Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צביעת מעקה מדרגות בביניין - טיפים והמלצות

dotan123
שימו לב! השרשור הזה בן 909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מס' דיירים בעלי מוטיבציה ורצון טוב רוצים לצבוע את המעקים בחדר המדרגות בכוחות עצמם ע"מ לחסוך בהוצאות איש מקצוע.

מדובר על מעקים שנצבעו לפני 15 שנים + בצהוב (אל תשאלו למה), שהצבע המקורי שלהם היה צהוב כנראה ומאחז היד מפלסטיק היה חום.

יש 3 קומות בסה"כ.

המטרה היא לצבוע את המעקים בצבע אחר, כנראה בז' או שמנת.

רצחנו לקבל טיפים ועצות לגבי אופן הצביעה, שימוש בחומרים, וכל עצה שתאפשר לנו לצלוח את המשימה בהצלחה.

IMG_3895.jpg

IMG_3893.jpg

IMG_3896.jpg

IMG_3897.jpg

IMG_3894.jpg

image_67133953.JPG

עריכה אחרונה על ידי dotan123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שנתתם למעקות להדרדר כך.

לי אין מעקות פנימיים אלא חיצוניים בלבד. אני אוהב להשתמש בצבעי המרייט שכן הם מצריכים מינימום הכנה. יש גם צבע דומה של טמבור שקרוי המרטון. קיימים בגוונים חלקים או מרוקעים.

בקצרה -  להסיר החלודה עם מברשת פלדה (או ראש מתאים על מקדחה/מברגה). זהירות - להגן על העיניים, במיוחד אם מדובר בכלי ממונע. 

הצביעה עצמה פשוטה, חשוב להגן על המדרגות בפני טפטוף, לנקות מייד צבע שטפטף. לצבוע גם את הצדדים הנסתרים.

עקרונית הצבע עמיד מאוד. בכל זאת, כדאי לבצע תיקונים תקופתיים כל 2-3 שנים, על מנת לא להגיע למצב שצילמת. מעקות שסובלים פחות מחזיקים גם עשור, אבל בחדר מדרגות סביר שיש כל הזמן פגיעות קטנות שכדאי לתקן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבוד עם מסיכת מגן.

פעם אחרונה שצבעתי עם המרייט במקום סגור, הגעתי לבית חולים עם בחילה מטורפת, וחוסר באוויר

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנה הכנה ועוד פעם הכנה. לזכור שמה שלא חלק לפני הצביעה, ישאר לא חלק ומעצבן אחרי הצביעה. לכן חשוב מאוד ללטש ולהחליק את כל הפגמים לפני הצביעה, אחרת זה יראה תחת גם אחרי צבע.

• רעיון טוב! 3

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כימיקלים שנועדו להסרת צבע, ממליץ שלא לגעת בהם לפרוייקט הזה- חדר המדרגות לא מאוורר מספיק. אין מנוס מלעבוד קצת קשה עם מברשת פלדה לפני הצביעה. המהדרין יוסיפו שיוף עם מלטשת או ידנית עם גריט יחסית גבוה לקבלת שטח חלק יותר וטוב לצביעה. אני הייתי הולך על 180-220. אבל אני לא מומחה, ואשמח אם יתקנו אותי במידה וטעיתי.

בכל מקרה ומצב לדעתי יהיה רצוי להתארגן על מאוורר תעשייתי (גם הביתיים נקראים ככה, אין מה לחשוש, סיפור של 120-150 ש"ח ל-24" למיטב זכרוני) ולהפנות אותו לכיוון החלון כך שיוציא אוויר מהחדר מדרגות בקומה בעת צביעתה (וגם אחרי הצביעה לאוורור).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרייט/המרטון חזקים ודביקים להפליא, אפילו על חלודה חצי רופפת. מבחינת הכנה, מדובר בעבודה איטית וסזיפית, אבל אפשר להתפשר. למשל -

לוודא שהמעקה עצמו כן משויף וחלק, כי זה החלק שנוגעים בו, ואילו את הסורגים - העיקר שיהיה צבע, לא משנה אם קצת מחוספס.

כיסוי והגנה מכתמי צבע - חובה. להבדיל מצבעי קיר, אי אפשר לנקות בקלות עם שפשוף ומים.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hans אפשר לנקות עם טרפנטין או מדלל צבע מתאים - אבל חייב להתבצע מייד לאחר הטפטוף, לא יותר ממספר דקות, להצטייד בכמה גלילי מגבת נייר וכמובן בנוזלים הנדרשים. כמוכן בשקיות פלסטיק להשלכת האשפה כדי שלא תלכלך.

מבחינת הכנה - תלוי כמה אתם פדנטים. אישית אני עובד עם מברשת פלדה או ראש דומה למקדחה\מברגה, אבל לא מקפיד להחליק כי אין לזה סוף, ובכל זאת מדובר במעקה בחדר מדרגות שחוטף כל הזמן מכות קטנות. כל הרעיון של ההמרייט הוא שצריך להשקיע מינימום בהכנת המשטח, צריך לשייף באופן גס ולצבוע בשכבה נדיבה של צבע.

