Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינויים במחירי רכבי האספנות בשנים האחרונות

Asfanut
שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גולש פה מהשנים הראשונות של קארספורום, והרבה זמן שנושא מחירי האספנות מטריד אותי.

עד לפני כמה שנים מחירי רכבי האספנות, לפחות הפשוטים מביניהם, היה די נגיש.

לדוגמה לפני קצת פחות מ-5 שנים התעניינתי ברכישה של חיפושית והצלחתי למצוא רכבים למכירה במצב נסיעה סביר סביב 10-15k. היום כשאני מחפש רכבים בסגנון אני רואה שהמחירים שאנשים ביד2 ובפייסבוק מבקשים לפחות הכפילו את עצמם, ואני תוהה מה הסיבה לכך. 

האם זה בגלל שנכנסו סוחרים לתחום והם מנפחים את המחירים? אני שמח שהמגוון הזמין בארץ עולה, אבל מגרש אספנות שנפתח לא מזמן במרכז מוכר כעת רכבים בעשרות אלפי שקלים מעל מחירי רכבים שנמכרו עד לפני שנים בודדות.

האם הביקוש עלה בצורה חדה בשנים האחרונות? אם כן, מה הגורם להתעוררות הפתאומית של השוק?

האם אנשים סתם מפרסמים מחירים מנופחים ובפועל ברוב המקרים הרכבים נמכרים לאחר מיקוח בעשרות אחוזים פחות?

השאלות האלה לא מכוונות כהתרסה על מוכרים שדורשים סכום כלשהו על הרכב שלהם, שהרי השוק חופשי וזו זכותם. באמת שאשמח לשמוע דעות בנושא.

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצע וביקוש.

שההיצע יורד, המחיר עולה.

סתם לדוג' במקרה של חיפושית.

קצת אחרי שהוצאנו החברים רישיון, חבר קנה חיפושית.

זה היה בעיננו רכב ישן וגרוע.

היו עוד אלפים כאלה על הכביש.

וגם לפני 10 שנים היה די נפוץ לראות חיפושית

אומנם לא נפוצה, אבל פעם ביום בממוצע היה יוצא לי לראות אחת.

היום כבר אין חיפושיות על הכביש כמעט.

בלאי טבעי מחמת גיל+ קושי בהשגת חלקים.

די הכחידו אותה בארץ.

ומי שמחזיק אותה זה רק כי הוא מטורף לדבר.

וכשאין היצע. אבל יש ביקוש (רכב די מבוקש בתחום האספנות)

המחיר עולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי דווקא יש תחושה שהתחביב שקע לו ולא באמת התרומם, אולי זו הקורונה, אולי הקושי שמערימה המדינה על ייבוא החלפים ויש לי תחושה שהמחירים היום דווקא שפויים הרבה יותר ממה שהיה לפני 3-5 שנים.

ייבוא מסיבי מול היצע גדול וביקוש מתון יכול להניב עסקאות לא רעות לקונה שמנהל מו"מ נכון וכנראה מו"מ נדרש כי אין באמת מחירון ואין באמת מחיר שוק ומשהו להשוות אליו מה גם שמצב הרכב וההשקעה בו הם בעלי חשיבות רבה.

כאמור זו רק תחושה ולא איזה מחקר שעשיתי.. 

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכבים מיוחדים ומושקעים - המחירים ירדו בגלל ההיצע הפתוח מחו”ל (היינו יש תקרת מחיר - מעט מעל מחיר ייבוא רכב זהה).

לגבי חיפושית - ההיצע ירד פלאים ולכן המחיר עלה.

עד לפני שנים ספורות עוד היה מחירון לוי יצחק לחיפושית משנות השבעים והשמונים

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נראה שבשנים האחרונות יש היצע גדול יותר של רכבי אספנות מגניבים. אבל מדובר ברכבים שעלותם 80+.

דווקא ברכבים עממים, והיותר נגישים\זולים, נראה שהמחירים עלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני פחות עוקב אחרי מה שקורה בישראל אבל עוקב בצורה מאוד הדוקה ויומיומית אחרי השוק בארה"ב ואני מאמין שהמחירים שם השפיעו על המחירים בארץ. המרצה שלי לכלכלה פתח את הקורס בלהסביר שכלכלה היא תורת החלופות...

אני קיבלתי את ההחלטה לרכוש רכב אספנות אבל התכנון התחיל כבר ב 2013. אני אתן מספר דוגמאות לדגמים ומה שקרה למחירים שלהם בארה"ב:

החלום: מרצדס פגודה SL280 ידנית - ב 2013-14 חיפשתי כזאת בארה"ב, המחירים היום בין 15K לרכב במצב נסיעה טוב ל 25K במצב תצוגה, בשלוש השנים האחרונות המחיר לרכב בכל מצב שהוא הוא לא פחות מ 50K.

פורשה 911 - כל השנים שניתן להביא, כל הדגמים, המחירים זינקו. המחיר המינימלי הוא כמו של הפגודה. באיזור ה 50K. ה 911 היחידות שזולות הן אלה משנתונים 2001 ו 2002 שניתן למצוא באיזור ה 15K אך הן לא מבוקשות ולא אמינות וכמובן לא ניתן להביא אותן לארץ. בעוד 10 שנים גם הן יהיו יקרות כנראה.

דטסון רודסטאר \ טריומף TR4 \ ו MGA - לפני שנתיים עוד היה ניתן למצוא רכבים במצב סביר עם צורך מינימלי בקוסמטיקה באיזור ה 10K. היום רכבים סבירים עולים למעלה מ 20K. למצוא רכב סביר ב 10K זה בלתי אפשרי, וב 15K זה מציאה.

