Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

אתה כזה אשכנזי בטקסס. 

הייתי מצפה ללא פחות מ-SR 25 עם כוונת תרמית ושאטגן מתחת לכרית של אשתך. MAKE MY DAY. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך זה בדיוק עובד העניין של הנשק שם? 

אני נכנס לחנות וקונה? אני צריך רישיון? הנשק נרשם על שמי? שאתה קונה ממישהו פרטי נשק יד 2 זה מתועד איפשהו? 

מותר לך להסתובב עם הנשק ברכב? בקניון (אני מתכוון לאקדח לא לשוטגאן)? 

אם מישהו פורץ לך הביתה וירית בו זה חוקי? או שעושים לך שי דרומי?

יש לי עוד שאלה.

יש לא מעט שטחים למכירה כמו זה לדוגמא: 

https://www.trulia.com/home/9820-Fm-116-Gatesville-TX-76528-2122754583

לא חייבים להכנס לקישור, מדובר בשטח של כ-33acre שבחישוב שלי זה בערך 133 דונם. 

נגיד קניתי משהו כזה. אני עושה שם מה שבא לי? אני בונה 12 בתים? מנחת מסוקים ומטווח ירי?

אם מישהו נכנס לשם? הוא נכנס לשטח פרטי? מאיפה לו? 

אני תמיד מדמיין את הרגע שיבינו שהעולם כ"כ צפוף שאין מצב שבן אדם אחד יכול להחזיק שטח כזה סתם והמדינה תגיד לו - תודה. תחזיר. 

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Gatesville זה אכן חור תחת הזוי. אומנם חצי שעה מWACO שהיא עיר גדולה (והזויה לא פחות) אבל זה לגמרי החור הכי מעפן שהייתי בו בחיים , והייתי בהרבה חורים בטקסס. יש מקומות שאתה פשוט מרגיש ווייב מוזר וזה אחד מהמקומות האלו.

העיר קיימת בעיקר בגלל Fort hood הצמוד- צאלים של אמריקה וגם כדי לאכלס כל מיני ווירדוס כנראה..

בכל מקרה,WTF אתה איבדת שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Nakamichi כתב:

אני תמיד מדמיין את הרגע שיבינו שהעולם כ"כ צפוף שאין מצב שבן אדם אחד יכול להחזיק שטח כזה סתם והמדינה תגיד לו - תודה. תחזיר. 

מבלי להיכנס לשאר הדברים שכתבת, האם חשבת פעם מדוע המדינה בכלל שולטת בשטחים ויכולה להגיד משהו לאזרח? מי החליט שכברירת מחדל, יש להם בכלל את הבעלות הזאת מלכתחילה?

כשתמצא תשובה לשאלה הפילוסופית הנ"ל, תוכל להבין את המנטליות הטקסנית ולעשות אקסטרפולציה לשאר הסרט שהם חיים בו.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

איך זה בדיוק עובד העניין של הנשק שם? 

אני נכנס לחנות וקונה? אני צריך רישיון? הנשק נרשם על שמי? שאתה קונה ממישהו פרטי נשק יד 2 זה מתועד איפשהו? 

כשקונים בחנות זה מסודר יחסית - מריצים בדיקת רקע וכו׳.

מנגד - אפשר לרכוש מאדם פרטי, ואז זה לא מסודר בעליל. האנשים היותר מסודרים/״אחראיים״ מבקשים bill of sale בתור תיעוד שהיתה החלפת ידיים, אבל אין רישום/תיעוד מרכזי/מסודר. זה הזוי לגמרי.

מותר לך להסתובב עם הנשק ברכב? בקניון (אני מתכוון לאקדח לא לשוטגאן)? 

לפני שנה/תיים עבר חוק בטקסס שמאפשר לשאת נשק גם בלי רשיון מסודר (״constitutional carry״) ולזכרוני זה רק מוסווה (״concealed carry״) אבל לא בדקתי. לפני זה היה צריך רשיון בשביל לשאת נשק.

בעלי עסק רשאים להגביל את נשיאת הנשק בשטחים שלהם, מה שהופך אותך לעבריין במידה ואתה לא מציית. באופן כללי אין כמעט אנשים שהולכים עם נשק גלוי (״open carry״).

אם מישהו פורץ לך הביתה וירית בו זה חוקי? או שעושים לך שי דרומי?

בקצרה: במסגרת ה Castle Doctrine זה חוקי לירות באדם שפרץ לך לבית וגורם לך לחוש בסכנה מיידית.

