Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה עקרונית לגבי הסטורית טיפולים לרכב

androidon
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב משומש, הייתי כבר בכמה מגרשים, נפגשתי עם כמה סוכנים ואני חייב לשאול את חברי הפורום המנוסים ממני.

סיימתי עכשיו שיחה עם סוכנות (לא חברה גדול, מגרש) והוא אמר לי במפורש שהם לא נותנים הסטורית טיפולים לפני שלקחת את האוטו לבדיקה.

ניתקלתי בעוד מקומות שלא משחררים את ההיסטוריית טיפולים מה הקטע??? (ואומרים שיש הכל, כמובן שאין לי דרך לדעת)

שאני אוציא כבר כסף על הבדיקה ואז יהיה לי יותר מבאס לרדת מהעסקה?

לי נשמע הכי הגיוני לראות היסטורית טיפולים ישר, אפילו לפני שראיתי את האוטו.

הרי אם הכל בסדר מה איכפת להם, למה מבחינתם הם כבר "עושים עבודה" כשהם משיגים היסטוריית טיפולים.

אשמח לשמוע את דעתכם ולהארות נוספות

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אחת מ2 האופציות:

1.אין להם היסטוריית טיפולים, אבל כבר שילמת 500 שקל אז לא תקנה את האוטו?🤓

2.בהסטוריית טיפולים יש כנראה רישומים שהיו גורמים לך לוותר על העסקה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק המחשבות שהיו לי...

ובאותו עניין שיחה שקיימתי זה עתה עם אחת החברות הגדולות (אני לא בטוח אם מותר להזכיר שמות)

התקשרתי לגבי רכב שנראה לי, בדקו מחשב, כן הוא קיים במלאי.

אבל .....

לא מוכנים להגיד לי היכן? מה זה השטויות האלה?

מציעים לי לגשת לסניף הקרוב אליי (כ25 דק נסיעה לכל כיוון) ושם יבדקו ואם הוא לא שם וארצה, יביאו לי את הרכב לשם. עכשיו, אני כבר יודע שהם גובים על זה כסף.

ועוד בשיא חוצפתה הנציגה מטיפה לי, אם אתה רוצה לקנות רכב *ולהתאמץ* תגיע לסניף. למה לטרטר את הלקוח, אני מעוניין רק ברכב הזה, למה אי אפשר לדעת איפה הוא, הרי כשאגיע לסניף הם כן יידעו. ובכלל, אם אני מוכן לנסוע עכשיו לאיפה שהרכב נמצא ולסגור. 

אני חייב לומר שאני מרגיש שרכבים נמכרים בארץ ממש בזילזול. הלקוחות עובדים אצל החברות והמגרשים במקום ההיפך. הסוכנויות והמוכרים הקטנים והגדולים יודעים שהם לא צריכים להתאמץ, הם ימכרו כל רכב כך או אחרת.

נקודות למחשבה צרכנית. אני ממש אשמח ואחפש לקנות מאדם פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן מומלץ לך לקנות מפרטי ממוכר אמין ולא ממגרש כי העממיים- עלולים לרמות, והגדולים- עלולים לקחת מחירון יקר.

אינני מכליל חלילה, אבל פרטי בדר"כ משתלם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם על בדיקה ואז לקבל היסטוריה לא הייתי עושה.

אני גם מציע לחפש רכב מאדם פרטי, וגם לקבל דוח סליקה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, androidon כתב:

בדיוק המחשבות שהיו לי...

ובאותו עניין שיחה שקיימתי זה עתה עם אחת החברות הגדולות (אני לא בטוח אם מותר להזכיר שמות)

התקשרתי לגבי רכב שנראה לי, בדקו מחשב, כן הוא קיים במלאי.

אבל .....

לא מוכנים להגיד לי היכן? מה זה השטויות האלה?

מציעים לי לגשת לסניף הקרוב אליי (כ25 דק נסיעה לכל כיוון) ושם יבדקו ואם הוא לא שם וארצה, יביאו לי את הרכב לשם. עכשיו, אני כבר יודע שהם גובים על זה כסף.

ועוד בשיא חוצפתה הנציגה מטיפה לי, אם אתה רוצה לקנות רכב *ולהתאמץ* תגיע לסניף. למה לטרטר את הלקוח, אני מעוניין רק ברכב הזה, למה אי אפשר לדעת איפה הוא, הרי כשאגיע לסניף הם כן יידעו. ובכלל, אם אני מוכן לנסוע עכשיו לאיפה שהרכב נמצא ולסגור. 

