Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על תוכנות ניהול מנוע וטיונינג בישראל

XpoZzA
שימו לב! השרשור הזה בן 823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה, דברים מושגים ודרכים מעולם הטיונינג שאני מכיר אלו הדרכים שרואים אותם יותר בחו"ל, שמחברים מחשב למחשב מנוע סטוק-CHIPPED, או מחשב ניהול מנוע חיצוני יותר יקר כמו Haltech/Motec וכו', ועורכים מפה של טיימינג, יחס דלק/אוויר לכל RPM מסויים, בודקים שאין דטונציה ובודקים באיזה טיימינג המנוע מוציא הכי הרבה כוח ויוצאים לדרך עם הטיון (בקצרה)

עכשיו בארץ שמעתי חבר'ה מדברים על תוכנות PCP, APR ואת האמת שאין לי מושג מה זה אומר, לכן אני פונה פה אליכם לכאלו שיוכלו אולי לתת לי הסבר עמוק יותר של מה זה, האם אלו תוכנות "מדף" שמייצרים?

אני לא ראיתי עד היום אנשים שמכוונים רכבים לבד בארץ, האם יש כאלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. יש טיונרים שמתמחים ביצירת מפה שמותאמת אישית לרכב, לרצונות של הנהג ושל ה setup המותקן ברכב (צנרת, גדישה משודרגת וכו׳).

כמובן שיש גם תוכנות מדף לפי דגם רכב, הן עולות טיפה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מכיר, חלק מהטיונרים נותנים לך תוכנת מדף (לצורך העניין משווקים תוכנה שמישהו כותב בחול).

וחלק עושים תוכנת קסטום, זה מצריך להעלות את הרכב על דיינו והעלות משמעותית יקרה יותר מ"סתם תוכנה".

אם הגדלת סעפות כנראה שתצטרך תוכנה קסטום. 

אם יש לך טורבו ואתה רוצה לשחק עם הטורק לימיטר כדי לקבל עוד כ"ס, תוכנת מדף מספיקה בהחלט. 

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם כמה שמתעסקים במחשבי ניהול מנוע חיצוניים כמו האלטק וכו כמו יותם YoTuning (אלו לרוב רכבי מירוץ שלא עולים לכביש)

אז כן - בהחלט יש חברה רציניים שמתעסקים עם כל הרמות - החל ממפות מדף ועד טיונינג של רכבי דראג יעודיים

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...