באריכות:

ציטוט

The castle doctrine in Texas presumes that using force is reasonable and justified when another person:

1. unlawfully and with force enters or attempts to enter your habitation, vehicle, or work-place; or
2. attempts to remove you, by force, from your habitation, vehicle, or work-place;
3. was committing or attempting to commit aggravated kidnapping, murder, sexual assault, aggravated sexual assault, robbery, or aggravated robbery.
Texas Penal Code § 9.31

In the context of self-defense, “habitation” means any structure or vehicle that is adapted for overnight living by a person. However, it only includes structures that are connected to the main habitation. For example, a detached garage that is a separate structure from your house would likely not be considered your habitation. But if the garage was attached to the home, then it would be considered part of your habitation.

(בפן האישי: castle doctrine זה הדבר היחיד שאני מסכים איתו בהקשר של חוקי נשק, במקום כ״כ גדול בהחלט יש מקום לאפשר לאנשים להגן על עצמם במקום מגוריהם, ובתכלס גם במקום קטן יותר. עם זאת, לדעתי אזרחים לא אמורים לשאת נשק במרחב הציבורי, ולחלוטין יש הן מקום והן התכנות להחמיר מאוד את חוקי ורישום הנשק. כתבתי על זה פוסט לפני מס׳ שנים אבל לא פרסמתי כאן, בהקשר של משתיקי קול והpoc שלהם מבחינת רגולציית רישום, לטובת כל אלו שטוענים שזה ״בלתי אפשרי״)

נגיד קניתי משהו כזה. אני עושה שם מה שבא לי? אני בונה 12 בתים? מנחת מסוקים ומטווח ירי?

אם מישהו נכנס לשם? הוא נכנס לשטח פרטי? מאיפה לו? 

יש עניינים של zoning, אתה לא יכול לבנות מה שבא לך בשטח שלך. לצורך העניין: להערכתי לא תוכל לבנות שם 12 בתים בלי לבצע rezoning, אבל זה תלוי ברשות המקומית. 

בנוגע למי שנכנס - צריך להבדיל בין תיאוריה ופרקטיקה. במציאות, האנשים כאן סופר נחמדים ואם תכנס לשטח פרטי של מישהו הוא כנראה לא יצא אליך עם שוטגן לפרצוף אלא ישאל לשלומך וכיצד הוא יכול לעזור.

ייתכן שזה קורה כי אתה חי בישראל, ומבצע השלכה של מה שאתה מכיר על אזור אחר. טקסס היא בגודל של כמה מדינות באירופה, יחד, עם צפיפות נמוכה מכך. נכון להיום המדינה תומכת מאוד בקניין פרטי, זה לא חכירה מקק״ל, לדעתי הסיכוי שהמדינה תחליט שרירותית להלאים לאנשים את השטח שלהם בלי שיפוי הוא קיים (״אין דבר כזה שאין דבר כזה״) - אבל נמוך.

image.png.b1b3eae7f9cbfc44e7cfb7be04577fe7.png

לפני כשעה, AK21 כתב:

בכל מקרה,WTF אתה איבדת שם?

אני לא קשור למקום, החבר כן. היה צריך לעשות דיפלויימנט למערכת מסוימת בכלים של בית הכלא.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Nakamichi כתב:

העולם לא צפוף, הוא פשוט מרוכז מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בישראל יש חוק שמתיר לנטרל פורץ, כולל אם נדרש להרוג אותו לצורך כך (אבל נדרשת פעולה שאינה "בלתי סבירה בעליל" בנסיבות העניין, *בעיני המתגונן*)

סעיף 34י1

מדובר היה בהצעת חוק ששכבה על השולחן שנים ארוכות (לדעתי עוד מ96), אבל בפועל נחקקה רק ב2008 אחר בעקבות שי דרומי כדי להצליח לזכות אותו, ולכן מכונה בעגה גם "חוק דרומי"

החוק בישראל נמצא די באמצע בין השיטה הקונטיננטלית שלא מקבלת את "דוקרטינת המבצר" כלל מעבר לסייג ההגנה העצמית הקלאסי, לבין המשפט המקובל האנגלי שבו דוקטרינת המבצר פותחה, והלכו איתה לקצה בעיקר במדינות דרום ארה"ב (יש פס"ד מעניין ביוטה ב2007 שאדם התקין גליוטינה בתיבת הדואר שלו כי היו גונבים לו מכתבים, וכמובן שמי שירדה לו היד היה דווקא הדוור. כל הנדון היה סביב השאלה האם הגליוטינה היתה בתוך הפרופרטי שלו או לא כי התיבה בלטה החוצה)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי. שילוב של מימדים מופרכים אמריקניים טיפוסיים עם עיצוב ישראלי עדכני כזה -  של צבע לבן ואלון מבוקע. מרגיש כמו בית לגדול בו. 

