Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - קיה קרניבל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, מיכאל רדמיני כתב:

ובכל זאת אני מציין שתא המטען הרזה בכמה מאות ליטר מהדגם הקודם. 

חושב שיש לך טעות.

מעבר לכך שבכל אתר השוואות אתה תראה צמיחה בכל המידות לעומת הדור הקודם, יכול להיות (וזה גם מצויין בכתבה) שמה שראית זו מדידה לפי תקן אחר ובינהם בהחלט יש הבדל של מאות ליטרים.

להוריד בפועל מאות ליטרים, זה להקטין את האוטו משמעותית או להוסיף לו שורת מושבים רביעית כמו שעושים בכל מיני שווקים בעולם.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וזה בגדול מה שיש לי לומר עליו:

"נעשה את זה קצר, אנשים שזקוקים לרכב 7 מושבים אמיתי, מוכנים להוציא רבע מיליון שקלים על זה ולא נוסעים בשטח - אם הם לא קונים קיה קרניבל - אני לא יודע מה יש להם במקום מוח. כאילו, אני כן יודע, אבל לא נעים לי לכתוב".

• אהבתי 3

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.8.2021 בשעה 23:02, nglancer כתב:

לא מצליח להבין את סידור המושבים הזה.

סידור מושבים קלאסי של מיניוואן אמריקאי בגודל-מלא.

בעיקרון, יש שתי אופציות, 2-2-3 כמו מה שמגיע לישראל. זו התצורה היחידה שמוצעת בשוק האירופאי והיבואן רצה את דגם הדיזל, שנמכר רק עם תקינה אירופאיות - אז הוא וויתר על האפשרות לייבא את התצורה השניה שמוצעת בארה"ב (למקרה שזה לא היה מובן, שתיהן מוצעות שם) שהיא 2-3-3 עם ספסל גם בשורה האמצעית.

אני לא יכול להעיד על הסעת ילדים, אבל לדעתי התצורה של 2-2-3 הרבה יותר יעילה ונוחה מאשר 2-3-2. הרבה יותר קל להיכנס למושבים האחוריים בין מושבי הקפטן בשורה השניה, והמושב האחורי מספיק לחלוטין מבחינת מרווח לשלושה מבוגרים. מבחינת ישיבה במושב האחורי - מבחינת בטיחות זה מן הסתם פחות אופטימלי, אבל בגלל שעדיין יש הרבה מרחק עד החלון האחורי, זה הרבה יותר טוב ממה שתקבל ברכב שבעה מושבים "קטן" כמו אאוטלנדר או 5008 ושות'.

בסרטון (המאוד ארוך וחופר) הזה יש הסבר על שתי תצורות המושבים (יש עוד, עד 11 מושבים):

בתאריך 18.8.2021 בשעה 10:27, מיכאל רדמיני כתב:

ובכל זאת אני מציין שתא המטען הרזה בכמה מאות ליטר מהדגם הקודם. 

אני חושב שיש לך טעות, אבל היא מובנת, גם לי לקח כמעט שעה למצוא נתונים, וגם אז לא הצלחתי למצוא אחד סופי אלא שניים לפי שתי שיטות מדידה - SAE ו-VDA.

לפי אתרים אמריקאים (שעושים שימוש בתקן SAE), בדגם הקודם הנפח מאחורי השורה השלישי היה 33.9 פוט-קוב (עוד מידה אמריקאית מטומטמת) שהם 956 ליטר, בחדשה הוא 40.2, או 1139 ליטר. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.8.2021 בשעה 14:13, itaysamurai כתב:

חושב שיש לך טעות.

מעבר לכך שבכל אתר השוואות אתה תראה צמיחה בכל המידות לעומת הדור הקודם, יכול להיות (וזה גם מצויין בכתבה) שמה שראית זו מדידה לפי תקן אחר ובינהם בהחלט יש הבדל של מאות ליטרים.

להוריד בפועל מאות ליטרים, זה להקטין את האוטו משמעותית או להוסיף לו שורת מושבים רביעית כמו שעושים בכל מיני שווקים בעולם.

הלוואי ואני טועה

התייחסות שלי היא לפי המפורט בקטלוג היבואן 

שם כתוב שיש רק מעל 600 ליטר 

בקודם היה כתוב מעל 900 ליטר 

כך גם אמר לי הנציג באולם התצוגה ברחוב המסגר, (הקטע שהוא לא היה בטוח. אז  הוא  נכנס לעשות השוואה באתר של i car) 

והלוואי שזו שיטת מדידה אחרת ואין שינוי. בפועל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, מיכאל רדמיני כתב:

שם כתוב שיש רק מעל 600 ליטר 

בקודם היה כתוב מעל 900 ליטר 

הנתון של 600~ ליטר הוא לפי תקן VDA האירופאי (שזה הגיוני, כי הדגם החדש מגיע לישראל בתקינה אירופאית) - בו ממלאים את תא המטען בקופסאות בצורת קוביה בנפח של ליטר כל אחת. דוחפים כמה שאפשר עד גובה המדף ואז סופרים. פורד טוענים בהסבר שלהם על ההבדלים בין שני התקנים ש-VDA יותר משקף את המציאות, אני חושב שזו שיטה מאוד מאוד מטומטמת, כי בעולם האמיתי לא מעמיסים קוביות בנפח ליטר אלא פריטים שונים בצורות שונות.

