יגיע ל 300 ק"מ. אבל זה לא ייחודי ל BYD - כל רכב חשמלי, ברגע שתלחץ אותו חזק, הטווח יתקצר משמעותית. 

שלטים, תאימות וכד' - בחלק גדול מהמקרים אני מניח שעדכוני תוכנה ישפרו משמעותית את המצב. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, discoTD5 כתב:

לגבי טווח נסיעה, הAtto3 יעבור בפועל בין 350 ל 380 ק"מ במקסימום, בנהיגה חסכונית / מתונה. אם מישהו בונה על 420 ק"מ, נכנס לרכב, לוחץ על דוושת הגז (חשמל) ונהנה מהתאוצות, נוסע קבוע על 120 קמ"ש, אני בספק אם יגיע ל 300 ק"מ. אבל זה לא ייחודי ל BYD - כל רכב חשמלי, ברגע שתלחץ אותו חזק, הטווח יתקצר משמעותית. 

שלטים, תאימות וכד' - בחלק גדול מהמקרים אני מניח שעדכוני תוכנה ישפרו משמעותית את המצב. 

אני מתכוון לאנשים שנתקעו לפתע כאשר הרכב דיווח שיש עוד 50-60 קמ ופתאום זה הפך לאפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דור-- כתב:

נכונה.

מנוע חשמלי פשוט לתכנון וייצור, ואין צורך בגיר.

זה לא אומר שהרכב יהיה אמין בהכרח. זה אומר שיש יותר סיכוי שיצרנית חדשה תהיה אמינה ברכב חשמלי מאשר ברכב עם מנוע בעירה.

רכב זה לא רק גיר ומנוע.

שאר המערכות די זהות לאלה של רכב ICE, ויכולות לעשות בעיות באותה מידה.

למשל המנוע והגיר יהיו תקינים, אבל הרכב עדיין ישגע אותך עם שלל תקלות חשמל/איבזור/נורות/בלמים/חיישנים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, tepic כתב:

אני מתכוון לאנשים שנתקעו לפתע כאשר הרכב דיווח שיש עוד 50-60 קמ ופתאום זה הפך לאפס.

זה משהו ססטמטי או משהו שקרה לאיש אחד פעם אחת אבל הוא צועק ממש חזק ברשתות חברתיות? כי יש הבדל.

מכיר שני בעלי byd, ולא שמעתי על איזה שהיא בעיה. אל תשכח ש byd מסרו כבר כמה אלפי רכבים, בעיות יהיו, השאלה כמה נרחבת הבעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Uri-G כתב:

זה משהו ססטמטי או משהו שקרה לאיש אחד פעם אחת אבל הוא צועק ממש חזק ברשתות חברתיות? כי יש הבדל.

מכיר שני בעלי byd, ולא שמעתי על איזה שהיא בעיה. אל תשכח ש byd מסרו כבר כמה אלפי רכבים, בעיות יהיו, השאלה כמה נרחבת הבעיה. 

אני לא מנהל טבלאות סטטיסטיקה בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, tepic כתב:

לא קראתי את כל השרשור אבל אני חייב לשתף.

לא שהיצרנים משאר העולם חפים מבעיות - אבל מה שאנחנו מכירים ממוצרי צריכה כלליים מסין נראה שתקף גם כאן. תמורה טובה למחיר אבל מוצר שהוא כמעט טוב ולא יחזיק יותר מדי.

אני בעל byd

תקלות יש גם ברכבי בנזין, התמורה שנותן ה byd היא טובה מאוד,רכב מאוד משוכלל,מתוכנן מעולה,רואים שהשקיעו המון מחשבה,נעים לנסיעה ושקט אם תאוצות של מכונית ספורט ועיצוב ברמה גבוהה.

אני ממליץ למי שקונה רכב חדש לקנות רק חשמלי ועדיף כמה שיותר מהר לפני העלאת המס הנוספת,אין עתיד בבנזין, תוך מס' שנים תהיה קריסת מחירים ברכבי בנזין,הרבה ירצו למכור ולא יהיו קונים.

אם אתה קונה בנזין משומש ולא נוסע הרבה בשנה אז אולי זה מתאים לך.

כל הסטיגמות שהיו לי על הסינים היתנדפו, ה atto3 לא מבייש מותג  במחיר של 200k.

זה נכון שיש חבלי לידה אבל זה השירות מעולה והבעיות מתוקנות.

אני לא מצטער לרגע שקניתי ומתכנן לקנות בקרוב את החשמלי השני.

דרך אגב באוסטרליה ה atto3 להיט וזכה במכונית השנה ל 2022.

ומי שקורא למכוניות הסיניות 'זבל סיני' טועה בגדול.

סין ייצאה ב 2022 למעלה מ 3 מיליון רכבים סינים, הגידול הוא חד, פורד מתכננת לעזוב את אירופה, byd החלה למכור רכבים ביפן,מלזיה,הודו,צרפב,בלגיה,אנגליה גרמניה,אוסטרליה, במיפרציות מתחילים לעזוב את טויוטה ולעבור לסיניות, הסינים יהיה להם נתח מכובד בתעשית הרכבים ולדעתי יהיה חברות לגאסי שיעלמו או יבלעו.

אפילו המשקיע האמריקאי צ'רלי מונגר עם וורן באפט זה ש 20% מ byd שלהם צוחק על טסלה ואומר שאין פה בכלל השוואה, byd תנצח את טסלה במכירות, זה אמור לקרות בשנת 2023, כמות הדגמים שיש ל byd היא הרבה יותר מטסלה.

לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

גם רכב בנזין,תילחץ חזק על הגז תהיה עליה דרמטית בצריכת בנזין, מה חדש פה?

עריכה אחרונה על ידי levy
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, levy כתב:

אני ממליץ למי שקונה רכב חדש לקנות רק חשמלי ועדיף כמה שיותר מהר לפני העלאת המס הנוספת,אין עתיד בבנזין, תוך מס' שנים תהיה קריסת מחירים ברכבי בנזין,הרבה ירצו למכור ולא יהיו קונים.

לדקלם ססמאות כול אחד יכול מסתבר. 

תסביר הגיונית איך יכול להיות  שרכב חשמלי יתייקר משמעותית בעתיד,ומצד שני האלטרנטיבה שלו(רכב בנזין) תתרסק במחיר? 

מבין שקנית רכב חשמלי, ואתה מרוצה ממנו. אבל מומלץ להוריד את משקפיים הוורודות מדי פעם. 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מתווה של עליית המס על כלי רכב חשמליים.

המתווה תוכנן כך שבמקביל להוזלת ייצור והוזלת המכוניות, המס יעלה. בינתיים אין הוזלת מכוניות, אלא רק העלאות מס. 

אז רק אם נתייחס לידוע לנו היום, כן, החשמליות יתייקרו. 

במקביל, ערכי הגרט של הבנזיניות לא ברורים. האלטרנטיבות ההיברידיות והחשמליות יהיו מועדפות גם כמשומשות. 

ואחרי הכל - אנחנו יודעים למי ניתנה הנבואה. 

אנחנו בתוך מהפיכה חשמלית המנוהלת על ידי היצרניות מסין. וכרגע זה סין כנגד כל העולם.  

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה עניין של נבואה, זה עניין של הגיון סופר בסיסי בצרכנות. 

כשיש התייקרות בקודקוד(רכב חדש) זה משפיע ומייקר את כול השרשרת למטה. אתה מכיר מוצר כלשהו שהכלל הזה לא עבד עליו? 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...