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2023 בשעה 21:04, יובל .מ. כתב:

תגיד, הטווח 150-180 אלף דולר שנתי למחיה ברמה גבוהה, זה ברוטו או נטו?

ברוטו, וזו משכורת לגמרי ״ברת השגה״ למהנדס תכנה / פרודקט שאינו ג׳וניור - אבל כמובן לא המשכורת החציונית (או קרוב לכך).

אני מתכנן לעשות סרטון deep dive על עלויות מחיה בקרוב לטובת מי שמתעניין/מסתקרן, זה פשוט סרטון מאוד מסובך לביצוע אז טרם הצלחתי ׳לפצח׳ איך לעשות את זה בצורה יעילה

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.6.2023 בשעה 16:52, oryo כתב:

מותר להרים לאשתי?

עשו על הבית שלנו (שהיא איתרה ושיפצה) כתבה במגזין אדריכלות ישראלי ושיתפו גם במאקו.

החתולה דופקת שם פוזות כאילו היא אחראית על הכל.

מאוד אהבתי את המבנה והעיצוב אבל רבאק, איך מתחזקים דבר כזה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

מאוד אהבתי את המבנה והעיצוב אבל רבאק, איך מתחזקים דבר כזה?

לא לגמרי ברור לי לאיזה דבר אתה מתייחס - 

אם לבית עצמו, אז אין משהו מיוחד. בית של 200 מ"ר ובית של 400 מ"ר דורשים תחזוקה דומה עד זהה ברמת התשתיות, ברמת הניקוי אז לוקח למנקות/לנו קצת יותר זמן אבל לא משהו מיוחד. הגודל של הבית מתעתע, על הנייר הוא גדול יותר מאיך שהוא מרגיש בפועל בגלל שכל החלל המרכזי משותף ופתוח, היו לי יחסי אהבה/שנאה עם הקטע הזה (זה כיף שהבית פתוח וחם, אבל קצת עצבן אותי שהבית גדול אבל מרגיש לא-גדול). כיום אני אוהב את זה, נראה מה יקרה אם/כש יהיו לי טינאייג'רים בבית 😅

אם אתה מתייחס לחצר/שטח אז זו תשובה דומה אבל בהחלט כואבת יותר - בשטח שלי ישנם עשרות עצים ומלא דשא, עבורי זה בלתי משתלם לתחזק את זה עצמאית כי זו משאבת זמן, אז הגנן מגיע ומשלמים בהתאם. עולה לי $200 רק לכסח את הדשא, פעמיים בחודש.. אאוץ'. שלא לדבר על מצבים בהם צריך לגזום עצים. 

מבחינת השקייה אז יש לי באר, ולכן אין לי חשבון מים. אני שואב מי תהום כמו איש מערות, ומשתמש בהם בשביל להתקלח לשתות ולהשקות את היער. כשיום אחד הבאר תמות אז כל ה'רווח' שלי מבחינת החוסר בחשבון מים יוריד לי פצצה לפנים כי להחליף באר זה יקר. מנגד, מדובר במערכת רובאסטית שמחזיקה עשרות שנים, והבעלים הקודם טיפל בה, ולכן אני מאחל לעוד שנים רבות של עבודה. 

בסהכ זה לא זול לתחזק שטח גדול אבל יש גם יתרונות, כמו להיות הבעלים של רכב אקזוטי - כשמכניסים אותו למוסך זה כואב, אבל אם קנית את הרכב הנכון במהדורה מוגבלת אז הערך שלו מתנהג אחרת. כך גם שטח גדול במקום בו אין יותר שטחים גדולים, זה מלאי סופר נדיר וסופר מוגבל ולכן, אסטרטגית, יש לזה ערך עבורי מעבר לשלווה. 

מה גם שאני כבר לא "רק" מהנדס תכנה, וכיום מכיר בניה על שלל גווניה, ואם מ/יתחשק לי לבנות למשפחה עוד כמה בתים אז זה נחמד שיש את האפשרות. 

זה ככה בגדול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...