אני חייב לומר שאני מרגיש שרכבים נמכרים בארץ ממש בזילזול. הלקוחות עובדים אצל החברות והמגרשים במקום ההיפך. הסוכנויות והמוכרים הקטנים והגדולים יודעים שהם לא צריכים להתאמץ, הם ימכרו כל רכב כך או אחרת.

פשוט זלזול בלקוח, אני גם חוויתי מקרה דומה לשלך פעם.

אישית, אני תמיד אעדיף לקנות רכב מאדם פרטי ולא מסוחר, לא שזה פותר אותך מלבדוק את הרכב כמו שצריך, פשוט ברוב המגרשים הקומבינות פשוט חוגגות ובגלל שזה המקצוע שלהם אז הם מומחים בלהסתיר את כל הפאקים ובנוסף הם עובדים בשיטה של "תבוא למגרש, נערבב אותך קצת וככה נגרום לך לקנות רכב מבלי לחשוב יותר מידי" כאילו שאתה הולך לקנות חטיף במכולת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מגרשים "קטנים" אמליץ בכלל לחסוך את הטרחה לכולם. מסיבות כאלו ואחרות (יש מדריך מצוין בנצוץ לחיפוש רכב יד 2) האקזמפלרים שם לא וואו.

מגרש "גדול" (חברת טרייד יבואן, חברת ליסינג גדולה, חברת השכרה גדולה) לא הייתי פוסל ישר, אבל כמובן שהיסטוריית טיפולים זה בגדר חובה לפני שרואים. כמו כן במגרשים הללו טפסי הבדיקה שלהם לא שווים את הנייר שהם מודפסים עליו, והיה מקרה אפילו בפורום שבחור לקח רכב לבדיקה במכון קרוב לסוכנות ויצאה בדיקה "נקייה" מדיי.

פרטי זו ההמלצה גם שלי, מאחר ויש יותר סיכוי לטובתך.

היסטוריית טיפולים ודוח סליקה הם בגדר חובה בפרטי, לפני שניגשת בכלל לראות. כמובן שגם פה יש צורך בבדיקה ואף לפעמים חוו"ד של מחזך מתמחה (כמו גבע/רון) או מוסך מורשה.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 6 שעות, androidon כתב:

לי נשמע הכי הגיוני לראות היסטורית טיפולים ישר, אפילו לפני שראיתי את האוטו.

הרי אם הכל בסדר מה איכפת להם, למה מבחינתם הם כבר "עושים עבודה" כשהם משיגים היסטוריית טיפולים.

בדיוק!

וכעת כבר תסיק לבד כמה אתה יכול לסמוך על מילה שיוצאת לסוחר כזה מהפה.

סוחרים כאלו הם מומחים בדבר אחד - להביא אותך למגרש, לגרום לך להתחייב כספית (עלות של בדיקה) ואז, אחרי 

שכבר זרקת כסף הם יעשו הכל לשכנע אותך לקנות בלי קשר למה שכתוב - או לא - בהיסטוריית הביטוח.

באנגלית קוראים לתהליך קבלת החלטות שגוי שכזה  sunk cost fallacy  - עלות שקועה.

לפני 6 שעות, androidon כתב:

במיוחד בתקופה הנוכחית, בה הביקוש לרכבים משומשים עולה בהרבה על ההיצע, אתה צודק במיוחד: ההתנהגות אצל לא מעט סוחרים (קטנים כגדולים, מבוססים כחאפרים) היא כאילו שעושים טובה שמוכנים לדבר או למכור לך רכב, וזה בגלל העובדה שגם אם אתה תלך משם - יבואו עוד 5 במקומך.

הפתרון הוא במילה אחת: סבלנות. צריך להבין שקבלת ההחלטות שלנו כקונים לא צריכה להשתנות רק בגלל שהביקוש גדול,

כל הבדיקות של היסטוריית ביטוח וטיפול חייבות להיעשות, והדבר היחיד שיש לזכור הוא שהמחירים בתקופה כזו גבוהים יותר מאשר לפני חצי שנה, נניח.  מי שחייב לקנות רכב כעת - שיכין עצמו לשלם עוד כמה אחוזים מעל מחירון, אבל שלא יתפשר על כל בדיקות הנאותות.

בעוד שנה מהיום - הסערה תשכך, ולא נבין על מה היתה המהומה של 2021...

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לראות היסטוריית טיפולים לפני שלקחת לבדיקה זה בסיסי (במיוחד אם כבר יש אותה), לקבל מידע איפה הרכב זה גם בסיסי.

לא רוצים לא צריך. כמו שאמרו, החלטות כאלה צריך לקחת בלי לחץ.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...