Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס סטיישן 2016, רצועה או שרשרת?

gtaboy34
 שיתוף

פוסטים מומלצים

רכשתי פורד פוקוס 2016 סטיישן ואני מנסה להבין אם לרכב הזה יש רצוע או שרשרת.

בספר רכב לא מוצא את תרשים מרווח הטיפולים שכולל את מה צריך לבצע

וגם לא מצאתי באינטרנט מידע חד משמעי.

אשמח מאוד לעזרה.

תודה ושנה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.9.2021 בשעה 23:59, איילצבי כתב:

איזה מנוע ?

3.PNG

אף אחד מהמנועים האלה לא הגיע בישראל.

כאמור, בפוקוס יש רצועה. יש לי כזו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוד לעונים.

באמת מדובר במנוע 1.5 טורבו.

ובאמת רצוע.

הכנסתי למוסך (שאני מטפל בו קבוע ברכבים) וכנראה שהם הסתבכו עם זה.

הרכב מיום חמישי (9/9) במוסך.

היום התקשר המוסכני ואמר שהרצועה קפצה והוא פותח ראש מנוע (הוא ישר אמר שזה עליו, ולא שהוא מחפש להוסיף לי עוד עבודה=כסף).

אני סומך על המוסכניק הזה, אבל מלחיץ אותי המשמעות של "רצועה קפצה" ו הוא פותח ראש מנוע.

מה דעתכם ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, איילצבי כתב:

על פניו לא נשמע טוב . לך למוסך בזמן שהוא הוריד את הראש ותראה איזה נזקים קרו אם קרו לשסתומים ולבוכנות . 

בדקתי עם המוסך.

מחליפים מנוע 🤦‍♂️.

כמובן שהעלויות הם על המוסך. 

אני נתקע בלי רכב לאיזה שבוע בטח.

ממה שהמוסכניק אמר,

הם הרכיבו הכל, התניעו את הרכב והרצועה קפצה ומן הסתם נגרם נזק לראש מנוע ואולי לעוד חלקים.

איך הסתבכתי ככה?

יש משהו שצריך לשים לב אליו לאחר קבלת הרכב?

מה הפרוצדורה בכלל בהחלפת מנוע?  צריך לעשות רישום למשרד הרישוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע רע וחוסר מקצועיות של המוסך. אבל, להגיד לך את האמת, יכול להיות שהרווחת מהסיפור אם אתה מתכנן להישאר לזמן ארוך עם הרכב.

בבלוק הישן במנועי 1.5 יש ליקוי תכנוני שיכול לגרום לדליפה של נוזל קירור לבלוק והרס המנוע. בגלל התכנון הלקוי יכולה להיות דליפה איטית של נוזל קירור למנוע או תלישה במכה בהאצה חזקה של האטם והרס טוטאלי למנוע.

אם הזמינו לך מנוע עם הבלוק החדש (קיים עם מק"ט חדש מ2019) המעודכן קיבלת מנוע יותר אמין מהמקורי.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 1.6T 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אמורים לעשות את רישום המנוע ברישיון . לך למוסך ותבדוק שאכן מחליפים מנוע ולא משפצים את הראש , דבר ממש לא מומלץ ולא יעיל כל כך . להבא תלמד . את כל התיקונים הסטנדרטיים תעשה היכן שאתה רוצה . החלפת רצועת טיימינג רק במוסך מורשה פורד . הם מכירים את הנוהלים ויש להם את הכלים המתאימים . לא להרבה מוסכים יש את הכלים האלה ולכן קורות טעויות . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, איילצבי כתב:

הם אמורים לעשות את רישום המנוע ברישיון . לך למוסך ותבדוק שאכן מחליפים מנוע ולא משפצים את הראש , דבר ממש לא מומלץ ולא יעיל כל כך . להבא תלמד . את כל התיקונים הסטנדרטיים תעשה היכן שאתה רוצה . החלפת רצועת טיימינג רק במוסך מורשה פורד . הם מכירים את הנוהלים ויש להם את הכלים המתאימים . לא להרבה מוסכים יש את הכלים האלה ולכן קורות טעויות . 

כן. בוודאות החלפת מנוע.

היתה לי פוקוס סטיישן 2010, ואני זוכר שהחלפתי לה את הרצועה במוסך אופל בכלל.

עבר חלק, נסע מעולה אחרי זה.

זה בטח אחד למיליון ואני המיליון.

נשאר רק לקוות שיעשו עבודה טובה.

הרכב באמת מיועד לשרת אותי לתקופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין החלפת רצועת טיימינג בפוקוס 2010 ( מנוע 1.6 אטמוספרי )  לבין ההחלפה בפוקוס 2016 טורבו 1.5. לא אותו מנוע, לא אותה הרצועה ולא אותה העבודה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, vladclar כתב:

אין קשר בין החלפת רצועת טיימינג בפוקוס 2010 ( מנוע 1.6 אטמוספרי )  לבין ההחלפה בפוקוס 2016 טורבו 1.5. לא אותו מנוע, לא אותה הרצועה ולא אותה העבודה.

לא זו היתה הכוונה שלי.

לא אמרתי אותו מנוע, רק תיארתי מצב.

מעניין, הצנוע החדש יגיע עם רצועה חדשה ? חחחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, gtaboy34 כתב:

מעניין, הצנוע החדש יגיע עם רצועה חדשה ? חחחח

המוסך צריך להתקין רצועה חדשה במנוע לפני ההרכבה + טיפול מלא - שמן, פילטרים, מצתים, רצועת אביזרים. זה בשביל ליישר קו שתדע מתי לבצע טיפולים. 

הנקודה היא שאולי הוא לא ירצה לעשות טיימניג במנוע החליפי, אבל חייבים לעשות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי לפני כמה חודשים בלוק מנוע ברכב דומה בגלל התקלה הסדרתית במנועי אקובוסט שדובר עליה בשרשור(במסגרת אחריות). המוסך אמר שמבחינתו אין דבר כזה להרכיב מנוע חדש עם טיימניג ישן ובכך יצא שלפחות נחסכו בערך 3000 ש״ח מטיפול טיימינג שהייתי אמור לעשות בהמשך. הבלוק הוחלף לגרסה המחודשת, נכון לעכשיו עברה כמעט שנה ללא בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...