הנתון של 900~ ליטר, שהגיע עם הדגם הקודם הוא לפי תקן SAE האמריקאי, שעושה שימוש באביזרים שונים בגדלים שונים שנדחפים לתא המטען עד גובה הגג, ולדעתי (למעט הקטע של עד הגג) הוא הרבה יותר תואם לעולם האמיתי. 

לפי תקן SAE, לדגם החדש יש כאמור 1139 ליטר, צמיחה של קצת יותר מ-200 ליטר ביחס לדגם היוצא.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 19.8.2021 בשעה 16:35, פבל כתב:

לחלוטין מבחינת מרווח לשלושה מבוגרים. מבחינת ישיבה במושב האחורי - מבחינת בטיחות זה מן הסתם פחות אופטימלי, אבל בגלל שעדיין יש הרבה מרחק עד החלון האחורי, זה הרבה יותר טוב ממה שתקבל ברכב שבעה מושבים "קטן" כמו אאוטלנדר או 5008 ושות'.

בגלל הישיבה הגבוהה של הבובת ילד במושב בטיחות, הראש של הבובה נגע בגג.

חוץ מזה נאמר שהחדשות הטובות הן שחוץ מהעניין ההוא ולמרות שהרכב יחסית קטן, כל השאר היה בסדר (חסון).

ההמצלה בסוף הסרטון היא להשתמש בשורה השלישית, רק כאשר זה נחוץ.

לדעתי לעומת הפיאט בקרניבל המצב אמור להיות יותר טוב.

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, nimee כתב:

תצורת ה- 7 מושבים שהיבואן בחר להביא היא דיל-ברייקר בעיני. מחפש תצורת 8 מושבים ביבוא מקביל / אישי. מישהו מכיר חיה כזו בארץ? 

כן 400,000 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, nimee כתב:

תצורת ה- 7 מושבים שהיבואן בחר להביא היא דיל-ברייקר בעיני. מחפש תצורת 8 מושבים ביבוא מקביל / אישי. מישהו מכיר חיה כזו בארץ? 

סיינה, אודיסיי, היילנדר (רק מה שייבוא מקביל).

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יכול להזמין מבחן השוואתי 

הייתי מפגיש בין קרניבל דיזל חדשה לסיינה הייבריד חדשה

הקרניבל נראית יותר מאובזרת ( לא סגור על זה, אבל בהיעדר יבואן רשמי לא מצאתי יותר מידי פרטים... )

הקרניבל יותר זולה משמעותית

היתרון לכאורה הוא צריכת הדלק של הסיינה 

וזה משהו שרק במבחן השוואתי אפשר לבדוק. 

מי מרים את הכפפה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, מיכאל רדמיני כתב:

הקרניבל נראית יותר מאובזרת

מניח שהתכוונת לסיינה, למרות שלא עולה לי לראש תוספת מהותית שחסרה מהקרניבל, לא משהו ששובר עסקה בכל מקרה.

את צריכת הדלק המשולבת שלי קיבלת, נותר לך לחפש נסיעת מבחן טובה על הסיינה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2021 בשעה 08:37, nimee כתב:

שמעתי שטרגט מוטורס מביאים קרניבל עם 8 מקומות.

בדוק איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, itaysamurai כתב:

מניח שהתכוונת לסיינה, למרות שלא עולה לי לראש תוספת מהותית שחסרה מהקרניבל, לא משהו ששובר עסקה בכל מקרה.

את צריכת הדלק המשולבת שלי קיבלת, נותר לך לחפש נסיעת מבחן טובה על הסיינה.

דווקא התכוונתי לקרניבל... 

ההנחה שלי שיבואן של קיה מפנק יותר באיזור... 

וכאמור אין לי מושג כמה הסיינה מאובזר. 

לגבי צריכת הדלק, אז חזרתי שוב לסקירה ואם זה הנתון, אז לא נראה לי שסיינה תצליח להשיג יתרון מיוחד על הקרניבל (צריכה רשמית לסיינה של 14 ק"מ לליטר)

לקרניבל יש יתרון מחיר ויתרון חלפים( שוחחתי עם מוסך מורשה שנתן לי להבין שיש חלקים בסיינה שצריך להמתין לפעמים עד שמגיע מחו"ל) 

מאמין שנראה במכירות יותר קרניבל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...