להשתדל עבוד עם כפפות ואולי שרוולים ארוכים - אפשר לנקות את העור עם המדלל אבל זה לא רצוי ולא נעים, עדיף לצמצם את הלכלוך למינימום.

לצבור כמות טובה של עיתונים ישנים ולפרוש אותם מתחת לקטע הנצבע.

מבחינת מברשות - אישית אני קונה כמות מתאימה באחד הסטוקים ומשליך בסיום העבודה. יותר יעיל מלקנות מברשת יקרה ולהתעסק שעות עם ניקוי, שבסוף לא מצליח.

מבחינת גוון ממליץ לך גוון כהה אבל לא שחור, כזה שהלכלוך לא יבלוט עליו אבל גם לא יהיה מדכא. מבחינה זו יתרון לצבע המרוקע (עכשיו ראיתי שהמשווק קורא לו "מתכתי", אבל במקור זה hammered, כלומר מרוקע), הוא יוצר דגם שגם הוא מסתיר לכלוך. לי, למשל, במדרגות לבית יש צבע שנקרא "ירוק ים", בדירה הקודמת צבעתי את מעקה המרפסת בצבע "ברונזה" (אם אני זוכר נכון את שם הגוון, זה היה לפני 20 שנה לפחות, הצבע החזיק יפה עד שעזבתי את הדירה כעבור 8-10 שנים).

מבחינת כמות - אני מעריך שתזקק לפחות לשתי פחיות של 750 מ"ל או לפחית של 2.5 ליטר, במיוחד אם יהיו קטעים שיצריכו שכבה שניה. שים לב שחלק מהחנויות מחזיקות רק המרייט וחלק רק המרטון (למשל - עד כמה שאני זוכר בהום סנטר יש רק המרטון - בעיה בשבילי כי יש הום סנטר במרחק 5 דקותמהבית, אבל הגוונים שאני צריך הם בד"כ של המרייט), אז גם נוחות הקניה משפיעה על בחירת החומר והגוון. בקו התחתון התוצאות יהיו דומות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשת עצה איך לצלוח את העניין בהצלחה.

קבל... אל תעשה זאת בעצמך.

הדיירים יעירו לך על כל פגם קטן בצביעה.

לבטח ישאר לכלוך, והוא ישאר לנצח. ותמיד יזכרו אותך כזה שלכלך את החדר מדרגות.

זה שחסכת עלות של איש מקצוע לא יזקף לזכותך, אבל זה שקנית צבע על חשבון הבניין יזקף לחובתך.

בקיצור... קחו בעל מקצוע.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, חלק מהכיף זה עניין ה-DIY. הצביעה הזו לא מסובכת במיוחד, ואם יקפיד על כיסוי וניקוי הרצפה אף אחד לא ישים לב אם תיזל איזו טיפה על אחד המוטות האנכיים.

אני לא יודע באיזה אוכלוסיה מדובר, אבל להביא בחשבון שבעבודה עצמית הסיפור יגמר בכמה מאות ש"ח, בעל מקצוע כנראה יעלה פי כמה. אבל אפשר לבקש הצעת מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח לאוורר את החלל אם אתם מתכננים להשתמש בכל מיני מסירים ומדללים חזקים.

בגלל שזה חלל פנימי זה עוד יותר מסוכן.

הרעלות או הכי גרוע - מה שקרה בבסיס רמון.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבד, בטח לעשות לבד, בפרט שיש שכנים עם סבלנות, לא צריך בזה בעל מקצוע ייחודי, גם אם לא יבוצע שפשוף מושלם עדיין התוצאה לאור הצב הקיים שתראה מיליון דולר.

המרטון או המרייט ושיוף לפני עם נייר זכוכית גס.

לא לשכוח לשטוף לאחר השפשוף עם צינור/מטלית לחה להוריד אבק.

בדיוק סיימתי פרוייקט דומה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.9.2021 בשעה 21:02, Ron Poh כתב:

הדיירים יעירו לך על כל פגם קטן בצביעה.

לבטח ישאר לכלוך, והוא ישאר לנצח.

כיף איתך במסיבות.

פות"ש ציין במפורש את המילים "מוטיבציה" ו"רצון טוב" מצד הדיירים. זה לכשעצמו priceless ואין כמו פרויקט משותף כדי לחזק את הקשר החיובי בין הדיירים, אפילו אם התוצאה תהיה קטסטרופה.

והיא לא תהיה.

אין שום סיבה שיישאר לכלוך אם מסדרים הגנה כמו שצריך. אצלי תמיד היו אפס כתמים אחרי כל צביעה בבית.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לדחוף הערה האישית?

אז כן, כיף במסיבות. מה עניין המסיבות לפה?

לא כל הדיירים שותפים לעניין, האחרת לוודאי הייתה גם הסכמה לאיש מקצוע.

אותם דיירים שלא שותפים לעשייה, הם גם היו אלה שלאחר גמר הפרוייקט, יעירו על כל פגם זעיר ככל שלא יהייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מאוד באוכלוסיה - אבל יש גם סיכוי שאנשים יקלטו שהחיים יפים.יותר בבית מטופח, ושזה יהיה הצעד הראשון בשיפור הבניין.

מה שנכון הוא שכדאי להזהיר את הדיירים כדי שלא ייצבעו בעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...