נחזור לעיניין החלופות: אדם שרוצה רכב אספנות יכול למצוא רכב מסוג מסויים בארץ ולקנות (הכי קל ברגע שיש למכירה) או שיכול להביא מארה"ב. כמעט בכל המקרים ייבוא של הרכב יהיה יקר יותר וגם לא כדאי (דטסון רודסטאר \ טריומף TR4 \ ו MGA פשוט לא שוות 200 אלף ש"ח, ופגודה לא שווה חצי מיליון ש"ח). הנקודה היא שברגע שהחלופה האמריקאית מתייקרת, גם השוק בישראל מתייקר אם כי נשאר זול יותר.

אפשר להוסיף לזה כגם שלוש שנים של קורונה ועליות בבורסה שגרמו לאנשים לחסוך ולהרוויח כסף וחלקם כמוני רוצים להשתמש בו כדי לרכוש רכבי אספנות מה שמעלה את המחיר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה האחרונה נהיתה פתאום גם תופעה למכור משפחתית יפנית משנות התשעים במחיר גבוה יחסית, כי הרכב עוד כמה שנים יהפוך לאספנות.

• אהבתי 1
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדל תהומי בין מחיר מבוקש למחיר בפועל, אם בכלל נמכר. יש כמה דוגמאות בולטות. אחת מהן זה רכב רוסי מוסקביץ, שהביאו אותו לישראל בייבוא אישי ורצו עליו כ150 אלף ש"ח. מיותר לציין שהרכב מעלה חלודה בחניה של המוכר מזה מספר שנים. וולוו 145 במצב טוב, המוכר התחיל מ30אלף, מחיר סגירה לאחר כשנה היה שליש מזה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

לפני 6 שנים מכרתי (בטעות ! לא הייתי צריך בכלל למכור את זה) פיאט 131  TC ידנית עם 130 אלף ק"מ מקוריים במצב נדיר!! 

הכל מקורי 

במחיר של 8000 שקל בלבד

היום אני רואה בפייסבוק אנשים מבקשים על גרוטאות -מכוניות עממיות של שנות ה80 שצריכות המון להשקיע מחירים של 10,000 שקל לפחות כמו למשל ראיתי סובארו 1.3 סטנדרטית מודל 83 מלאה בחלודה במחירים האלה.

אגב בפייסבוק יש תופעה בשנה האחרונה של אנשים שמגזימים במחירים בכל המכוניות לא רק אספנות, גם במכןניות מודרניות\חדשות\סתם ישנות.

לדוגמא ראיתי איזה אחת שחיה בסרט ומבקשת על גולף 1.6 אוטומט 2010- 5000 שקל מעל מחירון! (שהיה לאחותי כזה נמכר הרבה מתחת למחירון ובלי ק"מ כמעט ויצאה לה הנשמע עד שמכרה) או הכי מצחיק ראיתי אנשים שמוכרים רכב מודל 2020\2021 במחיר של יותר מחדש חח 

גם הרבה פעמים ראיתי סתם מכוניות ישנות עם נתונים טובים ביד 2 במחירים מסויימים ואחרי כמה ימים ראיתי אותם בפייסבוק במחיר פי 3

לא נראה לי שמוכרים במחירים האלה, נראה לי סתם מחפשים צומת לב 

עריכה אחרונה על ידי A900

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חברי המעגל הראשון

כמו בכל דבר, תבקש כמה שנראה לך ריאלי ואם אין מתעניינים תתחיל להוריד.

יש גם רכבים שיש להם הערכת שמאי למחיר שלהם, אבל זה בדרך כלל בדגמים נדירים ומיוחדים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.5.2022 בשעה 22:27, A900 כתב:

לפני 6 שנים מכרתי (בטעות ! לא הייתי צריך בכלל למכור את זה) פיאט 131  TC ידנית עם 130 אלף ק"מ מקוריים במצב נדיר!! 

הכל מקורי 

במחיר של 8000 שקל בלבד

היום אני רואה בפייסבוק אנשים מבקשים על גרוטאות -מכוניות עממיות של שנות ה80 שצריכות המון להשקיע מחירים של 10,000 שקל לפחות כמו למשל ראיתי סובארו 1.3 סטנדרטית מודל 83 מלאה בחלודה במחירים האלה.

אגב בפייסבוק יש תופעה בשנה האחרונה של אנשים שמגזימים במחירים בכל המכוניות לא רק אספנות, גם במכןניות מודרניות\חדשות\סתם ישנות.

לדוגמא ראיתי איזה אחת שחיה בסרט ומבקשת על גולף 1.6 אוטומט 2010- 5000 שקל מעל מחירון! (שהיה לאחותי כזה נמכר הרבה מתחת למחירון ובלי ק"מ כמעט ויצאה לה הנשמע עד שמכרה) או הכי מצחיק ראיתי אנשים שמוכרים רכב מודל 2020\2021 במחיר של יותר מחדש חח 

גם הרבה פעמים ראיתי סתם מכוניות ישנות עם נתונים טובים ביד 2 במחירים מסויימים ואחרי כמה ימים ראיתי אותם בפייסבוק במחיר פי 3

לא נראה לי שמוכרים במחירים האלה, נראה לי סתם מחפשים צומת לב 

זה עניין של ננסה למכור - יבוא פרייר וישלם נמכור ונתקדם מקסימום נשאר עם הרכב....
בגדול לחלקם אין עניין מיוחד להחליף רק מנסים את מזלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...