Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית כרית אוויר דלוקה- סיאט איביזה ידנית 2016

seat2005
שימו לב! השרשור הזה בן 631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב חברים, 
בסיאט הופיעה אצלי הנורה המדוברת ללא שום תאונה או פגיעה. בדקתי בעזרת כלי דיאגנוסטי ומתקבלת השגיאה הבאה : B10061B belt tensioner front (n153) driver sideresistance is too high. DTC status active\static

איפוס לא עוזר והשגיאה חוזרת. 
להבנתי זו תקלה שמערבת את המנגנון של חגורת הבטיחות. פתחתי את הפאנל ליד הנהג לוודא שאין חיבורים רופפים וגם מתחת לכיסא הנהג. לא היה שם בעיה נראת לעין.
יש לי שתי שאלות חשובות: 

1- האם זה אומר שכרית האוויר לא תיפתח במקרה של תאונה ?

2- מה לדעתכם הפיתרון לתקלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצת למותחן של חגורת הבטיחות נמצא בתוך המותחן של החגורה בקורת B, איפה שהחגורה יוצאת (למטה). Resistance too high אומר שיש בעיה בחיבור

(מנותק לגמרי או מחובר לא כראוי). אם איפסת את הקוד וזה לא סייע, אז פרק את קורת B ותבדוק את החיבורים שם. אפילו הייתי שם איזה ניקוי מגעים.

אם עשית את כל זה ועדיין התקלה מופיעה, כנראה שזה פנימי ב-Unit עצמו וצריך להחליף אותו.

לגבי השאלה שלך אם כרית האוויר לא תיפתח - שאלה טובה. אני משער שזה אומר שהחגורה לא תיתפס בעת תאונה בכדי להציל אותך, אבל כרית האוויר דווקא כן תעבוד.

לכן, לא הייתי מבזבז זמן ועושה הכול כדי לפתור את זה כמה שיותר מהר.

כמובן יש לציין אמצעי זהירות חשוב: לעבוד כשהמפתח מחוץ לסוויץ'!

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. 

אני אנסה לנתק ולחבר שוב. 
בכל מקרה, איך אני יכול לדעת מה המקט של החלק ע"מ להזמין מחו"ל ? זה אמור להיות יקר ?? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהמק"ט שאתה צריך לרכב שלך (לא ציינת אם 3 או 5 דלתות, אבל ניחשתי 5) הוא 6J4857705D.

כדי להיות 100% בטוח, אני ממליץ בעת הפירוק להסתכל על המדבקה שמודבקת על החלק. המק"ט אמור להתחיל ב-6J, שזה קוד הדגם של האיביזה דור 4.

image.thumb.png.aa9ad37b70a6efd2e9272d96024bf506.png

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לבדוק יותר לעומק את המק״ט, אבל נסה בלי D בסוף. בכל אופן, הכי טעב לוודא מול המדבקה על החלק שיש לך כרגע ברכב או מול צ׳מפיון (הם יכולים לחפש לפי מס׳ שלדה).

בכל אופן, תיקון כזה יכול להיות בחינם אם תפרק ותבדוק כפי שהסברתי איך. באם צריך להחליף את החלק - אני מעריך שהעלות שלו תהיה כ-30-50 דולר אמריקאי למשומש מפירוק או 80 דולר אמריקאי לחדש. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שמע' קדם מותחן חגורת בטיחות הנו פריט בטיחותי, אז יתכן שהוא יעוכב במכס

עד לקבלת אישור לשחרורו ממשרד התחבורה.

בדוק זאת קודם לפני שאתה מזמין מחו"ל.

בברכה  -  רפי לין

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחפש, תודה.

איך אפשר לדעת בוודאות אם עצם נורת התקלה אומרת שכרית האוויר\חגורה לא יכנסו לפעולה בזמן תאונה ? אם זה המצב נראה לי שעדיף לקנות בארץ ולתקן. אם זה לא אז אולי אני אחסוך קצת כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות לקרוא בספר הרכב, אולי יש שם מידע. בכל אופן, אני לא מצליח להבין מדוע לא לנסות לתקן בעצמך כפי שהסברתי כיצד לפני שאתה נכנס לקניות. סביר להניח שמדובר בחיבור רופף או מנותק יותר מאשר שהרכיב תקול. 

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי, ניסיתי את ההצעה שנתתם וזה עזר לכמה שעות. לאחר מכן שוב נדלקה הנורה.

בדקתי עם חשמלאי רכב והוא אמר החיישן החגורה כנראה התקלקל וצריך להחליף. 

איפה ניתן להשיג כזה חיישן וכמה הוא אמור לעלות  ?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.9.2021 בשעה 21:21, seat2005 כתב:

אני אחפש, תודה.

איך אפשר לדעת בוודאות אם עצם נורת התקלה אומרת שכרית האוויר\חגורה לא יכנסו לפעולה בזמן תאונה ?

ההגיון אומר שאם החגורה לא תקינה , כרית האוויר במקרה של תאונה לא תופעל מחשש לפגיעה באדם שנזרק אליה.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...